لیفت غبغب با جراحی

لیفت غبغب یک روش جراحی است که به طور خاص برای اصلاح پوست اضافی و شلی غبغب طراحی شده است. غبغب یک فرد می تواند به عنوان شاخصی برای سن آنها باشد. علاوه بر این، شل بودن و افتادگی غبغب باعث می شود که فرد مسن تر از سن خود به نظر برسد و زیبایی چهره او را کاهش دهد. استرس، ژنتیک، پیری و آسیب های ناشی از نور خورشید همگی به این ظاهر پیر غبغب کمک می کنند. متأسفانه محصولات مراقبت از پوست و درمان‌های غیرتهاجمی تأثیر چندانی در بهبود شلی و افتادگی پوست مرتبط با پیری غبغب ندارند. اینجاست که روش هایی مانند تخلیه غبغب به میان می آیند.

جراحی لیفت غبغب این توانایی را دارد که تعریف و کانتور مشخصه یک غبغب و فک جوان را بازیابی کند. پوست اضافی، بافت چربی و نوارهای عضلانی پلاتیسمی ممکن است با ترکیبی از تکنیک ها اصلاح شوند. این موارد شامل لیپوساکشن غبغب، برداشتن مستقیم پوست و چربی و همچنین بازکردن یا تعلیق مجدد عضله غبغب است. بسته به میزان شلی غبغب، چنین تکنیک هایی ممکن است به تنهایی یا به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار گیرند. لیفت غبغب ممکن است همراه با لیفت صورت یا به تنهایی انجام شود.

دلایلی برای لیفت غبغب 

  • شلی بیش از حد و افتادگی پوست در امتداد خط غبغب که معمولاً به آن غبغب بوقلمون مانند می گویند
  • چین های پوستی برجسته یا نوارهای عضلانی پلاتیسمی که می تواند توجه را به غبغب پیر جلب کند
  • غبغب یا غبغب بیش از حد پر ظاهر شده با عدم وجود خط فک مشخص و منحنی

روش لیفت غبغب

رویکرد جراحی لیفت غبغب به ناهنجاری زمینه ای بستگی دارد. پوست اضافی، چربی بیش از حد، یا شلی بیش از حد و جدا شدن عضله پلاتیسما همگی می توانند به ظاهر پیری غبغب کمک کنند. اغلب اوقات این ویژگی ها با هم رخ می دهند. هدف جراحی برای درمان این مشکلات به صورت جداگانه است. جراحی لیفت غبغب تحت آرامبخشی یا بیهوشی عمومی انجام می شود. برش‌های جراحی لیفت غبغب معمولاً در پشت گوش‌ها و یا زیر چانه قرار می‌گیرند و اجازه می‌دهند جای زخم‌ها به خوبی پنهان شوند. این ویژگی همانند لیفت صورت با نخ است.

پوست اضافی و شل با برداشتن و لایه برداری مجدد پوست درمان می شود. چربی اضافی را می توان با تخلیه غبغب، برداشتن مستقیم یا هر دو، بسته به مقدار و محل درمان کرد. باندهای پلاتیسمی یا عضلانی برجسته بهتر است با بخیه زدن و تعلیق مجدد عضله درمان شوند و به بازسازی غبغب مشخص و جوان کمک کنند. این تکنیک ها ممکن است برای دستیابی به نتایج بهینه در موارد منتخب ترکیب شوند.

در برخی از بیماران، جراحی لیفت غبغب ممکن است با بزرگ کردن چانه برای یک نتیجه ایده آل ترکیب شود. جراحی لیفت غبغب معمولاً دو تا سه ساعت یا بیشتر طول می کشد اگر همراه با روش دیگری مانند لیفت صورت انجام شود. معمولاً بیماران در همان روز بعد از عمل جراحی به خانه مرخص می شوند.

خدمات گونه کلینیک : بلفاروپلاستی

لیف غبغب

نتایج حاصل از جراحی لیفت غبغب

لیفت غبغب بهبود قابل توجهی ایجاد می کند، ظاهر شما را شاداب می کند و شما را جوان تر نشان می دهد. حتی ممکن است اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

اهداف جراحی لیفت غبغب

لیفت غبغب یا ریتیدکتومی تحتانی، با هدف کاهش علائم پیری در خط فک و غبغب شما انجام می شود. برای دستیابی به بهبود قابل مشاهده در غبغب، جراحی لیفت غبغب انجام می شود. اغلب تغییرات در ظاهر شما که ناشی از شلی پوست، از دست دادن ماهیچه یا رسوبات چربی زیر چانه و فک است، می تواند ناخواسته باشد. گاهی اوقات، غبغب شما می تواند به نظر برسد که  غبغب دارید. دکتر راو به دنبال اصلاح این مسائل در طی جراحی پلاستیک لیفت غبغب است.

