لیفت گردن

لیفت گردن (یا لیفت غبغب) یک روش جراحی است که برای رفع علائم پیری در ناحیه گردن و روی خط فک طراحی شده است. برای از بین بردن چربی اضافی زیر چانه (غبغب مخفی) و همچنین چربی اضافی و پوست افتاده در امتداد خط فک و یا چانه استفاده می شود. لیفت غبغب همچنین می‌تواند پوست شل یا افتادگی گردن را که گاهی «گردن بوقلمون» نامیده می‌شود، سفت کند و خطوط غیر طبیعی ناشی از باندهای عضلانی را درمان کند.

هزینه جراحی لیفت گردن چقدر است؟

لیفت گردن در جراحی زیبایی معمولا قیمت نسبتا بالایی است. بسته به میزان کار مورد نیاز و سایر متغیرهای نامشخص، هزینه ها ممکن است بین بیماران تا حدودی متفاوت باشد. جراحی لیفت گردن معمولاً به دلایل زیبایی انجام می شود و معمولاً تحت پوشش بیمه شما نیست. در جراحی زیبایی، سعی می شود تا حد امکان، روش ها را برای بیماران مقرون به صرفه نگه داشته شود. لیفت با نخ نیز یکی دیگر از روش های ممکن است که می توانید برای زیبایی نواحی صورت، گردن و فک استفاده کنید.

خدمات گونه کلینیک : بوکال فت

مزایای لیفت گردن چیست؟

مزایای لیفت گردن با استفاده از تخلیه غبغب برای افراد مختلف می تواند معانی مختلفی داشته باشد، اما برخی از رایج ترین مزایای آن عبارتند از:

 • کاهش ظاهر باندهای عضلانی ناخوشایند
 • شکل دهی، پالایش و کانتور کردن خط فک و چانه
 • از بین بردن پوست اضافی
 • سفت شدن عضلات گردن و گردن
 • افزایش احساس اعتماد به نفس
 • لذت بردن از ظاهری جوان تر

آیا من کاندید خوبی برای لیفت گردن هستم؟

در نهایت، جراح شما تصمیم نهایی را خواهد گرفت – اما در بیشتر موارد، اگر هیچ چیز در سابقه پزشکی شما مانع از آن نشود و شما یک فرد بالغ در سلامت کامل هستید، احتمالاً کاندیدای خوبی برای جراحی لیفت گردن هستید. همچنین مهم است که شما در حال حاضر با هیچ مشکل پزشکی که می تواند در روند بهبودی اختلال ایجاد کند، مواجه نیستید. پزشک به شما کمک می کند انتظارات خود را با آنچه که برای شرایط خاص شما قابل دستیابی و واقع بینانه است هماهنگ کنید، بنابراین از نتایج خود خوشحال خواهید شد.

لیفت گردن

ریکاوری پس از لیفت گردن چگونه است؟

مانند بسیاری از موارد دیگر مربوط به روش های جراحی، زمان بهبودی بسته به فرد و میزان کار انجام شده متفاوت خواهد بود. اکثر بیماران می توانند پس از حدود دو هفته به فعالیت های عادی خود (حتی بازگشت به سر کار) بازگردند. گردن شما احتمالا برای چند هفته احساس سفت شدن می کند و مقداری تورم و کبودی طبیعی در نظر گرفته می شود. مجموعه ای از دستورالعمل های بعد از عمل جراحی به شما داده می شود. پیروی از این دستورالعمل ها تا حد امکان به شما بهترین شانس را برای بهبودی سریع و موفقیت آمیز می دهد.

خدمات گونه کلینیک : لیفت غبغب

مردان یا زنانی که مایل به بهبود افتادگی پوست، خط گردن نامناسب، نوارهای گردن، رسوبات چربی، «گردن بوقلمون» و سایر مشکلات زیبایی شناسی گردن هستند، معمولاً کاندیدای لیفت گردن هستند. دکتر شما با شما مشورت خواهد کرد تا گردن و پوست شما را معاینه کند، نگرانی های خاص شما را درک کند و به شما کمک کند تا تشخیص دهید که آیا روش لیفت گردن برای شما مناسب است یا خیر. کاندیدهای ایده آل برای لیفت گردن شرایط کلی زیر را دارند:

 • به طور معمول از سلامت جسمانی خوبی برخوردار هستند
 • هیچ نگرانی پزشکی عمده ای نداشته باشید
 • داروها یا مکمل های رقیق کننده خون را مصرف نمی کنید یا می توانید آن را متوقف کنید
 • سیگار نکشید
 • انتظارات واقع بینانه ای برای انجام لیفت گردن داشته باشید

آیا لیفت گردن را می توان با هر روش زیبایی دیگر ترکیب کرد؟

آره. جراحی لیفت گردن اغلب با لیفت غبغب همراه است تا به طور جامع علائم پیری را برطرف کند. نتایج لیفت با نخ غبغب ممکن است در بهبود ظاهر افتادگی پوست بی اثر باشد و نوارهای عمودی همچنان در گردن آشکار است. لیفت ابرو، بلفاروپلاستی یا بزرگ کردن چانه و گونه نیز گزینه هایی هستند که گاهی با لیفت گردن همراه می شوند. پزشکان می‌تواند یک برنامه درمانی سفارشی ایجاد کند که به مناطق مورد نظر شما می‌پردازد و ظاهری احیا شده را برای سال‌های آینده به شما ارائه می‌دهد.

لیفت گردن

خطرات لیفت گردن چیست؟

دکتر شما هر کاری که ممکن است انجام می دهد تا عوارض را به حداقل برساند، اما هر جراحی با خطرات ذاتی خاصی، هرچند نادر، همراه است. اینها شامل واکنش های ضعیف به بیهوشی، عفونت، خونریزی، بهبود ضعیف زخم و نتایج ضعیف زیبایی هستند.

از نظر جای زخم چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

برش‌های لیفت گردن به خوبی پنهان می‌شوند، معمولاً در پشت گوش‌ها و داخل خط مو. در دوره‌ای که جای زخم‌های شما در حال بهبود هستند، ممکن است بیشتر به چشم بیایند، اما می‌توان این مشکل را با آرایش برطرف کرد. برش ها معمولاً 2 تا 4 هفته طول می کشد تا به طور کامل بهبود یابند.

نتایج لیفت گردن من چقدر طول می کشد؟

پس از لیفت گردن، می توانید انتظار داشته باشید که نتایج شما در محدوده 10-15 سال باقی بماند. با این حال، این بستگی به میزان مراقبت از پوست، سلامت کلی و سبک زندگی شما دارد. بدن به پیر شدن ادامه می دهد، اما لیفت گردن می تواند به بهبود تصویر شما از خود کمک کند و شما را در بهترین حالت خود نشان دهد.