بوکال فت

بوکال فت یا برداشت چربی دهان چیست؟

بیبی فیس بودن ، معمولا با گونه های چاق و بافت چربی اضافی صورت مشخص می شود. داشتن گونه های گرد اشکالی ندارد ، اما اگر باعث نارضایتی یا خودآگاهی شما شود ، می توانید یک روش ساده از بین بردن بوکال فت را انتخاب کنید تا مقداری از بافت چربی ذخیره شده در گونه هایتان را استخراج کرده و گونه ها و خطوط صورتتان برجسته شود. در این مقاله ، قصد داریم تا به سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم. بوکال فت صورت صورت یا برداشت چربی دهان چیست ؟ بوکال فت ، به بافت های چربی ذخیره شده در قسمت پایین گونه ها می‌ گویند. وجود رسوبات بزرگ بوکال فت در گودال گونه ها ، ظاهر گونه های چاق را ایجاد می کند. در حالی که بیشتر افراد با ورود به بزرگسالی بوکال فت خود را از دست می دهند ، اما برخی همچنان این بافت های چربی را با خود حمل می کنند. این چربی ، بر روی فک شما تاثیر می گذارد و چین های بینی (خطوطی که از بینی تا گوشه های دهان کشیده می شوند) را برجسته می کند. برداشتن بوکال فت که به آن کاهش گونه نیز می گویند ، یک روش جراحی است که چربی اضافی بوکال را از بین می برد. برداشتن بافت‌ های چربی اضافی ، گونه‌ های شما را برجسته تر کرده و ظاهر صورت شما تیز و براق می‌ کند. این روش همچنین یک خط فک تیز و تراش خورده ایجاد می کند که اکثر مردم آن را بسیار مطلوب می دانند.

خدمات کلینیک گونه : لیفت صورت

بوکال فت صورت چگونه انجام می‌ شود؟

بوکال فت صورت چگونه انجام می‌ شود ؟ برداشتن بوکال فت ، یک چربی طبیعی در ناحیه توخالی گونه را از بین می برد. اندازه بوکال فت در هر بیمار جداگانه متفاوت بوده و در هر گونه ، ممکن است اندازه های گوناگونی را داشته باشد. جراحی خارج کردن بوکال فت ، معمولاً در افرادی که صورت‌ های لاغر و باریک دارند انجام نمی‌ شود ؛ زیرا برداشتن چربی ممکن است باعث شود با افزایش سن ، صورت لاغرتر به نظر برسد. در حالی که لیپوساکشن برای کاهش بوکال فت توصیه نمی شود (زیرا می تواند به اعصاب آسیب برساند) ؛ برداشتن بوکال فت در برخی موارد با لیپوساکشن برای برداشتن چربی و تراشیدن سایر نواحی صورت همراه است. همچنین ممکن است با پرکننده های صورت ترکیب شده تا استخوان گونه ها برجسته تر شود ، چانه دوتایی کاهش یابد و خط فک شکل بگیرد. این عمل جراحی ، با بی حسی موضعی شروع می شود. سپس جراح برش های کوچکی به طول حدود پنج سانت را در قسمت داخلی گونه ها ایجاد می کند. جراح از ابزارهای جراحی با نوک ریز استفاده می کند تا مقداری از چربی به اندازه گردو را جدا کند. سپس برش ها با بخیه های قابل حل دوخته می شوند. شما با یک بند چانه برای حمایت ، داروهای آنتی بیوتیک و یک دهانشویه دارویی برای جلوگیری از عفونت ، به خانه فرستاده می شوید.

خدمات کلینیک گونه : تخلیه غبغب

بوکال فت چگونه انجام می‌ شود؟

جراحی بوکال فت صورت

جراحی بوکال فت (بوکال فت سرجراحیکال) یک روش جراحی است که برای تغییر شکل یا اصلاح قسمت‌های بوکال (قسمت‌های گونه و گونه‌ها) استفاده می‌شود. این روش برای افرادی که شکل گونه‌هایشان را تغییر داده یا بهبود بخشیده و یا جهت ایجاد تعادل و هماهنگی بین قسمت‌های صورت استفاده می‌شود.

