بسیاری از مردم ، از ابروهای تکه تکه و ناهماهنگ رنج می برند و کاشت مو به قدری موفقیت آمیز شده است که به راحتی می توان فهمید که همه این حدس و گمان ها از کجا می آیند. اگر شما نیز با ریزش ابرو دست و پنجه نرم می کنید و به دنبال راهی برای رفع آن هستید ؛ خوشحالیم که بگوییم کاشت ابرو نه تنها امکان پذیر است ، بلکه بسیار آسان می باشد. ایران یکی از بهترین مقاصد پزشکی دنیا برای این نوع عمل است. کاشت ابرو در ایران ، همزمان با گسترش آن در سایر نقاط جهان رونق گرفت. امروزه ایران ، یکی از برترین مقاصد جراحی زیبایی در جهان است که پزشکان حرفه ای و ثابت قدم ، آماده انجام عمل های کاشت ابرو هستند.

کاشت ابرو طبیعی چیست

بهترین جراحی های کاشت ابرو در ایران انجام می‌ شود ؛ جایی که با استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته ، بهترین عمل های کاشت ابرو صورت می گیرد. پزشکان و متخصصان پزشکی ما در مورد کاشت ابرو ، فراتر از استاندارد های جهانی گام بر‌می دارند. در پاسخ به این سوال که کاشت ابرو طبیعی چیست ؛ باید گفت که این روش ، یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در بین ایرانیان بوده و موجب پر شدن ابروهای کم پشت می شود.کاشت ابرو ، روشی است که برای استخراج مو (هم پیوند و هم فولیکول) از محل اهدا کننده (سایر قسمت‌های بدن فرد) و کاشت آن‌ ها در نواحی نازک ابرو انجام می‌ شود. با استفاده از این روش ، می توانید جذابیت و شادابی چهره خود را دو چندان کنید.

دلیل ریزش ابرو

جهت پی بردن به دلیل ریزش ابرو ، باید به فاکتور های مختلفی توجه کرد. یکی از مهمترین فاکتورهایی که در ریزش و کاهش حجم ابروها تاثیر می گذارد ؛ افزایش سن می باشد. با گذر زمان و افزایش سن ، ابروها شروع به ریزش و کم پشت شدن می کنند. متاسفانه راهی برای جلوگیری از این ریزش وجود نداشته و در هر صورت رخ می دهد. یکی دیگر از دلایلی که باعث کاهش حجم تارهای ابرو و ضخامت آن ها می باشد ؛ چیزی نیست جز ژنتیک. اگر در خانواده خود سابقه همچین شرایطی را دارید ، احتمالا راهی برای درمان وجود ندارد. تنها می توان با استفاده از روش های کاشت ابرو و زیبایی پوست ، این نواقص را جبران کرد.

روش‌ های مختلف کاشت ابرو

اگر با روش های کاشت موی طبیعی آشنا هستید ، حتما می دانید که روش‌ های مختلف کاشت ابرو نیز تا حدودی شبیه آن می باشد. اولین مرحله طراحی ابرو است. بهتر است با توجه به علایق بیمار و مشاوره تخصصی طراحی شود. موهای اهدایی معمولاً از پشت سر گرفته می شوند که در هر دو روش FUE و FUT رایج است. بسته به هدف بیمار از کاشت ابرو ، نژاد و مدل مورد نظر او ، بهترین روش تعیین می شود. در کاشت ابرو باید به محل رویش مو توجه کرد ؛ در نتیجه می توان زاویه و میزان رویش مو را تعیین کرد. هنگامی که موهای کاشته شده برای عمل در زیر میکروسکوپ آماده شدند ، متخصص مکان های گیرنده را ایجاد می کند و سپس جهت و زاویه رشد ابرو را تعیین می کند.

