روش های لیفت صورت بدون جراحی

لیفت صورت غیر جراحی روشی است که به طور موقت پوست صورت شما را تازه، سفت یا حجیم می کند. نیازی به برش های بزرگ (بریدگی)، بیهوشی عمومی یا یک شب اقامت در بیمارستان نیست. لیفت صورت غیر جراحی معمولاً از ترکیبی از تکنیک ‌های کم تهاجمی و غیر جراحی استفاده می ‌کند. افرادی که نگران پیری پوست یا هر یک از مشکلات رایج پوست صورت هستند، ممکن است لیفت صورت غیر جراحی را در نظر بگیرند.

روش های لیفت صورت بدون جراحی

 ناراحتی خهایی مانند: افتادگی پوست و شل شدن ران (در اطراف صورت و خط فک)، سایه های دور چشم، گونه های فرو رفته، لب های نازک، چین و چروک، از جمله خطوط اخم (روی پیشانی)، پنجه کلاغی (در گوشه چشم) و خطوط ماریونت (در کناره‌ های دهان).

برخی از افراد مبتلا به بیماری های پوستی ممکن است کاندیدای مناسبی برای لیفت صورت غیر جراحی نباشند. اگر موارد زیر را دارید، قبل از درمان با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید: آکنه فعال، شیوع تب سرد، اگزما، خال ها، کک و مک، برچسب های پوستی یا سایر ضایعات پوستی، پسوریازیس، سوختگی های پوستی، مانند سوختگی های ناشی از پرتودرمانی، بثورات پوستی (درماتیت تماسی). همچنین توجه به این نکته مهم است که لیفت صورت غیر جراحی ممکن است برای نگرانی های زیبایی مانند چین و چروک های عمیق، پوست بسیار شل یا افتاده و زخم های شدید مناسب نباشد. از جمله روش های لیفت صورت بدون جراحی که بسیار مورد توجه قرار گرفته می شود لیفت با نخ است. در ادامه در مورد این روش ها بیشتر صحبت می کنیم.

تفاوت لیفت صورت غیر جراحی و جراحی

اجازه دهید ابتدا تفاوت لیفت صورت غیر جراحی و جراحی را بررسی کنیم. لیفت صورت جراحی از بریدگی در صورت برای سفت کردن پوست صورت و گردن استفاده می کند. لیفت صورت جراحی ممکن است چربی را به صورت شما منتقل کند یا عضلات صورت را تنظیم کند. برای این نوع روش، به بیهوشی عمومی و بستری شدن یک شبه در بیمارستان نیاز دارید. این درحالی است که درمان ‌های غیر جراحی نتایج کوتاه ‌مدتی دارند.

فواید روش های لیفت صورت بدون جراحی

اگر بخواهیم فواید روش های لیفت صورت بدون جراحی را بیان کنیم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مقرون به صرفه تر بودن؛ در مقایسه با لیفت صورت جراحی، روش های غیرجراحی یا کم تهاجمی هزینه کمتری دارد.
 • زمان بهبودی کمتر؛ به طور کلی، زمان بهبودی به طور قابل توجهی کمتر است. با برخی از روش ها، می توانید در همان روز به سر کار خود بازگردید.
 • زمان کوتاه عمل لیفت؛ بسیاری از درمان های غیرجراحی کمتر از یک ساعت طول می کشند.
 • ناراحتی کمتر در مقایسه با روش های جراحی؛ درمان های غیرجراحی معمولاً حداقل مراقبت های پس از آن را دارند. در بسیاری از موارد، شما می توانید هر گونه ناراحتی را با داروهای مسکن بدون نسخه کنترل کنید.
 • داشتن خطرات کمتر؛ از آنجایی که نیازی به بیهوشی عمومی یا برش های بزرگ ندارید، معمولاً خطرات کمتری با روش های زیبایی غیر جراحی همراه است.

به گفته الیزابت گدس بروس، متخصص پوست، شلی پوست تنها یکی از اجزای پیری است. او توضیح داد که از دست دادن حجم صورت شما نیز یکی از دلایل مهم پیری زودرس است. لیفت صورت به روش جراحی بسیاری از خطوط ریز و بافت پوستی که با افزایش سن ایجاد می شود را برطرف نمی کند. این جایی است که پرکننده ‌ها و دستگاه ‌های بازسازی کننده پوست مانند لیزر وارد عمل می‌ شوند.

انواع روش های لیفت صورت بدون جراحی

برخی انواع روش های لیفت صورت بدون جراحی عبارتند از:

 1. تزریق؛ که به عنوان پرکننده های پوستی شناخته می شود، تزریق به پر کردن ظاهر خطوط و چین و چروک کمک می کند. آنها همچنین می توانند پوست را جمع کنند و ظاهری جوان تر به شما نشان دهند و هرگونه هجوم یا هولناک را کاهش دهند.
 2. اولتراپی؛ که از فناوری سونوگرافی استفاده می کند و تنها روش غیر تهاجمی FDA است که باعث بلند شدن و محکم شدن پوست می شود.
 3. تنش میکرو جریان؛ میکرو جریان که معمولاً به عنوان “رنگ آمیزی صورت” توصیف می شود.
 4. کرایوفت؛ این روش کاملاً جدید است و در آن اسید هیالورونیک و CO2 را مستقیماً به پوست تحویل می دهد، دمای پوست را پایین می آورد و باعث می شود خون سطحی (اکسیژن رسانی واقعی) به سرعت برسد و منافذ منقبض شده را در اطراف اسید هیالورونیک پیچیده کند.
 5. لیزر؛ لیزرهای تولید کننده کلاژن، در لایه بازسازی، به پوست نفوذ می کنند. با گرم کردن کلاژن در زیر سطح پوست، به آرامی کار می کنند. کلاژن را گسترش می دهد، پوست را محکم کرده و مویرگ های شکسته را کوچک می کند.
 6. کیت تونینگ صورت؛ یک دستگاه دستی و میکرو جریانی است که با پنج دقیقه استفاده روزانه، صورت را شکل می دهد و چین و چروک ها را کاهش می دهد.
 7. سرم لیفتینگ سلولی؛ استفاده منظم از سرم لیفتینگ می ‌تواند آبرسانی به پوست را افزایش داده و چهره ‌ای جوان ‌تر به شما بدهد. در این سرم، سنتلا آسیاتیکا تولید کلاژن را تقویت می کند و جلبک استحکام را بهبود می بخشد.

در این مقاله در مورد روش های لیفت صورت بدون جراحی به بیان مطالبی پرداختیم. اشاره نمودیم که یکی از روش های معمول و بسیار مورد توجه لیفت صورت، لیفت با نخ است. اشاره نمودیم که چه تفاوت هایی بین لیفت صورت با جراحی و بدون جراحی وجود دارد. در مورد فواید روش های غیر جراحی نیز صحبت کرده و توضیحاتی را پیرامون آن بیان کردیم. در پایان برخی از انواع این روش ها را نام برده و در مورد آنها توضیحاتی را دادیم.