کاشت ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ؟

ابروها نقش بسزایی در افزایش زیبایی کلی چهره افراد دارند. با این حال، همه افراد دارای ابروهای طبیعی عالی نیستند. در نتیجه، بسیاری از افراد به دنبال راه حل هایی مانند کاشت ابرو یا میکروبلیدینگ برای بهبود ظاهر ابروهای خود هستند. هر دو روش در سال‌های اخیر همانند لیفت پلک، لیفت ابرو و لیفت غبغب محبوبیت پیدا کرده‌اند، اما این سوال باقی می‌ماند: کدام بهتر است؟ در این مقاله، ما به بررسی کاشت ابرو و میکروبلیدینگ خواهیم پرداخت و به تعیین اینکه کدام گزینه برای دستیابی به ابروهای بی عیب و نقص، انتخابي مفیدتر است، کمک خواهیم کرد.

میکروبلیدینگ چیست؟ 

میکروبلیدینگ یک عمل زیبایی است که در آن با استفاده از یک ابزار دستی با مجموعه‌ای از سوزن‌های ظریف، ضربه‌های ریز به صورت استراتژیک روی ناحیه ابرو ایجاد می‌شود. این سوزن‌ها رنگدانه‌ها را در لایه‌های بالایی پوست رسوب می‌کنند و ظاهر ابروهایی پرتر و مشخص‌تر را ایجاد می‌کنند. این یک تکنیک نیمه دائمی است که برای تقویت یا تغییر شکل ابروها با تقلید از ظاهر موهای طبیعی ابرو طراحی شده است. میکروبلیدینگ را می توان برای پرکردن نواحی پراکنده، اصلاح ابروهای ناهموار یا ایجاد یک شکل کاملاً جدید استفاده کرد. نتایج به طور معمول بسته به عوامل فردی و مراقبت های پس از آن به مدت یک تا سه سال باقی می ماند.

کاشت ابرو چیست؟ 

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که شامل انتقال فولیکول های مو از یک قسمت بدن به ناحیه ابرو می شود. هدف از این پیوند، بازیابی یا بهبود ظاهر ابروهایی است که کم پشت، نازک هستند یا کاملاً وجود ندارند. ابروها نقش مهمی در کادربندی صورت دارند و در تعریف حالات چهره ما بسیار تاثیرگذار هستند. با این حال، عوامل مختلفی مانند ژنتیک، کندن بیش از حد، افزایش سن و شرایط پزشکی می تواند منجر به ریزش موی ابرو شود. کاشت ابرو برای کسانی که به دنبال ابروهای پرتر و مشخص هستند راه حلی مناسب ارائه می دهد.

 در طول کاشت ابرو، فولیکول های مو معمولاً از پشت پوست سر برداشت می شوند؛ جایی که موها از نظر ژنتیکی در برابر طاسی مقاوم هستند. با گذشت زمان، فولیکول‌های موی پیوند شده به طور طبیعی رشد می‌کنند و ابروهایی پرتر، ضخیم‌تر و متقارن‌تر ایجاد می‌کنند.

 روش‌های کاشت ابرو نتایج طولانی‌مدتی را ارائه می‌کنند و به افراد این امکان را می‌دهند که از ابروهایی با ظاهر طبیعی و زیبایی‌شناختی لذت ببرند که ظاهر کلی آنها را بهبود می‌بخشد.

کاشت ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ؟

کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب می باشد؟

کاشت ابرو برای افراد زیر مناسب است:

 1. برداشتن بیش از حد: افرادی که بیش از حد ابروهای خود را برداشته اند و باعث نازک شدن یا ریزش کامل مو می شوند.
 2. جای زخم: افرادی که به دلیل اسکارهای ناشی از تصادفات، سوختگی ها یا عمل های جراحی قبلی دچار ریزش موی ابرو می شوند.
 3. عوامل ژنتیکی: کسانی که به دلیل عوامل ژنتیکی دارای ابروهای طبیعی نازک یا کم پشت هستند.
 4. پیری: افراد مسن که کاهش تراکم ابرو را در نتیجه روند طبیعی پیری تجربه کرده اند.
 5. شرایط پزشکی: بیمارانی که به دلیل شرایط پزشکی مانند آلوپسی یا تریکوتیلومانیا دچار ریزش موی ابرو شده اند.
 6. شیمی درمانی: افرادی که ابروهای خود را به طور موقت یا دائم به دلیل درمان های سرطان از دست داده اند.
 7. روش های زیبایی: افرادی که تحت عمل های جراحی زیبایی یا لیزر موهای زائد قرار گرفته اند که منجر به ریزش موی ابرو شده است.
 8. شکل غیر طبیعی: افرادی که به دلایل زیبایی به دنبال تغییر شکل ابروهای خود هستند و ظاهری کامل تر یا مشخص تر ایجاد می کنند.
 9. اصلاحات بدن: افرادی که درگیر اصلاحات بدن مانند برداشتن خالکوبی یا پوشاندن جای زخم هستند که نیاز به بازسازی ابرو دارند.
 10. رشد ناهموار: کسانی که رشد ناهموار ابرو یا لکه های لکه دار را تجربه می کنند.

