مقایسه لیفت غبغب و جراحی غبغب

غبغب ممکن است نتیجه افزایش سن، داشتن BMI بالاتر یا ژنتیک باشد. بسته به علت اصلی، بیماران ممکن است بتوانند با ورزش و کاهش وزن، برخی از داروهای تزریقی، یا – روش انتخابی ما – لیپوساکشن، چربی زیر مغزی (چربی زیر غبغب) را درمان کنند. جراحی غبغب در کاهش چربی زیر غبغب و ایجاد ظاهری برازنده و ربوده شده برای بیماران بسیار موثر است. با این حال، چیزی به نام یک جراحی کامل و بدون اشکال وجود ندارد. مانند همه چیز در زندگی، جوانب مثبت و منفی وجود دارد.

در زیر به این موارد در رابطه با لیفت غبغب می پردازیم. لیپوماتیک غبغب یکی از روش های بسیار مورد علاقه ما به دلیل نتایج شگفت انگیز طبیعی و خیره کننده ای است که می تواند ایجاد کند. با این حال، اگر این روشی است که برای خودتان در نظر گرفته اید، مهم است که قبل از ادامه، همه طرف ها را بشناسید.

در زیر، مزایا و معایب جراحی غبغب را بیان کرده‌ایم. اگر در مورد این روش یا مزایا و معایب آن سوالی دارید، با مرکز خود در تماس باشید.

مزایای جراحی غبغب

برای غبغب ها کار دیگری نمی توان انجام داد. اگر چربی اضافی زیر زنجیره خود دارید، حتی رژیم غذایی و ورزش ممکن است به بهبود ظاهر غبغب شما کمکی نکند. در واقع، در بسیاری از موارد، رژیم غذایی و ورزش هیچ تاثیری نخواهد داشت. به طور کلی زمانی که علت اصلی دوغبغب شما ژنتیک باشد، این اتفاق می افتد.

خدمات کلینیک گونه : بوکال فت

هر کسی یک ویژگی در صورت یا بدن خود دارد که دوست دارد آن را بهبود بخشد، اما زمانی که ناحیه ای که می خواهید آن را بهبود ببخشید درست روی صورت شما باشد و برای همه قابل مشاهده باشد، بهبود آن می تواند تفاوت مهم تری ایجاد کند.

این روش کم تهاجمی است. به خصوص وقتی در مقایسه با جراحی های پلاستیک تهاجمی تر مانند جراحی شکم یا حتی لیپوساکشن تمام بدن، جراحی غبغب یک جراحی بسیار کوچک است. خوب است، زیرا فقط به چند برش کوچک و یک دوره نقاهت نسبتاً کوتاه نیاز دارد.

لیپوماتیک غبغب می تواند با افزایش سن به پوست شل کمک کند

در جایی که چربی اضافی روی بدن وجود دارد، پوست کشیده می شود تا آن چربی را در خود جای دهد. بنابراین، اگر بخواهید چربی اضافی را روی غبغب خود بگذارید، با افزایش سن، پوست بیش از حد طبیعی خود کشیده می شود و در نهایت باعث افتادگی و شل شدن پوست می شود. اگر بتوانید با از بین بردن چربی اضافی به عقب افتادن پوست کمک کنید، به طور ایده آل می توانید شلی پوست را با افزایش سن کاهش دهید.

مقایسه لیفت غبغب و جراحی غبغب

لیفت غبغب دائمی است

هنگامی که چربی از ناحیه غبغب و گردن از طریق لیفت درست می شود، نتایج دائمی هستند. چربی دوباره رشد نمی کند، مگر اینکه افزایش وزن قابل توجهی را تجربه کنید.

معایب جراحی غبغب

جای زخم اجتناب ناپذیر است. هر جراحی که نیاز به برش داشته باشد، جای زخم ایجاد می کند. خبر خوب این است که اسکارهای ناشی از جراحی غبغب بسیار کوچک هستند. آنها همچنین به خوبی در زیر غبغب و پشت گوش پنهان هستند. جراحی طولانی مدت روی غبغب می تواند میزان شلی پوست شما را با کاهش میزان کشش پوست برای قرار دادن چربی کاهش دهد. اما در کوتاه مدت (اگر از قبل پوست گردن شل دارید)، لیپو غبغب نمی تواند کمک کند.

خدمات کلینیک گونه : بلفاروپلاستی پلک

شما باید بعد از عمل مدتی از کار را برنامه ریزی کنید

باز هم، تمام جراحی ها (حتی جراحی های کم تهاجمی) نیاز به مدتی از کار دارند. این بدان معنی است که شما باید مدتی را از محل کار یا مدرسه برنامه ریزی کنید – معمولاً حداکثر یک تا دو هفته.

مراحل عمل غبغب :

عمل غبغب، یک روش جراحی زیبایی است که برای از بین بردن چربی‌های اضافی و پوست اضافی در ناحیه زیر چانه انجام می‌شود. این عمل معمولاً تحت بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود.

مراحل کلی عمل غبغب، عبارتند از:

  • برش: در اولین مرحله، جراح یک برش کوچک در زیر چانه ایجاد می‌کند. طول و محل برش، بسته به روش جراحی متفاوت است.
  • خارج کردن چربی: در مرحله بعد، جراح با استفاده از ابزارهای مخصوص، چربی‌های اضافی را از ناحیه زیر چانه خارج می‌کند.
  • تصحیح پوست: در مرحله آخر، جراح پوست اضافی را اصلاح می‌کند. ممکن است لازم باشد که پوست کشیده شود یا بخشی از آن برداشته شود.

پس از عمل، جراح یک بانداژ یا پانسمان در ناحیه جراحی قرار می‌دهد. بیمار باید به مدت چند روز در خانه استراحت کند و از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کند.

آیا لیپوساکشن می تواند به غبغب کمک کند؟

بله. غبغب معمولاً به دلیل چربی ناخواسته ای است که در زیر آن و در امتداد گردن جمع شده است. جراحی فرآیند برداشتن دستی چربی است، بنابراین این روش قطعا می تواند ظاهر غبغب را بهبود بخشد. لیفت غبغب نیز فرایندی تقریبا مشابه دارد. بهبودی ناشی از برداشتن غبغب معمولاً حدود یک تا دو هفته طول می کشد. شما باید حدود یک هفته از محل کار خود مرخصی داشته باشید و کمی بیشتر طول خواهد کشید تا بتوانید به روال معمول خود، از جمله ورزش، بازگردید.