چرا باید لیفت صورت انجام دهیم

در اینجا دو تغییر عمده وجود دارد که با افزایش سن در صورت رخ می دهد. تغییرات آشکار عبارتند از شل شدن پوست صورت و گردن که به صورت شلی و افتادگی ظاهر می شود، چین های نازولبیال، تشکیل پنجه و آنچه به عنوان “خطوط ماریونت” شناخته می شود – چین هایی که از گوشه های دهان به سمت پایین کشیده می شوند. تغییر کمتر آشکار دیگر از دست دادن حجم، به ویژه در گونه ها است که با لیفت نخ برطرف می شود.

 ژنتیک، رژیم غذایی، استعمال دخانیات، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، نوسانات وزن و روند طبیعی پیری همگی می توانند به این تغییرات کمک کنند. ماهیچه های گردن نیز می توانند شل شوند یا پخش شوند و باعث ایجاد نوارها و چین های زیر چانه شوند و افراد را سال ها مسن تر از آنچه واقعا هستند به نظر برسند.

امروزه دیگر نیازی نیست اثرات پیری روی پوست دائمی باشد. ظاهر جوانی را می توان با روش های جراحی یا غیر جراحی که برای بهبود ظاهر پوست صورت طراحی شده اند، بازسازی کرد. دکتر ها گزینه‌های متعددی را برای جوان‌سازی صورت به بیماران ارائه می‌دهند تا بتوانند زندگی پرمشغله‌شان را تطبیق دهند. برای افرادی که به دنبال نتایج طولانی مدت هستند، لیفت صورت یا بوکال فت می تواند بسیاری از علائم زیبایی پیری را برطرف کند تا به نتیجه زیبایی شناختی مورد نظر شما دست یابد. آسیب ناشی از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید ممکن است به درمان های دیگری مانند بازسازی پوست با لیزر CO2 فراکشنال نیاز داشته باشد. با این حال، لیفت صورت به همراه لیفت ابرو می تواند جوانسازی ساختاری قابل توجهی صورت را که مطابق با نیازهای منحصر به فرد شما است، ارائه دهد.

آیا من کاندید جراحی لیفت صورت هستم؟

اگر علائم پیری در صورت و گردن شما را آزار می دهد و به دنبال راه حلی طولانی تر از پرکننده های تزریقی زیبایی هستید، ممکن است بخواهید جراحی لیفت صورت را در نظر بگیرید. لیفت صورت می تواند با حذف یا بهبود ظاهر جوانی شما را بازگرداند:

  • پوست شل و افتاده
  • چین های عمیق بین گونه ها و دهان (چین های بینی)
  • چربی افتاده یا جابجا شده
  • غبغب
  • خط فک با تعریف ضعیف

آیا من کاندید جراحی لیفت صورت هستم؟

بهترین سن برای لیفت صورت چیست؟

کاندیداهای خوب برای جراحی لیفت صورت بر اساس نیازها و خواسته های منحصر به فرد فرد تعیین می شوند، برخلاف سنی که “مناسب” در نظر گرفته می شود. جراحان پلاستیک این روش را با نتایج موفقیت آمیز و زیبا در طیفی از سنین انجام داده اند. در حالی که بسیاری از بیمارانی که قصد جراحی لیفت صورت را دارند تقریباً در سنین میانسالی یا بالاتر هستند، نگرانی های زیبایی شناختی که می تواند افراد را به دنبال مشاوره در مورد لیفت صورت سوق دهد در بیماران در هر سنی دیده می شود. در طی یک مشاوره، جراح می تواند آناتومی صورت شما را بررسی کند و به شما کمک کند تا تعیین کنید آیا از جراحی لیفت صورت و بوکال فت سود می برید یا خیر.

آیا جراحی لیفت صورت به کل صورت می پردازد؟

جراحی لیفت صورت معمولاً به دو سوم پایینی صورت و گردن می پردازد. ناحیه‌ای که از گونه‌های بالایی تا گردن امتداد می‌یابد، عموماً نشانه‌های پیری را نشان می‌دهد – مانند ژولیدن و افتادگی پوست روی گونه‌ها و خط فک. اگر می‌خواهید نگرانی‌های زیبایی در قسمت بالایی صورت را برطرف کنید، لیفت ابرو و جراحی پلک را نیز برای اصلاح پیشانی نزولی و بهبود ظاهر افتادگی پلک یا پیری چشم ارائه می‌دهد. جراحی لیفت ابرو و لیفت پلک را می توان با هم یا به صورت روش های جداگانه لیفت با نخ انجام داد.

