غبغب به تجمع چربی در زیر چانه گفته می شود و می تواند بر زیبایی ظاهر اثر بگذارد. اضافه وزن یکی از مهمترین دلایلی است که باعث به وجود آمدن غبغب بر روی صورت می شود. با توجه به این موضوع که این مشکل زیبایی صورت را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد بسیاری از افراد به دنبال راهکارهای مناسب برای رفع غبغب هستند. معمولا کسانی که اضافه وزن بالایی ندارند، با کاهش وزن می توانند مشکل غبغب خود را رفع کنند. با وجود این، در بسیاری از موارد تخلیه غبغب تنها روشی است که می تواند به حذف این مشکل از صورت کمک کند. در ادامه تلاش می کنیم به تمامی سوالات شما در مورد تخلیه غبغب پاسخ دهیم.

خدمات کلینیک گونه : لیفت صورت

غبغب چیست؟

غبغب (doublechin) به ناحیه زیر چانه گفت می شود که در اثر موارد متفاوت، چربی در آن ناحیه جمع می شود و همین امر باعث می شود یک لایه اضافه در زیر چانه تشکیل شود.  البته باید در اینجا به این نکته اشاره کنیم غبغب همیشه در اثر تجمع چربی به وجود نمی آید. شل شدن عضلات زیر چانه از دلایل دیگری هستند که باعث می شوند غبغب در صورت به وجود بیاید. در برخی از موارد، این لایه اضافه به شدت بر روی زیبایی صورت اثر می گذارد و آناتومی صورت را تحت تاثیر قرار می دهند.

در بسیاری موارد غبغب به حدی بزرگ است که گردن را پوشش می دهد و اجازه نمیدهد گردن زیبایی خود را نشان دهد. به وجود آمدن غبغب باعث می شود صورت بزرگ تر از حدل معمول به چشم برسد و همین امر قیافه را از حالت عادی خارج می کند. اصول زیبایی شناسی به این موضوع اشاره می کنند برای حفظ زیبایی صورت این ناحیه اضافی باید از صورت حذف شود.  روش های متعددی برای تخلیه غبغب وجود دارند که در ادامه به طور تخصصی به موضوع تخلیه غبغب می پردازیم.

تخلیه غبغب

آیا غبغب نشان دهنده مشکلی در سلامتی است؟

یکی از سوالاتی که قبل از تخلیه غبغب پرسیده می شود در این زمینه است آیا به وجود آمدن غبغب نشان دهنده مشکلی در سلامتی است. به طور کلی، وجود غبغب نشان دهنده مشکلی در سلامتی نیست. اما اگر عمیق تر به این موضوع نگاه کنیم متوجه می شویم با به وجود آمدن غبغب بدن در معرض ابتلا به بیماری قرار گرفته است. در واقع، یکی از دلایل عمده ای که باعث به وجود آمدن غبغب می شود تجمع چربی در زیر چانه است. تجمع چربی در اثر اضافه وزن به وجود می آید و این موضوع به سلامتی آسیب وارد می کند.

خدمات کلینیگ گونه : لیفت غبغب

مطالعه ای نشان می دهد کسانی که غبغب دارند بیشتر از افرادی که غبغب ندارند در معرض ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند و این موضوع با تجمع چربی در بدن مرتبط است. البته در بسیاری از موارد غبغب در اثر ابتلا به بیماری های زمینه ای به وجود می آید. در هر صورت توصیه می شود قبل از آنکه برای تخلیه غبغب اقدام کنید، ابتدا مشکل را به صورت ریشه ای حل کنید.

دلیل به وجود امدن غبغب یا همان دابل چین

ممکن است قبل از تخلیه غبغب این سوال برای شما پیش بیاید دلیل به وجود امدن غبغب یا همان دابل چین چیست! در ادامه تلاش می کنیم به دلایل عمده به وجود آمدن غبغب اشاره کنیم.

کم کاری تیروئید

گاهی برخی از افراد برای تخلیه غبغب به پزشک مراجعه می کنند و به این موضوع اشاره می کنند که ناگهان در صورت آنها غبغب به وجود آمده است و همین امر سبب شده است آنها برای تخلیه غبغب اقدام کنند. بهتر است بدانید کسانی که دچار این مشکل می شوند دارای بیماری زمینه ای هستند و توصیه می شود قبل از تخلیه غبغب ابتدا اقدامات لازم را برای رفع مشکلات سلامتی خود انجام دهند.

