چه زمان باید جراحی بلفاروپلاستی را انتخاب کنیم

جراحی بلفاروپلاستی یک عمل زیبایی رایج است که بر حسب نیاز در مواردی خاص انجام می شود. شاید برای شما هم سوال باشد که چه زمان باید جراحی بلفاروپلاستی را انتخاب کنیم؟ پاسخ این سوال در ادامه مقاله به شما داده خواهد شد.

بلفاروپلاستی ممکن است گزینه ای برای موارد زیر باشد:

 • گشاد یا افتادگی پلک بالایی
 • پوست اضافی پلک های بالایی که تا حدی دید محیطی را مسدود می کند
 • پوست اضافی در پلک پایین
 • کیسه های زیر چشم

بلفاروپلاستی را می توان همزمان با عمل دیگری مانند لیفت ابرو، لیفت صورت یا لایه برداری پوست انجام داد.

عمل بلفاروپلاستی ممکن است تحت پوشش بیمه ای هم قرار گیرد اگر برای درمان های پزشکی و غیر از زیبایی مورد استفاده قرار گیرد. در واقع ممکن است به این بستگی داشته باشد که آیا جراحی شرایطی را که به بینایی آسیب می زند ترمیم می کند یا خیر. جراحی فقط برای بهبود ظاهر احتمالاً تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت.


 جراحی بلفاروپلاستی هم همانند تمام جراحی ها دارای خطرات احتمالی هستند، از جمله واکنش به بیهوشی و لخته شدن خون. علاوه بر این موارد، خطرات نادر جراحی پلک عبارتند از:

 • عفونت و خونریزی
 • چشم های خشک و تحریک شده
 • مشکل در بستن چشم یا سایر مشکلات پلک
 • جای زخم قابل توجه
 • آسیب به عضلات چشم
 • تغییر رنگ پوست
 • تاری دید موقت یا به ندرت از دست دادن بینایی
 • نیاز به جراحی بعدی

مراحل انجام بلفاروپلاستی

قبل از برنامه ریزی برای بلفاروپلاستی، با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ملاقات خواهید کرد که به شما بگوید چه زمان باید جراحی بلفاروپلاستی را انتخاب کنیم. ارائه دهندگانی که با آنها ملاقات می کنید ممکن است شامل یک جراح پلاستیک، یک متخصص چشم (چشم پزشک) یا یک چشم پزشک متخصص در جراحی پلاستیک اطراف چشم (جراح اکولوپلاستیک) باشند. بحث شامل:سابقه پزشکی شما ارائه دهنده مراقبت شما در مورد جراحی های قبلی سوال خواهد کرد. ارائه دهنده شما همچنین ممکن است در مورد شرایط گذشته یا فعلی مانند خشکی چشم، گلوکوم، آلرژی، مشکلات گردش خون، مشکلات تیروئید و دیابت سؤال کند. ارائه دهنده شما همچنین در مورد استفاده شما از داروها، ویتامین ها، مکمل های گیاهی، الکل، تنباکو و داروهای غیرقانونی سوال خواهد کرد.

اهداف شما. بحث در مورد آنچه شما از جراحی می خواهید به ایجاد زمینه برای یک نتیجه خوب کمک می کند. ارائه دهنده مراقبت شما با شما صحبت خواهد کرد که آیا این روش احتمالاً برای شما خوب عمل می کند یا خیر.

آزمایشات و مراحل قبل از بلفاروپلاستی

قبل از جراحی پلک، احتمالاً یک معاینه فیزیکی و موارد زیر انجام خواهید داد:

معاینه کامل چشم ممکن است شامل آزمایش تولید اشک و اندازه گیری قسمت هایی از پلک ها باشد.

تست میدان دیداری برای دیدن نقاط کور در گوشه چشم است (دید محیطی). این برای حمایت از ادعای بیمه مورد نیاز است.

عکاسی از پلک. عکس‌ها از زوایای مختلف به برنامه‌ریزی جراحی و مستندسازی اینکه آیا دلیل پزشکی برای آن وجود دارد یا خیر، که ممکن است ادعای بیمه را پشتیبانی کند، کمک می‌کند.

و ارائه دهنده شما احتمالاً از شما می خواهد موارد زیر را انجام دهید:

مصرف وارفارین (Jantoven)، آسپرین، ایبوپروفن (Advil، Motrin IB، دیگران)، ناپروکسن سدیم (Aleve، دیگران)، ناپروکسن (Naprosyn) و سایر داروها یا مکمل های گیاهی که می توانند خونریزی را افزایش دهند را متوقف کنید. از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود بپرسید که چه مدت قبل از جراحی باید مصرف این داروها را متوقف کنید. فقط داروهای تایید شده توسط جراح خود را مصرف کنید.

چند هفته قبل از جراحی سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن می تواند توانایی بهبودی پس از جراحی را کاهش دهد.

اگر در حال انجام عمل جراحی سرپایی هستید، ترتیبی دهید که شخصی شما را به سمت جراحی براند و برگردد. برنامه ریزی کنید که کسی برای اولین شب پس از بازگشت به خانه از عمل جراحی کنار شما بماند

مراحل زیر را برای کمک به بهبودی پس از جراحی انجام دهید مگر اینکه جراح دستورالعمل های متفاوتی به شما بدهد.

اعمال بعد از انجام بلفاروپلاستی

شب بعد از جراحی هر ساعت به مدت 10 دقیقه از کمپرس یخ روی چشم خود استفاده کنید. روز بعد، 4 تا 5 بار در طول روز از کمپرس یخ روی چشمان خود استفاده کنید.

از قطره ها یا پمادهای تجویز شده چشمی استفاده کنید.

چند روز در حالی که سر خود را بالاتر از سینه خود قرار داده اید بخوابید.

برای کاهش تورم از کمپرس خنک استفاده کنید.

از عینک آفتابی تیره استفاده کنید تا از پوست پلک خود در برابر آفتاب و باد محافظت کنید.

در صورت نیاز، از استامینوفن (تیلنول، سایرین) برای کنترل درد استفاده کنید.

در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر فوراً به پزشک مراجعه کنید:

تنگی نفس

درد قفسه سینه

ضربان قلب غیر معمول

چشم درد شدید جدید

خون ریزی

مشکلات بینایی

نتایج انجام عمل بلفارو پلاستی

بعد از اینکه متوجه شدید چه زمان باید جراحی بلفاروپلاستی را انتخاب کنیم، اقدام به عمل جراحی می کنیم. بسیاری از افرادی که بلفاروپلاستی انجام می دهند، می گویند که احساس اعتماد به نفس بیشتری دارند و احساس می کنند جوان تر و آرام تر به نظر می رسند. برای برخی افراد، نتایج جراحی ممکن است تا آخر عمر باقی بماند. برای برخی دیگر، افتادگی پلک می تواند عود کند. کبودی و تورم به طور کلی در حدود 10 تا 14 روز به آرامی کاهش می یابد. اسکارهای ناشی از بریدگی های جراحی ممکن است ماه ها طول بکشد تا محو شوند. مراقب باشید که از پوست ظریف پلک خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.