روش های لیفت صورت بدون جراحی

لیفت صورت غیر جراحی روشی است که به طور موقت پوست صورت شما را تازه، سفت یا حجیم می کند. نیازی به برش های بزرگ (بریدگی)، بیهوشی عمومی یا یک شب اقامت در بیمارستان نیست. لیفت صورت غیر جراحی معمولاً از ترکیبی از تکنیک ‌های کم تهاجمی و غیر جراحی استفاده می ‌کند. افرادی که نگران پیری پوست یا هر یک از مشکلات رایج پوست صورت هستند، ممکن است لیفت صورت غیر جراحی را در نظر بگیرند.

 ناراحتی خهایی مانند: افتادگی پوست و شل شدن ران (در اطراف صورت و خط فک)، سایه های دور چشم، گونه های فرو رفته، لب های نازک، چین و چروک، از جمله خطوط اخم (روی پیشانی)، پنجه کلاغی (در گوشه چشم) و خطوط ماریونت (در کناره‌ های دهان).

برخی از افراد مبتلا به بیماری های پوستی ممکن است کاندیدای مناسبی برای لیفت صورت غیر جراحی نباشند. اگر موارد زیر را دارید، قبل از درمان با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید: آکنه فعال، شیوع تب سرد، اگزما، خال ها، کک و مک، برچسب های پوستی یا سایر ضایعات پوستی، پسوریازیس، سوختگی های پوستی، مانند سوختگی های ناشی از پرتودرمانی، بثورات پوستی (درماتیت تماسی). همچنین توجه به این نکته مهم است که لیفت صورت غیر جراحی ممکن است برای نگرانی های زیبایی مانند چین و چروک های عمیق، پوست بسیار شل یا افتاده و زخم های شدید مناسب نباشد. از جمله روش های لیفت صورت بدون جراحی که بسیار مورد توجه قرار گرفته می شود لیفت با نخ است. در ادامه در مورد این روش ها بیشتر صحبت می کنیم.

تفاوت لیفت صورت غیر جراحی و جراحی

اجازه دهید ابتدا تفاوت لیفت صورت غیر جراحی و جراحی را بررسی کنیم. لیفت صورت جراحی از بریدگی در صورت برای سفت کردن پوست صورت و گردن استفاده می کند. لیفت صورت جراحی ممکن است چربی را به صورت شما منتقل کند یا عضلات صورت را تنظیم کند. برای این نوع روش، به بیهوشی عمومی و بستری شدن یک شبه در بیمارستان نیاز دارید. این درحالی است که درمان ‌های غیر جراحی نتایج کوتاه ‌مدتی دارند.

روش های لیفت صورت بدون جراحی

فواید روش های لیفت صورت بدون جراحی

اگر بخواهیم فواید روش های لیفت صورت بدون جراحی را بیان کنیم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مقرون به صرفه تر بودن؛ در مقایسه با لیفت صورت جراحی، روش های غیرجراحی یا کم تهاجمی هزینه کمتری دارد.
 • زمان بهبودی کمتر؛ به طور کلی، زمان بهبودی به طور قابل توجهی کمتر است. با برخی از روش ها، می توانید در همان روز به سر کار خود بازگردید.
 • زمان کوتاه عمل لیفت؛ بسیاری از درمان های غیرجراحی کمتر از یک ساعت طول می کشند.
 • ناراحتی کمتر در مقایسه با روش های جراحی؛ درمان های غیرجراحی معمولاً حداقل مراقبت های پس از آن را دارند. در بسیاری از موارد، شما می توانید هر گونه ناراحتی را با داروهای مسکن بدون نسخه کنترل کنید.
 • داشتن خطرات کمتر؛ از آنجایی که نیازی به بیهوشی عمومی یا برش های بزرگ ندارید، معمولاً خطرات کمتری با روش های زیبایی غیر جراحی همراه است.

به گفته الیزابت گدس بروس، متخصص پوست، شلی پوست تنها یکی از اجزای پیری است. او توضیح داد که از دست دادن حجم صورت شما نیز یکی از دلایل مهم پیری زودرس است. لیفت صورت به روش جراحی بسیاری از خطوط ریز و بافت پوستی که با افزایش سن ایجاد می شود را برطرف نمی کند. این جایی است که پرکننده ‌ها و دستگاه ‌های بازسازی کننده پوست مانند لیزر وارد عمل می‌ شوند.

