بلفاروپلاستی درمانی

بلفاروپلاستی یا لیفت پلک یکی از رایج ترین عمل های زیبایی است که در جهان انجام می شود. مطالعه انجام شده توسط Whatclinic.com نشان می دهد که این یکی از 3 مدل جراحی زیبایی است که در دنیا انجام شده است. این روش به منظور تبدیل پلک بالا یا پایین، گاهی اوقات حتی هر دو، و بهبود ظاهر ناحیه اطراف چشم است. برای کسانی که از افتادگی پلک، پوست اضافی اطراف چشم و سایر بیماری های پوستی که دید آنها را مختل می کند، این روش به همراه لیفت با نخ پلک بسیار مناسب است. همچنین برای بیمارانی که می خواهند ظاهر پلک دوتایی ایجاد کنند، انجام می شود.

پلک های دوتایی چیست؟

مردم در سراسر جهان پلک هایی با فرم منحصر به فرد دارند. به عنوان مثال، آنهایی که از کشورهای آسیای شرقی منشا می گیرند، ممکن است دارای پلک های مونولید یا بدون چین باشند. آنها اغلب احساس می کنند که چشمانشان به دلیل نداشتن چین خوردگی بسیار کوچکتر به نظر می رسد. در حالی که داشتن مونولید هیچ اشکالی ندارد، برخی از افراد ترجیح می دهند برای ایجاد پلک های دوتایی تحت عمل جراحی قرار گیرند. هیچ فایده ای برای سلامتی یکی یا دیگری ندارد. این فقط یک موضوع ترجیح شخصی است.

مطالب مرتبط :  لیفت صورت با آتیوا

بلفاروپلاستی برای کسانی که می خواهند پلک های دوتایی دارند ایده آل است. سریع است و چین های متقارن را برای شما به وجود می آورد که کاملا طبیعی به نظر می رسند. آنهایی که پلک های دوتایی دارند، چین برجسته ای دارند که پلک بالایی را به دو قسمت تقسیم می کند. قسمت پایینی پلک فوقانی وقتی چشمان خود را باز یا بسته می کنند، تمایل به حرکت دارد.

پلک های دوتایی چیست؟

آیا جراحی لیفت پلک بی خطر است؟

زمانی که توسط یک جراح آموزش دیده انجام شود، لیفت پلک بسیار موفق است. بیماران تورم و کبودی اولیه را تجربه خواهند کرد، اما این فقط موقتی است. جراح معمولاً قبل از انجام عمل برای تعیین ارتفاع چین با بیمار کار می کند. این ارتفاع در طی چند هفته پس از جراحی کاهش می یابد تا اینکه چین در محل نهایی خود قرار گیرد. این بخش همانند لیفت با نخ کار می کند.

دکتری را پیدا کنید که که طیف وسیعی از جراحی های زیبایی، ترمیمی و فک و صورت را انجام می دهد. او باید در مورد خطرات جراحی پلک مضاعف با بیماران صحبت کند تا آنها بدانند قبل، حین و بعد از عمل لیفت پلک چه انتظاری دارند. برای عمل های دیگر مانند لیفت ابرو نیز این موضوع صدق می کند.

مطالب مرتبط :  مراقبت های قبل از جراحی غبغب

تفاوت عمده بین جراحی پلک بالا و پایین چیست؟

جراحی پلک فوقانی باعث کاهش چربی های برآمده در پلک فوقانی می شود. همچنین از شر پوست شلی که روی مژه های پلک بالایی آویزان شده است خلاص می شود. جراحی پلک بالا نیز برای بیمارانی که پلک های کلاه دار دارند ایده آل است. می تواند بر مشکلات مربوط به آویزان شدن پوست اضافی یا شل بالای پلک ها غلبه کند.

جراحی پلک پایین برای کسانی است که رسوبات چربی قابل توجهی در زیر پلک پایین یا افتادگی پوست زیر چشم دارند. این شرایط باعث می شود آنها خسته و پیر به نظر برسند. در حالی که هر دو جراحی پلک بالا و پایین تفاوت قابل توجهی ایجاد می کنند، بیماران اغلب تحت عمل جراحی لیفت ابرو و لیفت صورت همراه با جراحی پلک قرار می گیرند تا به نتایج فوق العاده دست یابند.

