ماندگاری لیفت ابرو

لیفت ابرو یک عمل زیبایی برای بالا بردن ابروها است. همچنین به عنوان لیفت پیشانی یا جوانسازی پیشانی نیز شناخته می شود. لیفت ابرو ظاهر پیشانی، ابرو و ناحیه اطراف چشم را بهبود می بخشد. این روش شامل بالا بردن بافت نرم و پوست پیشانی و ابرو است. اگر ابروهای کم، افتادگی یا ناهمواری دارید، ممکن است لیفت ابرو را انتخاب کنید.

لیفت ابرو را می توان به تنهایی یا با سایر روش های جراحی زیبایی یا لیفت صورت انجام داد.

دلیل افتادگی ابرو:

افزایش سن معمولاً باعث می شود ابروها به سمت پایین حرکت کنند. پوست و بافت‌های نرم پس از کشیده شدن، توانایی بازگشت به محل خود را از دست می‌دهند. موقعیت پایین ابروها می تواند شما را خسته، عصبانی یا غمگین نشان دهد. لیفت ابرو می تواند ابروها را بالا ببرد و ظاهری با طراوت ایجاد کند.

مانند بسیاری از سوالات در مورد طول عمر عمل های انجام شده در پلاستیک صورت،باید گفت این عمل ها به عوامل بسیاری بستگی دارد. در اینجا قصد داریم عوامل موثر بر ماندگاری لیفت ابرو و اینکه چه کسانی کاندید لیفت ابرو هستند را بررسی کنم.

عامل سلامتی:

سلامت بیمار نقش مهمی در تعیین ماندگاری لیفت ابرو دارد. یک بیمار با سلامتی عالی که از بدن و پوست خود مراقبت می کند، می تواند انتظار داشته باشد که ماندگاری لیفت ابرو هایش طولانی تر از بیمارانی که به خوبی از خود مراقبت نمی کنند باشد. در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که باید هنگام فکر کردن به بهبود سلامت و تندرستی کلی خود و اطمینان از ماندگاری نتایج به خاطر داشته باشید.

 • اجتناب از آسیب های خورشید – پوست ما هر روز در معرض اشعه های مضر فرابنفش. اشعه ماوراء بنفش به پوست ما آسیب می رساند و در نتیجه باعث ایجاد خطوط ریز، چین و چروک، از دست دادن کلاژن و بافت الاستیک می شود. تمام این تغییرات در برابر تغییرات ناشی از لیفت ابرو عمل می‌کنند و می توانند ماندگاری لیفت ابرو را کاهش دهند. استفاده منظم از کرم ضد آفتاب می‌تواند به اطمینان از سفت، صاف و سالم ماندن پوست کمک کند.
 • از سیگار کشیدن اجتناب کنید – به خوبی ثابت شده است که سیگار اثرات منفی روی پوست ما دارد. سیگار روند پیری پوست را تسریع می کند و یکی از علل پیری زود هنگام است و میتواند ماندگاری لیفت ابرو را کاهش دهد.
 • رژیم غذایی و ورزش – رژیم غذایی و ورزش نه تنها اجزای حیاتی برای داشتن یک زندگی شاد و سالم هستند، بلکه عوامل اصلی در ظاهر و سلامت پوست شما نیز هستند. یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم می تواند منجر به سفت تر شدن و داشتن ظاهری سالم تر برای پوست شود.
 • مرطوب کردن پوست – مرطوب نگه داشتن پوست باعث شادی آن می شود. و به سلامت پوست شما کمک می کند.
 • هیدراته بمانید – بدن ما از بیش از شصت درصد آب تشکیل شده است. برای سلامتی ما مهم است که هیدراته بمانیم.
 • آرام بمانید و از استرس دوری کنید – داشتن یک خواب خوب در شب و تلاش برای حذف برخی از عوامل استرس زا از زندگی خود، می توانیم شاهد بهبود چشمگیری در ظاهر کلی بدن و سلامت پوست خود باشیم.

عوامل ژنتیکی:

عوامل ژنتیکی جنبه هایی هستند که توسط بیمار قابل کنترل نیستند. برخی از عوامل ژنتیکی که هنگام تعیین ماندگاری لیفت ابرو باید به آنها توجه کرد در زیر خلاصه شده اند:

 • ضخامت پوست: بیمارانی که پوست ضخیم‌تری دارند، به دلیل وزن پوست و فشاری که پوست تحت آن قرار می‌گیرد، افتادگی بیشتری را تجربه می‌کند.
 • خاصیت ارتجاعی پوست – هر چه پوست حالت ارتجاعی کمتری داشته باشد، بیمار دچار افتادگی ابرو بیشتر خواهد شد.

چه کسی کاندیدای لیفت ابرو است؟

با افزایش سن ممکن است متوجه شوید که ابروهایتان حالت افتاده پیدا کرده است و این خود می تواند یک دلیل برای شما باشد. کاندیدای لیفت ابرو می تواند یکی از اشخاص زیر باشد:

 • یک بیمار برای انجام یک عمل باید از سلامت بالایی برخوردار باشد
 • بیماری که از ظاهر ابروهای خود ناراضی است.
 • بیمار با ابروهای افتاده یا کم که ممکن است ظاهری غمگین یا خسته ایجاد کند
 • بیماری که پوست اضافی یا بافت چربی روی چشمش افتاده است.

ماندگاری لیفت ابرو چقدر است؟

پاسخ این سوال ساده نیست اما  به نظر من، ماندگاری لیفت ابرو همیشگی خواهد بود. بگذارید توضیح بدهم. پس از اتمام عمل لیفت ابروها در وضعیت بهتری قرار می گیرند و چشم ها ظاهری بهتر خواهند داشت. پس از بهبودی شما مطمئنا روند پیری دوباره شروع می شود اما برای بیمارانی که لیفت ابرو را انجام داده اند، چشم‌ها همیشه بهتر از زمانی که هرگز جراحی را انجام نداده‌اند، به نظر خواهند رسید، حتی اگر افزایش سن کارخود را انجام دهد ابروها کمی کم‌رنگ شوند و پلک ها شروع به افتادن کنند.

نتایج

با بالا بردن بافت نرم و پوست پیشانی و ابرو، لیفت ابرو می تواند ظاهری جوان تر به چهره شما بدهد.

به خاطر داشته باشید که نتایج لیفت ابرو برای همیشه ماندگار نخواهد بود. با افزایش سن ممکن است پوست صورت شما دوباره شروع به افتادگی کند. آسیب خورشید همچنین می تواند پوست شما را پیر کند.

تجربه کلینیک مایو و داستان های بیمار

بیماران ما به ما می گویند که کیفیت تعاملات آنها، توجه ما به جزئیات و کارایی ویزیت آنها به معنای مراقبت های بهداشتی است که هرگز تجربه نکرده اند. داستان بیماران راضی کلینیک مایو را ببینید.