خدمات کلینیک گونه : لیفت پلک

معمولا افرادی که مبتلا به کم کاری تیروئید هستند ناگهان دچار غبغب می شوند. از علل دیگر به وجود آمدن غبغب می توان به سندروم کاشینگ اشاره کرد. در این سندروم چربی در قسمت بالای بدن از جمله ناحیه گردن جمع می شود. موارد دیگری نیز هستند که سبب به وجود آمدن غبغب می شوند که از مهمترین آنها می توان به عفونت سینوسی و اختلالات کلیوی اشاره کرد.

image 1 تخلیه غبغب

التهاب غده بزاق

مطالعات جدید نشان می دهند التهاب غدد بزاقی باعث می شوند تا عضلات چانه نیز ملتهب شوند و همین امر باعث به وجود آمدن غبغب در افراد می شود. کسانی که برای تخلیه غبغب ناشی از التهاب غدد بزاق به پزشک مراجعه می کنند، باید قبل از اینکار التهاب غدد بزاق خود را رفع کرده باشند. در غیر اینصورت دوباره غبغب باز می گردد و تمامی زحمات آنها از بین می رود.

ویژگی های ارثی

تمامی افراد به این موضوع واقف هستند که ویژگی های ارثی از جمله مواردی هستند که همواره افراد را تحت تاثیر قرار می دهند. بسیاری از افراد برای تخلیه غبغب به مطب مراجعه می کنند و همگی آنها به این موضوع اشاره می کنند با اینکه ورزش می کنند و از نظر بدنی آمادگی کاملی دارند، اما باز دچار غبغب هستند. در این شرایط، پزشک از بیمار می خواهد به سابقه خانواده خود توجه کند و ببیند آیا کسی در خانواده او وجود دارد که غبغب داشته باشد. بهتر است بدانید ژنتیک یکی از مهمترین دلایلی است که سبب می شود غبغب در صورت به وجود بیاید.

خدمات کلینیک گونه : بوکال فت

افزایش سن

یکی دیگر از دلایلی که سبب می شود افراد برای تخلیه غبغب اقدام نمایند افزایش سن است. همانطور که می دانید با افزایش سن کلاژن پوست کاهش پیدا می کند و این موضوع باعث می شود تا غبغب در صورت به وجود بیاید. در واقع، کاهش کلاژن پوست باعث می شود تا افتادگی در ناحیه زیر چانه بیش از قسمت های دیگر صورت مشخص گردد. از موارد دیگری کاهش کلاژن پوست و به وجود آمدن غبغب می توان به قرارگیری پیش از حد در زیر نور خورشید اشاره کرد.

اضافه وزن

همانطور که در ابتدای این متن به آن اشاره کردیم یکی از رایج ترین دلایل که سبب می شود افراد برای تخلیه غبغب اقدام کنند اضافه وزن است. معمولا، در صورت چربی ها در گونه ها و چانه جمع می شوند و این امر می تواند زیبایی صورت را کاهش دهد. افزایش چربی در بدن نه تنها زیبایی صورت و بدن را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه باعث به وجود آمدن مشکلات دیگری از جمله دیابت، آپنه خواب و ابتلا به بیماری قلبی و عروقی می شود. البته به این موضوع اشاره کنیم در صورتی که اضافه وزن کنترل نگردد، پس از تخلیه غبغب امکان بازگشت دوباره غبغب وجود دارد.

خدمات کلینیک گونه : لیفت با نخ

پیروی از رژیم غذایی ناسالم

یکی از مهمترین دلایلی که سبب می شود غبغب بر روی صورت به وجود بیاید و افراد را وادار کند برای حفظ زیبایی صورت خود اقدام به تخلیه غبغب نمایند، پیروی از رژیم غذایی ناسالم است. مصرف غذاهای آماده و پرکالری باعث می شود تا تجمع چربی ها در قسمت های مختلف بدن از جمله صورت افزایش پیدا کند. با توجه به این موضوع توصیه می شود کسانی که می خواهند برای تخلیه غبغب اقدام کنند و از آن نتیجه بگیرند، به رژیم غذایی خود توجه داشته باشند و آن را اصلاح نمایند.