روش کاشت نواری یا FUT

در پیوند واحد فولیکول (FUT) ، نواری از مو از محل اهدا کننده (معمولاً پشت سر) بریده می شود و در مکان های مورد نظر پیوند می شود. همچنین ، زمان بسیار کمتری برای اجرا نیاز دارد. با این حال، اسکارهای خطی به عنوان پیامد های کاشت ابرو FUT ظاهر می شوند و زمان بهبودی طولانی تری نیاز است. صبر و حوصله برای گرفتن بهترین نتیجه از روش کاشت نواری یا FUT کلیدی است. پیوند واحد فولیکولی (FUT) برای مدت طولانی با استفاده از پیوند تک مو برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال ، با ظهور رو به رشد استخراج واحد فولیکولی (FUE) ، پیوند ابرو را می توان به راحتی بدون هیچ گونه ناراحتی بخیه و با حداقل زمان از کار افتادگی انجام داد.

روش غیر جراحی FUE

استخراج واحد فولیکول (FUE) ؛ به زمان و انرژی بیشتری از جراح نیاز دارد ، زیرا هر مو به صورت جداگانه با استفاده از یکی از تکنیک‌ های پانچ رباتیک ، پانچ برقی یا پانچ دستی برداشت می‌ شود. نکته مثبت این است که در روش غیر جراحی FUE ، هیچ اسکار خطی ، محل عمل را خراب نمی کند و بهبود سریعتر و بهتر صورت می پذیرد.  با تجربه گسترده پزشکان در زمینه استخراج واحد فولیکولی (FUE) ، به ویژه در طاسی پیشرفته ؛ کاشت موی بدن و ترمیم موهای صورت ، اکنون امکان انجام تکنیک های جراحی با کیفیت بالا وجود دارد که نتایج رضایت بخش و خوشایندی را برای بیماران ایجاد می کند. با این روش ، دیگر نگرانی از بابت ایجاد زخم و اسکار های آزار دهنده وجود نخواهد داشت.

کاشت ابرو

بهترین روش کاشت ابرو در دنیا

کاشت ابرو ، یک عمل زیبایی است که در آن گرافت های مو (شاخه ها) به ناحیه ای از ابرو منتقل می شود. در گذشته ، از موهای سطحی استفاده می شد که باعث ایجاد ابروهای پرپشت و کاذب و همچنین رشد ضعیف فولیکول ها می شد. اما امروزه ، می توانید از بهترین روش کاشت ابرو در دنیا استفاده نمایید. پیوند واحد فولیکولی (FUT) در حال حاضر ، برای مدت طولانی با استفاده از تکنیک‌ های پیوند مو استفاده می‌ شود. این روش مورد استفاده در کاشت ابرو ، تکنیک استخراج واحد فولیکولی (FUE) است که نیاز به پیوند واحد فولیکولی از محل اهدا کننده قبل از پیوند دارد. هر فولیکول مو با دقت در همان زاویه و جهت موهای ابروی موجود قرار دارد.

خدمات دیگر کلینیک گونه : لیزر مو های زاید

مزایای کاشت ابرو

ابروها ، جز فاکتور های بسیار مهم و برجسته صورت می باشد. با رشد تحقیقات و فناوری ، کاشت ابرو به یک روش محبوب تبدیل شده است. مزایای کاشت ابرو تا حدی است که علاقه مندان بیشماری به این روش رو آورده اند. اگرچه ناحیه کوچکی است ، اما به دقت و دانش زیادی در مورد آناتومی ، طراحی ابرو ، کشیدن و روش کاشت نیاز دارد. ارزیابی قبل از پروسه ، رایج ترین نکات لازم برای کاشت ابرو می باشد. از مزایای انجام این روش ، می توان به زمان اندک و سرعت بالای آن اشاره کرد. علاوه بر این ، خطرات مرتبط با ایجاد زخم مانند عفونت ناحیه اسکار ، HIV و هپاتیت نیز وجود ندارد.

