غبغب به قسمت زیر چانه گفته می شود که می تواند به طور مستقیم بر زیبایی افراد اثر بگذارد. به طور کلی، اگر نگاهی به مطالعات باستان شناسی داشته باشید می توانید متوجه شوید زنان از دوران باستان تمایل داشتند صورت هایی صاف و زاویه دار داشته باشند. وجود غبغب باعث می شود نظم صورت از بین برود و همین امر می تواند زیبایی را به میزان زیادی تحت تاثیر قرار دهد. یکی از کارهایی که برای از بین بردن غبغب پیشنهاد می شود لیفت غبغب است. در واقع، لیفت غبغب به معنای از بین بردن چربی اضافی در ناحیه غبغب و بالا کشیدن پوست آن است. کسانی که می خواهند این کار را انجام دهند باید با تمامی جوانب این کار آشنا باشند تا بتوانند بهترین نتیجه را از لیفت غبغب بدست بیاورند. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

لیفت غبغب

لیفت غبغب چیست؟

لیفت غبغب یا به عبارتی دیگر لیفت چانه، یک روش زیبایی پزشکی است که برای تقویت و جوانسازی منطقه زیر چانه استفاده می‌شود. در این روش، به منظور بهبود ظاهر چانه و کاهش تجمع چربی در این منطقه، از روش‌های جراحی و غیرجراحی استفاده می‌شود. لیفت غبعب به مجموعه اقداماتی گفته می شود که چربی های ناحیه زیر چانه را از بین می برد و باعث می شود عضلات آن کشیده شوند و پوست حالتی جوان و زیبا پیدا می کند. در این صورت آناتومی صورت در حال تقارن قرار می گیرد و این مسئله می تواند زیبایی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. بهتر است بدانید روش های متعددی برای لیفت غبغب وجود دارند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم غبغب به قسمتی از چانه گفته می شود که معمولا در اثر جمع شدن چربی در آن ناحیه بزرگ می شود و توازن صورت را از بین می برد. لایه اضافه ای که در زیر چانه به وجود می آید دلایل مختلفی دارد. یکی از مهمترین دلایل به وجود آمدن غبغب اضافه وزن است. اما باید بدانید این تنها دلیلی نیست که سبب می شود غبغب به وجود بیاید. افزایش سن باعث می شود عضلات صورت شل شوند و همین امر باعث ریختگی عضلات در ناحیه غبغب می شود. غبغب آناتومی صورت را به شدت خراب می کند و باعث می شود افراد از معیارهای زیبایی دور شوند. خدمات کلینیک گونه : بلفاروپلاستی

تخلیه غبغب

غبغب به تجمع چربی در زیر چانه گفته می شود و می تواند بر زیبایی ظاهر اثر بگذارد. اضافه وزن یکی از مهمترین دلایلی است که باعث به وجود آمدن غبغب بر روی صورت می شود. با توجه به این موضوع که این مشکل زیبایی صورت را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد بسیاری از افراد به دنبال راهکارهای مناسب برای رفع غبغب هستند. معمولا کسانی که اضافه وزن بالایی ندارند، با کاهش وزن می توانند مشکل غبغب خود را رفع کنند. با وجود این، در بسیاری از موارد تخلیه غبغب تنها روشی است که می تواند به حذف این مشکل از صورت کمک کند. در ادامه تلاش می کنیم به تمامی سوالات شما در مورد تخلیه غبغب پاسخ دهیم.

پوشش گردن

یکی از مهمترین دلایلی که سبب می شود افراد برای لیفت غبغب اقدام کنند پوشش گردن است. چربی یا شل شدگی عضلات که در ناحیه زیر گردن به وجود می آید باعث می شود گردن به طور کامل پوشش داده شود و گاهی حتی ممکن است دیگر گردن دیده نشود. به همین دلیل، افراد زیبایی صورت و گردن خود را از دست می دهند.

تخلیه غبغب

تخلیه غبغب با ساکشن

در برخی از افراد، لایه‌ی چربی اضافی در قسمت زیر چانه و روی گردن می‌تواند باعث ایجاد چانه‌ای مضاعف شود که به آن “غبغب” هم اطلاق می‌شود. این امر ممکن است از عوامل مختلفی نظیر ارث، وزن، آناتومی، و موقعیت مجاری هوایی ناشی شود. اگر احساس می‌کنید که ظاهر غبغب شما نیاز به بهبود دارد، پیشنهاد می‌شود با کلینیک گونه تماس بگیرید. دکتر فدایی، که فوق‌تخصص در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی دارد، به شما راهکارهای مناسبی ارائه می‌دهد. فرآیند ساکشن غبغب می‌تواند به طور قابل ملاحظه‌ای ظاهر گردن، چانه، و خط فک را بهبود بخشد. این روش با یک برش بسیار کوچک انجام می‌شود که اسکار آن به خوبی پنهان می‌شود و تقریباً حس نمی‌شود، نتیجه‌ای طبیعی ایجاد می‌کند. ساکشن و برداشتن غبغب می‌تواند با دیگر روش‌های جراحی زیبایی ناحیه چانه و گردن نظیر لیفت گردن، سفت کردن عضلات گردن (پلاتیسماپلاستی) و استفاده از پروتز چانه ترکیب شود، که باعث بهبود نتیجه می‌شود. این عملیات در واقع یک جزء استاندارد از لیفت صورت است.