وضعیت نامناسب صورت و گردن

یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث به وجود آمدن غبغب شود حالت نامناسب صورت و گردن است. البته باید بدانید این مسئله زیاد رایج نیست، با وجود این برخی از کسانی که برای تخلیه غبغب مراجعه می کنند، در اثر عدم توجه به این مسئله دچار غبغب شده اند. معمولا کسانی که از لپ تاپ و یا موبایل زیاد استفاده می کنند حالت سر و گردن خود را به گونه ای نگه می دارند که به عضلات صورت از جمله عضلات زیر گردن فشار وارد می شود. این فشار به مرور زمان باعث تضعیف شدن عضلات این قسمت می شود و همین امر باعث بروز غبغب می شود.

خدمات دیگر کلینیک گونه : لیزر مو های زاید

ابتلا به بیماری های عضلانی

بهتر است بدانید این مسئله یکی از نادرترین مواردی است که باعث می شود افراد برای تخلیه غبغب مراجعه کنند. برخی افراد ممکن است به بیماری های عضلانی مانند دیستروفی عضلات مبتلا باشند. در این صورت ماهیچه های بدن آنها تحلیل می رود و این مسئله باعث می شود ماهیچه های صورت نیز ضعیف شوند و پس از آن به مرور زمان غبغب به وجود می آید. با توجه به این موضوع که این بیماری عضلات بدن را تحت تاثیر قرار می دهد، توصیه می شود ابتدا افراد راهکارهای مناسب را برای کنترل بیماری خود انتخاب کنند و پس از آن برای تخلیه غبغب اقدام نمایند.

خدمات کلینیک گونه : بلفاروپلاستی

وجود غبغب چه مشکلی ایجاد می کند

بسیاری از کسانی که برای تخلیه غبغب مراجعه می کنند در این مورد سوال می پرسند که وجود غبغب چه مشکلی را برای آنها ایجاد می کند. بهتر است بدانید اگر غبغب در اثر بیماری به وجود آمده باشد، آن بیماری به بدن آسیب وارد می کند. به ویژه اگر متوجه شده اید غبغب شما به صورت ناگهانی به وجود آمده است باید سریعا به پزشک مراجعه کنید و تحت آزمایش های مختلف قرار بگیرید. پس از آن باید بیماری زمینه ای خود را درمان کنید. اما مشکل اساسی که غبغب ایجاد می کند تحت تاثیر قرار دادن زیبایی است.

بروز آسیب های روحی

 افرادی که غبغب دارند معمولا اعتماد به نفس کمی دارند و نمی توانند با دیگران ارتباط داشته باشند. همچنین، این افراد احساس می کنند که غبغب باعث شده است از جمع طرد شوند و این مسئله می تواند در آینده آسیب های روحی زیادی به افراد وارد کند. به همین دلیل، توصیه می شود افرادی که دارای غبغب هستند، پس از رفع مشکلات زمینه ای که باعث به وجود آن غبغب شده است، سریعا برای تخلیه غبغب اقدام نمایند و به افزایش زیبایی خود کمک کنند.

برای رفع غبغب چه باید کرد

اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید برای رفع غبغب چه باید کرد. تخلیه غبغب کاری است که شما می توانید انجام دهید و با استفاده از آن زیبایی را دوباره تجربه کنید. اما باید بدانید تخلیه غبغب با روش های گوناگون انجام می شود و هر یک از این روش ها دارای مزایا و معایبی هستند. پزشک بهترین کسی است که می تواند در این باره به شما مشاوره دهد. زیرا هر روش باید با توجه به ویژگی های جسمانی و مدل غبغب انتخاب شود. توصیه می شود قبل از آنکه غبغب خود را تخلیه کنید به پزشک مراجعه کنید و یک جلسه مشاوره بشوید.