کاشت ابرو

عوارض جانبی کاشت ابرو

به خاطر داشته باشید که نتایج ممکن است متفاوت باشد و جراحی های زیبایی ، همواره با خطر عوارض جانبی همراه می باشند. این امر حتی با روشی به ظاهر ساده مانند کاشت ابرو نیز صادق است. گزینه های خود را با دقت بررسی کرده و از پزشک مشاوره بگیرید. پزشکان ممکن است داروهای مسکن ، آنتی بیوتیک ها یا استروئید ها را تا پنج روز برای کاهش عوارض جانبی پیوند تجویز کنند. متورم شدن و قرمز شدن محل پیوند (کاشته شده) پس از عمل ، متداول است. همچنین ، پوسته ضخیم می تواند در ساعات بعدی پس از جراحی اطراف موهای تازه کاشته شده شکل بگیرد. جای نگرانی نیست زیرا مانند هر پیوند موی دیگری طبیعی می باشد. عوارض جانبی کاشت ابرو ، تا حدی نیست که آزار دهنده و غیرقابل برگشت باشد.

 کاشت ابرو مناسب چه کسانی است

در پاسخ به این سوال که کاشت ابرو مناسب چه کسانی است ؟ باید گفت که شخص مناسب ، کسی است که انتظارات واقع بینانه داشته باشد ، محدودیت های این روش را درک کند و نقص آشکار یا بیماری پایداری داشته باشد. در مورد میزان انتقال تراکم مو در یک جلسه و امکان جلسات دیگر در صورت عدم حصول نتیجه کامل با بیمار مشورت خواهد شد. اگر جز افرادی هستید که به صورت ژنتیکی دارای ابروهای کم پشت هستید ؛ پیشنهاد می کنیم که این روش را امتحان کنید. با کمک کاشت ابرو ، می توانید اعتماد به نفس و جذابیت چهره خود را به رخ همگان بکشید. ابروهای زیبا ، چهره فرد را جذاب تر ، زیباتر و جوان تر نشان می دهد.

اهمیت مشاوره صحیح قبل از کاشت ابرو

بیمار باید در مورد حد تراکم به دست آمده در یک جلسه و نیاز به تکرار جلسه در صورت عدم دستیابی به تراکم مورد نظر مشاوره شود. همچنین باید در مورد نیاز به انجام آرایش با استفاده از مداد ابرو برای بهبود نتایج به دست آمده به بیمار مشاوره داده شود. با در نظر گرفتن اهمیت مشاوره صحیح قبل از کاشت ابرو ، می‌ توانید نتایج خارق العاده ای را کسب نمایید. در این مشاوره ها ، متخصص سابقه پزشکی شما را بررسی و معاینه فیزیکی انجام می دهد. همچنین از شما سوالاتی در مورد شرایط پزشکی و سلامت فعلی و گذشته پرسیده می شود. در طول مشاوره ، پزشک در مورد دلایل شما برای کاشت موی ابرو و انتظارات شما از نظر ظاهری بعد از عمل با شما صحبت خواهد کرد.

نحوه استفاده از بانک کاشت ابرو

نحوه استفاده از بانک کاشت ابرو ، به این صورت است که پس از برداشتن مو ، آنها را در ظروف طراحی شده مخصوص برای کاشت نگهداری می کنند. کاشت ابرو معمولاً زمانی انجام می‌ شود که بیمار تحت بی‌ حسی موضعی باشد ؛ بنابراین چیزی احساس نمی‌کند و این روند بدون درد خواهد بود. اساساً هر کسی می تواند از طریق پیوند ابروهای پرپشت تری داشته باشد. با این حال ، بخش بزرگی از کاندیداهای کاشت ابرو ، از موهای کم پشت و نازک ابرو و یا ریزش موی ابرو به دلیل استرس بیش از حد رنج می برند. افرادی که ابرو ندارند یا ابروهای بسیار نازکی دارند می توانند کاشت ابرو انجام دهند. کاشت ابرو یکی از اولین کاشت های مو است که در نیمه اول قرن بیستم معرفی شد.

میزان زمان برداشت فولیکول

میزان زمان برداشت فولیکول ، بسته به روشی که استفاده می کنید می تواند متفاوت باشد. در صورتی که از روش FUE استفاده کنید ، نیاز به صرف زمان و انرژی به مراتب بیشتری وجود دارد ؛ چرا که غیر تهاجمی بوده و با دقت بیشتری این کار صورت می گیرد. کاشت ابرو ، به طور میانگین حدود ۴ الی ۵ ساعت طول می کشد. در این بین ، شما در آرامش کامل و تحت بی حسی لوکال و موضعی قرار خواهید گرفت. جذابیت این روش ، این است که هیچ دردی را احساس نخواهید کرد ، حتی زمانی که فولیکول های ابرو شما در حال کنده شدن می باشند. با استفاده از این روش ، می توانید جذابیت چهره و صورت خود را به میزان قابل توجهی ارتقا دهید.