آیا روش ساکشن برای تخلیه غبغب اثر دائمی دارد؟

ساکشن غبغب به منظور بهبود کانتور صورت، با از بین بردن سلول‌های چربی، تاثیر دائمی دارد. در صورتی که وزن شما ثابت باشد، چربی دیگر به طور طبیعی رشد نمی‌کند.

چه خطراتی با جراحی تخلیه غبغب با ساکشن همراه است؟

روش ساکشن غبغب به طور کلی بی‌خطر است. احتمال خطرهای جزئی مانند خونریزی، کبودی، عفونت، شلی پوست، بی‌حسی، سروما، جای زخم‌های کوچک و تورم وجود دارد. دکتر فدایی تمام احتیاطات لازم را به منظور حفظ ایمنی در مراحل پیش‌جراحی و در حین عمل انجام می‌دهد.

نتایج پس از تخلیه غبغب با ساکشن چگونه خواهد بود؟

ساکشن غبغب به شما یک ظاهر جوان‌تر و صورتی با کانتور زیباتر ارائه خواهد داد. برش‌ها به چشم قابل مشاهده نخواهند بود و نتایج به طور کلی بسیار طبیعی خواهند بود.

آیا می‌توان تخلیه غبغب را با دیگر جراحی‌ها ترکیب کرد؟

بله، بسته به نیازهای شما، می‌توانید انواع مختلفی از جراحی‌های زیبایی را با ساکشن غبغب ترکیب کنید، از جمله پروتز چانه، لیفت گردن، پیوند چربی (تزریق چربی) و افزایش حجم گونه یا لب‌ها با استفاده از فیلر (پرکننده پوستی). انجام لیفت صورت هم ممکن است با توجه به کیفیت پوست و اهداف شما در نظر گرفته شود.

اقدامات لازم پیش از انجام تخلیه غبغب چیست؟

قبل از انجام ساکشن غبغب، ترک سیگار و قطع مصرف داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپرین و داروهای خاص ضروری می‌باشد. این مسائل به طور دقیق در جلسه مشاوره با شما بررسی خواهد شد.

ماندگاری تخلیه غبغب چقدر است؟

تخلیه غبغب یک روش سریع و ساده برای برداشتن غبغب و ترمیم خط گردن است و از نظر فنی برای همیشه ماندگار خواهد بود. و ظاهر شما را می تواند با برداشتن دقیق پاکت چربی که زیر غبغب است، بهبود دهد. اگر بعداً اضافه وزن پیدا کنید، امکان افزایش وزن در اطراف ناحیه غبغب وجود دارد، اما از آنجایی که پاکت چربی بسیار کوچک است و ما بیشتر این سلول‌های چربی را حذف کرده ایم، بعید است که غبغب جدید ایجاد شود و میتوان گفت ماندگاری تخلیه غبغب دائمی است. لیپوساکشن غبغب یک عمل کوتاه است، بنابراین زمان کلینیک شامل مشاوره شما و سپس انجام عمل در یک قرار ملاقات شدنی است. دکتر شما را در مورد انتظارات در طول عمل راهنمایی می کند و نکات مراقبتی را ارائه می دهد تا بتوانید بدون تلاش گردن جدید خود را حفظ کنید و مطمئن شوید که نتایج ماندگاری تخلیه غبغب شما طولانی است. پس از بهبودی، دیگر نیاز به انجام کاری برای حفظ غبغب جدید خود ندارید. با بالا رفتن سن، پوست گردن و صورت به طور طبیعی شروع به افتادگی می کند، اما پاکت چربی زیر گردن شما هرگز برنمی گردد. و باید گفت ماندگاری تخلیه غبغب دائمی است.

عوارض جانبی لیپوساکشن غبغب چقدر طول می کشد؟

طبیعی است که بعد از این عمل کمی احساس ناراحتی کنید و تا چند هفته بعد از عمل مقداری کبودی و تورم در ناحیه مشاهده کنید. برخی از بیماران ممکن است بی حسی موقت را تجربه کنند. درد معمولاً تجربه نمی شود، اما می توان از مسکن هایی استفاده کرد که هر گونه دردی را کاهش می دهد. از آنجایی که همه ما پاسخ‌های متفاوتی به درمان‌ها داریم، در صورت لزوم دکتر می‌تواند مسکن های قوی‌تری را تجویز کند.

