برای لیفت چشم به کجا مراجعه کنم؟

چشم‌ها تاثیر بسیار زیادی بر روی روابط انسان‌ها خواهد گذاشت. چشم‌ها به‌عنوان یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین عضو بدن شناخته‌شده است و اگر کوچک‌ترین نقصی در چشم وجود داشته باشد، باید در اولین فرصت نسبت به برطرف کردن آن اقدام کرد. یکی از این روش‌ها لیفت چشم خواهد بود که یکی از بهترین عمل‌های زیبایی است.

یکی از روش‌های که در بین خانم‌ها و حتی آقایان طرفداران زیادی به خود پیدا کرده است، لیفت چشم بوده. افراد زیادی به دلیل افتادگی پلک، حلقه تیره دور چشم و چین‌وچروک در این ناحیه به دنبال روش‌های درمان آن هستند. با افزایش سن این مشکلات بیشتر پدیدار شده و پزشکان متخصص زیبایی روش‌های گوناگون لیفت چشم و لیفت ابرو را به افراد پیشنهاد خواهند کرد. البته بهتر است، قبل از هرگونه اقدام برای لیفتینگ چشم به دنبال دلایل تیرگی و سیاهی دور چشم و یا پف چشم باشید. برای رفع آن به دنبال لیفت چشم خواهید بود، بهتر است برای این کار ابتدا با جراح پلاستیک و چشم‌پزشک مشورت داشته باشید.

لیفت چشم چه کاربردهایی دارد؟

لیفت چشم یا لیفت پلک روشی ظریف و بسیار حساس است که برای رفع مشکلات پلک‌های بالایی، پلک‌های پایینی یا هر دو مورد استفاده قرار خواهد گرفت. برخی از مشکلاتی که می‌توان در طول لیفت چشم بدون جراحی‌ترمیم یا اصلاح کرد عبارت‌اند از:

 • پوست اضافی در پلک‌های فوقانی
 • آویزان شدن پلک‌های بالایی
 • افتادگی پلک
 • مسدود شدن میدان دید
 • پوشیده شدن چشم‌ها
 • از بین رفتن چین طبیعی پلک
 • جستگی چربی زیر چشم
 • پف زیر چشم
 • حلقه‌های تیره زیر چشم
 • ظاهر خسته، فرسوده یا به‌طورکلی عصبانی

خدمات کلینیک گونه : بلفاروپلاستی

لیفت چشم چه کاربردهایی دارد؟

انواع روش‌های لیفت چشم

با پیشرفت کردن علم و تکنولوژی در دنیای امروز، خوشبختانه می‌توان هر مشکلی که در چهره و در بدن وجود دارد را با استفاده از روش‌های مناسب درمان کرده. چشم‌ها نقطه حساس در صورت محسوب می‌شود. جهت انجام لیفت چشم نگران باشید چون یک خطا کوچک می‌تواند آسیب جدی را به بافت چشمان شما وارد کند. شما باید یک متخصص حرفه‌ای را در این زمینه پیداکرده و اطمینان خواهیم داد که بدون هیچ عارضه و خطری می‌توانید لیفت چشم را در شرایط کاملاً استاندارد انجام دهید. انواع روش‌های لیفت چشم عبارت‌اند از:

لیفت چشم به روش جراحی

درگذشته این روش بیشتر مورداستفاده قرارگرفته بود زیرا لیفت چشم بدون جراحی هنوز معرفی نشده بود و در نتیجه راهکاری بهتر از جراحی برای درمان افتادگی پلک وجود نداشت. در این روش متخصص برش‌های ریز را در پلک بالا و یا پلک پایین ایجاد می‌کرده، پوست اضافه را حذف خواهد کرد و بعد بخیه‌ها را انجام می‌دهد. این مسئله بسیار مهم خواهد بود که شما تحت نظر یک متخصص توانمند، لیفت چشم به روش جراحی را انجام دهید تا آسیبی به چشم وارد نشود و از طرف دیگر جای بخیه در محل زخم باقی نماند چون در این صورت چشم شما زیبایی خود را از دست خواهید داد.