جراحی بوکال فت صورت در عمل به شکل برش و اصلاح غضروف و بافت‌های نرم بوکال صورت می‌پردازد. این جراحی به منظور تغییر عرض و طول گونه‌ها، افزایش یا کاهش حجم صورت و ایجاد تعادل و هماهنگی بین بخش‌های مختلف صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مراحل عمل جراحی بوکال فت شامل موارد زیر می‌شود:

 1. مشاوره و ارزیابی: قبل از جراحی، پزشک شما مشاوره اولیه را با شما صورت می‌دهد و نیازهای شما را بررسی می‌کند. او ممکن است تصاویر قبل و بعد جراحی را تهیه کند و برنامه ریزی کند.
 2. بیهوشی: قبل از جراحی، بیهوشی محلی یا کلی ممکن است به شما داده شود تا در طول جراحی درد و عدم راحتی را تجربه نکنید.
 3. برش و اصلاح: پزشک بوکال فت خود را انجام می‌دهد، که شامل برش و اصلاح غضروف و بافت‌های نرم بوکال می‌شود. این فرآیند بر اساس نیازهای شما و بر اساس برنامه قبلی پزشک انجام می‌شود.
 4. بازیابی: پس از جراحی، شما باید به طور منظم به دستورات پزشک عمل کنید. این شامل مصرف داروها، محدودیت‌های تغذیه‌ای و فیزیکی، استفاده از یخ بسته‌ها و مراقبت از جراحی شده شما می‌شود.

جراحی بوکال فت یک فرایند پیچیده است که توسط جراحان فک و صورت انجام می‌شود. هدف اصلی این جراحی تغییر شکل و ابعاد قسمت‌های بوکال یا گونه‌ها است. این شامل تغییر عرض و طول گونه‌ها، افزایش یا کاهش حجم صورت و ایجاد تعادل و هماهنگی بین بخش‌های مختلف صورت است.

معمولاً افرادی که به دنبال بهبود ظاهر صورت خود هستند، از جراحی بوکال فت استفاده می‌کنند. برخی از دلایل رایج شامل موارد زیر می‌شود:

 1. تغییر ابعاد گونه‌ها: اگر گونه‌ها بسیار پهن هستند و صورت را تحت تأثیر قرار می‌دهند، ممکن است جراحی بوکال فت برای تنگ‌نمایی و تغییر ابعاد آنها انجام شود.
 2. ایجاد تعادل و هماهنگی: در برخی موارد، افراد ممکن است به دنبال ایجاد تعادل و هماهنگی بین بخش‌های مختلف صورت باشند. با استفاده از جراحی بوکال فت، می‌توان تغییراتی در ابعاد بوکال‌ها و بهبود تعادل صورت را ایجاد کرد.
 3. افزایش یا کاهش حجم صورت: در برخی موارد، افراد به دنبال افزایش یا کاهش حجم صورت خود هستند. این جراحی می‌تواند باعث تغییر در ظاهر صورت و حجم آن شود.

