با افزایش سن پوست حالت افتادگی به خود می گیرد و همین امر سبب می شود زیبایی و طراوت پوست از بین برود. هیچ کس دوست ندارد پوستی افتاده و بی حالت داشته باشد. امروزه، به دلیل پیشرفت های که در علوم مختلف رخ داده است، با استفاده از روش های مختلف می توان پوست را به حالت اولیه بازگرداند. لیفت با نخ یکی از کارهایی است که باعث می شود تا پوست دوباره حالت ارتجاعی خود را به دست بیاورد. از این روش برای لیفت قسمت های مختلف بدن و صورت استفاده می شود.

 به طور مثال، کسانی که افتادگی پلک دارند و یا می خواهند خط لبخند خود را از بین ببرند می توانند از این روش استفاده نمایند. روش استفاده از نخ ساده است و عوارض جانبی خاصی ندارد. با وجود این، کسانی که از این روش استفاده می کنند باید به برخی از نکات توجه داشته باشند تا بتوانند طول مدت استفاده از آن را افزایش دهند. با توجه به این موضوع که امروزه لیفت با نخ مورد توجه است، در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این مورد در اختیار شما قرار دهیم. در پایان شما می توانید تصمیم گیری مناسبی برای انجام این کار داشته باشید.

Thread lifting لیفت با نخ

لیفت صورت با نخ چیست؟

در چندین سال گذشته افراد برای اینکه بتوانند افتادگی پوست خود را به طور کامل از بین ببرند از جراحی های عمومی استفاده می کردند. جراحی های عمومی برای رفع افتادگی های پوست مشکلات بسیار زیادی را برای این افراد در پی داشتند. اولا آنها باید به صورت کامل بیهوش می شدند و همین امر سبب می شود حداقل به مدت یک روز در بیمارستان بستری باشند. این مسئله هزینه های مالی زیادی را به آنها وارد می کرد که برای بسیاری از افراد پرداخت آنها دشوار بود. در قدم بعدی مواد بیهوشی آسیب های زیادی را به بدن وارد می کند. با توجه به این موضوع که این افراد معمولا کسانی بودند که بالای 40 و یا 50 سال سن داشتند، مواد بیهوشی باعث می شد تا ارگان های داخلی آسیب ببیند و یا بسیاری از بیماری های نهان آنها را بیدار کند.

خدمات کلینیک گونه : بلفاروپلاستی

در دهه گذشته روش جدیدی به نام لیفت با نخ مطرح شد. پزشکان زیبایی در سراسر دنیا مشتاق شدند تا به جای استفاده از روش های سنگین جراحی از روش هایی که کمتر آسیب رسان هستند استفاده نمایند. در این روش هزینه های جراحی دیگر وجود نداشت و افراد متقاضی می توانستند با هزینه های معقول زیبایی را به صورت خود بازگردانند. امروزه، لیفت بانخ به عنوان یکی از بهترین روش ها برای رفع افتادگی پوست شناخته شده است و می تواند در مدت زمان بسیار کوتاه زیبایی را به صورت افراد هدیه دهد. به همین دلیل، اگر شما افتادگی در پلک و یا هر قسمت از صورت خود دارید، می توانید این روش را انتخاب کنید

لیفت با نخ چیست لیفت با نخ

تاثیرات لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ یکی از روش های کم تهاجم است که نیاز به بیهوشی عمومی نیست. همین امر سبب شده است کسانی که می خواهند بدون دردسر به نتیجه برسند و قسمت های مختلف صورت خود را بکشند، این روش را به روش های دیگر ترجیح دهند. رفع افتادگی پوست بر اثر افزایش سن و تحریک کلاژن سازی از اثرات این روش هستند که در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این رابطه با شما به اشتراک بگذاریم.