کاشت ابرو

اهمیت نحوه ایجاد شکاف محل قرار دادن موها

در 10 تا 15 درصد از فولیکول‌ های مو ، کوتاه کردن آن به طور منظم مورد نیاز است (هر دو هفته یکبار). اهمیت نحوه ایجاد شکاف محل قرار دادن موها ، از این جهت است که اگر به درستی اتفاق نیفتد ، ممکن است موجب اشکال در رویش و وارد کردن آسیب به اعصاب شود. همچنین می تواند منجر به عدم هماهنگی در کاشت فولیکول های ابرو شود. کاشت ابرو یک عمل بسیار محبوب به خصوص در بین خانم ها است. با این حال ، اهمیت چشم و ابرو در زیبایی صورت ، موجب شده تا پزشکان تمام دقت خود را در‌انجام این فرآیند به کار بگیرند. هرگونه خطا و اشکالی در روند ایجاد شکاف برای قرار دادن فولیکول ها ، می تواند منجر به بی نظمی در رویش مجدد شود.

ریزش ابرو بعد از کاشت

شما باید قبل از بازگشت به محل کار با متخصصان صحبت کنید ؛ چرا که معمولاً چندین روز (در برخی موارد هفته) طول می کشد تا بیمار برای انجام مجدد کار آماده شود. به یاد داشته باشید که ریزش مو به مدت ۲ تا ۳ هفته ادامه دارد. بنابراین ، در ماه اول پس از کاشت ابرو ، جای هیچ نگرانی نیست. اولین نشانه های رشد مو یک تا سه ماه پس از مراجعه ظاهر می شود ؛ بنابراین لطفا در هیچ نتیجه گیری عجله نکنید. ریزش ابرو بعد از کاشت ، امری کاملاً طبیعی بوده و می تواند باعث ایجاد استرس در برخی از افراد شود. بهتر است آن را به عنوان یک‌ عامل طبیعی پذیرفته و آرامش خود را حفظ نمایید.

ترمیم کاشت ابرو

ابروها نقش مهمی در جذابیت چهره دارند و موجب ایجاد یک خط اصلی در چهره می شوند. این نقطه مرجعی است که تمام زوایا و خطوط دیگر صورت به سمت آن تنظیم می شود. به دلیل اطلاعات رو به رشد و نتایج برجسته ، کاشت ابرو به یک روش بسیار محبوب تبدیل شده است. اما کاشت ابرو تمام ماجرا نیست ؛ چرا که پس از این عمل ، باید به پزشک خود مراجعه کرده و اقدام به ترمیم آن نمایید. با انجام ترمیم کاشت ابرو ، انتظار می رود تا فولیکول های کاشته شده ، از استحکام و مقاومت بیشتری بهره مند شوند. تمامی پزشکان اذعان دارند که ترمیم کاشت ابرو ، جز مراحلی است که انجام آن واجب می باشد.

کاشت ابرو

بهبودی بعد از کاشت ابرو چقدر طول می‌ کشد ؟

بهبودی بعد از کاشت ابرو چقدر طول می‌ کشد ؟ کاشت ابرو نیازی به برش یا بخیه ندارد. بعد از عمل هیچ جای زخم قابل مشاهده ای وجود ندارد. زمان بهبودی 7 تا 10 روز است. احتمال خونریزی بسیار کم است ؛ زیرا بریدگی و بخیه وجود ندارد. همچنین می توان آن را با گرافت های به دست آمده از قسمت های مختلف بدن اعمال کرد. این روش را می توان در سایر نواحی بدن مانند ریش و ناحیه لب بالایی نیز اعمال کرد. هنگامی که توسط پزشک مناسب استفاده شود ، ظاهر بسیار طبیعی به دست می آید. این یک درمان دائمی در برابر ریزش مو است. روند بهبودی پس از این عمل ، بسیار سریع بوده و حدود ۲ هفته ادامه می یابد.