پس از لیپوساکشن غبغب جای زخم قابل مشاهده نیست، زیرا برش بسیار کوچک است و به مرور زمان بهبود می یابد و محو می شود. یک جای زخم کوچک باقی می ماند، اما برای پیدا کردن آن باید سخت بگردید. دکتر به شما توصیه می کند که چه کاری برای کمک به بهبودی بدن خود بعد از عمل انجام دهید و برای بهبودی کاملاً مجهز به خانه بروید. سپس می توانید منتظر دیدن ماندگاری تخلیه غبغب خود باشید! همچنین اگر شما قصد انجام تخلیه غبغب را دارید، ممکن است تمایل داشته باشد روش هایی چون بوکال فت، لیفت ابرو، لیفت با نخ، لیفت پلک، لیفت غبغب، لیفت صورت، بلفاروپلاستی را نیز برای جوان تر شده استفاده کنید.

آیا درمان‌ غبغب دائمی‌ برگشت پذیر است؟

درمان‌ غبغب یکی از قسمت هایی است که زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و وجود آن می تواند زیبایی فرد را با مشکلات زیادی مواجه کند. افتادگی، چربی و پری ناحیه زیر چانه را غبغب می گویند. زیبایی این قسمت به وجود زوایای و خطوط خاصی بستگی دارد، اما غبغب این ویژگی ها را از بین می برد و ظاهری کهنه، خسته و غیر جذاب به چهره می بخشد. اگر غبغب ناشی از عقب رفتن فک یا چانه کوچک باشد و اصلاحات لازم انجام شود، برگشت ناپذیر است. اگر ناشی از تجمع بافت چربی باشد، با برداشتن بافت چربی، احتمال عود کردن آن کم است، اما اگر ناشی از کهولت سن و پیری باشد، حتی اگر درمان شود، ممکن است به مرور برگردد و این امر اجتناب ناپذیر است. روش های غیر تهاجمی مانند کرم ها و دستگاه هایی که در وب سایت ها و شبکه های ماهواره ای برای درمان نقرس تبلیغ می شوند را نمی توان برای درمان غبغب استفاده کرد.

روش لیفت غبغب با جراحی غبغب

جراحی غبغب برای کسانی مناسب است که سنشان بالا بوده است و چین و چروک در صورتشان زیاد شده است. برای این جراحی ابتدا برش هایی در شقیقه داده می شود و این برش تا پایین گوش امتداد پیدا می کند. در صورتی که بیمار رضایت داشته باشد چربی هایی که از زیر گردن و چانه خارج می شود به بخش های دیگر صورتش برای رفع چین و چروک ها تزریق می شود. دوران نقاهت این روش در مقایسه با روش مینی لیفت بیشتر است و برش های بیشتری بر روی پوست ایجاد می شود. جراحی مینی لیفت غبغب یکی دیگر از روش های تخلیه غبغب است. استفاده از این روش به کسانی توصیه می شود که پوست جوانی دارند و در محدوده سنی 45 تا 55 سال قرار دارند. این افراد می توانند با جراحی مینی لیفت غبغب کلاژن سازی را تا حد زیادی افزایش دهند و ساختار پوست خود را تقویت نمایند. همچنین، باید بدانید عمل جراحی مینی لیفت غبغب هیچ گونه اثری بر روی پیشانی و چشم ندارد.

۸ دلیل به وجود آمدن غبغب

قبل از آنکه بخواهیم به موضوع لیفت غبغب بپردازیم، بهتر است به دلایل به وجود آمدن غبغب نگاهی داشته باشیم. زیرا در بسیاری از موارد قبل از آنکه برای تخلیه غبغب اقدام کنیم، ابتدا بهتر است مشکل را به صورت ریشه ای حل کنیم. این امر باعث می شود تا نتایج عمل غبغب برای مدت زمان طولانی تری باقی بماند. خدمات دیگر کلینیک گونه : لیزر موهای زائد

۱- ابتلا به بیماری های زمینه ای

بسیاری از افرادی که می خواهند غبغب خود را عمل کنند به این موضوع اشاره می کنند که ناگهان در صورت آنها غبغب به وجود آمده است و همین امر سبب شده است آناتومی صورت آنها به طور کلی تحت تاثیر قرار گیرد. در اینجا باید به این موضوع مهم  بپردازیم که طبق تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است. افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند معمولا دچار این مشکل می شوند. در این صورت رفع بیماری زمینه ای بسیار مهم است. اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید کدام بیماری های زمینه ای باعث به وجود آمدن غبغب می شوند. خدمات کلینیک گونه : لیفت صورت

جراحی تخلیه غبغب

یکی از بیماریهای زمینه ای و اصلی در به وجود آمدن غبغب کم کاری غده تیروئید است. سندروم کاشینگ نیز بیماری زمینه ای دیگری است که می تواند باعث به وجود آمدن غبغب شود. در این سندروم چربی در قسمت بالای بدن به ویژه گردن تجمع پیدا می کند. بهتر است بدانید مطالعات جدید نشان می دهند ابتلا به اختلالات کلیوی و عفونت سینوسی از موارد دیگری هستند که باعث به وجود آمدن غبغب می شوند.