خدمات دیگر کلینیک گونه : لیزر مو های زاید

افزایش سفتی پوست

همانطور که متوجه شده اید در این روش از تیغ جراحی استفاده نمی شود و بدون ایجاد برش بر روی پوست انجام می شود. در گذشته جراح پوست هایی را که حالت افتادگی پیدا کرده بودند برش می داد و جدا می کرد. اما امروزه این روش مورد استفاده قرار نمی گیرد و جراح به جای برش پوست هایی که دچار افتادگی شده اند از نخ های مخصوص استفاده می کند و پوست را به گونه ای جمع می کند که دیگر افتادگی آن قابل مشاهده نباشد. با توجه به این موضوع که این روش سریع انجام می شود و برشی بر روی پوست ایجاد نمی شود، پوست زیباتر و لطیف تر به نظر می رسد.

افزایش کلاژن سازی پوست

کلاژن پروتئین بسیار مهمی است که باعث می شود پوست بدن حالت ارتجاعی خود را حفظ نماید. مطالعات نشان داده اند هر چقدر سن بالا می رود، به همان اندازه تولید کلاژن در پوست کاهش پیدا می کند و این امر باعث می شود پوست دچار افتادگی شود. یکی از مزایای لیفت با نخ این است که این نخ ها به گونه ای طراحی شده اند که اجازه نمی دهند پوست پیر شود. در واقع، این بخیه ها با تحریک کلاژن سازی باعث می شوند لطافت و زیبایی پوست حفظ شود. به طور مثال، تصور کنید شما این نخ را برای رفع افتادگی پلک خود استفاده کرده اید. این نخ باعث می شود تا مقدار زیادی کلاژن در آن ناحیه درست شود و این مسئله به زیبایی پوست کمک می کند.

خدمات کلینیک گونه : لیفت صورت

بهتر است بدانید در سن 70 سالگی بیش از 80 درصد از فرآیند کلاژن سازی در پوست از بین رفته است. به همین دلیل، توصیه می شود تمامی افراد از سنین 30 سالگی مراقبت از پوست خود را آغاز کنند تا بتوانند کلاژن پوست را افزایش دهند.

دلیل افتادگی پوست چیست؟

اکنون که در مورد تاثیر لیفت با نخ در کلاژن سازی صحبت کردیم، بهتر است به این موضوع بپردازیم دلیل افتادگی پوست چیست. کلاژن مانند چسبی است که باعث می شود پوست سفت و کشیده به نظر برسد، زمانیکه کلاژن در پوست کاهش پیدا می کند پوست می افتد و چین و چروک بر روی پوست نمایان می شود.

لیفت با نخ لیفت با نخ

جوانسازی پوست

لیفت با نخ یک روش جوانسازی صورت است. این روش باعث می شود تا پوست در قسمت هایی که دچار افتادگی شده است کشیده شود و زیباتر و جوانتر به نظر برسد. تا زمانی که نخ در جای خود باقی مانده باشد، فرآیند ترمیم پوست افزایش پیدا می کند و این مسئله باعث می شود تا پوست جوان و سرحال باقی بماند.

نحوه عملکرد نخ در صورت

ممکن است شما در زمان لیفت با نخ این سوال برایتان به وجود بیاید این نخ چگونه عمل می کند. همانطور که می دانید سیستم ایمنی بدن انسان سیستم بسیار هوشمندی است که سریعا به اجسام خارجی که وارد بدن می شوند واکنش نشان می دهد. در اینجا نخ بخیه که برای کشیده شدن پوست به کار می رود جسم خارجی است. نخ هایی که برای کشیده شدن به کار می روند بسیار ظریف هستند، به همین دلیل شما از اتفاقاتی که در زیر پوستتان رخ میدهد بی خبر هستید و متوجه نمی شوید که این نخ ها توسط بدن شناسایی شده اند و همین امر تحریک کلاژن را بالا برده است.