هزینه جراحی تخلیه چربی بوکال

در طول عمل ، یک برش کوچک در داخل دهان در اطراف نواحی داخلی هر گونه ایجاد می شود. پزشک برای ایجاد فضایی برای کار با بوکال فت ، ماهیچه‌ های باکسیناتور گونه‌ ها را برش می‌ دهد. در مرحله بعد ، پزشک از بیرون گونه ها ، فشار خارجی وارد می کند تا بوکال فت را از طریق برش ها فشار دهد. پس از برداشتن بوکال فت ، پزشک برش ها را بخیه می زند. هزینه جراحی تخلیه چربی دهانی ، بسته به تخصص و میزان مهارت پزشک‌ مربوطه متفاوت می‌ باشد. جراحان پلاستیک ماهر و با تجربه ایرانی ، کلینیک ها و بیمارستان های مدرن و با کیفیت و هزینه های مقرون به صرفه جراحی زیبایی در ایران ، این کشور را به مقصدی ایده آل برای داوطلبان جراحی پلاستیک از سراسر جهان تبدیل کرده است. هزینه جراحی تخلیه چربی دهانی در ایران ، در مقایسه با سایر کشور ها بسیار ناچیز است. پزشکان متخصص در این حوزه ، ترکیبی از بهترین کیفیت و بهترین قیمت را به شما عزیزان ارائه می دهند. با این حال ، زمانی که پوست شما در فضای ایجاد شده توسط حذف چربی مستقر می شود ، ممکن است تا سه یا حتی شش ماه طول بکشد تا نتایج نهایی خود را ببینید. قبل از اقدام برای برداشتن بوکال فت ، بهتر است که از افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه بهره ببرید. در طی این مشاوره ها ، می توانید تمام سوالات خود را بپرسید ، خواسته های خود را مطرح کنید و انتظارات خود را در مورد این روش بیان نمایید. این گفتگو های شخصی ، فرصتی برای ملاقات با جراحان در یک محیط بسیار آرام و غیررسمی است.

جراحی بوکال فت صورت مناسب چه کسانی است ؟

آیا می دانید جراحی بوکال فت مناسب چه کسانی است ؟ کاندیداهای ایده آل برای لیپکتومی بوکال شامل افراد زیر است ؛

 • افرادی با گونه های چاق یا پف کرده
 • افرادی با ظاهری محدب گونه با گونه های برجسته
 • افرادی که می خواهند ظاهر کلی صورت خود را جوان کنند
 • کسانی که از نظر جسمی سالم و وزن ثابتی دارند
 • کسی که انتظارات واقع بینانه دارد
 • کسی غیر سیگاری است
عوارض احتمالی جراحی بوکال فت

برداشتن بوکال فت ، برای بیمارانی که احساس می‌ کنند صورتشان بیش از حد گرد یا چاق است ، یک روش خوب می باشد. یک سوم پایینی صورت باریک تر ، کانتور و تراشیده تر خواهد شد. بسیاری از بیمارانی که این روش را درخواست می کنند ، شکایت دارند که صورت گرد آنها باعث می شود جوان تر یا بیبی فیس به نظر برسند ؛ بنابراین آنها به دنبال ظاهری بالغ تر و کانتور شده هستند. به همین دلیل ، این جراحی می تواند برای آنها کاملاً مناسب باشد. گونه های مشخص تر ، باعث ایجاد یک خط زیبا و بهبود یافته در صورت می شود. فرم صورت جوان و افزایش اعتماد به نفس ، از جمله مزایای این روش بی نظیر می‌ باشد. زمان نقاهت این عمل نسبتاً کم است و اکثر بیماران پس از سه روز به سر کار باز می گردند. این جراحی لاغری گونه ، می‌ تواند صورت بالغ‌ تری را در بزرگسالانی که هنوز ظاهری بیبی فیس دارند ، ایجاد کند.

خدمات کلینیگ گونه : لیفت غبغب

عوارض احتمالی جراحی بوکال فت

آسیب به شاخه بوکال عصب صورت ، به عنوان یک ریسک می باشد. اعصاب شاخه بوکال که ممکن است تحت تاثیر قرار گیرند ، عملکرد های صورت را کنترل می کنند ؛ بنابراین چنین آسیبی ممکن است منجر به فلج جزئی صورت ، بی حسی ناحیه ای صورت ، از دست دادن چشایی و غیره شود. به همین ترتیب ، آسیب به مجرای پاروتید نیز ممکن است در مردان و زنانی که مجرای پاروتید آنها عمیقاً به لایه بوکال فت می رسد رخ دهد ، که می تواند منجر به فیستول بزاقی یا تجمع بزاق شود. برداشتن بوکال فت ، یک روش سرپایی است که معمولاً در عرض نیم الی یک ساعت و بدون عوارض جانبی قابل توجه یا از کار افتادگی به پایان می رسد. برداشتن چربی صورت ، یک روش ایمن است که برای اکثر بزرگسالانی با چهره تپل مناسب می باشد. اگر احساس می‌ کنید که گونه‌ های چاق یا صورت بیبی فیسی دارید یا می‌ خواهید به سادگی صورت خود را لاغر کنید تا ظاهری تراشیده‌ تر و جوان‌ تر داشته باشید ؛ برداشت بوکال فت جز روشهایی است که باید آن‌‌ را امتحان کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برداشتن بوکال فت ، به وب سایت های مربوطه مراجعه کنید. بهبودی پس از برداشتن بوکال فت فقط چند روز طول می کشد. معمولاً تورم جزئی وجود داشته و آثار کبودی دیده نمی شود. برخی محدودیت های غذایی ممکن است به دلیل برش های داخل دهانی ضروری باشد. رژیم غذایی با وعده های نرم توصیه می شود. معمولاً می توان کار و بسیاری از فعالیت های دیگر را پس از چند روز از سر گرفت.