خدمات کلینیک گونه : بلفاروپلاستی

انواع روش های لیفت صورت بدون جراحی

برخی انواع روش های لیفت صورت بدون جراحی عبارتند از:

 1. تزریق؛ که به عنوان پرکننده های پوستی شناخته می شود، تزریق به پر کردن ظاهر خطوط و چین و چروک کمک می کند. آنها همچنین می توانند پوست را جمع کنند و ظاهری جوان تر به شما نشان دهند و هرگونه هجوم یا هولناک را کاهش دهند.
 2. اولتراپی؛ که از فناوری سونوگرافی استفاده می کند و تنها روش غیر تهاجمی FDA است که باعث بلند شدن و محکم شدن پوست می شود.
 3. تنش میکرو جریان؛ میکرو جریان که معمولاً به عنوان “رنگ آمیزی صورت” توصیف می شود.
 4. کرایوفت؛ این روش کاملاً جدید است و در آن اسید هیالورونیک و CO2 را مستقیماً به پوست تحویل می دهد، دمای پوست را پایین می آورد و باعث می شود خون سطحی (اکسیژن رسانی واقعی) به سرعت برسد و منافذ منقبض شده را در اطراف اسید هیالورونیک پیچیده کند.
 5. لیزر؛ لیزرهای تولید کننده کلاژن، در لایه بازسازی، به پوست نفوذ می کنند. با گرم کردن کلاژن در زیر سطح پوست، به آرامی کار می کنند. کلاژن را گسترش می دهد، پوست را محکم کرده و مویرگ های شکسته را کوچک می کند.
 6. کیت تونینگ صورت؛ یک دستگاه دستی و میکرو جریانی است که با پنج دقیقه استفاده روزانه، صورت را شکل می دهد و چین و چروک ها را کاهش می دهد.
 7. سرم لیفتینگ سلولی؛ استفاده منظم از سرم لیفتینگ می ‌تواند آبرسانی به پوست را افزایش داده و چهره ‌ای جوان ‌تر به شما بدهد. در این سرم، سنتلا آسیاتیکا تولید کلاژن را تقویت می کند و جلبک استحکام را بهبود می بخشد.

 

ریکاوری بعد از جراحی لیفت صورت چگونه است؟

بیماران دکتر معمولاً مدت کوتاهی پس از عمل به خانه می‌روند، جایی که به احتمال زیاد استراحت و توجه خوبی دارند. دکتر به بیماران توصیه می کند که قبل از جراحی یک منطقه بهبودی را با تمام چیزهایی که نیاز دارند ایجاد کنند. بالا نگه داشتن سر و استفاده از یخ در فواصل زمانی مناسب کلیدی است. اکثر بیماران دریافتند که داشتن یک دوست یا یکی از اعضای خانواده نزدیک برای کمک در چند روز اول بسیار مفید است. اکثر بیماران بعد از عمل درد کمی را گزارش می‌کنند و اغلب در عرض یک یا دو روز فقط از داروهای مسکن بدون نسخه استفاده می‌کنند.

پس از جراحی لیفت صورت، بیماران ممکن است درجات مختلفی از تورم، ناراحتی و کبودی را تجربه کنند. برای کمک به کاهش این اثرات، مهم است که هر دستورالعمل بعد از عمل را به دقت دنبال کنید. وسعت عمل احتمالاً طول و ماهیت بهبودی را تعیین می کند. بخیه ها در حدود 5 روز بیرون می آیند و کبودی می تواند از چند روز تا دو هفته طول بکشد. اکثر بیماران می توانند در عرض چند روز فعالیت های معمول خود را منهای فعالیت بدنی شدید از سر بگیرند. دکتر مطمئن می شود که تماس بیماران پس از انجام عمل برای هر گونه سوال یا مشکلی که ممکن است رخ دهد بسیار آسان است.

درمان هایی برای حفظ نتایج لیفت صورت

پیری بر اساس ژنتیک و عادات سبک زندگی شما ادامه خواهد داشت، اما بیماران لیفت صورت همیشه جوان‌تر و سرحال‌تر از آنچه که بدون جراحی هستند به نظر می‌رسند. پس از بهبودی کامل از لیفت صورت، طیف وسیعی از درمان‌های غیرجراحی وجود دارد که می‌تواند نتایج جراحی را طولانی‌تر یا افزایش دهد و به رفع علائم خفیف پیری مانند کاهش حجم، آسیب‌های ناشی از نور خورشید و چین و چروک کمک کند. این درمان ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

لایه برداری پوست با لیزر

برای تغییر کامل رنگ و بافت پوست طراحی شده است، لایه برداری پوست با لیزر می تواند به شما در کاهش لکه های ناشی از نور خورشید، منافذ بزرگ، چین و چروک ها و سایر انواع آسیب ها کمک کند تا چهره ای سالم تر نشان دهد.

خدمات کلینیک گونه : بوکال فت

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ با فرکانس رادیویی، که اغلب به عنوان موثرترین روش میکرونیدلینگ در نظر گرفته می شود، رشد پوست جدیدتر، نرم تر و سالم تر را تقویت می کند و در عین حال به سفت شدن هرگونه شلی یا شلی کمک می کند.

جای زخم های لیفت صورت من چگونه خواهد بود؟

تجربه و تخصص دکتر در جراحی لیفت صورت، همراه با تکنیک های کمتر تهاجمی که او اغلب استفاده می کند، او را قادر می سازد تا جای زخم قابل مشاهده را به حداقل برساند. اکثر بیماران دکتر متوجه می شوند که جای زخم مشکلی نیست، زیرا برش های آنها به خوبی در خط مو و سایر مناطقی که به راحتی پنهان می شوند / استتار می شوند، قرار گرفته است. در ابتدا برش ها ممکن است قرمزتر و برجسته تر به نظر برسند، اما با بهبود بیشتر و بلوغ بافت اسکار، رنگ آنها به طور کلی محو می شود و بافت صاف می شود.

