لیفت صورت با اندولیفت

کلمه “لیفت صورت” ممکن است تصویر فردی کشیده و غیرطبیعی را به ذهن متبادر کند، اما به لطف نوآوری در تکنیک و فناوری، لیفت صورت امروزی موثرتر و طبیعی تر از همیشه است – اگر بیمار در دستان مناسب باشد. مردان و زنانی که تحت عمل لیفت صورت یا لیفت با نخ قرار می‌گیرند سرحال، آرام، سالم و سال‌ها جوان‌تر به نظر می‌رسند.

لیفت صورت با اندولیفت چیست؟

لیفت صورت برای تصحیح علائم پیری صورت، مانند چین‌های عمیق، ژوله‌ها در امتداد گونه‌ها و خط فک و شل یا افتادگی پوست طراحی شده است. با افزایش سن و کاهش تولید کلاژن طبیعی، پوست به طور معمول خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و ماهیچه های زیرین صورت و همچنین رسوبات چربی می توانند سست شوند. در مجموع، این تغییرات می تواند خطوط جوانی صورت را پنهان کند و بیماران را بسیار مسن تر از آنچه احساس می کنند نشان دهد. لیفت صورت با اندولیفت یک راه حل قدرتمند برای این نگرانی ها است. دکتر با تغییر موقعیت و سفت کردن بافت زیرین صورت، خطوط طبیعی صورت فرد را نشان می دهد و ظاهری جوان تر و حیاتی تر ایجاد می کند. نتایج بسیار طبیعی است، بیماران به نظر می‌رسند که احساس می‌کنند – نسخه‌ای جوان‌تر و پر جنب و جوش‌تر از خودشان.

لیفت صورت با اندولیفت چیست؟

لیفت گردن چیست؟

در بیشتر موارد، علائم پیری منحصر به صورت نیست. گردن بسیاری از تغییرات مشابه را که در طول زمان رخ می دهد، تجربه می کند، از جمله پوست شل، عضلانی شل و رسوبات چربی اضافی. در نتیجه، بیماران اغلب نوارهای افقی گردن و/یا تجمع بافت آویزان زیر چانه ایجاد می‌کنند. دکتر لیفت گردن را برای طراوت بخشیدن به ناحیه گردن به همراه لیفت صورت انجام می دهد و در نتیجه جوانسازی کامل تری به همراه دارد. رسوبات چربی اضافی برداشته می شوند، در حالی که پوست و ماهیچه های زیرین سفت می شوند. این یک کانتور مشخص تر در چانه و خط فک ایجاد می کند و نمای طبیعی گردن زیبایی را نشان می دهد.

چه کسی می تواند لیفت صورت با اندولیفت و لیفت گردن را دریافت کند؟

لیفت صورت و لیفت گردن برای از بین بردن پوست اضافی و افتادگی و همزمان سفت کردن بافت های سست زیرین صورت طراحی شده اند. این جراحی محبوب اغلب برای معکوس کردن برخی از رایج ترین علائم سن استفاده می شود. کاندیداهای این روش معمولاً یک یا چند نگرانی در چهره دارند، از جمله:

  • چین و چروک
  • پوست شل یا افتاده
  • جولز
  • گونه های توخالی

در طول فرآیند مشاوره، دکتر یک معاینه فیزیکی انجام می‌دهد، سابقه پزشکی شما را بررسی می‌کند، و شیوه زندگی و انتظارات شما را به دقت مورد بحث قرار می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که لیفت صورت و لیفت گردن بهترین روش‌ها برای دستیابی به اهداف زیبایی شناختی فردی شما هستند. کاندیدهای ایده آل برای این روش از سلامت کلی خوبی برخوردارند، سیگار نکشند و انتظارات واقع بینانه را حفظ کنند.

آیا در صورت مصرف سیگار می توانم عمل لیفت صورت انجام دهم؟

دکتر توصیه می کند که داوطلبان حداقل شش ماه قبل از جراحی سیگار کشیدن را ترک کنند، زیرا سیگار کشیدن می تواند باعث ایجاد عوارض در دوران نقاهت شود. این برای بوکال فت نیز پابرجاست. علاوه بر این، سیگار کشیدن پس از جراحی لیفت صورت با اندولیفت و لیفت گردن ممکن است بر نتایج نهایی عمل تأثیر منفی بگذارد.

آیا در صورت مصرف سیگار می توانم عمل لیفت صورت انجام دهم؟

عمل لیفت صورت و لیفت گردن چگونه انجام می شود؟

این روش به طور معمول سه تا پنج ساعت به طول می انجامد. یک برش از شقیقه به پایین در امتداد جلوی گوش و پشت لاله گوش تا پشت گردن ایجاد می شود. ماهیچه های صورت بلند شده و تغییر موقعیت می دهند. سپس پوست بر روی بافتی که به تازگی لیفت شده است پوشانده می شود و هر گونه پوست اضافی برداشته می شود. یک برش کوچک زیر چانه باعث حذف چربی اضافی و سفت شدن عضلات گردن می شود. 

برش‌ها به دقت در لایه‌هایی در امتداد سطوح طبیعی صورت بسته می‌شوند تا کمترین جای زخم و حداکثر استتار و پنهان شدن را داشته باشند. سفت شدن پوست و بافت های زیرین با هم چین و چروک ها را کاهش می دهد و برجستگی های طبیعی صورت و خطوط جوانی را بازیابی می کند.

ریکاوری از لیفت صورت و لیفت گردن چگونه است؟

مانند هر جراحی دیگری، بیماران می توانند انتظار تورم، کبودی و ناراحتی را در روزهای بعد از عمل داشته باشند. در این مدت، چنین احساساتی با دارو کنترل می شود. هر گونه پانسمان در چند روز اول برداشته می شود و تورم و کبودی معمولاً طی یک یا دو هفته کاهش می یابد. اگر بیماران بی حسی را تجربه کنند، این بی حسی باید طی سه تا شش ماه پس از عمل از بین برود. پس از عمل، محافظت در برابر آفتاب برای محافظت از برش ها و بهبود بهتر جای زخم ضروری است.

نتایج لیفت صورت و گردن چقدر ماندگار است؟

در حالی که مهارت و تخصص دکتر جراحی نتایج زیبا و ماندگاری را برای بیماران فراهم می کند، لیفت صورت و لیفت گردن باعث توقف ساعت نمی شود. پیری با توجه به ژن‌های شما، عادات سبک زندگی و گذر زمان ادامه می‌یابد. برای برخی، مزیت جوان‌تر به نظر رسیدن همیشه کافی است. برخی دیگر می‌خواهند ظاهری حیاتی، پرانرژی و جوان داشته باشند و روش‌های بعدی را طی 5 تا 15 سال انتخاب کنند. برخی از بیماران تصمیم می‌گیرند که روش خود را با لیفت پیشانی ترکیب کنند تا افتادگی ابروها را بالا ببرند یا جراحی پلک را برای به حداقل رساندن کیسه‌های اطراف چشم، تقویت و حفظ هماهنگی صورت.