وجود غبغب چه مشکلی ایجاد می کند؟

داشتن غبغب یک بیماری شایع است. و معمولاً جای نگرانی نیست و چیزی نیست جز لایه ای از چربی که زیر چانه تشکیل شده است. هنگامی که آن لایه به اندازه کافی قابل توجه می شود، چین و چروک ایجاد می کند که ظاهر یک یا چند چانه اضافی را ایجاد می کند.

حتی اگر از نظر پزشکی، غبغب معمولاً نشانه‌ای از یک مشکل سلامتی نیست، بسیاری از مردم آن را ناخوشایند می‌دانند و می‌تواند به تصویر شما از خود آسیب برساند. و حتی ممکن است در برخی افراد احساس نگرانی کند که آیا وجود غبغب چه مشکلی ایجاد می کند؟ غبغب یک مشکل رایج اما شرم آور برای بسیاری از مردان و زنان است. و بدتر از آن، رفع آن تنها با رژیم غذایی و ورزش دشوار است. اگرچه دلایل بالقوه بیشماری وجود دارد.

اگر از پوشاندن غبغب خود با روسری و یقه یقه خسته شده اید، با یک متخصص ملاقات کنید تا با گزینه های درمانی آسان ما آشنا شوید. چندین راه مطمئن برای کاهش غبغب وجود دارد.

بسیاری از بیماران می خواهند بدانند که آیا جراحی لیفت صورت می تواند غبغب را از بین ببرد. در واقع، مواردی وجود دارد که جراحی لیفت گردن یا لیپوساکشن گردن ممکن است جایگزین های بهتری باشد. پاسخ به مناطق مشکل دار فعلی و اهداف زیبایی شما بستگی دارد. که برای آن باید با متخصصان این امر برنامه ریزی کنید تا بدانید کدام روش برای نیازهای شما بهترین است.

برای اینکه بدانیم وجود غبغب چه مشکلی ایجاد می کند ابتدا باید علت وجود غبغب را بدانیم؟

غبغب تجمع چربی در ناحیه زیرین بین صورت و گردن است. در حالی که اکثر مردم بر این باورند که غبغب به دلیل اضافه وزن ایجاد می شود، باید گفت که ژنتیک تاثیر زیادی در آن دارد. برای مثال، افرادی که خط فک کوتاه‌تری دارند یا «چانه ضعیف» دارند، بیشتر مستعد ابتلا به چربی زیر چانه هستند. پیری طبیعی همچنین می تواند منجر به شل شدن پوست در گردن شود و ظاهری مانند چانه دوتایی به شما بدهد.

آیا می توانم چانه خود را بدون جراحی اصلاح کنم؟

غبغب دارید؟ نگران هستید وجود غبغب چه مشکلی ایجاد می کند؟ و ماه ها تحقیق می کنید که چه کار باید کرد؟

راه های “غیر تهاجمی” زیادی برای از بین بردن غبغب وجود دارد، کاملاً واضح است که چرا بهتر است عملی را انجام دهند که واقعاً یک روش بسیار جزئی است و برای همیشه از شر گونه های چاق و غبغب خلاص خواهید شد. به خواندن ادامه دهید تا با فواید لیپوساکشن چانه آشنا شوید.

چرا درمان‌های غیرجراحی چانه می‌توانند بی‌اثر باشند؟

ما در جراحی پلاستیک از چند روش مختلف برای دستیابی به بهترین نتایج استفاده می کنیم:

 • ·        ذوب کردن” یا “حل کردن” چربی: این فرآیند شامل چندین تزریق با سوزن (حدود بیست!) در ناحیه غبغب است. این یک ماده شیمیایی به نام اسید دئوکسی کولیک است. این یک مفهوم جدید نیست. قبلاً به آن مزوتراپی می گفتند و این ماده شیمیایی سلول های چربی را حل می کند.
 • ·        انجماد” چربی: دستگاه‌هایی که روی سطح پوست قرار می‌گیرند، انرژی گرمایی سرد را برای آسیب رساندن به سلول‌های چربی و مرگ آن‌ها ارسال می‌کنند. این ممکن است عالی به نظر برسد، اما آسیب به سلول های چربی می تواند به پوست و حتی عضله زیرین آسیب برساند و همان چیزی است که می تواند باعث ایجاد توده و بدشکلی شود. و برای مشاهده نتیجه به بیش از یک مرحله درمان نیاز دارد و بسیار گران است. برخی از افراد در نهایت چندین برابر بیشتر از هزینه انجام یک عمل جراحی جزئی هزینه می کنند.
 • ·        سوزاندن” چربی: دستگاه‌هایی که حرارت را اعمال می‌کنند به سلول‌های چربی به روشی مشابه «انجماد» آسیب می‌زنند. همچنین اجازه سوزاندن سلول های چربی را بدون آسیب رساندن به چیزهای اطراف آنها نمی دهد. نتیجه می تواند سبب نامنظمی توده ای و حتی باعث درد مزمن شود. حتی ممکن است با چندین مرحله درمان برای دستیابی به نتیجه، شما را ناامیدکند.