دلیل اهمیت چهره شناسی در کاشت ابرو

قبل از کاشت ابرو ، آناتومی ابرو به 3 بخش تقسیم می شود ؛ آناتومی ابرو که دارای 3 قسمت سر ، بدن و دم است. قسمت سر در کاشت ابرو ، بیشتر قسمت داخلی بوده و 0.5 تا 0.7 سانتی متر به سمت بالا است. این ناحیه شامل موهایی با کالیبر کوچک و رنگ روشن تر است. برخی از افراد دوست ندارند این بخش را برجسته کنند و می‌خواهند آن را به حداقل برسانند. قسمت بدنه مرکزی ، 2.5 سانتی متری بوده و متراکم ترین و عریض ترین قسمت است. در قسمت داخلی ، موها به سمت بالا و جانبی هستند. با ذکر موارد فوق ، می توان به دلیل اهمیت چهره شناسی در کاشت ابرو پی برد. تسلط بر روی آناتومی ابرو ، منجر به یک عمل موفق خواهد شد.

جهت رشد موهای ابرو بسیار متفاوت

همانطور که در قسمت های قبلی به آن اشاره شد ، آناتومی ابرو از سه قسمت تشکیل شده است. هر یک از این قسمت ها ، ویژگی خاص خود را داشته و قابل مقایسه با نواحیدیگر نیستند. در واقع ، جهت رشد موهای ابرو بسیار متفاوت بوده و بسته به ناحیه مورد نظر ، می توان انتظار رویش مختلفی را داشت. این تفاوت ، تنها از جانب جهت رشد ابروها نمی باشد ؛ بلکه در رنگ نواحی مختلف ابرو نیز تفاوت هایی را شاهد هستیم. کاشت ابرو ، جز عمل هایی است که نیاز به ظرافت و دقت بالایی دارد. هرگونه اشتباه در مورد نحوه کاشت و جهت رویش ابروها ، می تواند نتایج نامناسبی را به همراه داشته باشد.

موهای ابرو با زاویه خاصی نسبت به فولیکول رشد می‌ کنند

کاشت ابرو ، یک فرآیند بسیار ظریف و حساس است و نیاز به قرار دادن موها در برش های بسیار کوچک (نیم میلی متری) دارد که دقیقاً در جهت درست زاویه داشته باشند و به گونه ای قرار بگیرند که شبیه رشد طبیعی ابروها باشد. استفاده از گرافت های بسیار ریز تقسیم شده ، اجازه می دهد تا با کوچکترین برش های ممکن ، جای زخم و آسیب به موهای قبلی به حداقل برسد. تعداد واقعی موهای ابرو ، به اندازه و ظاهر فعلی ابرو و همچنین نتایج مورد نظر بستگی دارد. موهای ابرو با زاویه خاصی نسبت به فولیکول رشد می‌ کنند ؛ به همین جهت ، نیاز است تا در هنگام کاشت ابرو ، به تمامی جوانب توجه شود.

موهای ابرو تک تار مویی هستند

بهترین فولیکول برای کاشت ابرو ، فولیکول های سر هستند و آنهایی که موهای صاف تا کمی مجعد دارند ، بهترین انتخاب برای جراحی کاشت ابرو هستند. افرادی که موهای مجعد و بسیار مجعد دارند ، برای کاشت ابرو مناسب نیستند. محل قرار گیری ابروهای آقایان اصولاً افقی و روی لبه استخوانی حدقه چشم است و در خانم ها محل کاشت ابرو از لبه استخوانی دور بوده و دارای قوس می باشد. جالب توجه است که موهای ابرو تک تار مویی هستند و نیاز است تا برای کاشت هر کدام ، یک شکاف جداگانه داده شود. همین عامل ، موجب می شود تا این عمل ، حدود چهار الی پنج ساعت به طول انجامد و نیاز به دقت بسیار زیادی داشته باشد.