خدمات دیگر کلینیک گونه : لیزر موهای زائد

جراحی بوکال فت

مراقبت قبل از جراحی برداشت چربی دهان

برخی از بیماران برای کمک به تسریع روند بهبود یا کاهش خطر عفونت پس از برداشتن پد بوکال فت ، دارو دریافت می کنند. هر دارویی باید طبق دستور مصرف شود. هدف هر دکتری ، کمک به بیمار برای احیای ظاهر صورت است و سلامت و ایمنی بیمار را به خطر نمی اندازد. برداشتن بوکال فت ، بستگی زیادی به صمیمیت کامل شما در طول مشاوره دارد. ممکن است از شما ، سوالاتی در مورد سلامتی ، خواسته ها و سبک زندگیتان پرسیده شود. طبیعی است که کمی احساس اضطراب کنید ، خواه این هیجان برای ظاهر جدید مورد انتظار شما باشد یا استرس قبل از عمل. از صحبت کردن درباره این احساسات با جراح پلاستیک خود خجالت نکشید. دکتر های فعال در ایران ، به طرز ماهرانه ای بافت های چربی نامطلوب را از گودال های گونه شما بدون اسکار یا آثار برش قابل مشاهده برمی دارند. جهت مراقبت قبل از جراحی برداشت چربی دهان ، بهتر است زخم محل جراحی را جهت جلوگیری از بروز عفونت به صورت روزانه یا یک‌ روز به در میان تعویض کرده و شستشو نمایید. حذف بوکال فت ، یک روش سریع و بدون درد در مطب است که در عرض یک ساعت به پایان می رسد. در شروع عمل ، بی حسی موضعی برای بی حس کردن ناحیه درمان انجام می شود. اگر احساس اضطراب می کنید ، ممکن است یک آرام بخش داخل وریدی (IV) نیز تجویز شود.

خدمات کلینیک گونه : لیفت پلک

مراقبت قبل از جراحی برداشت چربی دهان

مراقبت بعد از تخلیه بوکال فت

جراح شما یک برش کوچک به طول حدود دو سانتی متر در داخل هر گونه ایجاد می کند. چربی برداشته می شود و سپس برش ها با بخیه های قابل حل بسته می شوند. پس از حدود یک ساعت در ریکاوری ، می توانید به خانه بازگردید. با این حال ، پس از بیهوشی عمومی ، نمی توانید به تنهایی به خانه بروید. شما باید توسط یک نفر بزرگسال همراهی کنید و همچنین یک نفر را در 24 ساعت اول در خانه همراه خود داشته باشید. پس از بازگشت به خانه ، مصرف آنتی بیوتیک هایی که از روز قبل شروع کرده بودید را از سر بگیرید تا از عفونت جلوگیری کنید. بهتر است نکات مربوط به مراقبت بعد از تخلیه بوکال فت را رعایت نمایید. هنگامی که به خانه برگشتید ، باید به طور منظم از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کاهش ناراحتی استفاده کنید. به مدت 3 روز ، کمپرس یخ را روی گونه های خود قرار دهید و به طور مرتب آب یخ بنوشید. با توجه به وجود برش‌ ها در داخل گونه‌ ها ، باید رژیم غذایی نرم را رعایت کنید و حداقل به مدت 24 ساعت ، از خوردن غذا های خیلی گرم یا تند اجتناب کنید. تورم طبیعی است و احتمالاً در طول نقاهت ، صورت پر تر از قبل از عمل خواهید داشت زیرا بدن معمولاً فضای خالی را با مایع پر می کند. این جمع آوری مایع ، بخشی طبیعی از روند بهبودی است و بیشتر این تورم اولیه در عرض 2 هفته برطرف می شود.

