برای زیر چشم تزریق ژل بهتر است یا چربی؟

می دانیم که مردم برای زیبایی صورت خود از لیفت صورت و لیفت پلک یا بلفاروپلاستی استفاده می کنند و در این عمل ها از تزریق ژل یا چربی نیز استفاده می گردد. اصلاح ویژگی های خود و معکوس کردن علائم پیری در حال حاضر به لطف مجموعه ای تقریبا بی پایان از درمان های جراحی و غیرجراحی، بیش از هر زمان دیگری امکان پذیر است. وقتی صحبت از جوانسازی صورت به میان می‌آید، بسیاری از بیماران در مورد تصمیم بین تزریق چربی یا ژل نگران هستند. تزریق چربی زیر چشم نوعی پرکننده طبیعی پوست است. این لیفت صورت غیر جراحی می تواند چشم های خسته را بهبود بخشد و شما را جوان تر و پرانرژی تر نشان دهد. در طول انتقال چربی زیر چشم، جراحان زیبایی از لیپوساکشن برای حذف سلول های چربی از بدن شما استفاده می کنند. سپس سلول های چربی تصفیه شده را به پوست زیر پلک پایینی شما تزریق می کنند. 

در واقع تزریق چربی زیر چشم یک عمل زیبایی است که از چربی بدن برای پر کردن نواحی فرورفته و گود شده زیر چشم استفاده می کند. انتقال چربی یک نوع طبیعی پرکننده پوست است. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما از لیپوساکشن برای بیرون کشیدن سلول های چربی از شکم، باسن یا ران شما استفاده می کند. آنها سلول ها را تصفیه کرده و به پوست زیر پلک های پایینی شما تزریق می کنند. این روش زیبایی می تواند باعث شود چشمان شما کمتر خسته به نظر برسد و شما را جوان تر نشان دهد. این در حالی است که تزریق ژل نوعی لیفت صورت غیر جراحی است. 

تفاوت تزریق چربی و ژل چیست؟

برای پاسخ به این سوال که برای زیر چشم تزریق ژل بهتر است یا چربی؟ بیایید ببینیم تفاوت تزریق چربی و ژل چیست؟ می دانیم که مردم برای زیبایی صورت خود از لیفت صورت و لیفت پلک یا بلفاروپلاستی استفاده می کنند و در این عمل ها از تزریق ژل یا چربی نیز استفاده می گردد. در حالی که هم تزریق چربی و هم ژل ها می توانند به طور چشمگیری علائم قابل مشاهده پیری را کاهش دهند، اما این دو روش درمانی بسیار متفاوت هستند. انتقال چربی که به عنوان پیوند چربی یا انتقال چربی صورت نیز شناخته می شود، شامل برداشتن مقدار کمی چربی ناخواسته از ناحیه دیگری از بدن و تزریق آن به صورت است. از طرف دیگر، پرکننده های پوستی تزریقی، محصولات مصنوعی هستند.

به طور کلی، ژل های تزریقی برای مردان و زنانی که امیدوارند چین‌ ها و خطوط عمیق را پر کنند یا ویژگی ‌های صاف طبیعی را تقویت کنند، ایده ‌آل در نظر گرفته می ‌شوند. برخی از رایج ‌ترین نگرانی ‌های صورت که می‌ توان با پرکننده‌ های پوستی به طور چشمگیری بهبود بخشید عبارتند از:

 • لب های نازک
 • چین های نازولبیال
 • خطوط اطراف دهان

بیمارانی که در درجه اول علاقه مند به بازگرداندن کاهش حجم هستند و به طور کلی جوان تر به نظر می رسند، ممکن است از انتقال چربی سود بیشتری ببرند، که می تواند موارد زیر را بررسی کند:

 • گونه های توخالی
 • حلقه های تیره زیر چشم
 • خط فک ناهموار
 • چانه ضعیف

با این حال، ذکر این نکته مهم است که پیوند چربی و پرکننده ‌ها اغلب به جای هم استفاده می ‌شوند. در بیشتر موارد، هر کدام می ‌توانند به عنوان راه‌ حلی رضایت ‌بخش برای همه نگرانی ‌های ذکر شده در بالا مورد استفاده قرار گیرند. در برخی موارد، ترکیبی از تزریق چربی به همراه ژل ها، قانع کننده ترین نتیجه را ارائه می دهد. 

تفاوت تزریق چربی و ژل چیست؟

ماندگاری تزریق چربی یا ژل

در مورد این سوال که برای زیر چشم تزریق ژل بهتر است یا چربی؟ باید توضیح دهیم هر یک چقدر دوام می آورند؟ بیان کردیم که برای زیبایی صورت غالبا از لیفت صورت و لیفت پلک یا بلفاروپلاستی استفاده می کنند و در این عمل ها از تزریق ژل یا چربی نیز استفاده می گردد.  ماندگاری تزریق چربی یا ژل چقدر است؟ به طور متوسط، بیماران می توانند انتظار داشته باشند که ژل ها حدود 12 تا 18 ماه دوام بیاورند قبل از اینکه نیاز به تزریق مجدد باشد. بسته به نوع ژل مورد استفاده، سرعت تجزیه آن توسط بدن بیمار و عوامل دیگر، این ممکن است تا حدودی متفاوت باشد. نتایج تزریق چربی می تواند سال ها یا حتی دهه ها طول بکشد. 

عوارض تزریق چربی زیر چشم چیست؟

برای زیر چشم تزریق ژل بهتر است یا چربی؟ برای پاسخ به این سوال بیایید ببینیم عوارض تزریق چربی زیر چشم چیست؟ ممکن است این عوارض جانبی ناشی از لیپوساکشن یا تزریق چربی زیر چشم را تجربه کنید:

 • خون ریزی،
 • کبودی،
 • عفونت،
 • توده یا کیست،
 • آسیب یا اسکار پوست و
 • تورم

عوارض تزریق چربی زیر چشم چیست؟

مزایای تزریق چربی زیر چشم

در ادامه بحث اینکه برای زیر چشم تزریق ژل بهتر است یا چربی؟ می خواهیم ببینیم مزایای تزریق چربی زیر چشم چیست؟ گفتیم که مردم برای زیبایی صورت خود از لیفت صورت و لیفت پلک یا بلفاروپلاستی استفاده می کنند و در این عمل ها از تزریق ژل یا چربی نیز استفاده می گردد. تزریق چربی زیر چشم یک راه طبیعی برای افزایش ظاهر شماست. به عنوان یک امتیاز، مقدار کمی از چربی شکم، باسن یا ران خود را از دست خواهید داد. در مقایسه با پرکننده های پوستی آزمایشگاهی، انتقال چربی این فواید را دارد:

 • بدون خطر واکنش آلرژیک.
 • نتایج بالقوه دائمی (نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است).
 • ظاهر و احساس نرم تر و طبیعی تر.

در این مقاله در مورد اینکه برای زیر چشم تزریق ژل بهتر است یا چربی؟ به بیان مطالبی پرداختیم و در مورد هر یک از این روش های جوانسازی صورت توضیحاتی ارائه نمودیم. بیان کردیم که تفاوت این دو روش در چیست و ماندگاری آنها به چه صورت است. در مورد عوارض هر یک توضیح داده و بیان کردیم که چه مزایایی دارند.