۲- به وجود آمدن التهاب در غده بزاق

غدد بزاقی که درون دهان وجود دارند و به هضم غذا کمک می کنند می توانند بر عضلات چانه اثر بگذارند. مطالعات متعددی در این زمینه صورت گرفته اند و همگی آنها نشان می دهند زمانی که غدد بزاقی دچار التهاب می شوند، این التهاب را به عضلات چانه انتقال می دهند و همین امر زمینه ساز بروز غبغب می شود. این افراد قبل از آنکه برای لیفت غبغب اقدام کنند باید مشکلات غدد بزاقی خود را رفع کنند. در غیر اینصورت، خطر بازگشت غبغب باز وجود دارد.

 به وجود آمدن التهاب در غده بزاق

۳- دلایل ارثی ایجاد غبغب

اگر در خانواده خود کسی را دارید که دارای غبغب است، بی شک شما نیز ممکن است به این معضل دچار شوید. در واقع، امروزه تمامی افراد به این نتیجه رسیده است ویژگی های ارثی از جمله مواردی هستند که افراد یک خانواده را درگیر می کنند. بسیاری از کسانی که می خواهند برای لیفت غبغب اقدام کنند، به این موضوع اشاره می کنند. با اینکه ورزش می کنند ( و حتی گاهی ورزش های تخصصی انجام می دهند)، اما باز دچار غبغب هستند. در این شرایط افراد باید به خانواده خود توجه کنند و ببینند آیا این مشکل ارثی است یا خیر.

۴- به وجود آمدن غبغب بالا رفتن سن

یکی دیگر از دلایلی که سبب می شود افراد برای لیفت غبغب به پزشک مراجعه کنند بالا رفتن سن است. با افزایش سن کلاژن سازی در سطح پوست کاهش پیدا می کند و این موضوع باعث می شود بخش های مختلف صورت از جمله غبغب تحت تاثیر قرار گیرند. در واقع، زمانی که فرآیند کلاژن سازی در پوست کاهش پیدا می کند، افتادگی در ناحیه زیر چانه بیش از قسمت های دیگر صورت مشخص گردد. البته باید بدانید کاهش کلاژن پوست تنها به دلیل افزایش سن نیست. معمولا کسانی که زیاد زیر آفتاب هستند دچار این مشکل می شوند.

۵- ایجاد غبغب در اثر اضافه وزن

شاید بتوان با قاطعیت به این موضوع اشاره کرد معمولا کسانی که برای لیفت غبغب به مطب پزشک مراجعه می کنند دچار اضافه وزن هستند. بررسی های بالینی نشان می دهند چربی هایی که در اثر اضافه وزن به وجود می آیند در گونه ها و چانه جمع می شوند و این امر باعث برهم خوردن توازن صورت می شود. البته باید بدانید اضافه وزن سلامت عمومی بدن را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. به طور مثال، اضافه وزن می تواند سبب شود افراد به بیماری دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و حتی سرطان دچار شوند. به همین دلیل، افرادی که می خواهند لیفت غبغب در اثر اضافه وزن انجام دهند بهتر است ابتدا وزن خود را کاهش دهند.

۶- استفاده از غذاهای ناسالم

پیروی از رژیم غذایی ناسالم یکی دیگر از مواردی است که باعث می شود افراد برای لیفت غبغب به سمت مطب پزشک روانه شوند. مطالعات به این موضوع اشاره می کنند مصرف غذاهای آماده و پرکالری تجمع چربی ها در قسمت های مختلف بدن از جمله صورت را افزایش می دهد. اصلاح رژیم غذایی یکی از اموری است که افراد باید قبل از انجام عمل غبغب به آن توجه داشته باشند. در غیر اینصورت، غبغب در مدت زمانی کوتاهی دوباره در صورت به وجود می آید.

۷- وضعیت نامناسب صورت و گردن

جالت نامناسب صورت و گردن یکی دیگر از مواردی است که می تواند باعث به وجود آمدن غبغب شود. البته باید بدانید این مسئله زیاد جدی نیست و نمی توان آن را یکی از عوامل اصلی به وجود آمدن غبغب دانست. کسانی که در طول روز زیاد از کامپیوتر استفاده می کنند معمولا حالت سر و گردن خود را طوری نگه می دارند که باعث می شود به عضلات زیر گردن فشار زیادی وارد شود. این امر در بلند مدت می تواند باعث بروز غبغب شود. خدمات کلینیک گونه : لیفت پلک

۸- ابتلا به بیماری های عضلانی

ابتلا به بیماری های عضلانی مانند دیستروفی عضلات یکی از نادرترین مواردی است که سبب می شود افراد برای لیفت غبغب اقدام کنند. در این بیماری ماهیچه های بدن آنها تحلیل می رود و در نتیجه عضلات صورت نیز ضعیف می شوند و به مرور زمان فرم خود را از دست می دهند. پزشکان همواره به این موضوع اشاره می کنند درمان و کنترل این بیماری قبل از انجام هر گونه عمل بر روی غبغب ضروری است.