مطالب مرتبط :  جوانسازی پوست دور چشم با روش MFU

آیا جراحی پلک ارزشش را دارد؟

بلفاروپلاستی می تواند چندین بیماری را درمان کرده و ظاهر ناحیه اطراف چشم شما را بهبود بخشد. برای کسانی که با شلی یا افتادگی پوست اطراف پلک بالایی، افتادگی پلک پایین، چین و چروک های ریز پلک پایین و پف زیر پلک مواجه هستند مفید است. تغییر سبک زندگی ممکن است نتواند این شرایط را درمان کند. جراحی پلک می تواند تمام این مشکلات و موارد دیگر را برطرف کند. می تواند ناحیه اطراف چشم شما را کانتور کند و چشمان شما را بزرگتر و جذاب تر نشان دهد.

بسته به نیاز خود، می توانید انتخاب کنید که به طور انحصاری تحت عمل جراحی پلک قرار بگیرید یا جراحی پلک بالا با پایین را ترکیب کنید تا چشمان خود را مشخص کرده و آنها را جوان نشان دهید. جراحی لیفت پلک برای پوست و ظاهر شما معجزه می کند. این می تواند نشانه های پیری را معکوس کند، شکل های ارثی چشم مانند مونولید را تغییر دهد و به شما این فرصت را بدهد که احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید.

مطالب مرتبط :  پروسه جراحی غبغب

آیا جراحی پلک ارزشش را دارد؟

جراحی لیفت پلک چگونه انجام می شود؟

برای انجام جراحی پلک، جراح ابتدا برشی روی پلک ایجاد می کند و قبل از بخیه زدن پوست، مقدار کمی چربی و پوست را برمی دارد. این باعث ایجاد چین و چروک در پلک می شود و باعث می شود که بیماران پلکی با ظاهر طبیعی داشته باشند. آرام بخش در اینجا معمولا برای بیماران استفاده می شود، بنابراین آنها هوشیار و بدون ناراحتی در طول عمل هستند. سه نوع مختلف از روش های برش استفاده می شود. دکتر شما به شما خواهد گفت که کدام برش برای شما مناسب است. روش های جراحی پلک دوتایی شامل موارد زیر است:

  • برش کامل
  • برش جزئی

برش کامل

تکنیک برش کامل شکل چشم های شما را برای همیشه تغییر می دهد. ظاهری زیبا و طبیعی به شما می بخشد و به شما کمک می کند اعتماد به نفس خود را به دست آورید. روش برش کامل روشی است که رضایت بخش ترین نتایج را ارائه می دهد. جراحان یک برش روی پلک ایجاد می کنند و چربی و بافت اضافی را قبل از بخیه زدن برش به یکدیگر بر می دارند. مانند هر جراحی دیگری که شامل برش است، یک اسکار کوچک در محل برش وجود خواهد داشت. این اسکار در داخل چین پنهان است، بنابراین خیلی قابل مشاهده نیست. همچنین می توان آن را به طرز هوشمندانه ای با آرایش چشم پنهان کرد. جراحی لیفت پلک تنها 1.5-2 ساعت طول می کشد. بیماران می توانند در همان روز به خانه بازگردند. جراحی پلک دو برشی برای جوانانی که خواهان چین و چروک پلک هستند و سالمندانی که می خواهند پف پلک را از بین ببرند مناسب است.

مطالب مرتبط :  روش های کاهش درد لیفت غبغب

برش جزئی

روش برش جزئی برای افرادی که چشم‌های افتاده و مونولیدهای نازک دارند ایده‌آل است. از آنجایی که جراح برش های ریزی در امتداد پلک ایجاد می کند، به جای ایجاد یک برش کامل، زمان بهبودی بسیار کوتاه تر است. این روش به‌عنوان جایگزین مناسبی برای روش بخیه‌ای مدفون به‌ویژه برای بیمارانی است که دارای رسوبات چربی ضخیم زیر پوست روی پلک‌ها هستند.