خدمات کلینیک گونه : لیفت ابرو

روش های رفع غبغب

به طور کلی، روش های رفع غبغب به دو روش تهاجمی و غیر تهاجمی تقسیم بندی می شوند. روش های غیر تهاجمی معمولا برای تمامی افراد توصیه نمی شوند و ممکن است اثربخشی آنها برای تخلیه غبغب طولانی مدت باشد. در روش غیر تهاجمی برای رفع غبغب از فرد خواسته می شود تا در طول روز برخی از ورزش ها را بر روی غبغب خود انجام دهد. حداقل 2 تا 3 ماه طول می کشد تا اثرات ورزش برای رفع غبغب مشاهده شد. از طرف دیگر، روش های تهاجمی یک روزه غبغب را از بین می برند و اگر به درستی انجام شوند عارضه جانبی خاصی ندارند.

لیپوماتیک غبغب چیست

روش جراحی لیپوماتیک یک روش شناخته شده است که برای از بین بردن چربی ها در قسمت های مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش می توان چربی هایی را که در قسمت شکم، ران و پهلو جمع شده اند از بین برد و به زیبایی اندام کمک کرد. همچنین، این روش برای تخلیه چربی های تجمع یافته در غبغب نیز مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند موثرترین روش برای از بین بردن غبغب عمل جراحی لیپوماتیک است.

استفاده از لیپوماتیک برای درمان غبغب

یکی از بهترین روش هایی که برای تخلیه غبغب پیشنهاد می شود استفاده از لیپوماتیک برای درمان غبغب است. بهتر است بدانید لیپوماتیک یک روش نیمه تهاجمی است و تقریبا توسط تمامی پزشکان پذیرفته شده است. در عمل جراحی لیپوماتیک غبغب هایی درمان می شوند که در اثر تجمع چربی به وجود آمده اند. در این روش معمولا برش های کوچکی در زیر ناحیه چانه به وجود می آید و همین امر یکی از دلایلی است که این روش تخلیه غبغب را مورد توجه قرار داده است. در این روش لوله کنول وارد بافت زیر غبغب می شود و چربی ها را تخلیه می کند.

پس از انجام عمل لیپوماتیک معمولا از بیمار خواسته می شود ساپورت های مخصوص لیفت صورت و غبغب را مورد استفاده قرار دهد. این ساپورت ها از پارچه های کشی درست شده اند که ناحیه دور گردن را پوشش می دهند و باعث می شود بافت غبغب به پوست زیر چانه بچسبد. دوران نقاهت این روش برای تخلیه غبغب معمولا یک ماه است و پس از سپری شدن یک ماه می توانید از خط زاویه فک که در صورتتان ایجاد شده است لذت ببرید. این روش در سال 2020 به عنوان بهترین روش برای رفع غبغب شناخته شد و امروزه در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

image 3 تخلیه غبغب

لیفت غبغب با نخ

لیفت غبغب با نخ یکی از روش هایی است که امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد. این روش از روش های کم تهاجم به شمار می رود و با استفاده از نخ های قابل جذب و سازگار با بدن انسان انجام می شود. این نخ ها توسط سوزن های کوچکی در زیر پوست قرار داده می شوند و همین امر سبب می شود ناحیه زیر چانه کشیده شود. از طرف دیگر، استفاده از نخ کلاژن سازی پوست را بالا می برد و این مسئله ظاهر افتاده پوست گردن را درمان می کند. بهتر است بدانید لیفت غبغب با نخ نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و دوره ریکاوری آن بسیار محدود است. با توجه به این موضوع که در این روش از سوزن های ریز استفاده می شود، درمان به زودی حاصل می شود.

جراحی مینی لیفت غبغب

جراحی مینی لیفت غبغب یکی دیگر از روش های تخلیه غبغب است. استفاده از این روش به کسانی توصیه می شود که پوست جوانی دارند و در محدوده سنی 45 تا 55 سال قرار دارند. این افراد می توانند با جراحی مینی لیفت غبغب کلاژن سازی را تا حد زیادی افزایش دهند و ساختار پوست خود را تقویت نمایند. همچنین، باید بدانید عمل جراحی مینی لیفت غبغب هیچ گونه اثری بر روی پیشانی و چشم ندارد.

جراحی لیفت صورت و غبغب

جراحی لیفت صورت و غبغب برای کسانی مناسب است که سنشان بالا بوده است و چین و چروک در صورتشان زیاد شده است. برای این جراحی ابتدا برش هایی در شقیقه داده می شود و این برش تا پایین گوش امتداد پیدا می کند. در صورتی که بیمار رضایت داشته باشد چربی هایی که از زیر گردن و چانه خارج می شود به بخش های دیگر صورتش برای رفع چین و چروک ها تزریق می شود. دوران نقاهت این روش در مقایسه با روش مینی لیفت بیشتر است و برش های بیشتری بر روی پوست ایجاد می شود.

