انواع نخ های لیفت

همانطور که می دانید بوکال فت چربی بین استخوان گونه و استخوان فک در صورت شما است. این پدهای چربی به شکل گیری فرم صورت شما کمک می کند. برداشتن بوکال فت یک عمل جراحی برای برداشتن چربی در این ناحیه از صورت شما است. این کار می تواند ساختار استخوانی صورت شما، به خصوص استخوان گونه و نواحی توخالی بین گونه ها و خط فک را برجسته کند. گاهی اوقات به این روش کوچک کردن گونه نیز می گویند. لیفت صورت روشی محبوب برای جوانسازی در بیمارانی است که می خواهند علائم پیری را اصلاح کنند. روش های مختلفی برای لیفت صورت وجود دارد که از آن جمله می توان به لیفت صورت با استفاده از لیزر، لیفت با استفاده از بوتاکس، لیفت با نخ، لیفت به روش هایفوتراپی و لیفت به روش اولتراپی اشاره کرد. یکی از این روش های لیفت صورت که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد لیفت با نخ است که از انواع نخ های لیفت برای این منظور استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم در مورد آن بیشتر صحبت کنیم.

نحوه لیفت صورت با نخ

ابتدا اجازه دهید در مورد نحوه لیفت صورت با نخ بیشتر بدانیم سپس در مورد انواع نخ مورد استفاده در این لیفت صحبت خواهیم کرد. لیفت با نخ شامل قرار دادن نخ‌ های خاردار زیر پوست و سپس سفت کردن آنها برای بالا کشیدن بافت‌ های افتاده صورت است. در این روش از بخیه های موقت برای ایجاد لیفت ظریف اما قابل مشاهده در پوست استفاده می شود. به جای برداشتن پوست شل شده صورت بیمار با جراحی، به سادگی آن را با بخیه زدن قسمت هایی از آن اصلاح می کنند. این کار باعث می شود که پوست کمی به عقب کشیده شود و در نتیجه صورت را لیفت و سفت کند. نخ‌ ها علاوه بر ایده ‌آل بودن برای لیفت پوست، با پیری نیز مبارزه می ‌کنند به این صورت که با تحریک پاسخ درمانی بدن و وادار کردن بدن به هدایت موج ‌های زیادی از کلاژن به مناطق تحت درمان باعث از بین رفتن علائم پیری می شوند. این به دلیل نقش حیاتی کلاژن در روند پیری است. به عبارت دیگر، این فرآیند باعث جوانسازی مداوم  بافت های صورت می شود.

انواع نخ های لیفت

انواع نخ مورد استفاده در لیفت با نخ

اگر بخواهیم به طور کلی به انواع نخ مورد استفاده در لیفت با نخ اشاره کنیم سه مورد از آنها را می توان بیشتر مورد توجه قرار داد. نخ های لیفت سه نوع اصلی دارند که عبارتند از:

  • نخ های مونو؛ نخ های لیفت مونو نخ هایی صاف و بدون خار هستند. بسیاری از این نوع نخ ها به صورت مش مانند، برای سفت شدن پوست بر روی صورت قرار می گیرند. سفت شدن پوست معمولاً پس از شروع به تشکیل کلاژن در اطراف نخ ها بهبود می یابد. نواحی درمان با این نخ اغلب خطوط گردن، افتادگی گردن، پیشانی و زیر چشم است. معمولاً بین 10 تا 20 نخ مونو برای هر ناحیه درمان به کار گرفته می شود. به منظور حفظ لیفت، نخ ها به نقطه لنگر پوست سر یا صورت متصل می کنند. نخ های مونو، بدون لیفتینگ قابل توجه، پوست را سفت می کنند. بنابراین برای بهبود کلی در سفت کردن و جوانسازی صورت باید از نخ های دندانه دار استفاده شوند.
  • نخ های پیچی یا گردابی؛ نخ های پیچی می توانند به شکل یک یا دو نخ در هم تنیده در اطراف سوزن استفاده شوند. نخ های پیچی تاثیر زیادی در حجم دهی ناحیه فرورفته پوست دارند. زمانی که دو نخ در هم تنیده می شوند تأثیر قوی تری نسبت به یک نخ دارند. نخ های پیچی معمولاً برای لیفتینگ عمومی صورت استفاده می شوند.
  • نخ های دندانه دار؛ از دیگر انواع نخ های لیفت نخ‌ های دندانه ‌دار هستند که در اصل رشته ‌های تکی با خارهایی هستند که به قسمت زیرین پوست متصل می ‌شوند. خارها ساختاری را تشکیل می دهند که بافت آویزان را لیفت می کند. بر خلاف نخ های مونو، نخ های دندانه دار نیازی به نقاط لنگر ندارند. همچنین تشکیل کلاژن می تواند در اطراف نخ ها و خارهای آنها رخ دهد. نخ های دندانه دار برای لیفت کردن فک و لاغری موثر هستند.

توجه داشته باشید که از بخیه های پیچی در مناطقی که به حجم بیشتری نیاز است مانند چین های بینی، حاشیه لب و غیره و از نخ های تک به عنوان حمایت از بافت استفاده می شود.

در این مقاله در مورد انواع نخ های لیفت مطالبی را عنوان نمودیم. اشاره کردیم که برای جوانسازی صورت کارهای مختلفی انجام می گیرد. روش های مختلفی برای این کار وجود دارند که یکی از این روش ها لیفت صورت با نخ است. به مزایا و برخی معایب این کار اشاره کردیم و بیان نمودیم که تاثیرات آن بر روی صورت به چه نحو خواهد بود. همچنین به سه نوع انواع نخ های لیفت اشاره کردیم و کاربرد هر یک را بیان نمودیم و گفتیم که استفاده همزمان آنها می تواند تأثیر بیشتری در گرفتن نتیجه بهتر، داشته باشد.