خدمات کلینیک گونه : بوکال فت

کاربردهای لیفت با نخ

از لیفت با نخ می توان برای لیفت تمامی قسمت هایی از صورت که دچار افتادگی شده اند استفاده کرد. معمولا نخ برای لیفت خط لبخند، ابرو، پلک استفاده می شود. همچنین، از این نخ می توان برای لیفت قسمت های مختلف گردن که دچار افتادگی شده اند استفاده کرد. همانطور که متوجه شده اید نخ کاربردهای زیادی دارد و می تواند زیبایی و طراوت را به قسمت های مختلف صورت و گردن بازگرداند. اما به این موضوع توجه داشته باشید انجام این کار توسط پزشک حاذق بسیار مهم است. در غیر اینصورت، اگر کار خود را به دست افراد نامتخصص بسپارید ممکن است نتایج بدی را بدست آورید.

کدام نواحی از صورت با عمل لیفت  صورت با نخ قابل درمان می باشند

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم تمامی قسمت های صورت که دچار افتادگی هستند با استفاده از روش لیفت با نخ قابل درمان هستند. اما باید به این موضوع توجه داشته باشید قدرت پوستی افراد با یکدیگر متفاوت است. ممکن است لیفت با نخ در یک فرد یک سال ماندگار باشد ولی در فرد دیگر تنها چند ماه باقی بماند. به همین دلیل، توصیه می شود قبل از دریافت خدمات ابتدا با یک پزشک حاذق مشورت کنید.

خدمات کلینیگ گونه : لیفت غبغب

سن مناسب برای لیفت با نخ

یکی از سوالات پرتکرار کسانی که می خواهند لیفت انجام دهند در مورد سن مناسب برای لیفت با نخ است. پزشکان به این موضوع اشاره می کنند سن مناسب برای انجام این کار 20 تا 50 سال است. اما بی شک، میزان اثر بخشی در هر فرد با توجه به سن و ویژگی های پوستی که دارد متفاوت است. اگر احساس می کنید بخش هایی از پوستتان دچار افتادگی شده است و یا می خواهید از افتادگی پوست جلوگیری کنید، می توانید برای استفاده از نخ برای لیفت صورت به پزشک متخصص مراجعه کنید.

خدمات کلینیک گونه : تخلیه غبغب

لیفت با نخ برای چه کسانی مناسب است

لیفت با نخ برای تمامی کسانی مناسب است که می خواهند افتادگی پوست خود را رفع کنند. با اینکه پزشکان به این موضوع اشاره می کنند تمامی افراد 20 تا 50 ساله می توانند از این روش استفاده نمایند، اما این روش مناسب کسانی است که کلاژن پوست آنها کاهش پیدا کرده است. معمولا افراد در سنین 30 به بالا و زمانی که در حال وارد شدن به دهه 40 زندگی خود هستند، با مشکل کاهش یافتن کلاژن پوست رو به رو می شوند و می توانند از این روش استفاده کنند.

انواع نخ های لیفت

 • نخ‌های جذبی
 • نخ‌های غیرقابل جذب
 • نخ‌های ترکیبی
 • کاگ
 • PDO
 • سلوئیت

با توجه به این موضوع که امروزه استفاده از لیفت با نخ مورد توجه قرار گرفته است، کمپانی های مختلف تلاش کرده اند محصولاتی را تولید کنند که رضایت هر چه بیشتر استفاده کنندگان را در پی دارد. همانطور که می دانید جراحی و عمل های زیبایی در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد. در نتیجه، کسانی کمپانی های سازنده نیز به دنبال روشهایی هستند که بتوانند رضایت افراد را افزایش دهند.

که هر کدام به تفکیک در ادامه توضیح می‌دهیم.

خدمات کلینیک گونه : لیفت صورت

نخ جذبی

یکی از پر استفاده ترین نخ هایی که در لیفت با نخ مورد استفاده قرار می گیرد نخ جذبی است. این نخ از مواد سازگار زیستی ساخته شده است. در واقع، باید بگوییم ساختار این نخ به گونه ای طراحی شده است که بدن انسان به آن واکنش نشان نمی دهد و همین امر سبب می شود اثر بخشی آن بر روی پوست صورت برای مدت های طولانی نمایان باشد. پس از اینکه این نخ وارد پوست می گردد، سلول های پوستی در مجاورت آن تشکیل می شوند. این امر سبب شده است که اثربخشی نخ های جذبی بسیار بالا باشد.