پیشگیری از بروز غبغب

چگونه از بروز غبغب جلوگیری کنیم؟

اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید برای پیشگیری از بروز غبغب چه کاری باید انجام دهیم. بهتر است بدانید با توجه به مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم شما ابتدا باید دلیل اصلی به وجود آمدن غبغب را مشخص کنید و قبل از آنکه برای لیفت غبغب اقدام کنید آنها را به صورت پایه ای درمان کنید. مسئله دیگر این است بر طبق مطالعات صورت گرفته یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن غبغب اضافه وزن است. به همین دلیل پیروی از سبک زندگی سالم بهترین روش برای پیشگیری از بروز غبغب است. خدمات کلینیک گونه : بوکال فت

آیا بزرگ شدن غبغب به چاق شدن ارتباط دارد؟

از جمله اموری که باعث بزرگ شدن غبغب می شوند اضافه وزن است. زمانی که وزن بالا می رود چربی ها در قسمت های مختلف بدن تجمع پیدا می کنند. همانطور که میدانید شکم و پهلو از قسمت هایی هستند که باعث می شوند چربی ها جمع شوند. یکی دیگر از بخش های بدن که باعث می شود چربی جمع شود غبغب است. به همین دلیل، معمولا کسانی که اضافه وزن دارند مشکل غبغب را تجربه می کنند. توصیه می شود قبل از آنکه افراد برای لیفت غبغب اقدام کنند. ابتدا وزن خود را کاهش دهند.

آیا درمان قطعی غبغب وجود دارد؟

یکی دیگر از مواردی که در زمان لیفت غبغب پرسیده می شود در مورد درمان قطعی غبغب است. بهتر است بدانید تا کنون راهکاری برای درمان قطعی غبغب به وجود نیامده است و افراد باید همواره به آیتم های مختلفی توجه کنند تا بتوانند از بروز غبغب بر روی صورت خود پیشگیری نمایند. به همین دلیل، توصیه ما این است به جای اینکه تمرکز خود را بر روی یافتن درمان قطعی غبغب بگذارید، بهتر است بر روی راهکارهایی تمرکز داشته باشید که از بروز غبغب پیشگیری می نمایند.

لیفت غبغب

روش‌های از بین بردن غبغب

امروزه روش های رفع غبغب به دو دسته تهاجمی و غیر تهاجمی تقسیم بندی می شوند و هر یک از آنها دارای مزایا و معایبی هستند. معمولا روش های تهاجمی ماندگاری بالاتری در مقایسه با روشهای غیر تهاجمی دارند، اما دوران نقاهت و نگهداری از آنها کمی دشوارتر از روش های غیر تهاجمی است.

خدمات کلینیک گونه : لیفت با نخ

روش‌های انجام لیفت غبغب

همواره این سوال پرسیده می شود از میان روش‌های انجام لیفت غبغب کدام یک بهتر است. باید بدانید هرگز نمی توان پاسخ دقیق و روشنی به این سوال داد. بلکه بهترین روش با توجه به وضعیت غبغب و شرایط جسمانی هر فرد مشخص می شود.

۱- لیفت غبغب با اندولیفت

لیفت غبغب با ندولیفت یک روش درمانی ساده است که تقریبا می توان گفت هیچ گونه دوران نقاهتی ندارد و به سادگی و در مطب پزشک انجام می شود. در این روش پرتو لیزر به صورت سطحی و موضعی به بخش های مختلف زیر چانه تابانده می شود. امواج لیزر دارای فیبرهایی به ضخامت یک تار مو هستند که می توانند به زیر پوست و به بافت های عمیق پوست نفوذ کنند. در این صورت تجزیه چربی ها به سرعت انجام می شود و همین امر سبب می شود غبغب به طور کامل از بین برود.

۲- لیفت غبغب با استفاده از لیزرهای فرکشنال و سوزنی

لیزرهای فرکشنال و سوزنی امروزه برای درمان اسکارهای پوستی کاربرد دارند. همچنین؛ زمانی که این لیزرها به پوست تابانده می شوند کلاژن پوست را افزایش می دهند و همین امر نقش بسیار مهمی در زیبایی و جوانسازی پوست دارد. یکی از مزایای لیزرهای فرکشنال و سوزنی از بین بردن بافت چربی است. در واقع، این لیزر با ایجاد گرما بافت چربی را از بین می برد و همین امر باعث می شود غبغب از بین برود. امروزه، لیفت غبغب  با استفاده از لیزرهای فرکشنال و سوزنی طرفداران زیادی دارد و به یک روش شناخته شده تبدیل شده است.

۳- لیفت غبغب با استفاده از لیزرهای آراف گرمایی سطحی

آر اف یکی از بهترین و شناخته شده ترین روش هایی است که برای لیفت پوست به کار برده می شود. همچنین، لیفت غبغب با استفاده از لیزرهای آر اف گرمایی سطحی از جمله روش های موثر برای از بین بردن غبغب شناخته شده است. در این روش امواج لیزر باعث می شوند بافت چربی شکسته شود و در نتیجه چربی که در زیر چانه جمع شده است از بین می برد. پس از آن با روش آر اف کلاژن سازی پوست افزایش پیدا می کند و این امر نقش بسیار مهمی در لیفت پوست دارد.

