لیفت غبغب با تزریق ژل

امروزه عمل پرکننده لب بسیار محبوب است. ساده اما موثر است دارای پیاده سازی است که می توانید به راحتی آن را در برنامه روزانه خود قرار دهید بدون اینکه زندگی شما مختل شود. در این مقاله به طور مفصل به پردازش پرکننده لب پرداخته ایم. روش های دیگری مانند لیفت غبغب نیز وجود دارد که در مقاله های دیگر به آنها می پردازیم.

فیلر لب چیست؟

بزرگ کردن لب نوعی عمل زیبایی است که شامل استفاده از ترکیبی از اسید پوستی و هیالورونیک برای بهبود ظاهر لب‌ها می‌شود. برای رسیدن به نتیجه دلخواه می توان آن را در زمینه های مختلف انجام داد. قبل از انجام عمل، باید با پزشک مشورت کنید تا نوع اثر مورد نظر و ناحیه ای که قرار است به آن تزریق شود مشخص شود. این روش با استفاده از یک سرنگ از پیش پر شده انجام می شود. ژلی که به لب ها تزریق می شود لب را پر و بالشتک می کند که بلافاصله اندازه و حجم آن را افزایش می دهد. احتمال عفونت کم است و عوارض جدی ناشی از پرکننده های پوستی بسیار نادر است. از آنجایی که این ماده طبیعی موجود در پوست است، واکنش آلرژیک به پرکننده های اسید هیالورونیک رخ نمی دهد.

فیلر لب برای چه اهدافی ساخته می شود؟

با گذشت زمان، لب های شما ممکن است به دلیل عوامل مختلفی مانند ژنتیک، آسیب های ناشی از نور خورشید و سیگار کشیدن حجم خود را از دست بدهند. اینجاست که روش هایی مانند تخلیه غبغب بهتر هستند. پرکننده های لب می توانند به بازیابی یا بهبود ظاهر طبیعی شما کمک کنند. آنها همچنین می توانند از یک روش تهاجمی تر مانند لیفت لب جلوگیری کنند. آنها همچنین می توانند به افزایش عزت نفس شما و رسیدن به ظاهری که می خواهید کمک کنند.

آنها چگونه انجام می شوند؟

در ابتدا، شما با متخصص مشورت خواهید کرد تا در مورد انتظارات خود و آنچه می خواهید قبل از عمل به دست آورید، صحبت کنید. وقت آن است که با متخصص پزشکی توضیح دهید که چه چیزی را روی لب های خود می خواهید و چه مقدار فیلر می خواهید. آنها توصیه های خود را در مورد آنچه که فکر می کنند نتیجه بهتری برای فرآیند شما خواهد بود به شما خواهند داد.

در روز ملاقات، قبل از انجام عمل، پزشک کرمی را روی لب‌های شما می‌مالد تا لب‌های شما بی‌حس شود و در طول عمل چیزی احساس نشود. بعد از حدود 15-30 دقیقه، لب های خود را احساس نمی کنید. پس از آن، فیلر را با دقت به ناحیه لب شما تزریق می کنند.

پزشک شما ممکن است یک کیسه یخ روی لب های شما بگذارد تا تورم و کبودی را در طول عمل به حداقل برساند. قبل از شروع فرآیند، اطمینان حاصل کنید که از مصرف آسپرین و مکمل های گیاهی خودداری کنید. این محصولات به طور بالقوه می توانند خون شما را رقیق کرده و آن را مستعد کبودی کنند. اگر مستعد ابتلا به تبخال هستید، پرکننده لب می‌تواند باعث ایجاد آن شود، بنابراین یک داروی ضد ویروسی اغلب چند روز قبل تجویز می‌شود. در روش لیفت صورت نیز این قرص ها ممکن است تا مدتی تجویز شود.

این روش نسبتا بدون درد است و می توان آن را در چند دقیقه انجام داد. برخی از افراد در حین تزریق احساس می‌کنند و لب‌هایشان بعد از عمل حساس می‌شود. بیشتر اوقات، داروهای مورد استفاده برای این روش لیدوکائین است که به کاهش ناراحتی کمک می کند. حدود 20 دقیقه قبل از عمل یک بی حس کننده موضعی نیز روی لب ها اعمال می شود. این محصول می تواند به شکل وازلین باشد تا ناراحتی را به حداقل برساند. اگرچه برخی از افراد کبودی و تورم جزئی را تجربه می کنند، اما اکثر آنها پس از تزریق احساس بهتری خواهند داشت. پزشک آنها همچنین به آنها یخ می دهد تا به هر تورمی کمک کند.

بعد از عمل، چه اتفاقاتی ممکن است بیفتد؟

پس از این فرآیند، پزشک ممکن است لب های شما را به آرامی ماساژ دهد تا این ناحیه بتواند پرکننده را جذب کند. سپس، حدود 15 دقیقه شما را تحت نظر خواهند داشت تا مطمئن شوند که هیچ گونه سرگیجه، خونریزی قابل توجه یا حالت تهوع به عنوان عارضه جانبی ندارید. بعد از اینکه آنها تشخیص دادند که دیگر نیازی به نظارت ندارید، به شما اجازه می دهند به خانه بروید، همانند روش لیفت با نخ. یک بی حس کننده موضعی شما را خسته نمیکند تا بتوانید خودتان را به خانه برسانید.

لب های شما ممکن است حساس یا متورم باشد. معمولا بعد از 24 تا 48 ساعت، تورم از بین می رود، اما هنوز هم می تواند حدود 7 روز طول بکشد. شخصی که از شما مراقبت کرده است، پس از دو هفته قرار ملاقات دیگری برای شما تعیین می کند تا منطقه را تحت نظر داشته باشد. آنها ممکن است از ناحیه مورد نظر برای پرونده پزشکی عکس بگیرند و با آن می توانید ببینید که لب های شما قبل و بعد چگونه به نظر می رسید.

این نکات می تواند به روند بهبود لب های شما کمک کند:

  • برای کاهش التهاب، درد و تورم، یک کیسه یخ را تا 10 دقیقه قرار دهید
  • حداقل یک روز از هیچ محصولی مانند رژ لب یا بالم لب استفاده نکنید
  • از دست زدن به لب‌های خود، از جمله بوسیدن و نوشیدن جرعه از نی دوری کنید
  • مراقب مسواک زدن دندان های خود باشید
  • نوشیدن مقدار زیادی آب
  • حداقل یک روز ورزش نکنید

ماندگاری پرکننده های لب چقدر است؟

اگرچه بلافاصله نتایج را مشاهده خواهید کرد، اما حدود 20 درصد تورمی که تجربه می کنید ناشی از این روش است. اثر کامل این روش چهار هفته بعد از عمل مشاهده می شود. مدت زمان ماندگاری پرکننده لب به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال، میزان قرارگیری آن و سرعت جذب آن توسط بدن از جمله عواملی است که بر طول عمر آن تاثیر می گذارد.

فیلر لب برای چه کسانی قابل استفاده است؟

اگر از بدو تولد لب‌های نازکی دارید، اگر بسته به سن دچار نازک شدن لب‌ها هستید، یا فقط می‌خواهید لب‌هایی حجیم‌تر و فرم‌دار داشته باشید، می‌توانید این روش را نیز انجام دهید.