نخ غیر قابل جذب

یکی دیگر از انواع نخ که برای لیفت با نخ به کار می رود نخ غیرقابل جذب است. همانطور که از نام این نخ مشخص است این نخ توسط بدن جذب نمی شود و برای مدت طولانی در بدن باقی می ماند. در ساختار این نخ ها از طلا و یا فیبرهای سنتتیک است. استفاده از این نخ معمولا زمانی توصیه می شود که مشکلات حاد و جدی برای پوست به وجود آمده است. همچنین، گاهی افراد نیاز به لیفت شدید گردن دارند تا بتوانند چین و چروکی را که بر روی گردن به وجود آمده است از بین ببرند. به همین دلیل، ابتدا پزشک باید عمق چین و چروک صورت و گردن را بررسی کند و سپس تصمیم گیری نماید کدام نخ برای انجام لیفت با نخ مناسب است.

نخ ترکیبی

نخ ترکیبی همانطور که از نامش پیداست دارای ویژگی های دو نخ جذبی و غیر قابل جذب است که برای روند لیفت با نخ مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی، بخشی از موادی که در نخ ترکیبی وجود دارند توسط پوست جذب می شوند و بخش دیگر بر روی پوست باقی می مانند و زمان لیفت صورت را طولانی می نمایند. از معروف ترین نخ های ترکیبی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انواع نخ های چینی
 • نخ های سیلهوئیت اینستالیفت
جنس نخ لیفت لیفت با نخ

ساختار نخ ترکیبی

در واقع نخ ترکیبی دارای تکه های مخروطی شکل است. این تکه ها جذب پوست نمی شوند و برای همیشه زیر پوست باقی می مانند. اما بخشی از تکه های این نخ نیز جذب پوست می شوند. ممکن است نگران باشید که تکه های مخروطی شکل بزرگ باشند و از زیر پوست نمایان شوند. بهتر است بدانید این تکه ها بسیار کوچک هستند و هرگز از زیر پوست مشخص نمی شوند. در اوایل تزریق این نخ به درون صورت تکه های مخطرطی شکل را می توان از زیر پوست احساس کرد. اما به مرور زمان این تکه دیگر احساس نمی شوند و به سختی در جای خود قرار می گیرند.

نخ سیلوئت

یکی دیگر از انواع نخ که برای لیفت با نخ مورد استفاده قرار می گیرد نخ سیلوئت است. این نخ در یک الگوری شبکه ای وارد پوست می شود تا بتواند بیشترین اثربخشی را برای لیفت پوست داشته باشد.

نخ کاگ

یکی دیگر از نخ هایی که برای لیفت با نخ استفاده می شوند نخ های کاگ هستند. در واقع، تین نخ ها دارای خارهایی هستند که به قسمت زیرین پوست متصل می شوند. وجود خارها باعث می شود یک لایه محافظ برای پوست به وجود بیاید و بافت پوستی را که دچار افتادگی شده است به بالا می کشاند. تولید کلاژن در اطراف این خارها بیشتر از نواحی دیگر پوست است و همین امر سبب می شود اثربخشی این نخ افزایش پیدا کند. استفاده از نخ کاگ سبب می شود ساختار پوست صاف و یک دست شود و معمولا کسانی که از این نخ استفاده می کنند رضایت بسیار زیادی داردند. از نخ کاگ برای پروسه لیفت با نخ در موارد زیر استفاده می شود:

 • ایجا خط فک
 • ایجاد صورت باریک تر
 • لیفت غبغب
 • لیفت ابرو

مزایای لیفت صورت با نخ

اکنون دیگر نگاه بهتری به لیفت با نخ پیدا کرده اید و ممکن است در مورد مزایای لیفت صورت با نخ سوالاتی برای شما پیش بیاید. همانطور که می دانید از بین بردن چین و چروک و افتادگی در پوست صورت از مهمترین مزایای لیفت با نخ به شمار می روند. در واقع، ایده اصلی به وجود آمدن نخ رفع افتادگی صورت پوست بود.