درمان غبغب با مزوتراپی

موسسه هلث لاین مدیا در برایتون انگلستان به این موضوع اشاره کرده است یکی از روشهای تخلیه غبغب درمان غبغب با مزوتراپی است. در این روش تمرکز اصلی بر شکسته شدن بافت چربی در ناحیه زیر چانه است. روش کار بدین صورت است که ابتدا پزشک وضعیت آناتومی غبغب را بررسی می کند. پس از آن ناحیه غبغب را بی حس می کند و سپس نوعی داروی مخصوص را به غبغب تزریق می نماید. این کار توسط نیدل های ظریف انجام می شود.

پس از دو هفته بافت چربی که در ناحیه غبغب قرار گرفته است شروع به شکسته شدن می کنند. برای اینکه غبغب به طور کامل از بین برود باید دوره درمان کامل شود و پزشک به بیمار اعلام می کند به چندین بار تزریق نیاز دارد. پس از 6 ماه افراد می تواندد ظاهری عادی و زیبا را تجربه کنند. به این موضوع توجه داشته باشید کسانی که دچار افتادگی پوست هستند نباید از روش مزوتراپی برای تخلیه غبغب استفادع کنند. زیرا اینکار باعث می شود وضعیت غبغب آنها بدتر شود. برای اینکه بهترین روش را انتخاب کنید بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید.

لیفت گردن

عمل جراحی لیفت گردن به افرادی پیشنهاد می شود که سن بالایی دارند و چین و چروک نواحی گردن آنها را پوشش داده است و باعث شده است زیبایی آنها تحت تاثیر قرار بگیرد.  در عمل لیفت گردن چربی هایی که در ناحیه غبغب به وجود آمده اند برداشته می شوند و باعث می شود تا صورت بیمار زیباتر به نظر برسد. همچنین، در این روش شل شدگی پوست به طور کامل از بین می رود و باعث می شود پوست صاف و یکدست به نظر برسد. لیفت گردن یک روش نیمه تهاجمی است و باید بیمار دوران نقاهت را سپری کند.

بهترین راه از بین بردن غبغب چیست

یکی از سوالات پرتکراری که در زمان تخلیه غبغب پرسیده می شود در این زمینه است که بهترین راه از بین بردن غبغب چیست! بهتر است بدانید پاسخ به این سوال به ویژگی های هر شخص بستگی دارد. سن یکی از مهمترین مواردی است که بر روی پاسخ به سوال اثر می گذارد. همانطور که در بالا توضیح دادیم میزان چین و چروک شدن پوست صورت، سن و قدرت کلاژن سازی پوست از عواملی هستند که بر روش تخلیه غبغب اثر می گذارند. به همین دلیل، برای اینکار باید با پزشک مشورت نمایید.

image 4 تخلیه غبغب

پروسه جراحی غبغب

پروسه جراحی غبغب برای تخلیه غبغب به نوع روش بستگی دارد. در اکثر روش هایی که برای تخلیه غبغب در بالا به آنها اشاره کردیم نیازی به بیهوشی عمومی نیست و پزشک بخشی را که قرار است مورد عمل جراحی قرار گیرد بی حس می کند. در برخی از روش ها مانند عمل لیپوماتیک برش های کوچکی بر روی پوست ایجاد می شود و سپس با یک لوله مخصوص چربی ها خارج می شوند. عمل جراحی معمولا در عرض یک تا دو ساعت به اتمام می رسد و در داخل مطب انجام می شود. پس از آن بیمار می تواند به خانه برگردد و دوران نقاهت خود را طی کند.

مراقبت های قبل از جراحی غبغب

اگر می خواهید برای عمل تخلیه غبغب اقدام کنید بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • حداقل 4 تا 5 ساعت قبل از عمل چیزی ننوشید و نخورید.
  • قبل از عمل استرس نداشته باشید و مدیتیشن کنید.
  • در صورتی که از بیماری های خاص رنج می برید و یا داروی خاصی مصرف می کنید این موضوع را با پزشک در میان بگذارید.
  • در صورتی که شاغل هستید بهتر است دو و یا سه روز مرخصی داشته باشید تا بتوانید دوران نقاهت خود را در خانه سپری کنید.