لیفت چشم بدون جراحی

با این روش تمامی افراد می‌توانند مشکل افتادگی پلک، پف زیر چشم و چروک‌های زیر چشم خود را از بین ببرند. بیشترین روش لیفت چشم بدون جراحی، لیفت چشم با نخ بوده است. در این روش از نخ‌های قابل‌جذب و سازگار با بدن استفاده خواهد شد که در زیر پوست چشم قرار می‌گیرند. برای این منظور باید برش‌های بسیار سطحی در ناحیه هدف ایجاد کرده و نخ‌ها در آن قسمت‌ها قرار می‌دهند. برش‌های که داده‌شده است به‌هیچ‌عنوان نیاز به بخیه زدن نخواهد داشت. در آخر متخصص لیفت با نخ را به سمت شقیقه‌ها می‌کشد تا چشم‌ها باز شده و عمل لیفت پلک بالا و لیفت پلک پایین شکل بگیرد. مدت‌زمان ماندگاری این روش از لیفت چشم بین یک تا دو سال متفاوت خواهد بود. این مسئله به میزان مهارت متخصص در قرار دادن لیفت با نخ و میزان مراقبت از پوست چشم بستگی خواهد داشت.

برای لیفت چشم به کجا مراجعه کنم؟

افرادی که در اثر افزایش سن و با از دست دادن کلاژن پوست، دچار مشکل چین‌وچروک‌هایی در ناحیه لیفت صورت و به‌ویژه در اطراف چشم‌ها شده است. این شرایط می‌تواند شمارا غمگین، خسته یا اخم‌آلود نشان دهد. در بعضی افراد هم ممکن است افتادگی پلک به‌صورت مادرزادی نیز وجود داشته باشد. به کمک روش‌های زیبایی می‌توان این مشکلات را تا حدود زیادی برطرف کرد. خوشبختانه برای رفع این عارضه‌ها و مشکلات نیازی به جراحی نخواهد بود و با کمک روش‌های زیبایی چشم بدون جراحی می‌توان گوشه چشم را بالاتر کشید و به جوان‌سازی آن‌ها کمک بسیاری کرد.

حتماً باید به این نکته دقت و توجه فراوانی داشته باشیم که در انتخاب پزشک متخصص خود وسواس زیادی به خرج بدهیم و بهترین را انتخاب کرده باشیم تا بهترین نتیجه دلخواه خود را به دست بیاورید.

برای لیفت چشم به کجا مراجعه کنم؟

بهترین روش لیفت چشم

بهترین روش لیفت و بلفاروپلاستی روشی خواهد بود که از ترکیب چند روش استفاده شود. در این حالت تأثیر لیفتینگ چشم افزایش بهتری پیدا خواهد کرد. البته باید به این موضوع توجه داشت که به‌طورکلی بهترین روش لیفت چشم با توجه به نیاز بیمار و اهداف زیبایی توسط پزشک متخصص تعیین خواهد شد. در مشاوره اولیه با پزشک متخصص خود در مورد وضعیت پوست، سوابق پزشکی و مدل لیفت مورد انتظار خود گفت‌وگو کنید. پزشک متخصص زیبایی با توجه به تمام این شرایط بهترین روش لیفتینگ را به شما پیشنهاد و معرفی خواهد کرد.

اگر به دنبال روشی دائمی برای برطرف کردن چین‌وچروک اطراف چشم هستید روش‌ جراحی و لیفت پلک مناسب‌ترین روش خواهد بود؛ اما اگر هنوز خطوط اطراف چشم شما کم است، بهترین روش لیفت روش‌های غیر جراحی خواهد بود.

این روش‌ها مزایای که در مطلب زیر شرح داده‌ایم مربوط خواهد شد.

 • مدت‌زمان عمل زیبایی در روش‌های تزریق ۱۵ الی ۲۰ دقیقه است.
 • هزینه روش‌های غیر جراحی پایین است.
 • بلافاصله پس از لیفت چشم می‌توان فعالیت‌های روزمره را انجام داد.