مزایای لیفت صورت لیفت با نخ

 با توجه به این موضوع که تمامی افراد میل به جوانسازی دارند و هیچ کس تمایل ندارد آثار افتادگی پوست را مشاهده کند، پزشکان تلاش کردند تا روشی را به وجود بیاورند که بیماران و زیباجویان بتوانند به بهترین نتیجه دست پیدا کنند. امروزه، این روش در سراسر دنیا مورد توجه قرار دارد و کسانی که می خواهند زیباتر به نظر برسند، لیفت با نخ را تجربه می کنند.

ایجاد نتایج طبیعی

یکی از مواردی که زیباجویان تاکید بسیار زیادی بر آن می ورزند ایجاد نتایج طبیعی بر روی صورت است. هیچ کس تمایل ندارد پس از انجام عمل لیفت و یا هر گونه عمل زیبایی حالت طبیعی صورت و بدن خود را از دست بدهد و دیگران در مورد اینکه چه عملی انجام داده است و یا چرا حالت صورت او از حالت نرمال خارج شده است سوالاتی را بپرسند. یکی از مزیای بسیار مهم لیفت با نخ طبیعی بودن نتایج این کار است. معمولا کسانی که عمل جراحی انجام می دهند تا پوست خود را لیفت کنند پس از عمل جراحی دچار مشکلاتی در انحنای صورت می شوند.

همچنین، گونه ها و لب ها متورم می شوند و بخشی از حجم خود را از دست می دهند. اما در لیفت با نخ هیچ یک از این شرایط به وجود نمی آیند و پوست صورت بسیار طبیعی و زیبا جلوه می کند. در واقع، باید به این نکته اشاره کنیم در این روش تنها افتادگی پوست رفع می شود اما ساختار طبیعی پوست دست نخورده باقی می ماند و این مهمترین دستاورد لیفت با نخ است.

ایمنی بالا

یکی دیگر از مواردی که باعث شده است تا لیفت با نخ مورد توجه قرار گیرد لیفت و یا کشش در نواحی مختلف صورت از جمله ابرو و یا پلک است. در روش جراحی لیفتینگ چشم ممکن است اعصاب داخلی چشم آسیب ببینند. همین امر باعث می شود تا بعد از عمل جراحی مشکلات زیادی برای افراد به وجود بیاید. اما باید بدانید تمامی این مشکلات با استفاده از نخ رفع می شوند. استفاده از نخ برای رفع افتادگی پلک و یا ابرو هیچ گونه آسیب را به عصب هایی که در این قسمت به کار رفته اند وارد نمی کند.

در واقع، باید بدانید این نخ ها در قسمت های مختلفی از ابرو و یا پلک قرار می گیرند و داربستی محافظتی را برای پوست ایجاد می کنند. در این شرایط پلک چشم حالت کشیده پیدا می کند و این مسئله می تواند برای کسانی که سن بالایی دارند و می خواهند زیبایی صورت خود را حفظ کنند بسیار مهم باشد.

درمان سریع

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم در گذشته برای اینکه افتادگی صورت را رفع کنند از روش جراحی استفاده می کردند. جراحی لیفت صورت مشکلات زیادی را برای افراد به وجود می آورد. خطر عفونت یکی از بارزترین مشکلات این عمل جراحی بود. با توجه به این موضوع که افراد در سنین بالا دست به عمل جراحی لیفتینگ می زنند، ممکن است بدن آنها قدرت زیادی نداشته باشد و سریعا دچار عفونت شوند.

جای بخیه یکی دیگر از مشکلاتی بود که در اثر جراحی لیفتینگ به وجود می آید. اما امروزه با استفاده از لیفت با نخ تمامی این مشکلات رفع شده اند. در واقع، بررسی ها نشان داده اند به طور متوسط حداکثر به 5 روز زمان نیاز است تا افراد دوران نقاهت خود را سپری کنند. همچنین، این افراد می توانند بلافاصله به رویدادهای زندگی خود بازگردند.