این روش‌های غیرجراحی اغلب نتایج مطلوبی برای بیمار به ارمغان نمی‌آورند، و برای پاسخ به این سوال که وجود غبغب چه مشکلی ایجاد می کند باید گفت غبغب نامطلوب است زیرا بیمار معمولاً:

 • هزار دلار از دست داده است
 • پیشرفت کمی دارد یا اصلاً پیشرفتی ندارد
 • ممکن است با پوست برآمده و نامنظم بدتر شود
 • مشکلاتی دارد که اصلاح آنها بسیار دشوار است
 • چندین دوره نقاهت داشت
 • روزهای مرخصی غیر ضروری او را از کار گرفته است.
 • ممکن است از اینکه دوستان و خانواده می دانند که این همه پول برای هیچ چیز خرج شده اند، خجالت می کشند
 • در هر درمان باید درد را تحمل کرد
 • مجبور هستید چندین بار با کبودی مقابله کنید

لیفت صورت و لیفت غبغب چیست؟

آیا جراحی لیفت صورت در مورد کاهش غبغب کارایی دارد؟ آیا می تواند نگرانی شما را در مورد وجود غبغب و مشکلات ایجاد شده توسط آن کاهش دهد؛ لیفت صورت پوست آویزان را از بین می‌برد و بافت زیرین را سفت می‌کند تا ظاهری جوان‌تر داشته باشد. تکنیک های مختلف لیفت صورت بر اساس جایی که علائم پیری رخ داده است ارائه می شود. درمان را می توان در قسمت بالایی صورت، وسط صورت، یا نیمه پایینی صورت، از جمله ناحیه گردن و چانه انجام داد. و این روش میتواند پاسخ مناسبی برای سوال وجود غبغب چه مشکلی ایجاد می کند باشد و نگرانی های شما را برای رفع این مشکل از بین ببرد. و از جمله اعمالی که ممکن است شما بخواهید در کنار لیفت غبغب به آن بپردازید می تواند تخلیه غبغب باشد.

کدام درمان را برای غبغب انتخاب کنم؟

هنوز مطمئن نیستید که کدام روش برای شرایط شما بهترین است؟ شما بایستی مشاوره دریافت کنید. در طی این جلسات مشاوران می توانند غبغب شما را معاینه کرده و شلی پوست شما را ارزیابی کنند. جراحی لیفت صورت برای درمان نیمه پایینی صورت و گردن بسیار عالی است، در حالی که لیفت گردن بر روی پوست شل و همچنین چربی زیر چانه تمرکز دارد. در صورتی که شلی پوست مشکلی نداشته باشد، لیپوساکشن گردن می‌تواند غبغب را نیز درمان کند.

در انتها باید گفت با وجودی که غبغب یک بیماری نیست و وجود غبغب مشکلی ایجاد نمی کند اما غبغب می تواند حواس دیگران را از ظاهر شما منحرف کند و باعث شود شما نسبت به گردن خود اعتماد به نفس کمتری داشته باشید. بسیاری از افراد برای رفع این مشکلات به روش های زیبایی روی می آورند. هنگامی که برای داشتن گردنی باریکتر و کانتور آماده بودید، به متخصصان جراحی زیبایی صورت مراجعه کنید. تا با بهره گیری از نتایج آن بتوانید سال‌ها از آن لذت ببرید. امیدوارم از این مطلب استفاده کرده باشید و این مطلب پاسخی به سوال شما در مورد مشکلاتی که غبغب ایجاد میکند باشد.