خدمات کلینیک گونه : لیفت با نخ و بلفاروپلاستی

دوره نقاهت بوکال فت صورت

بیماران معمولاً برای چند روز ورم دارند ، اما اغلب این تورم در خارج قابل مشاهده نیست. معمولاً از بخیه های خود جذبی که خود به خود حل می شوند استفاده می شود. نتایج نهایی ، ممکن است تا 3 ماه طول بکشد تا آشکار شود. به طور کلی ، حدود 7 تا 10 روز طول می کشد تا بافت های داخل دهان پس از برداشتن پد بوکال فت بهبود یابند. به این ترتیب ، ممکن است بیمار در چند روز اول پس از جراحی نیاز به رژیم غذایی نرم یا نیمه مایع داشته باشد. پس از عمل ، باید تورم خفیف تا متوسط ​​را تجربه کنید که می‌ توان آن را با داروهای مسکن کنترل کرد. شما باید بعد از عمل از کسی بخواهید که شما را به خانه برگرداند ؛ چرا که تحت تاثیر داروهای بیهوشی قرار خواهید گرفت. بیشتر افراد می توانند روز بعد بدون هیچ گونه تعطیلی کار را از سر بگیرند ؛ اما فقط در صورتی که کار از نظر فیزیکی بیش از حد سنگین نباشد. پس از لیپکتومی بوکال ، دوران نقاهت زیادی وجود ندارد و می توانید به سر کار بازگردید و روز بعد ، فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید ؛ مگر اینکه آن را همراه با روش دیگری مانند لیفت صورت انجام دهید. جهت کاهش دوره نقاهت خود ، می توانید به صورت روزانه از کیسه های یخی بر روی زخم خود استفاده نمایید.

بوکال فت Buccal Fat

ماندگاری عمل بوکال فت صورت

ماندگاری عمل بوکال فت و همچنین ایمنی فرآیند جراحی برداشتن بوکال فت ، به شدت به وضعیت پزشکی شخصی شما و مشاوره ای که با جراح پلاستیک انتخابی انجام می دهید بستگی دارد. جراح پلاستیک از شما سوالاتی در مورد سلامتی ، سبک زندگی ، سابقه پزشکی و غیره می پرسد ؛ مطمئن شوید که تمام سوالاتی را که در ذهن دارید از پزشک خود بپرسید. درک تمام جنبه های جراحی برداشتن بوکال فت بسیار مهم است. آیا نتایج شما دائمی خواهد بود ؟ تا زمانی که با تغذیه صحیح و پیروی از یک رژیم ورزشی وزن سالمی داشته باشید ، نتایج برداشتن بوکال فت شما تا آخر عمر باقی خواهد ماند. با این حال ، افزایش وزن ، ممکن است باعث شود گونه های شما کمی برآمده شوند. به طور کلی ، ماندگاری عمل بوکال فت چیزی است که رابطه مستقیمی با سبک زندگی شما دارد. هر چه زندگی سالم و ایده آل تری داشته باشید ؛ ماندگاری عمل شما نیز بالاتر خواهد بود. پس از انجام عمل ، شما هیچ جای زخم قابل مشاهده ای از کوچک کردن گونه نخواهید داشت ؛ زیرا برداشتن از داخل دهان شما انجام می شود. اگر به درستی انجام شود ، حذف بوکال فت به چهره ظاهری مدل مانند را می‌ دهد.