تفاوت چرخه رشد ابروها و موهای سر

نواحی اهداکننده مو ، شامل پوست سر است که با کاشت مو در این ناحیه به ابروها به طور دائم رشد می کند و به طور کلی باید ماهی یک بار کوتاه شود. برای نتایج بهینه ، ابتدا موهای برداشته شده را یک به یک و گاهی دو تار مو با هم پیوند می زنند که این یک روش طبیعی برای رشد ابروها است. هر تار مو ، باید دقیقاً در جای مناسب قرار گرفته و مطابق جهت موهای دیگر و روی سطح پوست قرار گیرد. با در نظر گرفتن تفاوت چرخه رشد ابروها و موهای سر ، می‌ توان به شیوه ای صحیح این عمل را انجام داد. موها نیز باید نزدیک به هم باشند تا ابروها پر و صاف به نظر برسند.

کاشت ابرو

تعیین طرح ابروها قبل از کاشت

کاشت ابرو چه مراحلی دارد ؟ ابتدا طرح جدید ابرو با توجه به سلیقه مشتری تعیین می شود. برای کاشت ابرو ، گرافت مو از پشت سر و بالای گوش گرفته می شود. جراح نه تنها مو ، بلکه فولیکول های مو را نیز انتقال می دهد. این تضمین می کند که پس از ریزش موی انتقال یافته اولیه ، موهای جدید می توانند در ناحیه ابروهای شما رشد کنند. پس از بیهوشی ، متخصص کاشت ابرو برش های کوچکی در محل های اهدا کننده فولیکول و همچنین در محل های پیوند ابروهای شما ایجاد می کند. تعیین طرح ابروها قبل از کاشت ، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و تماماً بسته به سلیقه مشتری می باشد.

مراحل عمل کاشت ابرو

کاشت ابرو ، روشی دائمی برای داشتن ابروهایی زیبا و پرپشت است. به علاوه در مقایسه با روش های دیگر مانند خالکوبی ، ظاهری کاملا طبیعی دارد و خطر ابتلا به بیماری ها را به دنبال ندارد. فولیکول‌ های موی اهدا کننده با استفاده از سوزن‌ های بسیار ظریف برداشته می‌ شوند و این اطمینان را می‌ دهد که هیچ جای زخمی روی سر یا ابروی پیوند شده باقی نمی‌ ماند. مراحل عمل کاشت ابرو ، بسیار ساده بوده شامل برداشتن فولیکول از سر اهدا کننده و کاشت ابرو در ناحیه مورد نظر می باشد. مراحل عمل کاشت ابرو ، بسته به نوع روش کاشت و حجم و تراکم ابرو ، بین 3 تا 5 ساعت متغیر است.

آیا برای کاشت ابرو می‌توان از موهای بدن استفاده کرد

برخلاف کاشت مو که موهای اهداکننده از قسمت دیگری از پوست سر گرفته می‌ شود و کاملاً منطبق است ؛ در کاشت ابرو ، مو از قسمتی از بدن و غیر از ابرو گرفته می‌ شود. در صورتی که سرعت رشد و ظاهر آنها متفاوت باشد ؛ با گذشت زمان ، موهای سر و بدن پیوند شده به آرامی شروع به تقریب با الگوی رشد و ویژگی های موهای ابروی موجود می کنند ؛ اما ممکن است هرگز به طور کامل با آن مطابقت نداشته باشند. بنابراین ، در پاسخ به این سوال که آیا برای کاشت ابرو می‌توان از موهای بدن استفاده کرد ؟ باید گفت که بله. می توان از قسمت های مختلف بدن و سر ، جهت استخراج فولیکول و کاشت ابرو استفاده کرد.

مراقبت‌ های بعد از عمل کاشت ابرو

بیمار می تواند از روز بعد بعد از عمل روی ناحیه اطراف چشم و بعد از ریختن تمام پوسته ها در ناحیه ابرو آرایش کند. مراقبت‌ های بعد از عمل کاشت ابرو شامل موارد زیر می‌ باشد. شستشوی مو 3 روز پس از جراحی ، یعنی پس از برداشتن پانسمان مجاز است. سپس یک لوسیون یا پاک کننده مناسب توسط پزشک برای شستشوی صورت و ابرو تجویز می شود. رشد مجدد مو ، از 3 تا 4 ماهگی شروع می شود. 4 تا 6 ماه پس از جراحی ، رشد ابرو افزایش می یابد که منجر به افزایش تراکم می شود. بهتر است در چند هفته اول پس از کاشت ابرو ، خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید و از فعالیت هایی که منجر به تعریق صورت و ابروها می شود خودداری کنید.