آیا جراحی لیفت صورت به کل صورت می پردازد؟

جراحی لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

بسته به پیچیدگی جراحی لیفت صورت شما، طول عمل ممکن است متفاوت باشد اما معمولا چندین ساعت طول می کشد. به طور معمول، عمل لیفت صورت یک جراحی سرپایی است، اما ممکن است برای برخی از بیماران بستری کوتاه مدت لازم باشد. از بیهوشی عمومی استفاده می شود. ویژگی های لیفت صورت با توجه به برنامه درمانی منحصر به فرد هر بیمار متفاوت است، اما به طور کلی، هدف جراحی سفت، صاف کردن و سفت کردن پوست صورت برای ظاهری شاداب تر و جوان تر است.

در طول مشاوره لیفت صورت، دکتر شما ممکن است جراحی پلاستیک صورت یا درمان های پوستی اضافی، از جمله پیوند چربی صورت به منظور بازگرداندن حجم از دست رفته و/یا لیپوساکشن ساب منتال (زیر چانه) را توصیه کنند. سایر روش‌های کمکی مانند پیوند چربی، میکرونیدلینگ با فرکانس رادیویی، درمان‌های لیزر یا IPL، لایه‌برداری شیمیایی و حالت‌دهنده پوست، همگی می‌توانند مکمل‌های عالی برای جراحی لیفت صورت باشند و به اصلاح بیشتر بافت و بازگرداندن حجم پوست کمک کنند.

لیفت صورت مینی چیست؟

لیفت صورت مینی یک نسخه کمتر گسترده از لیفت صورت استاندارد است که برای بیمارانی طراحی شده است که علائم خفیف تری از افتادگی پوست و/یا پیری صورت دارند. یک لیفت صورت کوچک می تواند به بیماران جوان با علائم اولیه شلی پوست اجازه دهد تا ظاهر خود را با نتایج ظریف تر بهبود بخشند. این روش می تواند به بازتعریف و سفت کردن خط فک و/یا به حداقل رساندن خطوط ماریونت و سایر چین های صورت کمک کند. به طور کلی، مینی لیفت صورت می‌تواند برای افرادی مفید باشد که فقط شلی جزئی پوست و/یا نشانه‌های اولیه جولینگ دارند.

ریکاوری از لیفت صورت چگونه است؟

دستورالعمل های دقیق بعد از عمل توسط جراحان ارائه خواهد شد. پس از جراحی، بیماران ممکن است مقداری کبودی یا تورم را تجربه کنند. این واکنش ها قابل انتظار هستند و معمولاً با پیشرفت بهبودی شما کاهش می یابند. هر گونه ناراحتی را می توان با داروهای مسکن تجویز شده توسط دکتر کنترل کرد. بانداژها برای تسهیل بهبودی به مدت 48 ساعت پس از عمل روی صورت بسته می‌شوند و همچنین ممکن است به شما توصیه شود که در این مدت سر خود را بالا نگه دارید. استراحت زیاد در طول دوره بهبودی شما ضروری است. به طور کلی، بیماران معمولاً در عرض یک تا دو هفته به روال روزانه خود باز می‌گردند، اگرچه باید از فعالیت‌های شدید و ورزش هوازی تا زمانی که جراح تاییدیه دریافت نکردید، معمولاً حدود 4 هفته، خودداری کرد.

لیفت صورت چقدر طول می کشد؟

جراحی لیفت صورت معمولاً میتواند نتایج استثنایی را برای 10 تا 15 سال به همراه داشته باشد، با اثرات جوان کننده اغلب برای برخی افراد طولانی تر است. طول عمر نتایج به طور کلی به عادات سبک زندگی بیمار، خاصیت ارتجاعی بافت پوست، رژیم مراقبت از پوست، سن و ژنتیک و عوامل دیگر بستگی دارد. با این حال، با ادامه روند پیری، با برنامه‌ای که ممکن است شامل انواع روش‌های غیرجراحی و درمان‌های لمسی برای کمک به حفظ ظاهر جوان باشد، می‌توان ظاهر جوان‌تری را حفظ کرد.

پس از عمل لیفت صورت، بیماران معمولاً رضایت خود را از توانایی جراحی در سفت کردن پوست افتاده صورت و شل شدن عضلات گزارش می کنند. بسته به برنامه درمانی شما، کاهش قابل توجه چین و چروک، چین و چروک، و پوست و چربی اضافی به طور کلی منجر به زیبایی جوانی و جوانی می شود که طبیعی به نظر می رسد.