مراقبت های قبل از عمل جراحی پلک

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی یک عمل زیبایی نسبتاً ساده است و برای رفع نگرانی هایی مانند شلی، افتادگی پوست و چین و چروک کار می کند. یکی از محبوب ترین درمان های جراحی پلاستیک، بلفاروپلاستی، ظاهر پلک های بالا، پلک های پایین یا هر دو را بهبود می بخشد و ظاهری جوان به ناحیه اطراف چشم شما می بخشد.

دکتر شما متخصص جراحی پلاستیک صورت است و به دلیل ایجاد ظاهری طبیعی سفت‌تر و ظاهری جوان‌تر شناخته شده است. در طول مشاوره، دکتر همه گزینه های شما را مورد بحث قرار می دهد، زیرا ترکیب بلفاروپلاستی با سایر روش ها مانند لیفت ابرو یا بوکال فت امکان پذیر است. در حالی که می توان انتظار داشت که جراحی پلک شرایط خاصی را برای همیشه اصلاح کند، شما به طور طبیعی به پیری ادامه خواهید داد. محافظت مادام العمر در برابر آفتاب به حفظ نتایج شما کمک می کند.

قبل از عمل باید ناشتا باشید

حداقل شش ساعت قبل از عمل چیزی نخورید، ننوشید (حتی آب) یا چیزی نجوید. بیمارستان یک روز قبل از عمل برای تایید زمان پذیرش شما با شما تماس می گیرد. اگر بند معده دارید، باید یک روز قبل از جراحی رژیم غذایی مایع داشته باشید و حداقل هشت ساعت در روز عمل ناشتا باشید.

قبل از عمل باید ناشتا باشید 

هر دارویی را که در حال حاضر مصرف می کنید به دکتر اطلاع دهید

به مدت دو هفته قبل از عمل از مصرف داروهای حاوی آسپرین یا داروهای ضد التهابی یا گیاهی خودداری کنید. آسپرین خون را رقیق می کند، که می تواند منجر به از دست دادن خون غیر ضروری در طول عمل شود. چهار هفته قبل و چهار هفته بعد از عمل سیگار نکشید. سیگار جریان خون را در پوست کاهش می دهد و ممکن است روند بهبودی را به تاخیر بیاندازد یا خطر نابینایی را افزایش دهد. به مدت دو روز قبل و دو روز بعد از عمل هیچ الکلی ننوشید زیرا می تواند در بی حسی که در روز به شما داده می شود تداخل داشته باشد.

ویتامین C ممکن است به کاهش زمان بهبودی شما کمک کند و برای دو هفته قبل و دو هفته بعد از جراحی توصیه می شود. در بیمارستان از لاک ناخن، آرایش یا جواهرات استفاده نکنید و اشیاء قیمتی را در خانه بگذارید. شما باید لباس راحت و گشاد بپوشید که نیازی به کشیدن روی سر یا صورت قبل و بعد از جراحی نباشد. همچنین توصیه می شود برای سفر به خانه از عینک آفتابی راحت (غیر مناسب) استفاده کنید. در روز جراحی، لطفاً هیچ کرم یا لوسیونی به صورت خود نزنید.

آیا من برای لیفت پلک آماده هستم؟

اگر اساسا از پلک های خود راضی هستید اما یک یا چند مورد از نگرانی های زیر را دارید، جراحی بلفاروپلاستی ممکن است گزینه ای برای شما باشد:

  • رسوبات چربی اضافی که به صورت پف کردگی در پلک های بالایی ظاهر می شوند
  • کیسه های زیر چشم
  • افتادگی پلک پایین

بلفاروپلاستی برای بیمارانی که از سلامت جسمانی خوبی برخوردار هستند و انتظارات واقع بینانه ای در مورد نتیجه عمل دارند، بهترین گزینه است. در حالی که اکثر افرادی که تحت عمل بلفاروپلاستی قرار می‌گیرند بالای 35 سال سن دارند، اما اگر ظاهر چشم شما را آزار می‌دهد یا کیسه‌های سنگینی در زیر چشم دارید، می‌توانید در سنین پایین‌تر این جراحی را انجام دهید.

بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

جراحی پلک شامل برداشتن افتادگی پوست، ایجاد ظاهری طبیعی سفت‌تر برای ظاهری جوان‌تر است. دکتر ناحیه پلک را که باید روی آن متمرکز شود مشخص می کند. پوست اضافی یا بافت چربی ممکن است برای بهبود ظاهر و عملکرد پلک برداشته شود.

بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

دکتر چگونه مرا برای جراحی ارزیابی می کند؟

دکتر پلک های شما را معاینه می کند و عواملی مانند اندازه، موقعیت و شکل پلک های شما و کیفیت پوست شما را در نظر می گیرد. لطفاً برای بحث در مورد سابقه پزشکی خود به جلسه مشاوره بیایید. این شامل اطلاعاتی در مورد هرگونه شرایط پزشکی شما، داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید، آلرژی هایی که دارید، سایر درمان های پزشکی که دریافت کرده اید و هر عمل جراحی قبلی که داشته اید، می شود. اگر می خواهید عمل جراحی را ادامه دهید معمولاً به یک مشاوره دوم بدون هزینه اضافی نیاز است.

چگونه باید برای جراحی آماده شوم؟

توصیه می کنیم یک هفته قبل از جراحی ویتامین C مصرف کنید. از مصرف محصولات حاوی آسپرین، گلوکزامین، مکمل های گیاهی، روغن ماهی و روغن کریل به مدت چهار هفته قبل از عمل خودداری کنید. همچنین اکیداً توصیه می کنیم که از مصرف الکل و سیگار نکشید تا چهار هفته قبل و بعد از جراحی. سیگار می تواند بر روند بهبودی تأثیر منفی بگذارد.

در روز جراحی، بیماران باید لباس های راحت و گشاد بپوشند که نیازی به کشیدن روی سر یا صورت نباشد. از آرایش، جواهرات یا لاک ناخن استفاده نکنید. قبل از عمل همه دستورالعمل‌های قبل از عمل به شما داده می‌شود، اما لطفاً در صورت داشتن هرگونه سوال یا نگرانی قبل از عمل، با کلینیک خود تماس بگیرید.