عوارض کاشت ابرو

یک عارضه جانبی احتمالی می تواند این باشد که رنگ ، بافت ، جهت و سرعت رشد موهای کاشته شده با موهای اصلی ابروی شما متفاوت باشد. بروز این عوارض تا حد زیادی به مهارت پزشک و ابزاری که استفاده می کند بستگی دارد. پس از رشد موهای ابرو ، ممکن است لازم باشد آنها را هر 4 روز یکبار کوتاه کنید. عفونت ، فولیکولیت و جای زخم از عوارض نادر این روش هستند. با استفاده از یک‌ روش صحیح و اصولی و بکارگیری امکانات و لوازم پیشرفته ، می تواند منجر به کاهش عوارض کاشت ابرو شود. عمل کاشت ابرو ، تا حدودی ایمن می باشد و انتظار عوارض چندانی را نداریم. پیشنهاد می کنیم که از این روش ، جهت پرپشت کردن ابرو خود استفاده نمایید.

هزینه کاشت ابرو

جهت جراحی کاشت ابرو ، مهم است که از جراحان مجرب و ماهر در ایران کمک بگیرید. جراحان کاشت ابرو در ایران ، سالانه عمل های متعددی را انجام داده اند که باعث می شود جراحان ایران نسبت به سایر کشورها با تجربه تر باشند ؛ به دلیل تقاضای زیاد و هزینه کم کاشت ابرو در ایران ، سالانه هزاران نفر به ایران سفر می کنند تا این عمل را انجام دهند. کاشت ابرو در ایران توسط بهترین جراحان و با قیمت مناسب انجام می شود. هزینه کاشت ابرو ، بسته به تجربه پزشک ، امکانات به کار رفته در حین عمل و مجهز بودن کلینیک موردنظر بستگی دارد. طبیعتا هرچه از امکانات رفاهی بیشتری در حین عمل استفاده کنید ، باید هزینه بیشتری را نیز بپردازید.

تفاوت کاشت ابرو برای خانم ها آقایان

این روش ، باعث افزایش اعتماد به نفس به خصوص در خانم ها می شود. همچنین این روزها خانم ها و حتی آقایان هم به ابروهایی درشت و نسبتا پرپشت تمایل دارند و تعداد علاقه مندان به کاشت ابرو و مژه در حال افزایش است. اما یک سری تفاوت کاشت ابرو برای خانم ها آقایان وجود دارد که در حین عمل ، باید به آن توجه شود. با توجه به اینکه محل قرار گیری ابروهای آقایان نسبت به خانم ها متفاوت می‌ باشد ؛ نیاز است تا دقت لازم در هنگام عمل رعایت شود. ابتدا باید علت ریزش ابرو را پیدا کنیم ؛ زیرا در برخی موارد و در صورت عدم درمان بیماری ، امکان ریزش موی ابروهای کاشته شده وجود دارد. بهترین افراد برای کاشت ، کسانی هستند که ابرو نداشته و یا بخشی از ابروهای خود را کاملا از دست داده اند.

کاشت ابرو

آیا ابروهای کاشته شده دائمی است

آیا ابروهای کاشته شده دائمی است ؟ ترمیم ابرو ، مشابه سایر روش‌های کاشت مو است که روی پوست سر انجام می‌ شود ؛ زیرا برای کاندیداهای مناسب ، موهای کاشته‌ شده دائمی هستند. با این حال ، از آنجایی که ابروها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند ، کاشت ابرو از چند جهت با کاشت مو متفاوت است. جهت موهای ابرو در قسمت های مختلف ابرو به شدت تغییر می کند. در ناحیه ابرو که نزدیک‌ ترین نقطه به بینی است ، موها به سمت بالا هستند. ابروی کاشته شده زمانی از دوام و عمر طولانی برخوردار است که مشکلی در فاکتورهای زمینه ای نیز وجود نداشته باشد. یک سبک غذایی ایده آل و دوری از هرگونه استرس و اضطراب ، منجر به دائمی شدن ابروهای کاشته شده می شود.

