توصیه های قبل از عمل پی آر کی

عمل پی آر کی که می دانیم یکی از عمل های زیبایی که غالبا مردم انجام می دهند لیفت صورت است که یکی از بخش های آن لیفت پلک یا بلفاروپلاستی است. وقتی دید شما بدون عینک یا لنز واضح نیست، اما نمی ‌خواهید تا آخر عمر به آن دستگاه‌ ها تکیه کنید، جراحی ممکن است گزینه خوبی باشد. چندین نوع جراحی برای انتخاب دارید، از جمله پی آر کی (PRK). درست مانند لیزیک، پی آر کی شامل استفاده از لیزر برای تغییر شکل قرنیه است.

اما برخلاف لیزیک، پی آر کی به استفاده از فلپ قرنیه متکی نیست. انواع زیادی از عمل پی آر کی وجود دارد که ممکن است پزشک شما برای کمک به پاکسازی بینایی شما انتخاب کند. پی آر کی معمولاً برای افرادی که قرنیه نازک دارند یا در ورزش های تماسی شرکت می کنند توصیه می شود. پی آر کی برای این نشانه ‌ها تا حد زیادی با روش SMILE جایگزین شده است که برخلاف پی آر کی، بینایی را بهبود می‌ بخشد و ورزش ‌های تماسی منع مصرف ندارند. در این مقاله قصد داریم توصیه های قبل از عمل پی آر کی صحبت کنیم. 

عمل پی آر کی چیست؟

همانطور که بیان کردیم یکی از عمل های زیبایی که غالبا مردم انجام می دهند لیفت صورت است که یکی از بخش های آن لیفت پلک یا بلفاروپلاستی است، اما عمل پی آر کی نیز در کنار آنها می تواند انجام گیرد. قبل از اینکه در مورد توصیه های قبل از عمل پی آر کی صحبت کنیم اجازه دهید ابتدا ببینیم عمل پی آر کی چیست؟ کراتکتومی فوتورفرکتیو (PRK) یک جراحی لیزری چشم است. به طور خاص یک نوع جراحی انکساری است. مشکل انکساری جایی است که چشمان شما نور را به درستی خم نمی کند، که شما را از دیدن بهترین حالت خود باز می دارد. این احتمال وجود دارد که پس از PRK دیگر نیازی به عینک یا لنزهای تماسی خود نداشته باشید، یا حداقل فقط برای فعالیت های خاصی مانند مطالعه یا رانندگی در شب نیاز پیدا خواهید کرد.

عمل پی آر کی

چرا عمل پی آر کی انجام می شود؟

همانطور که بیان کردیم یکی از عمل های زیبایی که غالبا مردم انجام می دهند لیفت صورت است که یکی از بخش های آن لیفت پلک یا بلفاروپلاستی است، اما چرا عمل پی آر کی انجام می شود؟ کراتکتومی فوتورفرکتیو برای درمان عیوب انکساری چشم انجام می شود. با استفاده از لیزر برای تغییر شکل قرنیه، این روش نحوه متمرکز شدن پرتوهای نور بر روی شبکیه چشم را بهبود می بخشد. اگر مشکلات چشمی زیر در شما تشخیص داده شده باشد، ممکن است به پی آر کی نیاز داشته باشید:

  • نزدیک بینی،
  • دوربینی،
  • آستیگماتیسم (شکل چشم شما باعث تاری دید می شود).

دستورالعمل های قبل از عمل پی آر کی

حال بیایید ببینیم توصیه های قبل از عمل پی آر کی شامل چه چیزهایی است. یکی از این کارهایی که باید به آن توجه داشت این است که در روز عمل از ادکلن یا عطر استفاده نکنید. همچنین قبل از عمل موهای خود را با شامپو بشویید. وارد کردن آب و صابون به چشم پس از عمل می تواند بسیار تحریک کننده باشد و ممکن است بر نتیجه تأثیر منفی بگذارد. همچنین باید آماده باشید تا پس از انجام عمل، شخصی را در سفر به خانه از مرکز لیزر همراهی کنید. این یک اقدام احتیاطی ایمنی و پزشکی است که باید به شدت رعایت شود. 

چگونه برای پی آر کی آماده شوید؟

در بحث توصیه های قبل از عمل پی آر کی باید بدانید که چگونه برای عمل پی آر کی آماده شوید. همانطور که بیان کردیم یکی از عمل های زیبایی که غالبا مردم انجام می دهند لیفت صورت است که یکی از بخش های آن لیفت پلک یا بلفاروپلاستی است، اما عمل پی آر کی چگونه انجام می گیرد و باید چگونه برای عمل پی آر کی آماده شوید؟ عمل پی آر کی یک عمل جراحی چشم است که برای کمک به اصلاح نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم انجام می شود. وقتی به درستی انجام شود، حتی ممکن است باعث شود که به عینک یا مخاطبین خود نیاز نداشته باشید.

خدمات گونه کلینیک : لیفت غبغب و بوکال فت

در بسیاری از موارد، این عمل به جای لیزیک توصیه می شود. با این حال، چند کار وجود دارد که باید برای آماده شدن برای این روش انجام دهید. برای شروع، شما با چشم پزشک خود ملاقات خواهید کرد تا در مورد این روش و آنچه در طول و بعد از آن انتظار دارید صحبت کنید. این جلسات با پزشک شما زمان ‌های ایده ‌آلی برای پرسیدن سؤالات است، بنابراین شما کاملاً درک می ‌کنید که چه چیزی باید انتظار داشته باشید و چگونه باید آماده شوید. هرچه آمادگی بهتری داشته باشید، بهبودی و انجام یک روش موفقیت آمیز برای شما آسان تر خواهد بود. 

در صبح روز جراحی باید چیزهای زیادی را به خاطر بسپارید. برای شروع، روز را طبق معمول با صبحانه شروع کنید، اگرچه عاقلانه است که کافئین را به یک فنجان چای یا قهوه محدود کنید. در حالی که ممکن است دوش بگیرید، پزشک ممکن است از آرایش، کرم دور چشم، لوسیون صورت، عطر، افترشیو، ادکلن و اسپری مو خودداری کند. مگر اینکه پزشک شما خلاف آن را بگوید، می توانید داروهایی را که به طور معمول در هر روز مصرف می کنید مصرف کنید. در مورد لباس، مطمئن شوید که لباس راحتی بپوشید، مانند شلوار گرمکن و تی شرت یا گرمکن گشاد. جواهرات نپوشید و اشیای قیمتی دیگر را در خانه نگذارید. اگر موهایتان بلند است، به این فکر کنید که آنها را به صورت دم اسبی یا کش بیاندازید تا از صورتتان دور شود. 

در این مقاله در مورد توصیه های قبل از عمل پی آر کی مطالبی را عنوان نمودیم. اشاره کردیم که در واقع عمل پی آر کی چیست؟ و چرا از این عمل استفاده می گردد. در مورد اینکه دستورالعمل های قبل از این نوع عمل چیست و چه کارهایی باید انجام گیرد صحبت کردیم و توضیحاتی پیرامون آن بیان کردیم.