پیشگیری از عوارض عمل بلفاروپلاستی

می دانیم امروزه انجام عمل لیفت صورت برای زیبا سازی و جوان سازی صورت در بین مردم بسیار رواج یافته است. عمل لیفت پلک یا بلفاروپلاستی نیز از دیگر کارهایی است که بسیار مورد توجه مردم قرار دارد. همانطور که میدانید بلفاروپلاستی عملی است برای اصلاح کانتور و پیکربندی پلک ها به منظور بازگرداندن ظاهری جوان تر. این جراحی شامل برداشتن پوست، چربی و ماهیچه اضافی است. علاوه بر این، ساختارهای نگهدارنده مانند تاندون های کانتال سفت می شوند. سایر شرایط مانند پتوز، پتوز ابرو، انتروپیون، اکتروپیون، یا برداشتن پلک نیز ممکن است در زمان انجام بلفاروپلاستی برای اطمینان از بهترین نتیجه عملکردی و زیبایی، نیاز به اصلاح داشته باشند. به دلیل پیچیدگی و ماهیت پیچیده آناتومی پلک، عوارضی وجود دارد. علاوه بر ارزیابی کامل قبل از عمل و برنامه ریزی دقیق جراحی، درک علت شناسی عوارض کلیدی برای پیشگیری است. در نهایت، مدیریت عوارض به اندازه تکنیک جراحی مهم است. در این مقاله قصد داریم در مورد پیشگیری از عوارض عمل بلفاروپلاستی صحبت کنیم.

در ارزیابی اولیه، از بیماران خواسته می شود تا نگرانی های خود را در مورد ظاهر زیبایی و ویژگی های عملکردی پلک های خود بیان کنند. اطمینان دادن به بیمار در مورد حفظ حریم خصوصی به تسهیل توانایی بیمار برای بیان نتیجه دلخواه خود کمک می کند. استفاده از آینه دستی با اندازه مناسب به بیمار کمک می کند تا ظاهر دلخواه خود را توضیح دهد. اگر بیمار همچنان در توصیف یا نشان دادن آنچه که می‌ خواهد تغییر کند، مشکل داشته باشد، جراح را ملزم می ‌کند که تا زمانی که توافق روشنی به دست نیاید، بحث را ترویج کند یا جایگزین ارائه کند. در غیر این صورت، جراحی نباید انجام شود.

برانگیختن نگرانی های خاص هر بیمار و همچنین شناسایی انتظارات غیر واقعی توسط جراح در عمل لیفت صورت مهم است. انتظارات غیر واقع بینانه شامل بیمارانی می شود که اصلاً تمایلی به تا زدن پلک بالایی ندارند، بیماران جراحی شده (که قبلاً اصلاح شده اند) که مایل به بهبود بیشتر هستند، بیمارانی که قصد دارند روز بعد از عمل جراحی به شغل پر تقاضای خود بازگردند. هفته اول جراحی بیمارانی که به جراحی زیبایی به عنوان یک کالا نگاه می کنند و نه یک عمل پزشکی با خطرات همراه، نباید تحت عمل جراحی قرار گیرند. در مشاوره اولیه، مهم است که جراح تشخیص دهد کدام بیماران غیر واقعی را می توان با اطمینان آموزش داد و جراحی کرد و کدام یک را نمی توان.

برنامه ریزی جراحی

در پیشگیری از عوارض عمل بلفاروپلاستی باید برنامه ریزی جراحی مناسبی داشته باشید. می دانیم لیفت صورت و به طبع آن لیفت پلک یا بلفاروپلاستی عمل پرخطری می تواند باشد بنابراین هنگام برنامه ریزی برای انجام لیفت پلک یا بلفاروپلاستی پلک فوقانی، تعیین میزان پوست اضافی در پلک های فوقانی، میزان چربی اضافی یا افتادگی، موقعیت غدد اشکی و وسعت پوشش جانبی و برآمدگی داخلی مهم است. هنگام آماده شدن برای لیفت صورت که در ادامه آن لیفت پلک یا بلفاروپلاستی پلک تحتانی انجام می گردد، ویژگی ‌های مهمی که باید به آن توجه کرد عبارتند از: مقدار پوست اضافی و وجود ریتید های ظریف (چروک‌ ها)، افتادگی چربی (مقدار و محل)، کیسه ‌های مالار یا فستون، شلی پلک، نمای اسکلرال و ویژگی ‌های رنگدانه ‌ای. ویژگی های نژادی، قومی، یا مادرزادی صورت بیمار باید یادداشت شود و در مورد اینکه چه چیزی باید تغییر کند، بحث شود.

