نتایج جراحی غبغب

جراحی غبغب نوعی جراحی زیبایی برای برداشتن چربی های اضافی از ناحیه گردن و چانه است. برخلاف تصور برخی افراد، غبغب می تواند خطرناک باشد و باعث فلج عصبی در آن ناحیه شود. لیفت غبغب علاوه بر از بین بردن چربی های اضافی در ناحیه گردن، چهره شما را جذاب تر نشان می دهد.

بهترین راه برای رهایی از غبغب چیست؟

انتخاب روش مناسب بستگی به شرایط فرد دارد و بسته به سن بیمار، وضعیت سلامتی و میزان شلی پوست، بهترین روش پیشنهاد می شود. جراحی غبغب روشی بی خطر برای برداشتن غبغب، جمع آوری پوست اضافی در ناحیه گردن و رفع افتادگی است. زمانی که پوست حالت طبیعی و کشسانی خود را از دست داده و با روش های فوق امکان برداشتن غبغب وجود ندارد، بدون شک می توان از روش جراحی غبغب استفاده کرد. در روش جراحی می توان نتایج سریعتری را مشاهده کرد.

عمل برداشتن غبغب چگونه انجام می شود؟

جراحی غبغب به این صورت انجام می شود که پس از انجام بیهوشی یا بی حسی موضعی، برش کوچکی در ناحیه گردن فرد ایجاد می شود.مرحله بعدی حذف پوست و چربی اضافی است.

انواع روش برای برداشتن غبغب

جراحی غبغب: این روش تحت بیهوشی انجام می شود و دوره نقاهت بسیار دشوار است.

لیپوساکشن غبغب: این عمل جراحی حدود 30 دقیقه طول می کشد و با بی حسی موضعی انجام می شود. یک برش کوچک در زیر چانه فرد ایجاد می شود و چربی از طریق یک لوله باریک خارج می شود.

لیپوماتیک غبغب:در این روش نیز مانند لیپوساکشن، بیهوشی و برشی در زیر چانه ایجاد می شود. اما تفاوت آن با لیپوساکشن این است که بافت چربی با ساکشن کاپ مخصوص مکیده می شود.

لیفت گردن:

برای افرادی که پوست زیادی در ناحیه غبغب دارند و خاصیت ارتجاعی پوست از بین می رود، پزشک روش لیفت گردن را توصیه می کند. این عمل جراحی معمولاً تحت بیهوشی یا بیهوشی انجام می شود که طی آن پوست به سمت غضروف گوش کشیده شده و سپس بخیه می شود.

مراقبت های لازم بعد از جراحی غبغب:

به مدت چند هفته به استخر و سونا نروید.چانه بند  باید دو هفته استفاده شود.داروهای خود را به موقع مصرف کنید.مراقب تغذیه خود باشید.سعی کنید هنگام خواب سر خود را بالاتر از حد معمول قرار دهید.به مدت چند هفته در فعالیت های شدید شرکت نکنید.از ماساژ دادن محل عمل خودداری کنید.

آیا عمل برداشتن غبغب عوارض جانبی دارد؟

معمولاً این عمل ممکن است با تعدادی از عوارض شایع مانند کبودی و تورم در ناحیه گردن، بی حسی ناحیه عمل شده همراه باشد. گاهی اوقات ممکن است عفونت رخ دهد که به دلیل عدم استفاده از آنتی بیوتیک ها ایجاد می شود. وجود یک عصب حسی در ناحیه زیر گردن که می تواند حرکات دهان را تحت تاثیر قرار دهد یک خطر محسوب می شود و جراح باید احتیاط کافی داشته باشد.

مزایای جراحی غبغب چیست؟

جراحی گردن علاوه بر رفع چین و چروک باعث جذابیت بیشتر گردن شما می شود.لیفت غبغب می تواند چربی اضافی گردن و پوست اضافی ناشی از کاهش وزن را از بین ببرد.جراحی غبغب باعث می شود وزن و سن شما کمتر به چشم بیاید. از طرفی با افزایش زیبایی باعث افزایش اعتماد به نفس بیمار می شود.

چگونه از این عمل به نتیجه خوبی برسیم؟

ماندگاری نتایج عمل غبغب برای روش های مختلف متفاوت است. با روش های موقت، نتایج معمولا تا یک سال باقی می ماند.

اما می توانید با خوردن یک رژیم غذایی سالم، اجتناب از سیگار کشیدن و محافظت از پوست خود در برابر آلودگی و نور خورشید نتایج را طولانی تر کنید.

درمان های غیر جراحی غبغب:

انجام تمرینات ورزشی :با استفاده از برخی ورزش ها و کشش های صورت می توانیم تا حدودی غبغب را کاهش دهیم یا از آن جلوگیری کنیم.

تغذیه مناسب و ورزش منظم: یک رژیم غذایی مناسب به حفظ تعادل بدن کمک می کند زیرا هورمون ها در بدن سالم به موقع ترشح می شوند. خوردن میوه ها و سبزیجات می تواند به سلامت شما کمک زیادی کند.

از سوی دیگر، ورزش می تواند گردش خون را در بدن شما افزایش دهد و ماهیچه های بدن شما را تقویت کند. معمولاً با چنین سبک زندگی سالمی، فقط در شرایطی از آن رنج می برید که علت غبغب یک عامل ژنتیکی باشد.

هایفوتراپی:

در روش هایفوتراپی سلول های پوست با امواج اولتراسونیک گرم و منقبض می شوند و افتادگی پوست از بین می رود. این روش با تحریک پوست باعث افزایش تولید کلاژن می شود و باعث می شود پوست حالت ارتجاعی خود را بازیابد.

تزریق داکسی کولیک اسید:

اسید داکسی کولیک می تواند برای تجزیه بافت چربی و درمان غبغب استفاده شود. بر اساس آزمایشی که بین 165 نفر انجام شد، در 83 درصد از آنها، غبغب 2 میلی متر کاهش یافت.

استفاده از لیپوماتیک:

لیپوماتیک یکی از درمان های نیمه تهاجمی برای غبغب در افرادی است که غبغب آنها به دلیل افزایش چربی ایجاد می شود. با کمک روش لیپوماتیک، چربی ناحیه غبغب از بافت زیر غبغب تخلیه می شود.پس از انجام این روش استفاده از استندهای مخصوص لیفت صورت ضروری است.

تزریق کیبلا:

کیبلا معمولاً برای کاهش حجم غبغب و از بین بردن آن زیر چانه قرار می گیرد. برای اینکه کیبلا عمل کند، باید حدود 50 تزریق را در مدت 6 ماه انجام دهید. در برخی افراد، تزریق کیبلا ممکن است با تورم و کبودی در محل تزریق همراه باشد که معمولاً پس از 2 یا 3 هفته از بین می رود.

مزوتراپی:

در روش مزوتراپی، دارو با استفاده از سرنگ مخصوص به ناحیه زیر گردن تزریق می شود. پس از دو هفته، بافت چربی شروع به ذوب شدن می کند. با مزوتراپی حدود 6 ماه طول می کشد تا غبغب به حالت عادی برگردد. تعداد تزریق ممکن است برای هر فرد بسته به وضعیت غبغب متفاوت باشد. این روش برای افرادی که پوست شل دارند مناسب نیست.