روش‌های از بین بردن غبغب

۴- لیفت غبغب با مزوتراپی لیپولیتیک

مزوتراپی روشی است که برخی از مواد مفید مانند انواع ویتامین ها به زیر بافت پوست تزریق می شوند و فواید زیادی برای پوست دارد. یکی از مهمترین مزایای مزوتراپی از بین بردن سلولیت و سلول های چربی است. زمانی که لیفت غبغب با مزوتراپی لیپولیتیک انجام می شود سلول های چربی پوست از بین می روند و غبغب به حالت اولیه خود باز می گردد. پس از آن، این مواد باعث می شوند کلاژن پوست بالا رود و پوست حالت کشیده و یا به اصطلاح لیتف پیدا می کند. این روش راحت و کم هزینه است و نیاز به استراحت های ویژه ندارد.

۵- لیفت غبغب با متد نخ

یکی دیگر از روش هایی که برای از بین بردن غبغب پیشنهاد می شود لیفت غبغب با متد نخ است. نخ یکی از بهترین محصولات زیبایی است که به لیفت قسمت های مختلف بدن کمک می کند. این نخ از اسید پلی اتیلن ساخته شده است و به صورت تزریقی در بافت غبغب قرار می گیرد. روش کار بدین صورت است که پزشک نخ را به بخش هایی از چانه تزریق می کند و این امر باعث می شود بافت غبغب رو به بالا کشیده شود و این مسئله می تواند به زیبایی صورت کمک کند. خدمات کلینیک گونه : لیفت ابرو

۶- لیفت غبغب با نخ

یکی از سوالاتی که در زمان استفاده از لیفت غبغب با نخ پرسیده می شود در این باره است که ماندگاری این روش چقدر است. با توجه به این موضوع کع لیفت غبغب با نخ کلاژن سازی پوست را افزایش می دهد ماندگاری آن بین 1 تا 2 سال است. در واقع، این روش باعث می شود شما برای مدت طولانی از غبغبی که بر روی صورتتان وجود داشته است خلاص شوید و از زیبایی صورت بهره مند گردید. همچنین باید گفت این روش تقریبا دوران نقاهت ندارد و بیمار به سرعت به حالت اولیه خود باز می گردد.

لیفت غبغب با نخ

۷- کرایولیپولیز و رفع غبغب

کرایولیپولیز یک روش آهسته و پیوسته برای لیفت غبغب است که طرفداران بسیار زیادی دارد. در این روش از روش انجماد چربی ها استفاده می شود. در واقع، کرایولیپولیز باعث می شود بافت های چربی که در زیر چانه قرار دارند منجمد شوند و همین امر باعث می شود این چربی ها شکسته شوند از بین بروند. در نتیجه، تجمع چربی در زیر چانه به مرور زمان کاهش پیدا می کند و همین امر زیبایی را به زیباجویان هدیه می دهد. باید بدانید برای اینکه بتوانید از این روش نتیجه بگیرید باید به رژیم غذایی خود توجه داشته باشید.

۸- اولتراسوند کویتیشن برای رفع غبغب

در روش اولتراسوند کویتیشن برای رفع غبغب از طریق امواج صوتی حفره های بسیار ریزی در بافت چربی ها به وجود می آید و همین امر باعث از بین رفتن غبغب می شود. در این روش چربی هایی که در ناحیه غبغب وجود دارند از بین می روند و از طریق کلیه ها از بدن دفع می شوند. این روش کاملا بدون درد انجام می شود و به بیمار کمک می کند به زودی از غبغبی که زیبایی او را تحت تاثیر قرار داده است راحت شود. البته باید بدانید ممکن است شما نیاز داشته باشید چندین جلسه این روش را برای لیفت غبغب امتحان کنید.

۹- رفع غبغب با لیفت گردن

گاهی شدت افتادگی پوست بسیار زیاد است و غبغب که بر روی گردن قرار گرفته است به صورتی است که دیگر بار روش های معمولی از بین نمی رود. در این صورت پزشک لیفت گردن را پیشنهاد می دهد. لیفت گردن روشی تهاجمی برای از بین بردن چربی های پوست و کشیده شدن عضلات آن است. در این روش بیمار بیهوش می شود و پس از تخلیه چربی عضلات و پوست گردن به سمت بالا کشیده می شوند. بهتر است بدانید نتایج لیفت گردن بسیار زیبا هستند و افرادی که این عمل را انجام می دهند پس از یک ماه می توانند از زیبایی صورت و گردن خود لذت ببرند.

