نحوه بستن گن غبغب

بعد از انجام عمل لیپوساکشن یا لیفت غبغب یا حتی تخلیه غبغب افراد می بایست به مدت مشخصی از گن غبغب استفاده کنند تا نتیجه انجام این عمل زیبایی چند برابر گردد. توجه داشته باشید که بستن گن غبغب تنها برای افرادی که برای رفع آن دست به عمل جراحی و یا زیبایی زده اند موثر است. این بدان معناست که بستن گن غبغب به تنهایی سبب رفع یا تغییر غبغب فرد نمی شود. در این مقاله به طور ویژه قصد داریم شما را با گن غبغب آشنا کرده و نحوه بستن گن غبغب را به شما آموزش می دهیم، با ما در ادامه همراه باشید.

نحوه بستن گن غبغب

گن غبغب چیست؟

گن غبغب یک وسیله کمکی است که در دسته تجهیزات پزشکی قرار می گیرد. این گن از دو حلقه ساخته شده  از پارچه ی سفتی که عمود بر هم دوخته می شوند، ساخته می شوند. یکی از این دایره های گن غبغب به صورت عمودی از زیر چانه به قسمت بالای سر بسته می شود و قسمت دیگر از همان قسمت چانه به پشت گردن متصل می شود. گن غبغب در مدلذهایی خاص دارای ساختاری است که امکان فیکس کردن و استحکام روی چانه و زیر فک را فراهم می کند. در واقع وظیفه گن غبغب این است که بعد از تخلیه چربی، پوست را به خوبی روی قسمت غبغب فشرده می کند تا هم خونمردگی جمع نشود و این که پوست طی چد هفته ای که گن بسته می شود وخودش را جمع کند.

نحوه بستن گن غبغب

لیپوساکشن غبغب یکی از پرکاربردترین روش های جراحی پلاستیک در جهان است. لیپوساکشن غبغب می تواند تنفس بینی را بهبود بخشد که به آن یک درمان عملکردی می گویند و همچنین می تواند مزایای زیبایی را ارائه دهد که به آن درمان زیبایی نیز می گویند. بعداز انجام این عمل زیبایی، بعد از اینکه تخلیه غبغب انجام گرفت این گن را بلافاصله در همان قسمت می بندیم.

بستن گن غبغب هم از تجمع خونمردگی جلوگیری می کند و باعث مهار خونریزی های احتمالی می شود و در هفته های بعد در جمع شدن پوست کمک می کند.

 بستن گن غبغب سخت نیست و به راحتی توسط خود فرد قابل انجام است . نحوه بستن گن غبغب به مدل گن غبغ بهم بستگی دارد که دو مدل دایره ای و حلقوی دارد. نحوه بستن گن غبغب به اینصورت است که یک طرف آن در سر و پشت گردن قرار می گیرد هر کدام حالت چسبی دارد بیمار می تواند چانه ی غبغب را زیر آن فیکس کند با استفاده از برچسب بالای سر خود را محکم کند و قسمت دیگر که حالت چسبی دارد دور گردن فرد فیکس می شود. بعد از انجام عمل لیفت یا لیپو ساکشن از گن غبغب حداقل به مدت 3 هفته به صورت دائم باید استفاده شود. بعد از 3 هفته در برخی از افراد امکان دارد نیاز باشد یک یا دو هفته بیشتر گن غبغب را استفاده کنند.

مزایای گن غبغب

بعد از نحوه بستن گن غبغب با کاربرد و مزایای دیگر آن هم آشنا شویم. گن غبغب برای لیفت صورت، جراحی صورت، منتوپلاستی کاشت چانه، جراحی گردن و جراحی دهان یا فک و صورت استفاده می شود. با محافظت از ظاهر پوست به روند بهبودی و لاغری کمک می کند.

فواید:

روند بهبودی را تسریع می کند.

پس از عمل های فک و صورت، پشتیبانی بیشتری ارائه می دهد.

این گن غبغب کمک می کند تا زودتر به روال روزانه بازگردید.

به ماهیچه ها کمک می کند تا دوباره به پوست بچسبند.

نوار چسب در پشت و بالای سر.

از دست دادن خون را کاهش می دهد.

تورم بعد از جراحی را به حداقل می رساند.

ساخته شده از پاورنت

دارای روکش پنبه ای ضد حساسیت.

دارای بست های قلاب و حلقه ای است.

اثر فشرده سازی بالایی دارد.

چرا برخی افراد احتیاج به رفع غبغب دارند؟

غبغب از ناحیه چانه شروع می شود و از قسمت پایینی چانه به پایین امتداد می یابد. زیبایی چانه دوتایی فاصله بین سطح چانه و ناحیه دکلته را پوشش می دهد. این عمل برای درمان ناحیه چانه، پایین صورت و گردن است. لیپوساکشن غبغب روشی است که در زیبایی آن استفاده می شود. بافت چربی اضافی در ناحیه گردن یا بافت چربی که باعث افتادگی می شود با لیپوساکشن برداشته می شود. در صورت افتادگی شدید پوست، پوست اضافی این ناحیه با جراحی لیفت گردن درمان می شود. مشکل در بیماران مسن معمولا افتادگی پوست گردن است و جراحی مناسب تر است. لیپوساکشن غبغب برای بیماران جوان غیر سیگاری با پوست سفت و افزایش بافت چربی زیر جلدی مناسب تر است. ناحیه گردن بیمارانی که بافت چربی زیر عضلانی دارند با لیپوساکشن بهبود نمی یابد و باید با جراحی باز گردن، چربی برداشته شود. به عبارت دیگر، چربی هایی که با لیپوساکشن غبغب در آنجا صورت گرفته می شوند، بافت چربی زیر جلدی دارند. بیمارانی که به دلیل افزایش و کاهش وزن بیش از حد در نواحی گردن دارای پوست آویزان هستند نیز کاندید های بیشتری برای جراحی غبغب هستند. کرست پلاتیسماپلاستی

پلاتیسما یک لایه عضلانی پهن و نازک است که در هر طرف گردن قرار دارد و در امتداد خط وسط به دو طرف مجزا از هم جدا شده است. در طی فرآیند طبیعی پیری، الیاف بافت همبند که پلاتیسما را به پوست پوشاننده پیوند می‌دهند، شروع به از دست دادن خاصیت ارتجاعی خود می‌کنند که می‌تواند تعدادی از مشکلات زیبایی را ایجاد کند، از جمله:

  • چروک های ناخوشایند گردن
  • ظاهر یک چانه دوتایی
  • پوست اضافی در ناحیه گردن / چانه
  • پوست شل و آویزان گردن شبیه بوقلمون