بنابراین در پیشگیری از عوارض عمل بلفاروپلاستی برنامه ریزی جراحی شامل تصمیم گیری در مورد اینکه آیا پلک بالایی یا پایینی یا هر دو انجام می گردد، نیز می شود. همچنین شامل تصمیم گیری در مورد روشی است که باید انجام شود (تیغه فولادی در مقابل لیزر CO2، روش ترانس ملتحمه در مقابل روش خارجی برای بلفاروپلاستی تحتانی). هرگونه روش کمکی که باید انجام شود نیز باید تعیین شود. روش های کمکی شامل ترمیم پتوز ابرو (بلفاروپلاستی داخلی، مستقیم، کرونر یا آندوسکوپی)، ترمیم پتوز، تعلیق غدد اشکی، افزایش طول پلک، و سفت کردن پلک پایین یا کانتوپکسی جانبی است. برداشتن پوست پلک پایین یا لایه برداری با لیزر (یا هیچکدام) یکی دیگر از تصمیمات کلیدی است.

برنامه ریزی جراحی

عوارض عمل لیفت پلک یا بلفاروپلاستی

در پیشگیری از عوارض عمل بلفاروپلاستی باید بدانید این عوارض شامل چه چیزهایی هستند. این وظیفه جراح است که قبل از انجام عمل، بیماران را از خطرات احتمالی جراحی آگاه کند. به عنوان جراح، مهم است که از عوارض عمل لیفت صورت و به طبع آن لیفت پلک یا بلفاروپلاستی آگاه باشید. عوارض بلفاروپلاستی می تواند جزئی یا جدی باشد. گرانش درک شده از یک عارضه ممکن است بین بیمار و جراح متفاوت باشد. ایجاد اعتماد و ارتباط برای رابطه پزشک و بیمار ضروری است، شاید حتی در یک روش کاملاً انتخابی و زیبایی شناختی با انتظارات و استانداردهای بالا مهمتر باشد. پس از عمل، مدیریت نگرانی های بیماران بسته به نگرانی می تواند از اطمینان بخشی تا مداخله جراحی متغیر باشد. این عوارض عبارتند از:

 • اکیموز و هماتوم سطحی
 • جداشدگی زخم
 • ناهنجاری های اسکار
 • اصلاح بیش از حد پلک بالا
 • اصلاح بیش از حد و عقب کشیدن پلک پایین
 • عدم تقارن
 • پتوز
 • اپی فورا و ناراحتی چشمی
 • دوبینی
 • آسیب چشم
 • ناهنجاری های رنگدانه ای و لایه برداری با لیزر CO2
 • خونریزی اوربیتال با از دست دادن بینایی

عوارض عمل لیفت پلک یا بلفاروپلاستی

در این مقاله در مورد پیشگیری از عوارض عمل بلفاروپلاستی صحبت کرده و توضیح دادیم که عمل لیفت صورت و به طبع آن لیفت پلک یا بلفاروپلاستی یک عمل جراحی موفقیت آمیز است که به طور گسترده انجام می شود. با این حال، به دلیل ساختار و عملکرد پیچیده پلک ها، احتمال بروز عوارض وجود دارد. با انتخاب مورد مناسب، گفتگوی کامل با کاندیدهای جراحی و تکنیک جراحی دقیق، می توان از بسیاری از این موارد جلوگیری کرد. اشاره کردیم که باید برنامه ریزی دقیقی برای این عمل انجام شود. در پایان برخی از عوارض این عمل را بیان نمودیم.