تاثیر گلاب بر پوست صورت چیست؟

گلاب از تقطیر گلبرگ های گل رز با بخار آب ایجاد می شود. گلاب معطر است و گاهی اوقات از آن به عنوان یک رایحه طبیعی ملایم به عنوان جایگزینی برای عطرهای حاوی مواد شیمیایی استفاده می شود. گلاب برای هزاران سال از جمله در قرون وسطی مورد استفاده قرار می گرفته است. به طور سنتی هم در محصولات زیبایی و هم در محصولات غذایی و نوشیدنی استفاده می شود.

از گلاب می توان برای جلوگیری از پیری زودرس پوست صورت به جای لیفت صورت استفاده نمود. از قدیم از گلاب استفاده های بسیاری می شده است که تاثیر آن بر روی پوست صورت یکی از موارد استفده از آن می باشد. در این مقاله می خواهیم در مورد اینکه تاثیر گلاب بر پوست صورت چیست به بیان مطالبی بپردازیم.

فواید گلاب برای پوست

برای اینکه ببینیم تاثیر گلاب بر پوست صورت چیست بیایید فواید گلاب برای پوست را بررسی کنیم. این فواید عبارتند از:

 • به تسکین سوزش پوست کمک می کند؛ یکی از بزرگترین فواید گلاب خواص ضدالتهابی قوی آن است. این خواص می تواند به درمان چندین بیماری، هم داخلی و هم خارجی کمک کند. حتی ممکن است به تسکین تحریک اگزما یا روزاسه کمک کند.
 • قرمزی پوست را کاهش می دهد؛ گلاب هزاران سال است که به عنوان یک محصول زیبایی مورد استفاده قرار گرفته است، بنابراین جای تعجب نیست که می تواند پوست شما را بهبود بخشد و قرمزی پوست را کاهش دهد. خواص ضد باکتریایی ممکن است به کاهش آکنه کمک کند. خواص ضد التهابی آن می تواند قرمزی و پف پوست را کاهش دهد.
 • به پیشگیری و درمان عفونت کمک می کند؛ گلاب دارای خواص ضد عفونی کننده قوی است که می تواند از عفونت ها پیشگیری و درمان کند. به همین دلیل، گلاب اغلب در انواع درمان های طبیعی و دارویی گنجانده می شود. مطالعات نشان می دهد که وقتی گلاب در قطره های چشمی برای درمان موارد ورم ملتحمه استفاده می شود، خواص ضد عفونی کننده و ضد درد آن به درمان بیماری چشمی کمک می کند.
 • حاوی آنتی اکسیدان است؛ گلبرگ های رز و روغن گل رز حاوی تعدادی آنتی اکسیدان قوی هستند که می توانند به محافظت از سلول ها در برابر آسیب کمک کنند. مطالعات نشان می دهد که این آنتی اکسیدان ها دارای اثرات بالقوه مهار پراکسیداسیون لیپیدی هستند. این امر در نتیجه محافظت قدرتمند سلولی را فراهم می کند. تاثیر گلاب بر پوست صورت چیست
 • بریدگی ها، زخم ها و سوختگی ها را بهبود می بخشد؛ گلاب دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتریایی است که می تواند به بهبود سریعتر زخم ها کمک کند. این خواص می تواند به تمیز کردن و مبارزه با عفونت بریدگی ها و سوختگی ها کمک کند. آنها همچنین می توانند به بهبود سریع تر بریدگی ها، سوختگی ها و حتی اسکارها کمک کنند.
 • خاصیت ضد پیری دارد؛ در مورد اینکه تاثیر گلاب بر پوست صورت چیست می توان گفت گلاب اغلب در محصولات زیبایی با هدف کاهش چین و چروک یافت می شود. این به این دلیل است که ممکن است در واقع اثرات ضد پیری داشته باشد. علاوه بر تسکین پوست تحریک شده، ممکن است در صورت استفاده موضعی، ظاهر چین و چروک را کاهش دهد.
 • پوست را مرطوب می کند؛ آبرسان طبیعی، گلاب با ایجاد رطوبت عمیق، پوست را جوان نگه می ‌دارد. همچنین لب ها را مرطوب می کند و به آنها کمک می کند نرم تر، صاف تر و به خوبی مراقبت شوند.
 • پف زیر چشم و سیاهی دور چشم را کاهش می دهد؛ پوست حساس زیر چشم را احیا و مرطوب می کند و به طور موثر پف ناشی از آلرژی، استرس یا خستگی را کاهش می دهد. گلاب همچنین حاوی ویتامین C است که سیاهی دور چشم را کاهش می دهد و پوست را روشن می کند.
 • از پوست شما محافظت می کند؛ گلاب سد پوستی را تقویت می کند و از آن در برابر عوامل محیطی مانند گرد و غبار و آلودگی محافظت می کند. همچنین از مواد مضر موجود در برخی محصولات زیبایی دفاع می کند.
 • منافذ پوست را رفع می کند؛ به شفاف شدن و متعادل شدن پوست کمک می کند و منافذ بزرگ شده را رفع و به حداقل می رساند. همچنین جوش های مکرر را کاهش می دهد و بافت پوست را بهبود می بخشد.

روش استفاده از گلاب

برای اینکه ببینیم تاثیر گلاب بر پوست صورت چیست اجازه دهید ببینیم روش استفاده از گلاب به چه صورت است. در حالی که گلاب می ‌تواند به روش ‌های مختلف استفاده شود، بهتر است از آن برای مراقبت از پوست صورت و گردن خود استفاده کنید. بهترین روش استفاده از گلاب برای پوست به این صورت است که:

 • پوست خود را با شستشوی طبیعی صورت پاک کنید.
 • تونر گلاب را روی صورت و گردن خود بمالید.
 • از هر سرم یا درمان دیگری استفاده کنید.
 • چشم های خود را با کرم دور چشم درمان کنید.
 • مرطوب کننده بزنید.
 • در طول روز نیز ضد آفتاب بزنید.

مردم همچنین برای کمک به کاهش قرمزی و سایر مشکلات پوستی و تقویت آنتی اکسیدان های مغذی، گلاب خالص می نوشند.

در این مقاله در مورد اینکه تاثیر گلاب بر پوست صورت چیست صحبت کرده و بیان نمودیم که منشا گلاب چیست و چه خواصی برای پوست صورت می تواند داشته باشد. همچنین بیان کردیم که می توان از گلاب برای برخی اثراتی که با لیفت صورت می توان بدست آورد استفاده نمود.

در مورد هر یک از کارهایی که با گلاب می توان انجام داد تا از پیری پوست جلوگیری شود صحبت کردیم. روش های استفاده از گلاب را برای تقویت پوست و بهره بردن از خواص زد پیری آن، بیان نمودیه و توضیحاتی را پیرامون آن دادیم.