مراقبت های بعد از لیفت بینی

وقتی در آینه به بینی خود نگاه می کنید از ظاهر آن راضی هستید؟ آیا راه حل دائمی برای بی نظمی های آرایشی و ساختاری می خواهید؟ اگر چنین است، رینوپلاستی می تواند جراحی باشد که منتظرش بودید!

بعد از جراحی بینی چه اتفاقی می افتد؟

برای اکثر بیماران، سوال اصلی آنها در مورد این روش – که عمل بینی نیز نامیده می شود – این است که بعد از جراحی بینی چه انتظاری دارند. این روش تغییرات زیادی در ظاهر و ساختار بینی شما ایجاد می کند. روند بهبودی یک مرحله حیاتی است و درک این روش و پیروی از دستورالعمل‌ها و توصیه‌های ما برای دیدن یک نتیجه بهینه مهم است.

هنگامی که توسط پزشکان مجرب ما انجام می شود، جراحی بینی می تواند با موفقیت نگرانی های زیبایی را به حداقل برساند، بی نظمی های ساختاری را اصلاح کند و تصویر ایده آل شما را در یک جلسه ایجاد کند.

مزایای جراحی بینی چیست؟

این جراحی لیفت با نخ قادر است ظاهر بینی شما را برای همیشه تغییر دهد و مشکلات ساختاری رایجی را که می‌تواند مانع از تنفس راحت شما شود را اصلاح کند. معمولاً توسط بیمارانی با نگرانی های خفیف تا شدید زیبایی و ساختاری دنبال می شود و به طور کلی برای اکثر بیماران ایمن و مؤثر است.

در حالی که به عنوان یک روش جراحی خطرات مرتبط با آن را به همراه دارد، عمل بینی یکی از انجام شده ترین روش ها است. نتایج تقریباً بلافاصله قابل مشاهده است و روند بهبودی برای اکثر بیماران نسبتاً آسان است. تغییراتی که در لیفت با نخ  در بینی خود مشاهده می‌کنید دائمی خواهند بود و سال‌های طولانی به شما فرصت می‌دهند تا از ظاهر جدید خود لذت ببرید، و باید انتظار داشته باشید زمانی که نگرانی‌های خود را پاک کرده‌اید، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

مراقبت های بعد از لیفت بینی

انواع عمل بینی از طریق لیفت با نخ کدامند؟

دو عمل بینی که ما پیشنهاد می کنیم، جراحی بینی باز و آندونال (بسته) است. نوع جراحی توصیه شده برای شما به نگرانی ها و شرایط منحصر به فرد شما بستگی دارد.

رینوپلاستی باز

رینوپلاستی باز با ایجاد یک برش کوچک در کلوملا یا ناحیه بین سوراخ های بینی و دو برش در داخل بینی انجام می شود. این برش ها به پزشک ما اجازه می دهد تا به ساختار داخلی بینی شما از جمله استخوان، غضروف و بافت زیر پوست دسترسی داشته باشد. پس از این عمل، شما باید تا حداقل دو هفته استراحت کنید و از ورزش کردن پرهیز کنید.

در حین جراحی، آنها می توانند این قسمت های بینی را بتراشند، برش دهند یا حذف کنند تا شکل ایده آل شما را ایجاد کنند و نگرانی های ساختاری را که بر مجرای بینی، ساختار استخوانی یا سایر عناصر داخلی تأثیر می گذارد، اصلاح کنند. در حالی که این روش به برش های داخلی و خارجی نیاز دارد، اسکارهای حاصل پس از بهبودی به لطف قرار دادن محتاطانه تقریباً نامرئی می شوند.

رینوپلاستی اندونازال (بسته)

رینوپلاستی اندونازال فقط نیاز به برش هایی در داخل مجرای بینی دارد. با این نقاط دسترسی، پزشکان ما می توانند به طور موثر تعدادی از نگرانی های رایج را به روشی کمتر تهاجمی برطرف کنند. بهبودی اغلب سریع‌تر است و پس از اتمام جراحی، هیچ جای زخم خارجی وجود ندارد. در برخی موارد، حتی نگرانی های ساختاری مانند انحراف سپتوم را می توان با این روش جراحی برطرف کرد. پس از این عمل نیز، نیاز به استراحت دو هفته ای به همراه مصرف آنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از عفونت هستید.

چه نگرانی هایی را می توان مطرح کرد؟

برای اکثر بیماران ما، تقریباً هر نگرانی مربوط به ظاهر یا ساختار بینی را می توان با عمل بینی برطرف کرد. در اینجا برخی از رایج ترین نگرانی هایی که با این روش برطرف می شوند آورده شده است:

اندازه

اندازه بینی شما بر ظاهر کلی صورت و نمایه شما تأثیر می گذارد. بینی خیلی کوچک یا خیلی بزرگ می تواند باعث ایجاد عدم تعادل در صورت شما شود و وقتی در آینه به خود نگاه می کنید بر عزت نفس شما تأثیر می گذارد. جراحی بینی می تواند با موفقیت اندازه بینی شما را به گونه ای تغییر دهد که با چهره شما مطابقت داشته باشد و با اهداف ایده آل شما مطابقت داشته باشد.

پل بینی

نگرانی‌های زیبایی در امتداد پل بینی، مانند توده‌ها یا برآمدگی‌ها، بیشتر از جانبی قابل‌توجه هستند، اما یک پل بینی ناهموار، نازک یا پهن می‌تواند به همان اندازه از جلو قابل مشاهده باشد. پزشکان ما می‌توانند برای صاف کردن پل بینی و اصلاح نگرانی‌های مربوط به تقارن، استخوان زیر پوست را بتراشند. این فرآیند می تواند شکل بینی شما را به طرز چشمگیری تغییر دهد و ظاهری صاف تر و صاف تر داشته باشد.

مراقبت های بعد از لیفت بینی

 

نوک بینی

نوک بینی می تواند قلاب، به سمت بالا، شکاف یا بزرگ شود. این نگرانی‌ها بر ظاهر بینی شما از جلو و پهلو تأثیر می‌گذارند، اما همه آنها را می‌توان با جراحی زیبایی بینی برطرف کرد. پزشکان ما می توانند غضروف را به صورت استراتژیک تغییر دهند تا شکل نوک آن را تغییر دهند یا غضروف و بافت اضافی را برای رسیدگی به شکل یا ویژگی ناخواسته حذف کنند.

تقعر

نواحی مختلف بینی، از جمله پل بینی و کناره های سوراخ های بینی، ممکن است مقعر به نظر برسند. عمل بینی می تواند به بلند کردن این نواحی توخالی و افزایش حجم برای ایجاد ظاهری کامل تر و ایجاد فرورفتگی صحیح کمک کند.

بعد از عمل جراحی یا لیفت با نخ بینی خود، بهتر است مدتی را در خانه به سر ببرید. غذاهای داغ و سرد مناسب نیستند. بهترین کار استراحت و نفس آرام است. ورزش کردن و کارهایی که نیاز به نفس کشیدن سریع دارند تا برای مدتی کوتاه کنار بذارید.