۱۰- لیفت غبغب با هایفوتراپی

لیفت غبغب با هایفوتراپی یکی از روش های جدیدی است که اخیرا مورد توجه قرار گرفته است. در این روش، امواج فراصوت سلول های پوستی را گرم می کنند و همین امر باعث می شود آنها جمع شوند. این روش برای کسانی مناسب است که دچار افتادگی پوست شده اند. با استفاده از هایفوتراپی و امواجی که به سطح پوست تابانده می شوند کلاژن سازی در پوست افزایش پیدا می کند و این امر باعث می شود تا پوست گردن و زیر چانه جمع شود. شایعاتی در مورد این روش مانند سوختگی پوست و یا فلج شدن عضلات وجود دارند که هیچ یک از آنها پایه و اساس درستی ندارند.

۱۱- لیفت غبغب با ساکشن

لیفت غبغب با ساکشن از جمله روش های جدیدی است که می تواند اثربخشی بسیار بالایی داشته باشد. معمولا کسانی که این روش را انتخاب می کنند به دنبال ایجاد زاویه فک هستند. زاویه فک که در اثر ساکشن ایجاد می شود بسیار طبیعی به نظر می رسد و همین امر بر زیبایی صورت اثرات زیادی دارد. در این روش، لوله ای به ناحیه زیر گردن فرستاده می شود و سپس چربی هایی که در آن ناحیه جمع شده اند تخلیه می شوند. ساکشن در زمان کوتاهی قابل انجام است و دوران نقاهت سنگینی ندارد.

لیفت غبغب با لیزر

شاید بتوان گفت یکی از روش هایی که می تواند قدرت بالایی در از بین بردن غبغب داشته باشد لیفت غبغب با لیزر است. در این روش امواج لیزر به سطح پوست تابانده می شوند و همین امر باعث می شود چربی های زیر پوست آب شوند و از بین بروند. در مرحله بعدی امواج لیزر به زیبایی و جوانسازی پوست کمک می کنند و این مسئله باعث می شود پوست غبغب کشیده شود و صورت زیباتر به نظر برسد. در این روش، همانند لیفت غبغب با ساکشن بر روی صورت زاویه ایجاد می شود که بسیار زیبا و تاثیر گذار است.

لیفت غبغب با جراحی

لیفت غبغب با جراحی

یکی از روش های تهاجمی که برای از بین بردن غبغب پیشنهاد می شود لیفت غبغب با جراحی است. در این روش معمولا بیماری به صورت کامل بیهوش می شود. پس از بیهوشی بیمار برش هایی را در ناحیه گوش و گردن ایجاد می کند و سپس ماهیچه هایی را که قدرت خود را از دست داده اند رو به بالا می کشد. بهتر است بدانید این برش ها بسیار کوچک و ظریف هستند و هرگز جای آنها باقی نمی ماند. به طور متوسط این عمل دو ساعت به طول می انجامد و پس از آن زیباجو می تواند به خانه بازگردد. پس از سه هفته نتایج این عمل به طور کامل مشخص می شوند.

لیفت غبغب با تزریق ژل

لیفت غبغب با تزریق ژل از روش های بسیار پرطرفدارای است که به سرعت انجام می شود و می تواند زیبایی را به زیباجویان هدیه دهد. در این روش ژل کیبلا به ناحیه غبغب تزریق می شود و همین امر سبب می شود بافت چربی که در این قسمت وجود دارد از بین برود و غبغب سفت و زیبا شود. بهتر است بدانید استفاده از ژل کیبلا مورد تایید سازمان غذا و دارو در آمریکاست. این ژل از رویکرد انحلال چربی در بدن پیروی می کند.

لیفت غبغب با ورزش

زمانی که غبغب بزرگ نباشد، با استفاده از ورزش می توان آن را از بین برد. البته باید بدانید این روش به افرادی گفته می شود که در بازه سنی 20 تا 30 سال هستند و هنوز دچار افتادگی پوست نشده اند. برای این کار توصیه می شود با انگشت ضربه های هماهنگ و آرام به غبغب زده شود. توصیه می شود در طول روز 30 دقیقه این کار را انجام دهید. همچنین، رعایت رژیم غذایی بسیار مهم است و به از بین رفتن غبغب کمک می کند.

ورزش برای رفع غبغب

یکی از سوالاتی که دائما پرسیده می شود درا ین باره است که چقدر طول می کشد تا ورزش برای رفع غبغب اثرات خود را نشان دهد. باید بدانید این کار زمان بر است و افرادی که می خواهند با ورزش غبغب خود را از بین ببرند باید در این مسیر صبور باشند. به طور کلی، حداقل دو تا سه ماه زمان نیاز است که افراد پس از تمرینات مکرر و منظم بتوانند بافت چربی را که در زیر چانه جمع آوری شده است از بین ببرند و زیبایی را در صورت خود به وجود بیاورند.