دوره نقاهت کاشت ابرو چقدر است

دوره نقاهت کاشت ابرو چقدر است ؟ دوره نقاهت برای کاشت ابرو نسبتا سریع است. در چند روز اول متوجه پوسته پوسته شدن اطراف ابرو خواهید شد. ممکن است لازم باشد تا 3 هفته پس از جراحی از ورزش شدید اجتناب کنید. بعد از چند هفته شاهد ریزش موهای کاشته شده خواهید بود که کاملا طبیعی است. موهای جدید ابروی شما باید طی چند ماه آینده شروع به رشد کنند. در این بین ، ممکن است لازم باشد تا موهای کاشته شده را تا اندازه ابرو کوتاه کنید. تا سه هفته پس از جراحی باید از انجام تمرینات بدنی خودداری شود. در صورت مشاهده هرگونه خونریزی ، تورم یا چرک در محل عمل ، با جراح خود تماس بگیرید.

نتایج کاشت ابرو و میزان زمان لازم

اگر از آرایش روزانه ابرو خسته شده اید و نمی خواهید با عوارض تاتو مقابله کنید ، بهترین جایگزین برای شما کاشت ابرو است. ابروها یکی از عناصر مهم در صورت هستند که زیبایی و ضخامت آن تاثیر زیادی در زیبایی چهره شما دارد. به همین دلیل است که طرفداران زیبایی ، همیشه به دنبال راهی برای تقویت ابروهای خود بوده اند. نتایج کاشت ابرو و میزان زمان لازم ، ممکن است بسته به روش انجام این عمل متفاوت باشد. اما به طور کلی ، حدود ۲ الی ۳ هفته طول می کشد تا روند بهبودی شما به طور کامل انجام شود و نهایتاً حدود ۶ ماه طول می کشد تا تاثیر نهایی عمل را مشاهده کنید.

آیا می‌ توان بر روی تاتو یا هاشور ابرو کاشت

کاشت ابرو ، روشی است که در آن ساختار کلی مو (شامل ساقه مو و فولیکول) از قسمت های دیگر برداشته شده و به ناحیه مورد نظر ابرو پیوند زده می شود. نقش ابرو در زیبایی و اعتماد به نفس ما غیر قابل انکار است. ابروها آنقدر مهم هستند که حتی چاقی یا لاغری ، پیری و جوانی صورت تا حد زیادی به آنها بستگی دارد.

آیا می‌ توان بر روی تاتو یا هاشور ابرو کاشت ؟ پیش از کاشت فولیکول های ابرو ؛ پزشک ، آثار مربوط به تاتو و هاشور را از بین خواهد برد. بنابراین جای نگرانی نیست ؛ چرا که می توانید بر روی آنها ، فولیکول را کشت دهید.

موهای مناسب برای کاشت ابروها از کجا برداشت می‌ شوند

آیا می دانید که موهای مناسب برای کاشت ابروها از کجا برداشت می‌ شوند ؟ بهترین مکان برای برداشت فولیکول جهت کاشت آن ، از پشت سر و ناحیه پشت گوش ها می باشد. در ابتدای کاشت ، ممکن است رویش غیرطبیعی و زیادی را شاهد باشیم ، اما به مرور زمان و با تطبیق پذیری فولیکول ، میتوان یک ابروی زیبا و جذاب را مشاهده کرد. نقش ابرو در زیبایی تا حدی است که بسیاری از افراد با استفاده از لوازم آرایشی ابرو ، تاتو ، میکروبلیدینگ ابرو و کاشت ابرو ، به دنبال زیبایی ابروهای خود هستند. کاشت ابرو یک عمل زیبایی دائمی است که نیاز به انجام عمل های موقتی مانند آرایش ابرو و تاتو را از بین می برد.