عدم مشخص شدن جای درمان

بسیاری از کسانی که می خواهند عمل لیفت با نخ را انجام دهند به این موضوع اشاره می کنند آنها تمایل ندارند هیچ جایی از برش عمل بر روی صورت آنها باقی بماند. این چیزی است که به سادگی و با عمل لیفت با نخ می توانند به آن دست پیدا کنند. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم دوران نقاهت این عمل بین 5 تا 7 روز است.

پس از آن تقریبا تمامی نشانه ها از بین می روند و دیگر مشکلی برای زیبا جو به وجود نمی آید. از طرف دیگر، در روش لیفت با نخ این نخ ها در لایه های زیرین پوست قرار داده می شود که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند. سوراخ هایی که برای وارد کردن این نخ ها ایجاد می شوند بسیار کوچک هستند که با چشم غیرمسلح نمی توان آنها را دید. توصیه ما به شما این است برای اینکه بهترین نتیجه را از این روش درمانی بدست بیاورید، حتما به یک پزشک حاذق و متخصص مراجعه کنید.

هزینه مناسب

در گذشته کسانی که برای انجام جراحی لیفت اقدام می کردند، هزینه های زیادی را می پرداختند. اولا این افراد مجبور بودند هزینه بیمارستان برای بیهوشی را پرداخت کنند. عزینه بیهوشی عمومی، اتاق عمل در بیمارستان و بستری شدن بسیار بالاست و همین امر باعث می شد افراد زیادی نتوانند اینکار را انجام دهند. اما با استفاده از نخ های لیفیتنگ این مشکلات به طور کامل رفع شده است. در این روش پزشک ابتدا چین و چروک صورت را به طور دقیق آنالیز و تحلیل می نماید و پس از آن به زیباجو پیشنهاد می دهد که کدام نخ برای لیفت صورتش مناسب است. بهتر است بدانید این کار به صورت سرپایی و در مطب پزشک متخصص انجام می دهد و نیاز نیست بیمار هزینه بستری و بیهوشی عمومی را پرداخت کند. همین امر سبب شده است تمامی افرادی که دارای چین و چروک بر روی صورت خود هستند سریعا برای رفع آن اقدام نمایند و دیگر نگران هزینه ها نباشند.

 معایب و عوارض لیفت صورت با نخ 

در بالا به مزایای لیفت با نخ اشاره کردیم اما باید بدانید این روش مانند تمامی روش های دیگری که برای زیبایی صورت به کار می رود می تواند دارای معایب و مزایایی باشد. شناخت مزایا و معایب بسیار مهم و به شما کمک می کند با دید باز برای انجام این کار قدم بردارید. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

معایب لیفت صورت 1 لیفت با نخ

حساسیت پوستی

یکی از مهمترین مشکلاتی که ممکن است در اثر استفاده از نخ برای لیفت صورت به وجود بیاید حساسیت های پوستی است. همانطور که در بالا به این موضوع اشاره کردیم سیستم ایمنی بدن انسان بسیار هوشمند است و به سرعت می تواند مواد بیگانه ای را که وارد بدن شده اند تشخیص دهد. با اینکه این نخ ها بسیار ظریف هستند و در بیشتر موارد شناسایی آنها توسط سیستم ایمنی بدن مشکلی را ایجاد نمی کند، با وجود این،  در برخی از مواقع این نخ ها به عنوان عامل بیگانه شناسایی می شوند و همین امر باعث بروز عفونت بر روی پوست می شود. این عفونت می تواند بسیار شدید باشد و پزشک باید نخ را تخلیه کند. همین امر سبب می شود پروسه درمان طولانی شود و حتی ممکن است مشکلات دیگری برای فرد به وجود بیایند.

