جراحی پف بالای چشم

جراحی پف بالای چشم و بلفاروپلاستی معمولاً لیفت پلک یا چشم نامیده می شود زیرا این روش می تواند پلک های افتاده را ترمیم و بلند کند، بلفاروپلاستی جراحی برای بهبود کیسه های چشم است. جراحی کیسه چشم معمولاً یک عمل زیبایی تلقی می شود که در لیفت صورت انجام می گیرد. به طور کلی هزینه ای است که از جیب شما خارج می شود که تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. پوست اضافی و بافت چربی زیر چشم می تواند باعث افتادگی پلک و ایجاد کیسه های چشمی در زیر چشم شود. این می تواند ظاهر شما را پیرتر نشان دهد، بنابراین جراحی برای کیسه های چشم می تواند ظاهری جوان تر ایجاد کند.

کیسه های چشم گاهی اوقات می توانند بینایی را نیز مختل کنند. بلفاروپلاستی و لیفت پلک یک عمل پزشکی است که ممکن است در برخی موارد ضروری باشد. شما باید در سلامت کامل باشید و قبل از جراحی کیسه های چشم، معاینه کامل و گفتگو با پزشک خود را انجام دهید. این جراحی معمولاً بافت چربی و پوست اضافی زیر چشم را از بین می برد. به طور کلی می توان آن را در یک یا دو ساعت به عنوان یک روش یک روزه انجام داد. بهبودی پس از لیفت پلک (در عمل لیفت صورت) معمولاً چند هفته طول می کشد. حتماً دستورالعمل های جراح خود را در مورد مراقبت های بعد از عمل دنبال کنید.

بسیاری از روش ‌های غیرجراحی دیگر، از کرم ‌های چین و چروک گرفته تا تغییر سبک زندگی، وجود دارند که می‌ توانند پف چشم را بهبود بخشند. با چشم پزشک خود در مورد بلفاروپلاستی و لیفت پلک صحبت کنید تا تصمیم بگیرید که آیا شما کاندید آن هستید یا خیر و آیا ممکن است برای بهبود بینایی یا ظاهر شما در نظر بگیرید. در این مقاله قصد داریم در مورد  جراحی پف بالای چشم به بیان مطالبی بپردازیم.

جراحی پف بالای چشم

لزوم انجام عمل بلفاروپلاستی

در اینجا در بحث جراحی پف بالای چشم می خواهیم به لزوم انجام عمل بلفاروپلاستی و لیفت پلک صحبت کنیم. پف بالای چشم و افتادگی پلک اغلب به دلیل ضعیف شدن و کشیده شدن ماهیچه ‌هایی هستند که از پلک‌ ها حمایت می ‌کنند، که می‌ تواند باعث تجمع چربی در بالا و پایین آنها شود. افتادگی پوست اطراف چشم می تواند شما را پیرتر نشان دهد. همچنین می ‌تواند دید محیطی شما را مختل کند، زیرا پوست اضافی می ‌تواند پلک ‌های شما را پایین بکشد و باز کردن کامل پلک‌ ها را سخت‌ تر کند. جراحی پف بالای چشم در لیفت صورت می ‌تواند بافت چربی اضافی و پوست اضافی را از بین ببرد، آن را سفت کند و ظاهری جوان ‌تر به شما بدهد و در عین حال بینایی را که به دلیل افتادگی پلک ‌ها مختل می ‌شود، بهبود بخشد. اگر موارد زیر را دارید می توانید بلفاروپلاستی را در نظر بگیرید:

  • افتادگی یا افتادگی پوست زیر چشم و پلک شما.
  • پوست اضافی بالای پلک شما.
  • کیسه های قابل توجه زیر چشم شما
  • پوست اضافی اطراف پلک شما که میدان دید شما را مختل می کند.

بلفاروپلاستی و لیفت پلک می تواند 10 سال یا بیشتر طول بکشد. روند پیری را متوقف نمی کند، اما می تواند ظاهری جوان را برای مدت طولانی تری ایجاد کند.

آمادگی برای جراحی پف بالای چشم

جهت آماده شدن برای جراحی پف بالای چشم یا به عبارتی بلفاروپلاستی یا لیفت پلک، پزشک ابتدا باید پس از بحث در مورد گزینه ها و انتظارات شما، یک معاینه پزشکی و بصری انجام دهد. یک تاریخچه پزشکی کامل و یک معاینه فیزیکی معمولا قبل از هر عمل جراحی مورد نیاز است. جراح شما همچنین یک معاینه کامل چشم انجام می دهد و اندازه گیری های دقیق را انجام می دهد. برای برنامه ریزی جراحی، عکس هایی از چشمان شما در زوایای مختلف گرفته می شود. پزشک اطلاعات قبل از عمل لیفت صورت را با شما در میان خواهد گذاشت. آنها ممکن است از شما بخواهند که مصرف برخی از داروهایی که می توانند خون شما را رقیق کنند، مانند وارفارین، آسپرین و ناپروکسن را متوقف کنید. اگر سیگار می کشید، باید چند هفته قبل از جراحی آن را ترک کنید، زیرا می تواند از بهبودی جلوگیری کند.

خدمات گونه کلینیک : لیفت غبغب

نحوه جراحی پف بالای چشم

حال اجازه دهید نحوه جراحی پف بالای چشم را بیان کنیم. جراحی پف بالای چشم که به شکل بلفاروپلاستی یا لیفت پلک در لیفت صورت انجام می گیرد، بنا به شرایط بیمار و انتخاب پزشک، طی بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی انجام می پذیرد. پس از آن جراح پلاستیک برای شروع کار، چین پشت پلک بیمار را به صورتیکه اسکار آن پنهان بماند، برش می دهد. عملیات ایجاد برش می تواند به سبک کلاسیک و قدیمی که همان استفاده از چاقوی جراحی است، انجام پذیرد یا اینکه با استفاده از تکنولوژی جدید امواج رادیویی، شکاف مورد نظر ایجاد گردد، که این تکنیک نوین با عنوان جراحی پلک با لیزر یا جراحی لیزری پلک شناخته شده و توسط جراحان زبده مورد استفاده قرار می گیرد. مزیت لیزر و امواج رادیویی طی عمل بلفاروپلاستی این است که، همزمان با ایجاد برش، عروق خونریزی دهنده نیز بسته می شوند و به این ترتیب خطر بروز خونریزی بیمار بسیار کاهش می یابد. پس از ایجاد برش، جراح پلاستیک کیسه های چربی اضافه را برداشته و در نهایت شکاف به وجود آمده را بخیه می زند.

در این مقاله در مورد جراحی پلک بالای چشم صحبت کردیم و اشاره نمودیم که چرا انجام بلفاروپلاستی و لیفت پلک که در لیفت صورت انجام می گیرد، لازم است. در مورد نحوه آمادگی برای این نوع جراحی مطالبی را بیان کردیم و در مورد نحوه انجام این نوع جراحی نیز به بیان مطالبی پرداختیم.