رفع غبغب با رژیم غذایی

کسانی که میخواهند غبغب آنها دیگر بازگشت نداشته باشد باید به رژیم غذایی خود اهمیت بدهند. همچنین، اگر غبغب در اثر اضافه وزن به وجود آمده باشد با کاهش وزن غبغب را از بین می برند. مطالعات نشان داده اند غبغب در اثر مصرف کربوهیدارت و چربی بالا به وجود می آید. همچنین، مصرف فست فودها باعث می شوند چربی به سرعت در ناحیه زیر گردن جمع شود. به همین دلیل، اگر می خواهید با استفاده از رژیم غذایی غبغب خود را از بین ببرید، می توانید مصرف این مواد را کاهش دهید.

رفع غبغب با رژیم غذایی

مزایای لیفت غبغب

مهم نیست شما از کدام روش برای رفع غبغب خود استفاده می کنید، بلکه مسئله مهم این است که با رفع غبغب اتفاقات زیادی در زیبایی شما می افتد. زمانی که غبغب از بین می رود آناتومی صورت به حالت تعادل باز می گردد و این مسئله باعث می شود تمامی کسانی که به شما نگاه می کنند زیبایی بخش های دیگر صورت را ببینند. همچنین، با توجه به این موضوع که همواره گوشزد می شود امکان بازگشت غبغب وجود دارد، افراد باید به رژیم غذایی خود اهمیت دهند. در نتیجه رفع غبغب باعث می شود تا افراد سبک زندگی سالم را پیش بگیرند و این مسئله برای سلامتی مهم است.

استفاده از لیپوماتیک برای درمان غبغب

یکی از بهترین روش هایی که برای تخلیه غبغب پیشنهاد می شود استفاده از لیپوماتیک برای درمان غبغب است. بهتر است بدانید لیپوماتیک یک روش نیمه تهاجمی است و تقریبا توسط تمامی پزشکان پذیرفته شده است. در عمل جراحی لیپوماتیک غبغب هایی درمان می شوند که در اثر تجمع چربی به وجود آمده اند. در این روش معمولا برش های کوچکی در زیر ناحیه چانه به وجود می آید و همین امر یکی از دلایلی است که این روش تخلیه غبغب را مورد توجه قرار داده است. در این روش لوله کنول وارد بافت زیر غبغب می شود و چربی ها را تخلیه می کند. پس از انجام عمل لیپوماتیک معمولا از بیمار خواسته می شود ساپورت های مخصوص لیفت صورت و غبغب را مورد استفاده قرار دهد. این ساپورت ها از پارچه های کشی درست شده اند که ناحیه دور گردن را پوشش می دهند و باعث می شود بافت غبغب به پوست زیر چانه بچسبد. دوران نقاهت این روش برای تخلیه غبغب معمولا یک ماه است و پس از سپری شدن یک ماه می توانید از خط زاویه فک که در صورتتان ایجاد شده است لذت ببرید. این روش در سال 2020 به عنوان بهترین روش برای رفع غبغب شناخته شد و امروزه در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای رفع غبغب بدون جراحی

همانطور که متوجه شده اید روش های زیادی برای رفع غبغب وجود دارد که بسیاری از آنها نیاز به عمل جراحی ندارند. به طور کلی، روش هایی که بدون نیاز به بیهوشی انجام می شوند در مدت زمان کم قابل اجرا هستند و پس از آن زیباجو به زندگی عادی خود باز می گردد. از طرف دیگر، داروهای بیهوشی ممکن است آثار بدی بر بدن بسیاری از افراد داشته باشند و حتی ممکن است سلامتی آنها را به شدت تحت تاثیر قرار دهند. اما با روش هایی که بدون نیاز به جراحی انجام می شوند این مشکل به طور کامل رفع می شود.

معایب لیفت غبغب

به طور کلی، هر روش زیبایی دارای مزایا و معایبی است. این حق بیمار است که از مزایا و معایب آن آشنا شود و سپس تصمیم گیری کند آیا می خواهد این کار را انجام دهد یا خیر. مهمترین عیبی که در روش های رفع غبغب وجود دارد بازگشت پذیری آنهاست. بهتر است بدانید هیچ یک از این روشها دائمی نیستند و باید پس از مدتی تکرار شوند تا غبغب حالت اولیه خود را حفظ کند. این مسئله باعث می شود تا هزینه های مالی و زمانی زیادی بر زیبا جویان وارد شود.

عوارض جانبی لیفت غبغب

این کار می تواند عوارض جانبی را نیز برای زیباجویان به همراه داشته باشد. کسانی که از عمل جراحی برای از بین بردن غبغب خود استفاده می کنند ممکن است تحت داروهای بیهوشی به مشکلات متعددی دچار شوند. همچنین، در عمل جراحی مشکلاتی نظیر عفونت وجود دارد. در برخی از موارد مانند روش لیزر ممکن است سوختگی و یا حساسیت پوست به وجود بیاید (البته این امر به مهارت شخصی که این کار را انجام می دهد بستگی دارد). با توجه به این امور اگر شما به مراکز معتبر مراجعه کنید و از افراد متخصص بخواهید این کار را برای شما انجام دهید، عوارض جانبی آن را به میزان زیادی کاهش می دهید.