حساس شدن پوست به لمس

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در اثر لیفت با نخ به وجود بیاید آسیب به اعصاب محیطی است. با اینکه این مشکل در تمامی افراد رخ نمی دهد، اما بروز آن باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی می شود. زمانیکه پوست حساس می شود افراد دیگر نمی توانند پوست خود را لمس کنند و لمس پوست ممکن است حال آنها را بد کند. در برخی از موارد نیز پوست بی حس می شود و هر چقدر که زیباجو پوست را لمس می کند هیچ چیزی را احساس نمی کند.  یکی از مهمترین راهکارهایی که باعث می شود این مشکل به وجود نیاید کمک گرفتن از افراد حاذق است. هر چقدر پزشک با روش بهتری این کار را انجام دهد، به همان اندازه آسیب های ناشی از آن کاهش پیدا می کند.

عدم تقارن پوست

یکی از مشکلاتی که بسیاری از زیباجویان در اثر لیفت با نخ تجربه می کنند عدم تقارن پوست است. این امر باعث می شود تا زیبایی آنها به شدت تحت تاثیر قرار گیرد و ممکن است باعث بروز ناراحتی شود. البته باید به این موضوع اشاره کنیم عدم تقارن پوست که در اثر استفاده از لیفت با نخ به وجود می آید معمولا قابل جبران است. پس از چند هفته از لیفت صورت پزشک تلاش می کنم با جا به جایی و یا ورود نخ ها تقارن صورت را حفظ کند. به همین دلیل، همواره توصیه می شود برای انجام امور زیبایی به مراکز معتبر و کلینک های شناخته شده مراجعه کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از آن بدست بیاورید.

حرکت نخ در زیر پوست

در بالا به این موضوع اشاره کردیم نخ ها برای اینکه بتوانند به لیفت صورت کمک کنند مانند داربست بر روی پوست عمل می کنند و پوست را می کشند. این نخ ها ساختاری قلاب مانند دارند که در بافت های زیرین پوست گیر می کنند و باعث می شوند پوست کشیده تر به نظر برسد. بهتر است بدانید در بسیاری از موارد این نخ ها در زیر پوست حرکت می کنند و همین امر زمینه ساز بروز مشکلات متعددی می شود. نامتقارون شدن صورت و احساس درد و ناراحتی از بزرگترین مشکلاتی هستند که در صورت حرکت نخ زیر پوست بدست می آیند.

راهکار آن چیست؟

تنها راهکار برای رفع مشکلات نخ حرکت کرده خارج کردن آن از زیر پوست است. در این شرایط، پزشک متخصص باید به آرامی و با استفاده از روش های مناسب نخ را از زیر پوست خارج کند.

موارد ممنوع برای لیفت و کشیدن صورت با نخ

لیفت با نخ برای تمامی افراد مناسب نیست. افرادی که در شرایط زیر هستند نباید از این روش استفاده کنند:

 • افرادی که چین و چروک های بسیار عمیق بر روی پوست خود دارند کاندید مناسبی برای انجام این کار نیستند.
 • افرادی که دارای حساسیت های شدید هستند بهتر است از این روش استفاده نکنند. زیرا ممکن است حساسیت های آنها شدید شود.
 • زنان باردار نباید در طول دوران باردرای خود از این روش برای رفع چین و چروک و افتادگی های صورت خود استفاده نمایند.

اهمیت انتخاب پزشک متخصص برای لیفت صورت با نخ

شاید اکنون این سوال برای شما پیش بیاید آیا نوع نخی که برای لیفت به کار می رود مهم است. پاسخ به این سوال مثبت است. در بالا در مورد انواع نخ صحبت کردیم. اگر می خواهید بدانید کدام نخ برای شما مناسب است، ابتدا باید عمق چین و چروک و افتادگی پوست شما مشخص شود. در برخی از موارد ( در مواردی که چین و چروک زیاد عمیق نیست) نخ های جذبی مناسب هستند و در برخی از موارد نخ های ترکیبی!

اقدامات قبل از لیفت با نخ لیفت با نخ

اقدامات مورد نیاز قبل از لیفت با نخ

قبل از انجام این کار به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • شب به اندازه کافی استراحت کنید و استرس نداشته باشید.
 • از مشروبات الکلی استفاده نکنید.
 • از مواد غذایی محرک استفاده نکنید.
 • در صورتی که از داروهای خاصی استفاده می کنید و مشکلات انعقاد خون دارید این موضوع را با پزشک در میان بگذارید.

