روش های رفع غبغب

داشتن غبغب یک بیماری شایع است. معمولاً جای نگرانی نیست و چیزی نیست جز لایه ای از چربی که زیر چانه تشکیل شده است. اما حتی اگر از نظر پزشکی، غبغب نشانه‌ای از یک مشکل سلامتی نباشد، بسیاری از مردم آن را ناخوشایند می‌دانند و می‌تواند به تصویرشان از شما آسیب برساند.

پیش از بررسی روش های رفع غبغب، ابتدا باید بفهمید که چه چیزی باعث ایجاد غبغب در افراد می‌شود.

علل شایع غبغب

غبغب مساله ساده ای است. فقط کمی چربی اضافی در اطراف فک وجود دارد. اما علل آن می تواند به طرز شگفت آوری پیچیده شود.

چربی اضافی: احتمالاً شایع‌ترین علت غبغب صرفاً چربی اضافی هنگامی اضافه وزن است. و بسته به نوع بدن شما، افزایش وزن در صورت شما می تواند به راحتی ظاهر شما را تغییر دهد.

پیری پوست

شایع ترین علت تأثیری است که سن روی پوست ما می گذارد. در اواسط دهه 20 زندگی، مقدار کلاژنی که پوست تولید می کند شروع به کاهش می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، پوست شروع به از دست دادن قابلیت ارتجاعی خود می کند و شروع به افتادگی می کند.

وضعیت بدنی نا مناسب

شما در حال خواندن این پست را روی تلفن هوشمند یا لپ‌تاپ هستید و این خود ممکن است بخشی از دلایل وجود غبغب باشد. این وضعیت سبب ضعیف شدن عضلات گردن است که باعث کاهش خاصیت ارتجاعی و سبب افتادگی می شود.

ساختار صورت

برخی از عوامل مرتبط با غبغب خارج از کنترل ما هستند. مهمترین آنها ساختار صورت ما است. همانطور که برخی از تیپ‌های بدنی به افراد اجازه می‌دهند که برخی افراد به شکلی جذاب‌تر از دیگران باشند.

ژنتیک

اگر به اعضای خانواده خود نگاه کنید و ببینید که بسیاری از آنها به سمت چانه های چاق و چاقی تمایل دارند، این احتمال وجود دارد که شما نیز مستعد ابتلا به یکی از آنها باشید.

و حالا به این مساله می رسیم که روش های رفع غبغب چیست و چگونه از آن خلاص شویم؟

روش های رفع غبغب سرسخت عبارتند از:

رژیم گرفتن برای کاهش کالری

مهم نیست که استادان تناسب اندام افراد مشهور چه می گویند، هیچ فرمول جادویی واقعی برای سوزاندن چربی وجود ندارد. در پایان روز، فقط ریاضیات است. شما باید کالری بیشتری نسبت به آنچه دریافت می کنید بسوزانید!

تبدیل مراقبت از پوست به یک نکته در سبک زندگی

اگر غبغب شما بیشتر مربوط به افتادگی پوست نسبت به چربی است، ممکن است زمان آن رسیده باشد که روال مراقبت از پوست خود را دوباره مرور کنید. در هر سنی یکی از روش های رفع غبغب اصلاح سبک زندگی روشی است که می توانید برای پیشگیری و حتی معکوس کردن بسیاری از علائم پیری انجام دهید.

امروزه روش های جراحی و غیر جراحی بسیاری چون لیفت غبغب و تخلیه غبغب بسیار پر کاربرد شده اند و در بین این روش ها می توان روش های رفع غبغب را نیز پیدا کرد که به بررسی آنها می پردازیم.

درمان های غیر جراحی

از بین روش های رفع غبغب اینکه کدام انتخاب برای شما مناسب است به شرایط منحصر به فرد شما بستگی دارد.

به عنوان مثال، پرکننده‌های پوستی، تکنیکی با واکنش سریع هستند که می‌توانند به سرعت اثر ضد پیری ایجاد کنند، چین و چروک‌ها را کاهش دهند و وضوح در ناحیه مورد نظر را بهبود بخشند. در مورد غبغب، می توان از فیلرها در امتداد زاویه خط فک استفاده کرد تا وضوح را افزایش دهد و ظاهر غبغب را کاهش دهد.

بوتاکس یکی دیگر از گزینه های بالقوه و غیر جراحی است. احتمالاً از کاربرد بوتاکس برای صاف کردن چین و چروک و خطوط ریز آگاه هستید. به طور مشابه می توان آن را به عضلات خط فک و گردن برای دستیابی به اثر لیفتینگ که ظاهر غبغب را به حداقل می رساند، تجویز کرد.

روش‌های غیرجراحی بیشتر به سفت کردن پوست نیز متکی هستند، یا با لیفت غیرتهاجمی پوست اطراف گردن یا با ترویج تولید کلاژن که به طور طبیعی پوست جوان‌تر و انعطاف‌پذیرتری تولید می‌کند.

راه حل های جراحی

در بین روش های رفع غبغب اگر هدف، معکوس شدن چشمگیر و دائمی غبغب باشد، جراحی می تواند مطمئن ترین راه حل باشد. اغلب این به این دلیل است که ژنتیک یا ساختار استخوانی فرد به سادگی سبب از دست دادن غبغب نیست. خوشبختانه، روش های جراحی در سال های اخیر پیشرفت های قابل توجهی داشته است. بسته به نیاز بیمار، ممکن است به جای لیفت صورت معمولی، کانتور صورت توصیه شود.

کانتورینگ شبیه لیفت صورت است، اما شدت کمتری دارد و به زمان بهبودی کمتری نیاز دارد. با این وجود، در کاهش ظاهر غبغب بسیار موثر است. خود لیفت صورت در حال حاضر کمتر از همیشه تهاجمی است. لیفت صورت بر برش‌های کمتری که نواحی کلیدی را هدف قرار می‌دهد، تاکیید دارد که حداکثر کاهش افتادگی و شلی گردن را ایجاد می‌کند. و از آنجایی که در بین روش های رفع غبغب این روش تعداد برش ها را به حداقل می رساند، زمان بهبودی نیز به حداقل می رسد.

در این مقاله به بررسی دلایل بوجود آمدن غبغب و روش های رفع غبغب پرداختیم و توصیه میکنیم برای پیگیری از ابتلا به آن ابتدا سبک زندگی خود را اصلاح کنید و در انتها چنانچه درگیر این مساله هستید و داشتن غبغب شما را آزار می دهد روش های جراحی و درمان های غیر جراحی می تواند کمک موثری برای شما باشد.