ماندگاری لیفت غبغب

از آنجایی که بسیاری از ما دوست داریم وقتی در آینه نگاه می کنیم یک نمایه ساده ببینیم، برخی از ما چربی اضافی داریم که غبغب ایجاد می کند که به آن پری زیر ذهنی نیز می گویند. غبغب می تواند به دلایل مختلفی از جمله عوامل ارثی، وزن، آناتومی و موقعیت راه هوایی ایجاد شود. اگر غبغب دارید که از آن ناراضی هستید، تنها نیستید – طبق گفته انجمن جراحی پوست آمریکا، 68 درصد از مردم در یک قایق هستند.

جراحی غبغب چیست؟

جراحان پلاستیک از روش‌های مختلفی برای برداشتن غبغب استفاده می‌کنند. این رویه ها عبارتند از:

  • لیپوساکشن: این روش چربی های زیر پوست را از بین می برد و چانه و گردن را تراشیده می کند. ایشی می گوید: «ما یک برش کوچک زیر پوست ایجاد می کنیم، یک لوله را وارد می کنیم و چربی را می مکیم. لیپوساکشن معمولاً فقط به بی حسی موضعی نیاز دارد تا ناحیه عمومی را بی حس کند.
  • لیفت صورت: این جراحی به پزشکان اجازه می دهد تا چربی و پوست شل و افتادگی اطراف چانه و گردن را از بین ببرند و غبغب را از بین ببرند. ایشی می‌گوید: «بیشتر مردم تحت بیهوشی عمومی می‌خوابند، اگرچه این کار با بی‌حسی موضعی امکان‌پذیر است.
  • لیفت گردن: انواع مختلف روش های لیفت گردن با هدف برداشتن پوست اضافی (سرویکوپلاستی) یا سفت کردن عضلات گردن (پلاتیسماپلاستی) برای بهبود خطوط گردن و چانه انجام می شود. پزشکان اغلب لیفت صورت سنتی را با این روش ترکیب می‌کنند که ممکن است برای چندین ماه احساس سفتی در گردن ایجاد کند.
مطالب مرتبط :  جابجایی چربی در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

پس از هر یک از این روش ها، می توانید انتظار داشته باشید که حدود 10 تا 14 روز کبودی و تورم را تجربه کنید. و پس از آن تنها لازم است وزنی ثابت داشته باشید و بیشتر به خود اهمیت بدهید.

مطالب مرتبط :  تزریق ژل زیر چشم چه عوارضی دارد؟

ماندگاری لیفت غبغب تا چه زمانی دوام خواهند داشت؟

غبغب که به عنوان چربی زیر چانه نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که زمانی رخ می دهد که لایه ای از چربی در زیر چانه شما تشکیل شود. اگرچه رژیم غذایی و ورزش می تواند به کاهش ظاهر غبغب کمک کند، اما بسیاری از افراد خلاص شدن از شر آن را دشوار می دانند. اگر قصد جراحی غبغب خود را دارید، ممکن است از خود بپرسید ماندگاری لیفت غبغب چقدر است. جراحی غبغب که به آن لیپوساکشن زیر چانه نیز می گویند، یک عمل نسبتا سریع و ساده است که می تواند در یک محیط سرپایی انجام شود. اکثر افراد بلافاصله پس از جراحی بهبود قابل توجهی در ظاهر غبغب خود مشاهده می کنند. ماندگاری لیفت غبغب طولانی مدت است، اما ممکن است دائمی نباشند. ممکن است در نهایت به روش دیگری برای حفظ نتایج نیاز داشته باشید.

مطالب مرتبط :  ارتباط اضافه وزن و افتادگی پوست صورت

در حین عمل برداشتن چربی چانه که نوعی عمل سرپایی است، بیمار معمولاً تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. با توجه به میزان چربی که باید به آن پرداخته شود، بین 1 تا 3 ساعت طول می کشد. این طبیعی است که در این مدت حدود 1 تا 2 هفته دچار تورم یا کبودی شوید. پس از برداشتن غبغب، بسیار مهم است که بیماران یاد بگیرند که چگونه ظاهر جدید شده خود را حفظ کنند.

آیا ماندگاری لیفت غبغب دائمی است؟

این قابلیت وجود دارد که با از بین بردن پاکت های چربی ماندگاری لیفت غبغب دائمی داشت. از آنجایی که سلول های چربی از صورت برداشته شده اند، هرگز بر نمی گردند. با این حال، احتمال افزایش وزن بیمار در آینده وجود دارد و ممکن است نتوان گفت ماندگاری لیفت غبغب دائمی است.

بهترین روش برای خلاص شدن از غبغب چیست؟

در لیپوساکشن، چربی از زیر پوست برداشته شده و به شکل جذاب تری در می آید. برای استخراج چربی، ایشی توضیح می‌دهد که برشی زیر پوست ایجاد می‌شود، لوله‌ای وارد می‌شود و با مکیدن لوله، چربی برداشته می‌شود. معمولاً برای بی حس کردن ناحیه کلی لیپوساکشن از بی حسی موضعی استفاده می شود.

مطالب مرتبط :  آیا با چاق شدن میزان چربی دهان افزایش می یابد؟

در حین لیپوی چانه چقدر چربی برداشته می شود؟

این روش معمولاً منجر به کاهش 10-20 میلی لیتر چربی می شود. این معمولاً برای پوشاندن ظاهر غبغب یا پری زیر ذهنی بیش از اندازه کافی است. زمان لازم برای جراحی می تواند بین 45 دقیقه تا 2 ساعت باشد.

جراحی لیفت چانه

جراحی لیفت چانه که به نام ژنیوپلاستی نیز شناخته می شود، یک عمل جراحی برای بهبود ظاهر چانه است. این روش را می توان برای افزایش اندازه چانه، کاهش اندازه چانه یا تغییر شکل چانه انجام داد. جراحی لیفت چانه اغلب همراه با سایر روش های جراحی صورت مانند جراحی زیبایی بینی یا لیفت صورت انجام می شود همچنین ممکن است شما تمایل به استفاده از روش هایی چون لیفت پلک و بلفاروپلاستی نیز داشته باشید.

مطالب مرتبط :  توصیه های بعد از جراحی غبغب

سر آخر باید گفت، این تنها نتیجه اضافه وزن نیست که باعث غبغب می شود. خاصیت ارتجاعی بیش از حد پوست و ژنتیک نیز ممکن است منجر به نتایج نامطلوب مانند افتادگی در اطراف فک بالا و پایین و وزن ناخواسته شود. پوست و چربی بیش از حد روی چانه ممکن است منجر به غبغب شود و ممکن است جراحی برای برداشتن و یا لیفت غبغب توصیه شود. اما آنچه مهم است ماندگاری لیفت غبغب است. اینکه ماندگاری لیفت غبغب چقدر خواهد بود بستگی به نوع پوست شما دارد اما میتوان گفت اگر شما رژیمی سالم داشته باشید و مراقبت از پوست خود را جدی بگیدید میتوانید تا مدتی طولانی از لیفت خود لذت ببرید.