آیا روشی برای جلوگیری از ایجاد غبغب وجود دارد

غباغب!! این یک مشکل رایج است که همه افراد با آن روبرو هستند. برخی از رایج‌ترین موارد شامل افزایش وزن بیش از حد و داشتن یک سبک زندگی غیر فعال است. همچنین، با افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، که باعث افتادگی آن در اطراف گردن و چانه می شود و غبغب ایجاد می کند که می تواند با لیفت غبغب برطرف شود. می توانید بدون انجام جراحی های گران قیمت این غبغب را ناپدید کنید. لیستی از تمریناتی که به تقویت عضلات گردن و چانه شما کمک می کند. 

تمرینات غبغب می تواند به شما کمک کند تا عضلات صورت و فک خود را تقویت کنید، پوست را در امتداد خط فک سفت کنید و از شر چربی های اضافی خلاص شوید تا چانه مضاعف خود را کاهش دهید. رژیم غذایی مناسب نیز  در این راه به شما کمک می کند تا بدون نیاز به تخلیه غبغب این کار را انجام دهید. علت غبغب شما هر چه باشد، این تمرینات می تواند به کاهش سایز و بهبود ظاهر آن کمک کند.

  1.  فشار زبان روی یک صندلی بنشینید و پشت خود را صاف و شانه ها را شل کنید. سر خود را به عقب خم کنید و در حالت نشسته به سقف نگاه کنید. هنگامی که در این حالت قرار گرفتید، زبان خود را به سقف دهان فشار دهید. سپس بدون اینکه پشت خود را گرد کنید، چانه خود را به سمت سینه پایین بیاورید. سپس زبان خود را شل کنید و به حالت اولیه برگردید. این را 15 تا 20 بار تکرار کنید. این کار همانند لیفت صورت است، با این تفاوت که خود دارید این کار را به صورت طبیعی انجام می دهید.
  2.  این تمرین را می توان به صورت نشسته یا ایستاده انجام داد. از حالت ایستاده یا نشسته، می‌خواهید با بیرون آوردن لب پایین خود تا جایی که می‌توانید، فشار ایجاد کنید. این انقباض را برای یک ثانیه نگه دارید. سپس در حالی که لب خود را بیرون گرفته اید و بدون گرد کردن قسمت بالایی کمر، چانه خود را به سمت سینه پایین بیاورید. آرام باشید و به حالت اولیه برگردید. دو ست 20 تایی از این قبیل تکرارها را انجام دهید.
  3.  سقف را ببوسید و با بالا بردن چانه و خم کردن سر به سمت سقف شروع کنید. حالا لب هایتان را در حالت بوسیدن جمع کنید و آن حالت را حداقل 10 ثانیه نگه دارید. این تمرین با کشش بیشتر عضلات صورت از جمله فک، گلو، چانه و گردن عمل می کند. شما باید چشمان خود را به سقف ثابت نگه دارید. در حین نگه داشتن پوزیشن، باید احساس سفت شدن در گردن و چانه خود داشته باشید. حال وقت استراحت است و به حالت اولیه برگردید. شما می خواهید این کار را 10 تا 15 بار تکرار کنید تا غبغب به سرعت از بین برود.
  4.  انگشت شست و اشاره یک دست را زیر استخوان فک در طرف مقابل قرار دهید. در حالی که دست خود را محکم و ثابت نگه داشته اید، گردن و سر خود را به سمت جلو فشار دهید، مانند کبوتری که سر خود را تکان می دهد. این وضعیت را به مدت 30 ثانیه نگه دارید و سپس استراحت کنید تا به حالت اولیه بازگردد. سه ست انجام دهید.

غبغب

  1.  گردن خود را بچرخانید چرخاندن گردن یکی از موثرترین تمرینات برای از بین بردن غبغب است. چرخاندن گردن یکی از حرکات مثمر ثمر برای حفظ عضلات چانه، گردن و فک شما، قوی و انعطاف پذیر است. به سفت شدن پوست گردن و کاهش چین و چروک و افتادگی پوست کمک می کند. همچنین شما را از استرس رها می کند و خواب خوبی به ارمغان می آورد. برای شروع، بایستید یا با ستون فقرات صاف بنشینید. سر خود را به یک سمت بچرخانید تا چانه و شانه شما موازی یکدیگر باشند. به آرامی آن را به پشت بچرخانید و یک چرخش کامل کنید. . به یاد داشته باشید که ستون فقرات خود را همیشه صاف و شانه ها را پایین نگه دارید. آن را در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت به مدت 3 تا 4 دقیقه تکرار کنید.
  2.  لیفت چانه این یکی از تمرینات غبغب است که برای تقویت و سفت کردن عضلات گردن و صورت طراحی شده است. به کار و کشش بیشتر عضلات صورت از جمله فک، گلو و گردن کمک می کند. اما مطمئن شوید که در حین انجام این تمرین از هیچ ماهیچه دیگری به جز لب ها استفاده نکنید. برای انجام لیفت چانه، در حالت ایستاده بایستد یا بنشیند. با خم کردن سر به سمت سقف شروع کنید و چشمان خود را به سمت سقف ثابت نگه دارید. حالا لب هایتان را سفت کنید، انگار می خواهید سقف را ببوسید. لب های خود را در حالت جمع شده برای پنج شمارش نگه دارید و استراحت کنید. تمرین را 5 تا 10 بار تکرار کنید.
  3.  رها شدن فک این یکی دیگر از تمرینات موثر برای کاهش دو برابر چانه و همچنین تقویت عضلات گونه است. در حالت نشسته یا ایستاده، ستون فقرات خود را دراز کنید تا پشتی صاف و بلند داشته باشید. ، با نگه داشتن لب های خود، آرواره های خود را به سمت پایین و بالا حرکت دهید، انگار که در حال جویدن هستید. از طریق بینی عمیق نفس بکشید و در حین زمزمه کردن، به آرامی بازدم کنید. هنگامی که بازدم را تمام کردید، دهان خود را تا حد امکان باز کنید و نوک زبان را به آرامی به پشت دندان های پایین فشار دهید. این حالت را به مدت 5 ثانیه نگه دارید و به تنفس و بازدم ادامه دهید. شما می خواهید 2 تکرار از این تمرین را انجام دهید.