با توجه به موارد بالا، مشاوره با یک متخصص واجد شرایط و با تجربه برای تعیین اینکه آیا کاشت ابرو برای یک فرد خاص مناسب است و برای رفع هر گونه نگرانی یا سوالی که ممکن است داشته باشد، ضروری است.

میکروبلیدینگ برای چه افرادی مناسب می باشد ؟

میکروبلیدینگ برای افراد زیر مناسب است:

 1. افرادی که ابروهای نازک یا کم پشت دارند: میکروبلیدینگ می تواند به ایجاد ظاهری پرتر و مشخص تر برای کسانی که ابروهای نازک یا کم پشت دارند کمک کند.
 2. آنهایی که ابروهای روشن یا شفاف دارند: اگر فردی دارای ابروهای رنگ روشن یا تقریباً شفاف است، میکروبلیدینگ می تواند رنگدانه را برای ایجاد وضوح و عمق بیشتر اضافه کند.
 3. افراد مبتلا به آلوپسی یا ریزش مو: میکروبلیدینگ می تواند راه حل مناسبی برای افراد مبتلا به آلوپسی یا سایر بیماری هایی باشد که باعث ریزش موی قابل توجهی می شود، زیرا می تواند ابروهایی با ظاهر طبیعی ایجاد کند.
 4. افرادی که سبک زندگی پرمشغله ای دارند: میکروبلیدینگ در میان کسانی که مشغله زیادی دارند و زمان یا حوصله آرایش روزانه ابرو را ندارند، محبوب است. با میکروبلیدینگ، آنها می توانند هر روز با ابروهای عالی از خواب بیدار شوند.

توصیه گونه کلینیک در انتخاب میکروبلدینگ یا کاشت ابرو

در حالی که هم کاشت ابرو و هم میکروبلیدینگ می‌توانند به داشتن ابروهایی با ظاهر کامل‌تر کمک کنند، کاشت ابرو مزایای زیادی نسبت به میکروبلیدینگ دارد:

 • اولا، کاشت ابرو در مقایسه با نتایج موقت میکروبلیدینگ یک راه حل دائمی است. با پیوند، فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده پوست سر گرفته می‌شوند و در ناحیه ابرو کاشته می‌شوند و امکان رشد طبیعی مو را فراهم می‌کنند. از سوی دیگر، میکروبلیدینگ شامل رنگدانه‌های نیمه دائمی پوست است که می‌تواند به مرور زمان محو شود و ممکن است نیاز به لمس دوره‌ای داشته باشد و از نظر نتایج طولانی مدت قابل اعتمادتر نباشد.
 • كاشت ابرو نتیجه طبیعی تری در مقایسه با میکروبلیدینگ ارائه می دهد. فولیکول‌های موی کاشته‌شده با رنگ، بافت و جهت رشد ابروهای طبیعی مطابقت دارند و به‌طور یکپارچه با موهای موجود ترکیب می‌شوند. این تضمین می کند که ابروها طبیعی و هماهنگ با بقیه قسمت های صورت به نظر می رسند. در مقابل، میکروبلیدینگ شامل اعمال دستی رنگدانه بر روی پوست است که در نتیجه ظاهر مصنوعی تری ایجاد می کند، به خصوص زمانی که جوهر با گذشت زمان محو یا تغییر رنگ می دهد. 

به طور کلی، در حالی که میکروبلیدینگ می‌تواند انتخاب مناسبی برای این کار باشد، برخی از افرادی که به دنبال تقویت موقت ابرو هستند، کاشت ابرو راه حلی دائمی و طبیعی تر ارائه می دهد. توانایی لذت بردن از نتایج طولانی مدت بدون نیاز به لمس مکرر و اطمینان از یک نتیجه یکپارچه، کاشت ابرو را به انتخابی برتر برای کسانی که مایل به ابروهای پرتر و مشخص‌تر هستند، تبدیل می‌کند.