ورزش برای رفع غبغب

راه های زیادی برای خلاص شدن از شر این چربی ناخواسته، افتادگی و سرسخت وجود دارد که ممکن است لزوماً شامل یک روش جراحی نباشد. می تواند لیف تصورت باشد. می توانید به سادگی عضلات صورت خود را در اطراف ناحیه چانه تمرین دهید تا به تدریج رشد ناخواسته را از بین ببرید. برخی از این تمرینات عبارتند از:

چرخش آهسته گردن

حداقل 5 تا 10 بار در روز چرخش های آهسته گردن را بدون احساس سرگیجه انجام دهید.

کشش زبان

 کشیدن زبان به بیرون از دهان بعد از هر 10 تا 15 ثانیه در طول روز باعث تقویت عضلات صورت نیز می شود. این روش به لیفت غبغب نیز کمک می کند.

کشش زبان

پرس چانه

 یک توپ کوچک مقاومتی بردارید و ناحیه چانه خود را با آن به مدت ۲ تا ۴ دقیقه، حداقل دو بار در روز فشار دهید.

آدامس بخورید

اگر از طرفداران آدامس‌ها هستید، جویدن آن‌ها در فواصل منظم نیز می‌تواند به کاهش غبغب به راحتی کمک کند.

ورزش منظم

 ورزش های معمولی در باشگاه یا تمرینات قلبی و قدرتی نیز می تواند به کاهش غبغب شما کمک کند.

سالم غذا بخورید

خوردن یک رژیم غذایی سالم و مغذی راه حلی برای اکثر بیماری های جسمی است و غبغب زخم چشمی است که از این طریق می توان آن را از بین برد. مطمئن شوید که قند و غذاهای چرب کمتری مصرف کنید و مصرف سبزیجات و میوه ها، غلات و غذاهای فصلی و سالم را افزایش دهید. این کار برای تخلیه غبغب نیز مناسب است.

ابزار ماساژ

 ابزار ماساژ مخصوصی وجود دارد که برای سفت کردن ناحیه گردن و به جای لیفت با نخ طراحی شده است. آنها برای کاهش چربی چانه نیز مفید هستند. ماساژور تولید کلاژن را برای پوست الاستیک تحریک می کند، چربی را می سوزاند و به گردش خون کمک می کند.

ابزار ماساژ

تمرینات به جای لیفت غبغب

تمرینات غبغب می تواند به شما کمک کند تا عضلات صورت و فک خود را تقویت کنید، پوست را در امتداد خط فک سفت کنید و از شر چربی های اضافی خلاص شوید تا چانه مضاعف خود را کاهش دهید. در حالی که کاهش وزن اغلب می تواند کمک زیادی به از بین بردن غبغب کند، همه افرادی که غبغب دارند اضافه وزن ندارند. گاهی اوقات، غبغب ژنتیکی است. علت دوتایی چانه شما هر چه باشد، این تمرینات می تواند به کاهش سایز و بهبود ظاهر آن کمک کند.

1. لیفت چانه

لیفت چانه عضلات فک، گردن و گلو را کشیده و تقویت می کند. برای انجام لیفت چانه مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

 • بنشینید و ستون فقرات خود را در حالتی صاف نگه دارید.
 • سر خود را به عقب خم کنید تا جایی که به سمت سقف نگاه کنید.
 • لب هایت را محکم بچسبان، انگار می خواهید سقف را ببوسید

در حین انجام این تمرین سعی کنید هیچ ماهیچه دیگری از صورت را درگیر نکنید. فقط از لب هایت استفاده کن لب های خود را به مدت پنج شمارش در حالت فشرده نگه دارید، سپس رها کنید. تمرین را 5 تا 10 بار پشت سر هم تکرار کنید.

2. رول گردن

رول گردن نه تنها ماهیچه های فک، گلو و گردن شما را تقویت و کشش می دهد، بلکه تنش را از شانه های شما آزاد می کند و می تواند درد گردن و شانه را کاهش دهد. مراحل زیر را برای انجام رول گردن به عنوان تمرین غبغب دنبال کنید:

 • بایستید یا با ستون فقرات ایستاده بنشینید.
 • در حین دم، سر خود را به آرامی به یک طرف بچرخانید تا چانه به شانه شما برخورد کند. باید به یک طرف نگاه کنی
 • در حین بازدم، به آرامی سر خود را به سمت پایین بچرخانید تا چانه روی سینه قرار گیرد. به یاد داشته باشید که ستون فقرات خود را صاف نگه دارید و شانه های خود را مربع نگه دارید.
 • در حین دم، سر خود را به آرامی بالا بیاورید تا چانه شانه دیگر را لمس کند. شما باید به طرف مقابل نگاه کنید.
 • رول کامل گردن را 5 تا 10 بار تکرار کنید.

3. آزادی فک

تمرین رهاسازی فک باعث تقویت و کشش عضلات صورت شما می شود، بدون نیاز به لیفت صورت. تمرین آزادسازی فک را به صورت زیر انجام دهید:

 • با ستون فقرات ایستاده بنشیند یا بایستد.
 • از طریق بینی عمیق نفس بکشید؛ به آرامی نفس خود را بیرون دهید، در حالی که لب های خود را محکم به هم فشار داده اید، زمزمه می کنید. در حالی که در حال دم و بازدم هستید، فک خود را طوری حرکت دهید که انگار در حال جویدن هستید.
 • پس از اتمام بازدم، دهان خود را تا جایی که می توانید باز کنید. دم و بازدم از دهان باز خود با صدای “آه” قابل شنیدن انجام دهید. نوک زبان خود را به آرامی به پشت دندان های پایینی خود تکیه دهید تا به آرامش فک کمک کنید.
 • هر دو مرحله این تمرین را 5 تا 10 بار تکرار کنید.

4. ورزش پلاتیسما

پلاتیسما عضله بزرگی است که از خط فک تا شانه شما امتداد دارد. ورزش کردن به چانه و گلوی شما کمک می کند. برای تقویت و تقویت پلاتیسما، این مراحل را دنبال کنید:

 • با ستون فقرات ایستاده بنشیند یا بایستد.
 • لب هایتان را به سمت دندان هایتان عقب بکشید و گوشه های دهانتان را به سمت پایین بچرخانید.
 • دهان خود را کمی باز کنید و ماهیچه های فک خود را فعال کنید. لب‌هایتان را محکم روی دندان‌هایتان فشار دهید و گوشه‌های دهانتان به سمت پایین باشد. تاندون های روی گردن شما باید برجسته باشند.
 • فک پایین خود را 5 تا 10 بار به سمت بالا و پایین تکان دهید.
 • این تمرین را 5 تا 10 بار تکرار کنید تا پلاتیسمای خود را تقویت کنید.