لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس نوعی عمل زیبایی است که خطوط اخم بین ابروها را درمان می کند. همچنین با تزریق بوتاکس آرایشی، ارتفاع ابروها را افزایش می دهند. در واقع با شل کردن ماهیچه های زیرین برای صاف کردن پوست در قسمت بیرونی و شل کردن عضلات بین ابروها انجام می شود. با این کار به عضلات پیشانی اجازه داده می شود تا ماهیچه ‌های آرام شده بین ابروها را به سمت بالا بکشند و در نتیجه ابروها را بالا ببرند و چشم ‌ها را باز کنند. تزریق بوتاکس اضافی را می توان در انتهای ابروها قرار داد تا به شل شدن آن عضلات نیز کمک کند. با این کار به ماهیچه های پیشانی اجازه داده می شود تا آن ناحیه نیز بالا برود. بسته به سن ماهیچه ‌هایی که برای بالا کشیدن ماهیچه ‌هایی که اکنون شل شده ‌اند فعال مانده ‌اند، مقدار لیفتی که انجام می گیرد، متفاوت است.

برای خطوط اخم بین ابروها، می توان با این روش به صاف کردن چین و چروک های عمیق بدون جراحی کمک کرد. بوتاکس یک روش غیر جراحی است و با لیفت ابرو سنتی متفاوت است، که نوعی جراحی زیبایی است که شامل برش و برداشتن پوست می شود. تزریق بوتاکس همچنین برای درمان بیماری هایی مانند اسپاسم گردن، تعریق بیش از حد، مثانه بیش فعال و تنبلی چشم استفاده می شوند. تزریق بوتاکس همچنین ممکن است به پیشگیری از میگرن مزمن کمک کند. در تزریق بوتاکس از سمی به نام onobotulinumtoxinA برای جلوگیری موقت از حرکت ماهیچه استفاده می شود. این سم توسط میکروبی تولید می شود که باعث بوتولیسم، نوعی مسمومیت غذایی می شود.

در این مقاله می خواهیم در مورد لیفت ابرو با تزریق بوتاکس و طریقه انجام آن و همچنین خطرات این کار مطالب و نکاتی را بیان کنیم. در ادامه به بررسی دقیق تر این عمل، خواهیم پرداخت.

نحوه انجام لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

نحوه انجام لیفت ابرو با تزریق بوتاکس چگونه است؟ روش های مختلفی برای لیفت ابرو وجود دارد که از جمله این روش ها لیفت با نخ است. اما امروزه با تزریق بوتاکس این کار را انجام می دهند. در جراحی زیبایی یکی از کارهایی که انجام می گیرد بوکال فت است که چربی های ناحیه زیرین پوست را بر می دارند تا بتوانند صورت را به راحتی شکل دهند. در لیفت ابرو باید چند قسمت را تغییر دهند. یکی از این قسمت ها پلک است. لیفت پلک باعث می شود تا حالت چشم به فرم اصلی خود بازگردد. با عمل بلفاروپلاستی که در آن پوست اضافی پلک ها را از بین می برند، پلک ها حالت جوانی و کشیده تری به خود می گیرند. هر چند برای زیبایی فرم صورت باید قسمت های دیگر صورت نیز مورد توجه قرار گیرد که شامل لیفت غبغب نیز می گردد اما در لیفت صورت یکی از مهم ترین بخش ها، چشم و اطراف آن است.

اما یکی دیگر از کارهایی که انجام می دهند لیفت غبغب است که اهمیت زیادی در شکل دادن به صورت دارد. در این روش با برداشتن چربی های زیر چونه باعث تخلیه غبغب می گردند و از اینرو شکل نهایی صورت می تواند شکل مثلثی به خود بگیرد.

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس چقدر طول می کشد؟

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس چقدر طول می کشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت لیفت ابرو با تزریق بوتاکس که یک نوع لیفت ابرو بدون جراحی است، معمولاً به اندازه هر درمان نوروتوکسین دیگر طول می کشد، اگرچه این بازه زمانی بین افراد متفاوت است. هنگام استفاده از بوتاکس نتایج به طور کلی برای سه تا چهار ماه باقی می ‌مانند. با درمان مداوم و نگهداری منظم، لیفت ابرو با تزریق بوتاکس نه تنها ریزش ابروهای موجود را معکوس می کند، بلکه روند طبیعی پیری را نیز کند می کند و از افزایش پایین آمدن ناحیه پیشانی و ابرو در طول زمان، جلوگیری به عمل می آورد. مانند بسیاری از روش‌های جراحی، نتایج جراحی لیفت ابرو به مدت طولانی‌ تری باقی می ‌مانند، اما با این حال، دائمی در نظر گرفته نمی ‌شوند، زیرا نمی ‌توانند تغییرات مداوم پیری پوست و ماهیچه ‌ها را متوقف کنند. از آنجایی که پزشکی زیبایی هنوز نسبتاً جدید است، داده های زیادی برای ثبت مدت زمان نتایج جراحی لیفت ابرو وجود ندارد.

خطرات لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

به طور کلی، تزریق بوتاکس برای اکثر افراد بی خطر در نظر گرفته می شود. با این حال، خطر عوارض جانبی نیز وجود دارد. ممکن است کمی قرمزی، تورم و کبودی در محل تزریق مشاهده شود که ممکن است چنین علائمی در عرض یک هفته از بین بروند. به طور خلاصه خطرات لیفت ابرو با تزریق بوتاکس عبارتند از: سردرد، بی حسی، مشکلات تنفسی، افتادگی ابروها یا پلک ها، مشکلات خوردن و بلع، تغییر گفتار و عفونت در ناحیه دهان. در نهایت، در خرید بوتاکس و انتخاب پزشک بسیار دقت کرده و یا از تزریق در یک مرکز غیرپزشکی پرهیز کنید که می تواند منجر به عوارض جدی مانند فلج شود.

در این مقاله به بررسی لیفت ابرو با تزریق بوتاکس پرداختیم که بیان کردیم در این روش با تزریق ماده سمی به قسمت های مختلف صورت، باعث جوان تر شدن آن و همچنین فرم گرفتن صورت می گردد. همچنین در مورد نحوه انجام این کار به طور دقیق تر مطالبی را بیان کردیم و در ادامه به برخی از خطرات این کار اشاره نمودیم. با توجه به مطالب گفته شده نتیجه می گیریم که مراجعه به متخصص مورد اطمینان و همچنین استفاده از بوتاکس های معتبر، می تواند آسودگی خاطر بیشتری برای شما به همراه داشته باشد.