مراحل لیفت غبغب

هنگامی که صحبت از درمان غبغب به میان می آید، گزینه های تزریقی مانند پرکننده های پوستی برای بازگرداندن حجم صورت ایده آل هستند، در حالی که درمان های اولتراسوند مانند اولتراپی برای تحریک رشد منابع کلاژن جدید برای کاهش مستقیم اثر افتادگی غبغب ها موثر هستند. که به بازسازی، صاف و سفت کردن پوست اطراف چانه و خط فک برای نتایج طولانی ‌مدت کمک می‌ کند. هر درمان مزایای منحصر به فرد خود را دارد و متخصصان  می توانند به شما در انتخاب روش مناسب برای نیازهای پوست خود کمک کنند. لیفت غبغب می تواند اثر زیبایی خاصی به صورت انسان بدهد که در این مقاله می خواهیم در مورد مراحل لیفت غبغب مطالبی بیشتری را بیان کنیم.

بسیاری از بیماران صبر می کنند تا علائم اولیه پیری را ببینند سپس به جراحی جوانسازی صورت می پردازند. هدف اصلی معکوس کردن روند پیری و داشتن ظاهری جوان تر است. برای بیماران جوان‌ تر، لیفت غبغب را می‌توان در راستای اهداف منحصر به ‌فرد جوان ‌سازی صورت تنظیم کرد. لیفت غبغب به طور کلی برای بیمارانی که در ناحیه پایین صورت پیری دارند مناسب است.  

افراد می توانند با انتخاب یک درمان ترکیبی که چین و چروک را هدف قرار می دهد و همچنین حجم را بازیابی می کند، نتایج قابل مشاهده را به حداکثر برسانند. تزریق‌ های ضد چروک می ‌توانند برای شل کردن عضلات گردن، جلوگیری از انقباض و ایجاد چین و چروک در آنها استفاده شوند، در حالی که پرکننده ‌های پوستی برای حجیم کردن ناحیه برای بازگرداندن ظاهری برآمده و جوان عمل می‌ کنند. با استفاده از این روش‌ های غیرتهاجمی، بیماران می ‌توانند بدون نیاز به جراحی یا استراحت، به نتایج چشمگیری دست یابند که مشابه لیفت با جراحي است. نتایج همچنین می ‌توانند فوراً در پایان یک جلسه درمانی قابل مشاهده باشند، و این گزینه را برای یک درمان سریع تبدیل می ‌کند. در این مقاله می خواهیم در مورد مراحل لیفت غبغب بیشتر صحبت کنیم.

روش های انجام مراحل لیفت غبغب

با افزایش سن، پوست شروع به از دست دادن خاصیت ارتجاعی خود می کند. بافت های صورت نیز حجم خود را از دست می دهند. با گذشت زمان، غبغب های قسمت پایینی صورت دچار شل شدن، ایجاد چین و چروک و افتادگی در گردن می شوند. اگرچه این یک عنصر طبیعی از روند پیری است، بسیاری از بیماران لیفت غبغب کمتری برای برگرداندن آن انجام می دهند. مهم است که بدانید کدام نوع لیفت غبغب برای شما بهتر است. یک روش بالای صورت هر چیزی را که بالای چشم است، مانند پیشانی و خط ابرو هدف قرار می دهد. روش میانی صورت برای بهبود گونه ها، چین های بینی و ناحیه لب بالایی بیشتر بر روی ناحیه ای از گوشه چشم تا دهان متمرکز است. روش پایین صورت تمام نواحی پیری صورت را در زیر گوشه های دهان هدف قرار می دهد. این روش می‌تواند به هدف قرار دادن خط فک (جوش)، خطوط خنده (چین‌های بینی و خطوط ماریونت) و شلی پوست گردن و غبغب کمک کند. به عبارت دیگر، این روش دو سوم پایین صورت بیمار را هدف قرار می دهد.

مراحل لیفت غبغب

لیفت غبغب دارای برش طولانی تری است که از جلوی گوش شروع می شود و در اطراف گوش تا خط موی خلفی امتداد می یابد که اغلب با یک برش کوچک زیر چانه ترکیب می شود که باعث می شود تا قسمت تحتانی گونه، گردن و غبغب به طور بسیار گسترده تر بالا برود تا بهبود چشمگیرتری در ناحیه پایین صورت و گردن ایجاد شود. با در نظر گرفتن این موضوع، لیفت غبغب به معنای پوشاندن مجدد پوست و ایجاد ظاهری صاف تر به قسمت های پایین صورت و گردن است که می تواند پنج ناحیه زیر صورت را هدف قرار دهد: گوشه های دهان، چین و چروک های عمیق روی صورت، شل شدن پوست خط فک، شل شدن پوست گردن و غبغب.

در مراحل لیفت و تخلیه غبغب خطوط آویزان را صاف می کنند و خطوط ماریونت را کاهش می دهند تا نمای پایین صورت جوان ‌تر به نظر برسد. یک فک قوی و مشخص می تواند اعتماد به نفس و جذابیت را افزایش دهد. با این حال، گردن، خطوط ماریونت و پوست اضافی گردن همگی می توانند سن فرد را کاهش دهند. لیفت غبغب می تواند توده های چربی اضافی زیر گونه ها را از بین ببرد. پوست شل را می توان با تکنولوژی سونوگرافی کم تهاجمی سفت کرد. لیفت غبغب اغلب با لیپوساکشن گردن ترکیب می شود تا چربی اضافی را از بین ببرد و چانه دوتایی را کاهش دهد. لیپوساکشن می تواند خطوط چانه با ظاهر طبیعی را بازیابی کند و نتایج لیفت استخوان را بهبود بخشد. چربی اضافی برداشته شده در طول لیپوساکشن را می توان بازیافت کرد تا خطوط خنده را پر کرده یا ظاهری طبیعی به چانه و گونه ها اضافه کند.

دستورالعمل های مراقبت بعد از مراحل لیفت غبغب

دستورالعمل های مراقبت بعد از مراحل لیفت غبغب به این صورت است که جراح برای شما داروهای ضد درد تجویز می کند و به شما دستور می دهد که هنگام دراز کشیدن سر خود را بالا نگه دارید و از انجام فعالیت های شدید خودداری کنید. باید منتظر کمی کبودی و تورم باشید. کمپرس سرد می تواند به کاهش تورم کمک کند. بهبودی پس از جراحی معمولاً زیاد طول نمی کشد.

در این مقاله در مورد مراحل لیفت غبغب مطالبی را عنوان نمودیم. اشاره کردیم که برای جوانسازی صورت کارهای مختلفی انجام می گیرد. تمام این کارها با روش های مختلفی صورت می گیرند که یکی از این روش ها لیفت غبغب است. به روش های مختلف انجام آن توسط جراح اشاره کردیم و بیان کردیم که تاثیرات آن بر روی صورت به چه صورت خواهد بود. در پایان نیز به برخی دستورالعمل های مراقبتی که بعد از عمل باید انجام داد، اشاره نمودیم.