عمل بوکال فت

نتیجه نهایی بوکال فت چیست؟

هدف از برداشتن بوکال فت ، نازک کردن گونه ها به ویژه در ناحیه گودی گونه است. اگر چه صورتی که به طور طبیعی نرم و پر شده باشد ، جوان تلقی می شود ؛ اما برخی افراد متوجه می شوند که صورتشان بیش از حد پر و حتی چاق است. جراحی کوچک کردن گونه ، به فرد کمک می کند تا نه تنها ظاهر گونه ها را بهبود بخشد ، بلکه به شکل کلی صورت هماهنگی می بخشد. برای بیمارانی که گونه های بیش از حد پر ، گرد یا چاق دارند ؛ برداشتن بوکال فت منجر به ظاهری متقارن تر می شود. هر دو روش برداشتن و کاهش بوکال فت ، شامل برداشتن چربی اضافی از گونه ها است. اگرچه برداشتن بوکال فت یک روش جراحی جزئی است ، اما در برخی کشورها بسیار گران است ؛ اما در ایران ، با قیمت مناسب عرضه می شود. با استفاده از جراحان پلاستیک ماهر در بهترین کلینیک های سراسر تهران ، می توانید با جراحی برداشتن بوکال فت ، صورت لاغری را به دست آورید. نتیجه نهایی بوکال فت چیست ؟ استخوان‌ های گونه‌ تان را بلند تر کرده و صورتتان را لاغر تر می‌ کند. برداشتن بوکال فت ، کانتور و وضوح بیشتری را به صورت شما ارائه می دهد. استخوان های گونه شما برجسته تر می شوند و خط فک شما مشخص تر می شود.

نتیجه نهایی بوکال فت چیست ؟

ایا بوکال فت صورت باعث افتادگی پوست میشود؟

عمل زیبایی بوکال فت ممکن است در برخی موارد منجر به افتادگی پوست شود، اما این امر بستگی به عوامل مختلفی دارد که شامل عوامل فردی، تکنیک جراحی و مراقبت‌های بعد از جراحی می‌شود. در بسیاری از موارد، بوکال فت به طور موقت می‌تواند باعث تنگی پوست در ناحیه اطراف گونه‌ها شود، اما به طور کلی این تاثیر معمولاً ملموس نیست و در اکثر موارد پس از مدتی به وضعیت عادی بازمی‌گردد.

هرچند، اگر بوکال فت به میزان زیادی انجام شود یا فرد دارای پوست اضافی و ضعیف باشد، ممکن است پس از عمل، افتادگی پوست حدث بیفتد. این امر بیشتر برای افراد مسن یا کسانی که قبلاً وزن زیادی از دست داده‌اند، قابل مشاهده است. به هر حال، پزشک شما می‌تواند با توجه به وضعیت شما و توانایی‌های پوستی، مشاوره مناسبی دربارهٔ احتمال افتادگی پوست بعد از بوکال فت ارائه دهد. همچنین، از مراقبت‌های بعد از عمل می‌تواند برای حفظ سلامت پوست کمک کند.

عمل بوکال فت صورت چقدر طول میکشد؟

مدت زمان عمل بوکال فت به عوامل مختلفی مانند تجربه و مهارت پزشک، پیچیدگی عمل، وضعیت فرد و موارد دیگر بستگی دارد. اغلب، عمل بوکال فت تقریباً 30 تا 60 دقیقه زمان می‌برد. هرچند که این عمل از جمله جراحی‌های کوچک در زمینهٔ زیبایی است، اما همچنان یک جراحی است و نیاز به مهارت و تجربه پزشک متخصص دارد. همچنین باید به مراحل پس از عمل و توصیه‌های پزشک پایبند بمانید تا بهبودی بهینه را تجربه کنید.

خدمات کلینیک گونه : لیفت ابرو

چربی بوکال، چربی بین استخوان گونه و فک است که به شکل گیری شکل صورت شما کمک می کند. همه افراد دارای چربی باکال هستند، اما برخی افراد بیشتر از سایرین دارند. برداشتن چربی بوکال یک عمل جراحی برای برداشتن چربی در این ناحیه از صورت شماست.

https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/23396-buccal-fat-removal