بیهوشی یا بیحسی در جراحی پلک

می دانیم که زیبایی صورت و چشم برای مردم بسیار با اهمیت است. لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو از جمله کارهایی است که برای زیبایی صورت انجام می دهند. روش های انجام آن می تواند متفاوت باشد که از جمله این روش ها می توان به لیفت با نخ اشاره نمود. لیفت پلک را می توان با بیحسی موضعی، آرام بخش آگاهانه یا بیهوشی عمومی انجام داد. برخی بیحسی موضعی با یا بدون آرام ‌بخشی آگاهانه را برای عمل‌های بلفاروپلاستی ترجیح می ‌دهند، زیرا جایگزین ایمن ‌تر و مقرون ‌به ‌صرفه ‌تر برای بیهوشی عمومی است. انتخاب داروی بیهوشی در جراحی اکولوپلاستیک به ماهیت روشی که باید انجام شود و نیز ترجیحات بیمار و جراح بستگی دارد. بهترین روش ‌های جراحی تحت بیهوشی عمومی، آنهایی هستند که کنترل راه هوایی بیمار و عمیق ‌ترین سطح آرام‌ بخشی لازم است. در این مقاله قصد داریم در مورد بیهوشی یا بیحسی در جراحی پلک بپردازیم.

بیحسی موضعی

در بحث بیهوشی یا بیحسی در جراحی پلک اجازه دهید به بیحسی موضعی بپردازیم. همانطور که گفتیم زیبایی صورت و چشم برای مردم بسیار با اهمیت است. لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو از جمله کارهایی است که برای زیبایی صورت انجام می دهند. روش های انجام آن می تواند متفاوت باشد که از جمله این روش ها می توان به لیفت با نخ اشاره نمود. اما برای بیحسی در این عمل های جراحی چه باید کرد؟ هنگامی که برای جراحی مراجعه می کنید، دکتر هونیگ کرم بیحس کننده را روی پوستی که برش های پلک در آن قرار می گیرد و یا قطره های بیحس کننده در چشم می اندازد، اگر برشی در داخل پلک داشته باشید. استفاده از کرم بیحس ‌کننده یا قطره ‌های چشمی بیحس ‌کننده، تزریق‌ های بعدی بیهوشی را راحت ‌تر می ‌کند. 

بیحسی موضعی

تزریق بیحسی موضعی

در بیهوشی یا بیحسی در جراحی پلک، تزریق بیحسی موضعی از جمله کارهایی است که می توان انجام داد. بیان کردیم که لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو از جمله کارهایی است که برای زیبایی صورت انجام می شود که از جمله روش های انجام آن می توان به لیفت با نخ اشاره نمود که برای بیحسی در این عمل ها روش های مختلفی وجود دارد. انفیلتراسیون یا تزریق در ناحیه جراحی با سوزن، متداول ترین روش بیحسی موضعی است. از آنجایی که تزریق مستقیم می تواند کانتور و ظاهر محل را تغییر دهد، دکتر هونیگ ممکن است قبل از آن منطقه را برای شناسایی نشانه های مشخص مشخص کند. لیدوکائین با ماندگاری 30 تا 60 دقیقه، رایج ترین داروی تزریقی است. با این حال، برای روش های طولانی تر، داروهای ماندگارتر مانند مارکائین یا پروکائین را می توان اضافه کرد. 

آرام بخش آگاهانه

در ادامه بحث بیهوشی یا بیحسی در جراحی پلک بیایید ببینیم آرام بخش آگاهانه چگونه انجام می گیرد. گفتیم که لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو از جمله کارهایی است که برای زیبایی صورت انجام می شود که از جمله روش های انجام آن می توان به لیفت با نخ اشاره نمود که برای بیحسی در این عمل ها روش های مختلفی وجود دارد. آرام ‌بخشی آگاهانه شامل استفاده از داروهای آرام‌ بخش است که ممکن است به صورت خوراکی یا IV برای آرام کردن بیمار در طول عمل تجویز شوند. آرام ‌بخشی خوراکی سطحی از آرام‌ بخشی است که در آن بیمار آرام است، اما همچنان احتمالاً در طول عمل بیدار و آگاه است. آرام‌بخشی IV سطح عمیق ‌تری از آرام ‌بخشی است، که در آن بیمار احتمالاً در طول عمل چرت می ‌زند و از خواب می ‌رود، اما در برابر محرک ‌های صوتی برانگیخته می‌ شود. بیحسی موضعی همراه با این تکنیک‌ های آرام‌ بخشی آگاهانه برای بیحسی موضعی محل جراحی استفاده می ‌شود تا بیمار از عمل احساس ناراحتی نکند.

بیهوشی عمومی

در ادامه بحث بیهوشی یا بیحسی در جراحی پلک بیایید ببینیم بیهوشی عمومی چگونه انجام می گیرد. گفتیم که لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو از جمله کارهایی است که برای زیبایی صورت انجام می شود که از جمله روش های انجام آن می توان به لیفت با نخ اشاره نمود که برای بیحسی در این عمل ها روش های مختلفی وجود دارد. در سایر روش ها، بلفاروپلاستی اغلب تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. با بیهوشی عمومی بیمار کاملاً خوابیده و از محیط اطراف بی خبر خواهد بود و به هیچ محرکی پاسخ نمی دهد. پزشکان معتقدند که بیهوشی عمومی به طور غیر ضروری خطر و هزینه عمل را افزایش می دهد و بهبودی را طولانی می کند. 

بیهوشی عمومی

دستورالعمل های بعد از بیهوشی

بیان کردیم که لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو از جمله کارهایی است که برای زیبایی صورت انجام می شود که از جمله روش های انجام آن می توان به لیفت با نخ اشاره نمود که برای بیحسی در این عمل ها روش های مختلفی وجود دارد. اما بعد از بیهوشی چه کارهایی باید کرد. در بحث بیهوشی یا بیحسی در جراحی پلک بیایید دستورالعمل های بعد از بیهوشی را بررسی کنیم. اگر بیهوشی ترکیبی از هر نوع آرام بخشی (خوراکی یا داخل وریدی) داشته اید، پس از جراحی به فردی مسئول نیاز دارید که شما را به خانه برساند. دستورالعمل های استاندارد پس از بیهوشی برای 24 ساعت پس از خروج از بیمارستان یا مرکز جراحی عبارتند از:

  • از الکل استفاده نکنید
  • رانندگی نکنید یا با ماشین آلات سنگین کار نکنید
  • هیچ سند قانونی را امضا نکنید
  • هیچ تصمیم مهمی نگیرید

در این مقاله در مورد بیهوشی یا بیحسی در جراحی پلک مطالبی را عنوان نموده و توضیح دادیم که لیفت صورت، لیفت پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت ابرو از جمله کارهایی است که برای زیبایی صورت انجام می شود که از جمله روش های انجام آن می توان به لیفت با نخ اشاره نمود که برای بیحسی در این عمل ها روش های مختلفی وجود دارد. به برخی از روش های بیحسی اشاره کرده و در مورد دستورالعمل های بعد از بیهوشی نیز نکاتی را ارائه نمودیم.