کاندیدای خوب برای لیفت غبغب

اگر می خواهید از شر افتادگی پوست یا چربی اضافی غبغب خود خلاص شوید، کاندیدای ایده آل برای جراحی لیفت غبغب هستید. مهم است که قبل از انجام این جراحی اهداف زیبایی واقع بینانه داشته باشید. می تواند تأثیر چشمگیری بر ظاهر شما داشته باشد و ظاهری جوان تر به شما بدهد. افراد غیر سیگاری کاندیدای خوبی برای این روش جراحی هستند. شما نباید هیچ بیماری زمینه ای که ممکن است مانع بهبود و لخته شدن خون شود، نداشته باشید.

بهبودی 

جراحی لیفت غبغب نیاز به استراحت و یک دوره نقاهت کوتاه دارد. ممکن است پس از جراحی نیاز به پوشیدن لباس های فشرده کننده داشته باشید. کبودی و تورم طبیعی است و باید پس از چند هفته از بین برود. از چرخاندن یا خم شدن غبغب خود اجتناب کنید و سعی کنید همیشه آن را صاف نگه دارید تا بهبودی آسان تر شود. ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد تا به طور کامل پس از عمل جوانسازی غبغب بهبود یابد. از ورزش های شدید خودداری کنید و سعی کنید لباس هایی بپوشید که نیازی به کشیدن روی سر خود ندارید.

خدمات گونه کلینیک : بوکال فت

لیفت غبغب

ریکاوری بعد از لیفت غبغب

بلافاصله پس از جراحی، به منظور کاهش زمان بهبودی و کاهش تورم، غبغب بانداژ می شود. مانند تمام جراحی های صورت، برنامه ریزی برای یک هفته آرام پس از جراحی بسیار مهم است. همچنین مهم است که سر خود را بالاتر از سطح قلب قرار دهید تا تورم به حداقل برسد. این به معنای خوابیدن روی چند بالش بعد از جراحی است.

چه چیزی باعث  غبغب می شود؟

پاسخ: دلایل زیادی برای داشتن  غبغب وجود دارد، مانند فک فرورفته، ساختار استخوانی ضعیف، پوست شل، چند پوند اضافی یا از دست دادن خطوط جوان صورت به دلیل افزایش سن. شاید پدر، مادر، عمو یا عمه شما نیز این مشکل را داشته اند و از طریق ژنتیک منتقل شده است. غبغب یکی از اولین مناطقی است که اثرات پیری – از جمله جیب های چربی سرسخت – در آن ظاهر می شود.

جراحی غبغب چیست؟

پاسخ: رویه هایی که روی غبغب متمرکز می شوند شامل یک سری روش های مختلف مانند لیفت غبغب و لیپوساکشن غبغب هستند. لیپوساکشن سلول‌های چربی زیر پوست را با یک کانولای کوچک شل می‌کند و از بین می‌برد، در حالی که لیفت غبغب عضلات را تغییر مکان می‌دهد و پوست شل را که چین و چروک ایجاد می‌کند، از بین می‌برد.

چه کسی کاندیدای مناسب برای جراحی غبغب است؟

پاسخ: بیمار ایده‌آل برای این روش‌ها فردی است که سالم و لاغر است، اما می‌خواهد مقداری پوست اضافی یا رژیم غذایی و چربی چانه مقاوم در برابر ورزش را از دست بدهد. یک فرد نسبتا جوان با رنگ پوست خوب و سفت ممکن است از لیپوساکشن غبغب سود ببرد، اما اگر شما نیز مقدار زیادی بافت شل و اضافی دارید، بهتر است کاهش چربی را با لیفت غبغب ترکیب کنید.

ریکاوری جراحی غبغب چگونه است؟

پاسخ: مقداری تورم، کبودی و ناراحتی پس از جراحی قابل انتظار است. معمولاً بعد از یک تا سه روز می توانید به سر کار برگردید و به فعالیت های سبک بپردازید.