کاهش ورم بعد از لیفت صورت

افزایش سن باعث افتادگی پوست و کاهش حجم در پوست صورت می شود. اگر از امتحان کردن محلول‌ های آرایشی مانند کرم‌ ها و سرم‌ های بدون نسخه خسته شده‌اید، جراحی پلاستیک می‌تواند نتایج چشمگیرتر و قابل‌توجهی به شما بدهد.

بیماران جراحی لبفت صورت در مورد نتایج خود هیجان زده هستند، تورم و التهاب موقتی باید در طول بهبودی انتظار داشت. تیم مجرب ما می تواند عوارض جانبی جراحی را در هنگام مراجعه برای ارزیابی لیفت صورت توضیح دهد. با این نکات ساده اما موثر زیر، نحوه کاهش ورم بعد از لیفت صورت را بیاموزید.

راهکارهای کاهش ورم بعد از لیفت صورت

تورم و التهاب در طول ریکاوری لیفت صورت طبیعی است. بسته به وسعت عمل لیفت صورت و محل انجام آن، ممکن است تورم در اطراف دهان، چانه یا خط فک ایجاد شود. اکثر بیماران می توانند انتظار داشته باشند که اکثریت تورم آنها پس از 3 تا 4 هفته از بین برود. یک جراح پلاستیک صورت  می تواند راه های مختلفی را برای کاهش تورم توضیح دهد تا بتوانید پس از جراحی لیفت صورت از بهبودی نرم تری لذت ببرید.

1. دستورالعمل های بعد از عمل ما را دنبال کنید

دستورالعمل های بعد از عمل برای اطمینان از بهبودی مناسب بیماران پس از جراحی طراحی شده است. نادیده گرفتن این دستورالعمل ها می تواند علاوه بر افزایش تورم و ناراحتی، باعث شکست های بزرگ شود. چک لیست پس از عمل خود را مرور کنید و اگر در مورد نکاتی مطمئن نیستید، می توانید سؤالات خود را بپرسید. این دستورالعمل ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

چگونه محل های درمان را تمیز و پوشانده نگه داریم

داروهایی که التهاب را کاهش می دهند

اطلاعاتی در مورد هیدراته ماندن و تغذیه خوب

اهمیت اجتناب از ورزش شدید

2. سر خود را بالا نگه دارید

بیماران هنگام استراحت باید سر خود را بالا بیاورند تا هرگونه فشار غیر ضروری و خون اضافی از ناحیه خارج شود. دکتر دروسا، جراح پلاستیک زن توصیه می‌کند با چند بالش زیر سر خود یا در یک تکیه‌گاه راحت با تکیه‌گاه فراوان بخوابید.

3. از کمپرس خنک استفاده کنید

مردم اغلب از کمپرس سرد برای التیام آسیب های بافت نرم استفاده می کنند. این عمل می تواند به بیمارانی که تحت عمل جراحی لیفت صورت قرار می گیرند نیز کمک کند. احساس خنکی رگ های خونی را منقبض می کند و باعث می شود احساس راحتی بیشتری داشته باشید. به یاد داشته باشید که هر چند وقت یکبار به پوست خود استراحت دهید و از یخ مستقیم روی پوست در حال بهبودی استفاده نکنید.

4. از منابع گرما دوری کنید

برای کاهش ورم بعد از لیفت صورت از منابع گرما دوری کنید. در حالی که سرما می تواند تورم را سرکوب کند، گرما می تواند آن را برجسته تر کند. به همین دلیل است که جراح پلاستیک صورت ما توصیه می کند در طول ریکاوری لیفت صورت از منابع گرما دوری کنید. از گذراندن وقت در خارج از منزل، استفاده از لامپ های حرارتی و گرفتن دوش آب گرم در دوران نقاهت خودداری کنید. در کنار کولر گازی خود بمانید و سعی کنید خود را بیش از حد گرم نکنید.

5. هیدراته بمانید و درست غذا بخورید

هیدراتاسیون بخش مهمی از سالم ماندن در حین بهبودی پس از جراحی لیفت صورت است. حفظ هیدراتاسیون و تغذیه مناسب به بدن شما اجازه می دهد تا بهبود یابد و تورم را کاهش دهد. همچنین اجتناب از مصرف نمک بیش از حد ایده هوشمندانه ای است زیرا این امر می تواند التهاب را افزایش دهد.

با یک جراح پلاستیک صورت ملاقات کنید

پس از جراحی لیفت صورت، بیماران عوارض جانبی ناراحت کننده ای مانند تورم را تجربه می کنند. بهبودی سالم زمانی شروع می شود که با یک جراح پلاستیک دارای سابقه اثبات شده برای  کاهش ورم بعد از لیفت صورت مشاوره و راهنمایی بخواهید.

آموزش و آمادگی برای بهبودی راحت، سریع و کاهش ورم بعد از لیفت صورت  پس از جراحی لیفت صورت کلیدی است. جراح پلاستیک متعهد است که اطمینان حاصل کند که بیماران لیفت صورت در طول بهبودی چچه انتظاری دارند و دستورالعمل های مراقبت های پس از لیفت صورت را درک کنند تا خطر عوارض را کاهش دهند و از نظر زیبایی به زیباترین نتیجه ممکن دست یابند.

از این اطلاعات مفید برای دریافت ایده بهتر در مورد انتظارات پس از جراحی لیفت صورت، از جمله مدت زمان بهبودی و زمانی که تورم بعد از عمل شما باید برطرف شود، استفاده کنید.

جراحی لیفت صورت چگونه می تواند به من کمک کند جوان تر به نظر برسم؟

علائم رایج پیری صورت که با یک یا چند عمل زیبایی صورت قابل بهبود یا معکوس است عبارتند از:

افتادگی پوست

چروک های آویزان

از دست دادن حجم صورت

گونه های توخالی

پلک های سنگین

پای کلاغ

ابروی افتاده

خطوط پیشانی

خطوط و چین و چروک

چین های صورت

دهان رو به پایین

خطوط لب

پوست گردن آویزان

نوارهای گردن

غبغب

گردن بوقلمون

ظاهر خسته یا عصبانی

که همگی این موارد را انجام یک جراحی ساده همچون لیفت صورت به خوبی از بین خواهد برد و در نتیجه صورتی جوان و زیباتر را را برای افراد به ارمغان می آورد.

لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

از آنجایی که هر فرد دارای مجموعه ای از نگرانی ها، ویژگی ها و اهداف منحصر به فرد است، جراحی لیفت صورت تعدادی تکنیک و رویکرد متفاوت را برای مطابقت با نیازهای خاص هر بیمار ارائه می دهد. به عنوان مثال، برخی از مردان و زنان در درجه اول نگران علائم پیری در قسمت تحتانی صورت و گردن هستند که آنها را کاندیدای ایده آل برای جراحی لیفت صورت یا لیفت گردن می کند، در حالی که سایر بیماران مایلند ناحیه اطراف چشم خود را با لیفت ابرو، بلفاروپلاستی بهبود بخشند. و سایر رویه ها در طول مشاوره اولیه شما با پزشکتان بررسی خواهد شد.