چرا صورت شما پیر می شود

ظاهر صورت و گردن معمولاً با افزایش سن تغییر می کند. از دست دادن تون عضلانی و نازک شدن پوست به صورت شما، ظاهری شل یا افتاده می دهد. در برخی از افراد، آویزان شدن چانه ممکن است ظاهر یک چانه دوتایی را ایجاد کند. پوست شما نیز خشک می شود و لایه زیرین چربی منقبض می شود به طوری که صورت شما دیگر سطح صافی ندارد. تا حدودی نمی توان از چین و چروک جلوگیری کرد.

چرا صورت شما پیر می شود

با این حال، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سیگار کشیدن به احتمال زیاد باعث رشد سریع ‌تر آنها می گردد. تعداد و اندازه لکه ها و همچنین لکه های تیره روی صورت نیز افزایش می یابد. این تغییرات رنگدانه تا حد زیادی به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. در این مقاله می خواهیم در مورد این مطلب صحبت کنیم که چرا صورت شما پیر می شود.

از دست دادن دندان ها و عقب نشینی لثه ها ظاهر دهان را تغییر می دهد، بنابراین ممکن است لب های شما جمع شده به نظر برسند. از دست دادن توده استخوانی در فک، اندازه پایین صورت را کاهش می دهد و پیشانی، بینی و دهان شما را برجسته تر می کند. همچنین ممکن است بینی شما کمی بلند شود. گوش ها ممکن است در برخی افراد بلند شوند (احتمالاً به دلیل رشد غضروف ایجاد می شود).

مردان ممکن است موهایی در گوش‌های خود ایجاد کنند که با افزایش سن بلندتر، درشت ‌تر و محسوس ‌تر می ‌شوند. موم گوش خشک تر می شود زیرا غدد موم کمتری در گوش وجود دارد و چربی کمتری تولید می کنند. موم سخت شده گوش می تواند مجرای گوش را مسدود کرده و بر توانایی شنوایی شما تأثیر بگذارد.

ابروها و مژه ها خاکستری می شوند. مانند سایر قسمت‌ های صورت، پوست اطراف چشم نیز دچار چین و چروک می ‌شود و در کنار چشم ‌ها، پنجه کلاغی ایجاد می‌ شود. چربی پلک ها در حدقه چشم می نشیند. این می تواند باعث شود که چشمان شما گود رفته به نظر برسند. پلک های پایینی می توانند شل شوند و کیسه های زیر چشم شما ایجاد شود.

ضعیف شدن ماهیچه ای که از پلک بالایی حمایت می کند می تواند باعث افتادگی پلک ها شود. این ممکن است بینایی را محدود کند. سطح خارجی چشم (قرنیه) ممکن است یک حلقه سفید مایل به خاکستری ایجاد کند. بخش رنگی چشم (عنبیه) رنگدانه ‌های خود را از دست می ‌دهد و باعث می ‌شود بیشتر افراد مسن ‌تر، چشم‌ های خاکستری یا آبی روشن داشته باشند. حال بیایید ببینیم چرا صورت شما پیر می شود؟

مراحل تغییرات صورت

چرا صورت شما پیر می شود

حال اجازه دهید در مورد مراحل تغییرات صورت صحبت کنیم. وقتی سن بالا می رود پیشانی ها با عقب نشینی خطوط مو منبسط می شوند. گوش ها اغلب کمی بلندتر می شوند زیرا غضروف در آنها رشد می کند. نوک بینی ممکن است افتادگی داشته باشد زیرا بافت همبند نگهدارنده غضروف بینی ضعیف می شود. همچنین بازآرایی های ساختاری در پشت صحنه در حال انجام است. هنگامی که ما جوان هستیم، چربی در صورت به طور یکنواخت توزیع می شود. با افزایش سن، این چربی حجم خود را از دست می دهد، توده می شود و به سمت پایین تغییر می کند، بنابراین ویژگی هایی که قبلا گرد بودند ممکن است فرو برود و پوست صاف و سفت، شل می شود. در همین حال، سایر قسمت ‌های صورت، به ‌ویژه نیمه‌ پایینی آن، چربی می ‌گیرند. البته چین و چروک مهم هستند. به آن خطوط عمیق در پیشانی و بین ابروها خطوط بیان گفته می شود. آنها نتیجه ماهیچه های صورت هستند که به طور مداوم پوست را می کشند و در نهایت چروک می کنند. چین های دیگر ممکن است به دلیل کاهش و حرکت چربی ها عمیق تر شوند. چین و چروک های ظریف به دلیل آسیب های ناشی از نور خورشید، سیگار کشیدن و تخریب طبیعی عناصر پوست است که آن را ضخیم و انعطاف پذیر نگه می دارد.

برای کاهش رشد پیری چه باید کرد؟

برای کاهش رشد پیری چه باید کرد؟ وقتی بدانیم چرا صورت شما پیر می شود می توانیم برای کاهش سرعت پیر شدن آن نیز اقداماتی انجام دهیم. حتی اگر ژن ‌های خوبی دارید و بسیار جوان ‌تر از آنچه هستید به نظر می ‌رسید، تغییرات مربوط به سن در ظاهر صورت شما اجتناب ‌ناپذیر است. این تغییرات نشان دهنده شادی ها و چالش های شما در زندگی است. یک رویکرد این است که به سادگی سن و ظاهر خود را برای آنچه هستند جشن بگیریم.

برای کاهش رشد پیری چه باید کرد؟

همه با آن راحت نیستند و برخی ممکن است دوست داشته باشند پذیرش این تغییرات را به تعویق بیندازند. لیفت صورت که با افزایش سن، بافت اضافی را از بین می ‌برد و پوست افتاده در قسمت پایین صورت را بالا می ‌برد، یکی از راه ‌های تلاش برای جلوگیری از جزر و مد زمان است.

لیفت صورت بهبود یافته است، بنابراین نتایج طبیعی تر به نظر می رسند. اما این جراحی گران است و ممکن است برای دستیابی به نتایج دلخواه به روش های دیگری نیاز باشد. عمل لیفت صورت تنها یکی از محبوب ترین روش های زیبایی است. جایگزین های زیادی برای تغییر چهره پیر وجود دارد. اگرچه بیشتر این روش‌ های جوان ‌سازی غیرجراحی هستند، اما ارزان نیستند.

در این مقاله در مورد اینکه چرا صورت شما پیر می شود مطالبی را بیان کرده و توضیح دادیم که مراحل پیر شدن صورت به چه شکل است. در مورد عواملی که باعث آن می شوند صحبت کردیم و توضیح دادیم که راه هایی برای کاهش سرعت پیر شدن صورت وجود دارد که بیشتر مردم از این روش ها استفاده می کنند. یکی از این روش ها لیفت صورت است که بسیار بین مردم محبوب است.