اگر بعد از جراحی به درستی از برش های خود مراقبت کنید، آنتی بیوتیک های خود را طبق توصیه مصرف کنید و در تمام جلسات بعدی شرکت کنید، احتمال عفونت را تا حد زیادی کاهش می دهید، که عارضه ای است که می تواند منجر به زخم های برجسته تر شود. کسانی که نگران جای زخم پس از جراحی هستند می توانند از دکتر عکسی از نتایج بیماران لیفت صورت خود بخواهند تا ببینند برش های آنها چقدر خوب شده است.

هزینه لیفت صورت چقدر است؟

به طور کلی، هزینه لیفت صورت با اسکار کوتاه با پلاتیسما پلاستی (لیفت گردن) در مطب ها هزینه نسبتا بالایی دارد. هر جراحی لیفت صورت برای ایجاد نتایج مطلوب برای هر بیمار بر اساس نیازها، نگرانی ها و اهداف منحصر به فرد برنامه ریزی شده است. این رویکرد سفارشی به این معنی است که هر جراحی متفاوت است و قیمت ها می تواند متفاوت باشد، شرکت در مشاوره با دکتر برای اطلاع از هزینه لیفت صورت شما مهم است. عوامل زیادی می توانند بر قیمت لیفت صورت شما تاثیر بگذارند، از جمله:

 • تکنیک لیفت صورت توصیه شده
 • پیچیدگی رویه کلی
 • روش ها و تکنیک های اضافی (مانند لیپوساکشن گردن یا جراحی پلک)

پس از مشاوره با دکتر، شما این فرصت را خواهید داشت که تخمین قیمت طرح جراحی را که او توصیه میکند، بررسی کنید. همچنین می‌توانید در مورد انواع پرداختی که می‌پذیرد (از جمله کارت‌های اعتباری اصلی) و گزینه‌های تامین مالی جراحی پلاستیک که ارائه می‌دهیم، راه‌های زیادی را برای متقاضیان تایید شده برای مقرون‌به‌صرفه‌تر و راحت‌تر کردن هزینه‌های روش‌های انتخابی ارائه می‌دهد.

روش های لیفت صورت بدون جراحی

نکات مهم در انتخاب جراح لیفت صورت

انتخاب جراح لیفت صورت، یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که باید در مورد جوانسازی پوست صورت خود بگیرید. یک جراح لیفت صورت خوب، می‌تواند به شما کمک کند تا نتایجی طبیعی و رضایت‌بخش را به دست آورید.

در اینجا، برخی از نکات مهم در انتخاب جراح لیفت صورت آورده شده است:

تجربه و مهارت: جراح شما باید تجربه و مهارت کافی در انجام جراحی لیفت صورت داشته باشد. می‌توانید برای بررسی تجربه و مهارت جراح، به دنبال توصیه‌های دوستان و آشنایان خود باشید. همچنین، می‌توانید از انجمن جراحان پلاستیک ایران (ISPAS) یا انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS) درخواست کنید تا لیست جراحان پلاستیک واجد شرایط در منطقه شما را به شما ارائه دهند.

تخصص: جراح شما باید در زمینه جراحی پلاستیک صورت، تخصص داشته باشد. این امر به شما اطمینان می‌دهد که جراح شما از دانش و مهارت لازم برای انجام این جراحی برخوردار است.

آموزش و اعتبار: جراح شما باید از یک موسسه معتبر آموزش دیده باشد و دارای مجوز معتبر از یک سازمان معتبر باشد.

نظرات بیماران: می‌توانید برای بررسی نظرات بیماران سابق جراح، از گوگل یا سایر منابع آنلاین استفاده کنید.

جلسه مشاوره: قبل از انجام جراحی، حتماً با جراح خود جلسه مشاوره داشته باشید. در این جلسه، جراح به بررسی وضعیت شما می‌پردازد و بهترین روش درمانی را برای شما توصیه می‌کند. همچنین، می‌توانید در مورد انتظارات خود از جراحی با جراح صحبت کنید.

در اینجا، برخی از سوالاتی که می‌توانید در جلسه مشاوره از جراح خود بپرسید، آورده شده است:

 • آیا شما تجربه کافی در انجام جراحی لیفت صورت دارید؟
 • چه نوع برش‌هایی برای جراحی لیفت صورت استفاده می‌کنید؟
 • مدت زمان جراحی چقدر است؟
 • دوره نقاهت جراحی چقدر است؟
 • چه عوارض احتمالی وجود دارد؟
 • هزینه جراحی چقدر است؟

با پرسیدن این سوالات، می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد جراح و جراحی لیفت صورت کسب کنید.