مراقبت های بعد از لیفت با نخ

بعد از عمل لیفت با نخ تا 48 ساعت حمام نروید. بهتر است از قرارگیری در نزدیکی حرارت برحذر باشید و در معرض مستقیم نور آفتاب قرار نگیرد. به مدت 10 روز از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید. در صورتی که پزشک برای شما دارویی تجویز کرده است به طور مرتب از آن استفاده کنید.

مراقبت های بعد از کشیدن پوست با نخ

به این موضوع توجه داشته باشید هر چقدر مراقبت های بعد از لیفت با نخ با وسواس و دقت بیشتری انجام شوند، به همان اندازه ماندگاری این عمل بیشتر است.

نحوه انجام لیفت صورت با نخ

 • ابتدا نواحی خاصی که باید لیفتینگ بر روی آنها انجام شود مشخص می شوند.
 • سوراخ های کوچک بر روی پوست ایجاد می شود.
 • از طریق آن سوراخ ها و با استفاده از سوزن مخصوص نخ وارد پوست می شود.
 • نخ مانند قلاب است و به بافت پوست متصل می گردد.

آیا نخ های لیفت قابل جذب هستند؟

همانطور که در قسمت انواع نخ برای لیفت توضیح دادیم برخی از مواد جذبی هستند و برخی از مواد برای همیشه زیر پوست باقی می مانند. این امر باعث می شود تا نتیجه لیفت ماندگارتر شود.

نتایج و ماندگاری لیفت با نخ

ماندگاری لیفت با نخ به عوامل متعددی بستگی دارد. هر چقدر پوست جوان تر باشد و کلاژن بیشتری داشته باشد به همان اندازه نتایج قابل قبول تر و ماندگار تر هستند. همچنین، هر چقدر عمق چین و چروک بیشتر باشد، به همان اندازه مدت زمان کمتری این نتایج باقی می مانند و فرد مجبور است که دوباره آن ها را تمدید کند.

 انتخاب بین جراحی لیفت و لیفت با نخ

همواره این سوال پرسیده می شود که جراحی لیفت بهتر است و یا لیفت با نخ! بهتر است بدانید جراحی لیفت برای کسانی مناسب است که کلاژن پوست آنها به میزان بسیار زیادی کاهش یافته است و چروک های عمیقی بر روی پوستشان به وجود آمده است. این افراد کاندیدای مناسبی برای استفاده از نخ نیستند و حتی اگر از نخ استفاده کنند به زودی پوستشان دچار افتادگی می شود. این افراد باید پس از مشورت با پزشک متخصص جراحی لیفت صورت را انتخاب نمایند.

انتخاب بین لیفت با نخ، اندولیفت و هایفوتراپی

هر کدام از روش هایی مانند هایفوتراپی و یا اندولیفت می توانند برای از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست مناسب باشند. اما در اینجا مواردی را به شما گوشزد می کنیم تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. بهتر است بدانید انتخاب روش مناسب به عمق افتادگی و چین و چروک شما بستگی دارد. ممکن است برای برخی از افراد لیفت با نخ مناسب باشد و برای برخی از افراد هایفوتراپی! پزشک تنها کسی است که می تواند مشاوره های لازم و تخصصی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهد.

قیمت و هزینه های جانبی

یکی از سوالات پرتکراری که پرسیده می شود در مورد قیمت و هزینه های جانبی لیفت است. بهتر است بدانید در جلسه مشاوره به تمامی این سوالات پاسخ داده می شود.

عوامل موثر در هزینه لیفت قیمت

نوع نخی که به کار برده می شود و برند آن بی شک تاثیر مستقیم بر هزینه لیفت دارد. به همین دلیل، باید با مشاوران ما در تماس باشید و اطلاعات را از آنها بدست بیاورید.