توصیه های بعد از جراحی غبغب

پس از آنکه عمل تخلیه غبغب به اتمام رسید، باید به توصیه های بعد از جراحی غبغب توجه داشته باشید. این موارد به شرح زیر هستند:

  • در صورتی که پزشک برای شما آنتی بیوتیک تجویز کرده است برای جلوگیری از عفونت آنها را به موقع مصرف کنید.
  • در طول یک ماه از انجام کارهای سنگین خودداری کنید و سر خود را زیاد پایین نگه ندارید تا به عضلات غبغب فشار وارد نشود.
  • در صورتی که باید از ابزار و کش های مخصص استفاده کنید، طبق دستور العمل پزشک از آنها استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بدست بیاورید.

مزایای جراحی غبغب

تخلیه غبغب مزایای زیادی دارد. بهترین و مهمترین مزایای جراحی غبغب برگشت زیبایی به صورت است. بسیاری از کسانی که عمل جراحی غبغب را انجام داده اند به این موضوع اشاره می کنند پس از تخلیه غبغب اعتماد به نفس آنها بازگشته است و بهتر می توانند با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنند.

عوارض جانبی جراحی غبغب

بهتر است بدانید اگر به توصیه های پزشک توجه داشته باشید هیچ گونه عوارض جانبی برای شما به وجود نمی آید. در برخی از موارد ممکن است محل برش عفونت کند. در این صورت استفاده از آنتی بیوتیک الزامی است و شما نباید اجازه دهید عفونت پخش شود. در غیراینصورت، آسیب های زیادی به بافت پوست وارد می شود.

دوران نقاهت جراحی غبغب

یکی از سوالات پرتکراری که در مورد تخلیه غبغب پرسیده می شود در زمینه دوران نقاهت جراحی غبغب است. بهتر است بدانید دوران نقاهت به روش تخلیه غبغب بستگی دارد، با وجود این این دوران نقاهت بین دو هفته تا یک ماه متغییر است و افراد پس از یک ماه می توانند به زندگی عادی خود بازگردند. توصیه می شود تمامی افراد در دو تا سه روز اول پس از تخلیه غبغب به دستور العمل هایی پزشک می گوید توجه داشته باشند و در این دوران استراحت کنند.

نتایج جراحی غبغب

اگر شما تمایل دارید نتایج جراحی غبغب را مشاهده کنید، باید به صفحه اینستاگرام پزشک بروید یا نمونه کارهایی را که در سایت قرار داده شده است بررسی کنید. همچنین، می توانید به مطب مراجعه کنید و کسانی را که این کار را انجام داده اند ببینید. در این صورت می توانید برای جراحی غبغب تصمیم گیری کنید.

آیا درمان‌ غبغب دائمی‌ برگشت پذیر است؟

غبغب ممکن است پس از مدتی دوباره به حالت اولیه خود باز گردد. البته باید بدانید این مسئله به مراقبت های پس از عمل بستگی دارد. اضافه وزن یکی از بارزترین مشکلاتی است که باعث می شود غبغب دوباره بازگردد. همچنین، اگر به بیماری های زمینه ای مبتلا هستید و این بیماری ها کنترل نشوند امکان بازگشت غبغب وجود دارد. با افزایش سن نیز کلاژن پوست کاهش پیدا می کند و ممکن است غبغب دوباره پدیدار شود.

آیا رفع غبغب بدون جراحی امکان پذیر است؟

روش مزوتراپی از جمله روش هایی است که به شما کمک می کند بدون عمل جراحی غبغب خود را از بین ببرید. برای انتخاب بهترین روش رفع غبغب باید با پزشک مشورت کنید.

هزینه جراحی غبغب

یکی از سوالات پرتکراری که همواره پرسیده می شود در مورد هزینه جراحی غبغب است. بهتر است بدانید هزینه جراحی غبغب به عوامل متعددی بستگی دراد. به همین دلیل، شما باید هزینه را از تیم پزشکی استعلام نمایید.