ماندگاری جراحی پلک

هیچ چیز برای همیشه ماندگار نیست. با این حال، از بین تمام روش‌های جراحی پلاستیک موجود، ماندگاری جراحی پلک طولانی‌ترین نتایج را دارد – به طوری که پس از انجام آن، احتمالاً دیگر نیازی به انجام دیگری نخواهید داشت. این بدان معنا نیست که ماندگاری جراحی پلک شما تا آخر عمر دقیقاً به همان شکلی که هستند باقی می‌مانند. جراحی پلاستیک می تواند معجزه کند، اما نمی تواند از پیری شما جلوگیری کند و با گذشت سالها چهره شما همچنان تغییر خواهد کرد.

این بدان معناست که تغییرات ایجاد شده در طی جراحی پلک شما باید کم و بیش دائمی باشد. برای مثال، هر چربی که از پلک برداشته شود، دوباره رشد نخواهد کرد (حتی اگر وزن اضافه کنید). و کیسه های زیر چشم و روی چشم نیز نباید دوباره ظاهر شوند. این احتمال وجود دارد که بعداً ابرو پایین بیاید، که می‌تواند باعث ایجاد چین‌های جدید در پلک‌های بالایی شود، که این به ماندگاری جراحی پلک شما آسیبی وارد نمی کند بلکه اما معمولاً باید از طریق لیفت ابرو یا صورت با آن برخورد کرد، نه جراحی پلک.

بسیاری از کارشناسان ماندگاری جراحی پلک را بین ده تا پانزده سال نقل می کنند، اما در تجربه من، این یک قانون قطعی نیست، اما اکثر افرادی که یک بار تحت عمل جراحی پلک قرار می‌گیرند، هرگز مجبور نخواهند شد دوباره آن را انجام دهند – به خصوص اگر به یک جراح واجد شرایط مراجعه کنید که بار اول آن را درست انجام می‌دهد!

جراحی پلک چقدر طول می کشد؟

اگر به نظر می رسد چشمان شما دائماً افتاده و خسته به نظر می رسد، ممکن است به این دلیل نباشد که به خواب بیشتری نیاز دارید. با افزایش سن، سطح کلاژن و الاستین در پوست شما شروع به کاهش می کند. پوست شما به تدریج شل می‌شود و ممکن است با افتادگی پوست اطراف چشم‌تان دچار مشکل شوید. خوشبختانه، مجبور نیستید بنشینید و از این علائم پیری رنج ببرید، می توانید با جراحی پلک آنها را برطرف کنید.

نحوه عملکرد جراحی پلک

جراحی پلک که به طور ساده تر به عنوان جراحی پلک شناخته می شود، یک عمل جراحی زیبایی رایج است که بسته به ناحیه یا ناحیه ای که روی آن کار می شود، ممکن است کمتر از یک ساعت یا تا سه ساعت طول بکشد. در طول جراحی پلک ، دکتر پوست و چربی اضافی را از اطراف چشم و پلک های شما پاک می کند. او همچنین می‌تواند ماهیچه‌ها را برای تغییر شکل پلک‌های شما سفت کند. اگر افتادگی یا افتادگی پوست شما را آزار می دهد، جراحی پلک می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

جراحی پلک چقدر طول می کشد؟

نتایج معمولاً بین 5 تا 7 سال باقی خواهند ماند. جراحی پلک پلک پایین به ندرت نیاز به تکرار دارد. اگر متوجه شدید که پلک‌های شما به مرور زمان دوباره شروع به افتادگی می‌کنند، ممکن است به جای جراحی دیگر پلک، از لیفت ابرو سود ببرید و حتی می توانید در کنار آن از روش هایی چون بوکال فت، لیفت ابرو، لیفت با نخ، لیفت پلک، لیفت غبغب تخلیه نیز برای بهبود ظاهر خود استفاده کنید.

آیا من کاندید خوبی برای جراحی پلک هستم؟

اگر از بلفاروپتوزیس یا افتادگی پلک به دلیل ضعف عضلانی آزارتان می دهد، کاندیدای خوبی برای جراحی پلک هستید. همچنین اگر از پف چشم، کیسه های سنگین زیر چشم و پوست یا چربی اضافی اطراف پلک چشم رنج می برید، می توانید از جراحی پلک نیز بهره مند شوید. دکتر با معاینه پوست، صورت و پلک های شما طی یک مشاوره شخصی تعیین می کند که آیا جراحی پلک برای شما انتخاب مناسبی است یا خیر.

جراحی پلک چگونه است؟

قبل از عمل جراحی، بیهوشی عمومی به شما داده می شود تا احساس ناراحتی نکنید. جراحی پلک یک عمل نسبتا سریع و بدون درد است. دکتر پلک های شما را با توجه به ساختار و شکل منحصر به فرد آن ها به طور دقیق برش می دهد. پس از عمل، او برش های جراحی شما را بخیه می زند و دستورالعمل های مراقبت های بعدی را در اختیار شما قرار می دهد. جراحی می تواند کمتر از یک ساعت یا تا سه ساعت طول بکشد.

آیا دوره نقاحت وجود دارد؟

اگر جراحی پلک شما برای کاهش پف زیر چشم انجام شود، ممکن است بتوانید در همان روز عمل خود به خانه بازگردید. با این حال، جراحی پلک برای برداشتن پلک های پف کرده به چند روز زمان بهبودی نیاز دارد. مهم است که دستورالعمل های دکتر را دنبال کنید تا ماندگاری جراحی پلک شما طولانی تر باشد.

چه نتایجی می توانم انتظار داشته باشم؟

بعد از جراحی پلک می توانید از ظاهری صاف تر و صاف تر لذت ببرید. همچنین کمتر خسته و هوشیارتر به نظر خواهید رسید. می‌توانید انتظار داشته باشید که نواحی افتادگی پوست بلند و سفت شوند. هنگام انجام جراحی پلک، آرایش کردن برای شما آسان‌تر خواهد بود. و مهمترین مساله ماندگاری جراحی پلک است که در مورد این مساله می توان گفت در بین جراحی هایی از این دست ماندگاری جراحی پلک تقریبا دائمی است.

 قدم بعدی را بردارید

آیا دوست دارید در مورد جراحی پلک بیشتر بدانید؟ به سادگی میتونید به کلنیک های مخصوص آن مراجه کنید و از داشتن ظاهری جوان تر لذت ببرید. بخصوص آنکه ماندگاری جراحی پلک بسیار زیاد است و گاهی می توان گفت ماندگاری جراحی پلک دائمی است. و البته این به نوع پوست و مراقبت های شما از خودتان بستگی فراوان دارد.