پوسته پوسته شدن ابرو

شوره سر ناخوشایند و آزار دهنده است! شوره به اندازه کافی در پوست سر است، جایی که اگر خوش شانس باشید، می توانید با یک ظاهر طراحی شده موهای خود و پوشیدن لباس هایی که می تواند پوسته های سفید کوچک را پنهان کند، در حالی که برای خلاص شدن از شر آنها قدم بر می دارید، دور شوید.

با این حال ، شوره بر روی ابروهای شما کار آسانی نیست. لیفت ابرو شاید در این زمان توصیه نشود.

شوره ابرو چیست؟

شوره ابرو به سادگی سلولهای مرده پوستی است که با سرعت بیشتری از آن ریخته می شوند. این فوق العاده رایج است و می تواند افراد در هر سنی را تحت تأثیر قرار دهد. بسیاری از موارد بزرگسالان، مزمن هستند و در اثر درماتیت سبورئیک ایجاد می شوند و این باعث می شود ظاهر آنها به نظر برسد.

همچنین به آن اگزما سبورئیک و پسوریازیس سبورئیک گفته می شود.

شوره ابرو چیست؟

علل شوره ابرو

درموتولوژیست ها تولید بیش از حد غدد روغن را به عنوان علت اصلی این شوره خاص نسبت می دهند. آنها خاطرنشان می كنند كه در واقع ، در افرادی كه به بلوغ نرسیده اند و از طریق بلوغ این مشکل را پیدا کرده اند، در واقع بیشترین غدد را دارند.

این غدد روی سر و ابروها متمرکز شده اند، جایی که بیشترین شوره ابرو و سر دیده می شود. طبق گفته کلینیکی در کالیفرنیا، بزرگسالان مبتلا به درماتیت سبورئیک احتمالاً در صورت استرس علائم بدتری دارند. علائم شامل موارد زیر است:

  • پوسته های پوستی (شوره سر) روی پوست سر ، مو ، ابرو ، ریش یا سبیل شما
  • تکه های پوست چرب پوشیده از تکه های سفید یا زرد پوسته پوسته بر روی پوست سر، صورت، طرفین بینی، ابرو، گوش، پلک، قفسه سینه، زیر بغل، ناحیه کشاله ران یا زیر سینه ها
  • سرخی پوست
  • خارش
  • شوره ابرو

شوره سر ابرو همچنین می تواند ناشی از قارچ یوزنی باشد که در روغن شما ترشح می شود، و همچنین بیماری هایی مانند HIV/AIDS، دیابت، پارکینسون و سایر اختلالات عصبی. پوست بیش از حد خشک نیز می تواند باعث شوره سر شود. هوای خشک و صابون خشک یا تهویه مطبوع که به طور موثر از پوست شما شستشو نشده است ، می تواند علائم شوره سر را نیز ایجاد کند.

خارش که با درماتیت همراه است، می تواند با اپیلاسیون، نخ یا چسباندن ابروهای شما تشدید شود. با این حال، مگر اینکه عفونت ایجاد کند، تحریک معمولاً فقط در چند روز از بین می رود. مگر اینکه در ناحیه ای که باعث می شود پوست از بین برود و خراشیده شود، بعید است که در واقع باعث شوره سر شود.

در عوض، برای مدت کوتاهی برآمدگی های قرمز ریز مشاهده خواهید کرد که به عنوان بثورات ظاهر می شوند. اگر به دنبال بلفاروپلاستی در این زمان هستید، کمی صبر کنید.

پوسته پوسته شدن ابرو

واکنش ها به شوره ابرو

واکنش های آلرژیک به شپش ها و سایر انگل های پوستی می توانند باعث شوره ابرو شوند. این کار می تواند فرایند لیفت پلک یا لیفت ابرو شما را عقب بیندازد. شپش ها را می توان با چشم غیر مسلح دید. شپش ها واقعاً خطرناک نیستند، مگر اینکه حساسیت داشته باشید، اما مسری و منزوی هستند. آنها حشرات کوچک هستند که خون و پوست می خورند.

خارش در اطراف چشم شایع ترین علامت شپش است. شپش ها بیشتر از بزرگسالان، در کودکان یافت می شوند و در کلاس های درس از دانش اموزی به دیگری منتقل می شوند. در جمعیت بزرکسالان، آنها معمولاً کمتر مسری هستند، شاید به این دلیل که بزرگسالان تمایل دارند اقدامات احتیاطی بیشتری نسبت به کودکان انجام دهند. 

برای همین است که برای انجام عمل هایی مانند بلفاروپلاستی، باید به یک سن خاصی رسیده باشد؛ تا بتوانید مراقبت های لازم را به خوبی انجام دهید.

کنه چیست؟

از طرف دیگر، کنه کاملاً متداول هستند و میکروسکوپی هستند. آنها بیشتر از افراد در بزرگسالان در بزرگسالان یافت می شوند و در بزرگسالان نسبت به کودکان و سلولهای مرده پوست و سبوم می خورند (روغنی که توسط غدد چربی تولید می شود).

کنه ها کل چرخه زندگی خود را در فولیکول های مو و غدد روغن می گذرانند. هنگامی که آنها زباله های بدن خود را که در کل زندگی آنها ساخته شده است، بیرون میرود، آنها می میرند. به طور معمول این مسئله بیش از حد مشکلی ایجاد نمی کند، اما کسانی که دارای حساسیت، یک مشکل ایمنی، عفونت یا جمعیت بیش از حد کنه ها هستند، می توانند یک واکنش پوستی داشته باشند که باعث تحریک و شوره سر می شود.

شوره، پا را پاک می کند

برخی از دلایل شوره سر ممکن است نیاز به معالجه پزشک داشته باشد. با این حال شما می توانید طبق یک زندگی سالم، علائم را مدیریت کنید، همان طور که پس از عمل لیفت پلک می توانید کارهای لاز مرا انجام دهید.

درمان پوست در زیر موهای ابرو شما می تواند به شما در خلاص شدن از شر شوره سر ناخوشایند و شرم آور ابرو کمک کند. روزانه پوست را روی و اطراف ناحیه ابرو با شستشوی صورت خرد کنید و انگشتان خود را به آرامی در یک حرکت دایره ای حرکت دهید.

از یک پاک کننده صورت مناسب برای نوع پوست خود استفاده کنید. پوست خود را به خوبی بشویید تا از شوره سر ناشی از پاک کننده خشک شده در موهای ابرو جلوگیری کنید. پوست خود را خشک کنید و یک مرطوب کننده صورت سبک بمالید. یک کرم هیدروکورتیزون بدون نسخه می تواند خارش مرتبط با شوره ابرو را تسکین دهد ، و یک کرم ضد قارچ که حاوی کتوکونازول است نیز می تواند به شما در خلاص شدن از شر شوره سر ابرو کمک کند.