لیزر موهای زائد روشی نوین برای از بین بردن مو از بدن است. در این روش موها با روشی به عنوان گرما زایی از بین می‌روند. لیزر به فولیکول موها تابیده می‌شود و ریشه آنها را سست می‌کند، در نتیجه آن‌ها پس از مدتی از پوست جدا می‌شوند و از بین می‌روند. این روش مزایا و معایب زیادی دارد و سال‌های متعددی است زنان و مردان برای از بین بردن موهای زائد خود از این روش استفاده می‌کنند.

 ليزر چگونه باعث رفع موهاى زائد مى‌شود؟

از جمله سوالاتی که همواره پرسیده می‌شود در این باره است که لیزر موهای زائد چگونه باعث می‌شود این موها از بین بروند. بهتر است بدانید تمرکز اصلی لیزر بر روی ملانین مو است که باعث ایجاد رنگ در مو می‌شود. ملانین قدرت بسیار زیادی در جذب نور و حرارت دارد. وقتی لیزر به مو تابانده می‌شود ملانین مو آن را جذب می‌کند و جذب حرارت سبب می‌شود ریشه مو سست شود. در نتیجه، مو از ریشه جدا می‌شود. افرادی که موهای ضخیمی دارند بهترین کاندیدا برای انجام لیزر موهای زائد هستند و معمولا به سرعت از لیزر نتیجه می‌گیرند.

 لیزر الکساندرایت (الکس) (کاربرد لیزر الکساندرایت/مزایا لیزر الکساندرایت/معایب لیزر الکساندرایت)

کاربرد لیزر الکساندرایت

دستگاه لیزر الکساندرایت جدیدترین روش برای از بین بردن لیزر موهای زائد است. این دستگاه برای تمامی تیپ‌های پوستی قابل استفاده است و به سرعت موهای زائد را از بین می‌برد. سرعت پاسخگویی این نوع لیزر بسیار بالاست و باعث می‌شود زیباجویان سریعا به هدف برسند.

این دستگاه نه تنها موهای زائد را از بین می برد بلکه از آن می توان برای رفع لک صورت، درمان رگ های عنکبوتی، پاک کردن تتو و درمان لک های مادرزادی استفاده نمود.

لیزر موهای زائد در کلینیک گونه

کلینیک گونه مجهز به جدیدترین دستگاه‌های لیزر آمریکایی، دستگاه DDC و دستگاه اپیکیر با تکنولوژی الکساندرایت می‌باشد.

دستگاه‌های DDC و اپیکیر دارای تمام مزایای طول موج الکساندرایت 755 نانومتر می‌باشد که به میزان زیادی توسط ملانین جذب می‌شود و اثربخشی فوق‌العاده‌ای برای از بین بردن موهای ناخواسته روی پوست‌های روشن تا متوسط (I-IV) دارد. اشعه‌ی این دستگاه‌ها به گونه‌ای است که می‌تواند ضایعات رنگدانه‌ای و لکه‌های ناشی از افزایش سن، لکه‌های خورشیدی، علائم تولد و کک و مک را نیز از بین ببرد.

دستگاه لیزر موی الکساندرایت اپیکر محصول کمپانی Light Age آمریکا و دستگاه لیزر DDC تولید شده در کمپانی DDC Technologie می‌باشد.

 این دستگاه‌ها در دنیا به عنوان دستگاه‌های بدون درد شناخته می‌شوند و در عین حال اثربخشی فوق العاده ای دارند. هر دو دستگاه مجهز به تکنولوژی Smart Puls و سیستم کالیبراسیون هوشمند هستند. تمام این ویژگی‌ها کنار هم باعث شده‌اند که اپیکیر و DDC به عنوان غول دستگاه‌های لیزر موی دنیا شناخته شوند.

چرا دستگاه‌های کلینیک گونه بدون درد هستند؟

عملکرد این دستگاه‌های لیزر به این صورت است که هر پالس لیزر را به 8 پالس تبدیل می‌کند و در فاصله هر پالس لیزر، پوست شما استراحت می‌کند. از طرفی دستگاه‌های ما مجهز به قدرتمندترین سیستم کولینگ یا همان خنک کننده هستند. قرارگیری تکنولوژی Smart Puls و کولینگ قدرتمند در کنار هم برای شما تجربه یک لیزر کاملا بدون درد را فراهم می‌کند.

اثربخشی دستگاه‌های لیزر اپیکیر و DDC به چه صورت است؟

این دستگاه‌های مجهز به سیستم کالیبراسیون هوشمند هستند، یعنی دستگاه مرتبا در حال کالیبره کردن خودش است و چک می‌کند که توانش افت نکند. بنابراین عملا خطای اپراتور لیزر در دستگاه به صفر می‌رسد. این سیستم کالیبراسیون هوشمند به شما اطمینان صد در صد می‌دهد که در هیچکدام از جلسات لیزر توان دستگاه افت نخواهد کرد.

دستگاه‌های لیزر اپیکیر و DDC دارای FDA هستند. اما FDA چه اهمیتی دارد؟

سازمان غذا و داروی ایالات متحده امریکا (FDA) در واقع مسئول کنترل و نظارت بر ایمنی مواد غذایی، واکسن‌ها، دستگاه‌های پزشکی و دستگاه‌های ساطع کننده تشعشعات الکترومغناطیسی و … غیره می‌باشد.

FDA سه مرحله تست بالینی روی دستگاه‌های لیزر دارد تا نسبت به ایمن بودن آن اطمینان حاصل شود. این سه مرحله شامل موارد زیر است:


مرحله اول تست دستگاه روی 20 الی 100 داوطلب و بررسی نتایج برای چند ماه است.

مرحله دوم شامل تست دستگاه روی چند صد نفر داوطلب و بررسی نتایج تا 2 سال می‌باشد.

مرحله سوم تست دستگاه روی 300 تا 3000 داوطلب و بررسی نتایج آن تا 4 سال است.

ویزیت شدن توسط پزشک

در کلینیک گونه مراجعین لیزر قبل از انجام کار توسط پزشک ویزیت می‌شوند تا هم از آمادگی مراجعین اطمینان حاصل کنند و هم شرایط هر فرد را برای انجام لیزر شخصی‌سازی نمایند. همچنین پزشک مجموعه در تمام مراحل لیزر مراجعین را بررسی می‌نمایند که در صورت وجود مسئله‌ای در روند نتیجه‌دهی، شرایط را بهبود دهند.

سخن پایانی

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد لیزر موهای زائد در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده‌اید دستگاه‌های لیزر کلینیک گونه کاملا بدون درد و با اثربخشی بالا هستند. باید بدانید لیزر یک کار کاملا تخصصی است و شما برای انجام آن باید به مراکز معتبر مراجعه کنید. در غیر اینصورت ممکن است در اثر عدم تخصصی کافی سوختگی‌های عمیق بر روی پوست به وجود بیاید و همین امر می‌تواند زمینه ساز مشکلات زیادی شود.