کاربردهای جراحی پلک

جراحی پلک از اعمال شایع درمانی و زیبایی است که طرفداران بسیاری دارد. کاربردهای جراحی پلک کم نیست (البته قبل از جراحی حواستان باشد شاید مشکل با لیفت پلک حل شود.) و سبب جوان سازی چهره و زیبایی بیشتر فرد می شود. بهترین کاندیدها برای بلفاروپلاستی، افراد 30 سال یا بیشتر هستند که از سلامت خوبی برخوردار هستند و هیچ بیماری چشمی دیگری ندارند. اگر هر یک از شرایط زیر را دارید به پزشک خود اطلاع دهید: بیماری چشم، مانند گلوکوم، خشکی چشم، یا جدا شدن شبکیه.

در مورد انتظاراتی که از بلفاروپلاستی دارید واقع بین باشید. جراحی پلک می تواند ظاهر شما را بهبود بخشد و به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند. با این حال، نباید انتظار داشته باشید که جراحی ظاهر شما را به شدت تغییر دهد. بسیاری از مردم چشم هایی دارند که کاملاً هم تراز نیستند یا به نظر می رسد اندازه های متفاوتی دارند. ویژگی های نامتقارن در مراحل اولیه رشد رخ می دهد.

بلفاروپلاستی ساختار صورت شما را تغییر نمی دهد. قبل از اینکه تصمیم به جراحی بگیرید، مهم است که چهره خود را به خوبی بشناسید. به دقت در مورد انتظارات خود فکر کنید و آنها را با جراح خود در میان بگذارید.

پیری چگونه بر پلک ها تأثیر می گذارد؟

با افزایش سن، پوست به تدریج خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. فقدان خاصیت ارتجاعی، همراه با کشش بی امان ناشی از جاذبه، باعث جمع شدن بیش از حد پوست در پلک های بالا و پایین می شود. پوست اضافی در پلک پایین باعث ایجاد چین و چروک و برآمدگی می شود. در پلک‌های بالایی، چین اضافی پوست شکل می‌گیرد که می‌تواند روی مژه‌ها آویزان شده و دید را مسدود کند. برآمدگی در پلک های بالا و پایین نیز می تواند ناشی از چربی باشد که کره چشم را از حدقه دور می کند. غشای نازکی که چربی را در جای خود نگه می دارد با افزایش سن ضعیف می شود و به چربی اجازه می دهد تا داخل پلک ها بیرون بزند.

از بلفاروپلاستی (جراحی پلک) چه انتظاری می توانم داشته باشم و کاربردهای جراحی پلک چیست؟

اگر هر دو پلک بالا و پایین به طور همزمان انجام شوند، بلفاروپلاستی 1 تا 2 ساعت طول می کشد، بسته به اینکه آیا چربی تغییر موقعیت داده شده است یا کار اضافی برای بلند کردن گونه انجام می شود. در هر دو پلک بالایی یک بخیه وجود دارد که حدود یک هفته باقی می ماند. اگر برش در قسمت داخلی پلک ایجاد شود، پلک های پایینی نیازی به بخیه ندارند. ایجاد تورم و کبودی در پلک های فوقانی و تحتانی شایع است. در عرض یک تا دو هفته پلک های بالایی ظاهر خوبی خواهند داشت. پلک های بالایی خط برش را نشان می دهند و کمی بیشتر از پلک های پایینی طول می کشد تا عالی به نظر برسند. انتظار داشته باشید که از محل کار در خانه بمانید و فعالیت های خود را برای چند روز پس از جراحی محدود کنید تا پلک های شما بهبود یابد. برخی از بیماران پس از جراحی دچار خشکی چشم می شوند، اما این وضعیت به ندرت بیش از دو هفته طول می کشد. اگر بیش از دو هفته خشکی چشم دارید، با پزشک خود تماس بگیرید.

آیا تغییرات با بلفاروپلاستی (جراحی پلک) دائمی است؟

بلفاروپلاستی مانع از پیری چشم شما نمی شود. با این حال، نتایج معمولا برای مدت طولانی باقی می ماند. جراحی پلک بالا می تواند بین 5 تا 7 سال تا یک عمر تمام طول بکشد، در حالی که جراحی پلک پایین به ندرت نیاز به بیش از یک بار انجام شدن دارد.

آیا بلفاروپلاستی (جراحی پلک) عوارض احتمالی دارد؟

مانند هر عمل جراحی، درجاتی از خطر وجود دارد. عوارض و نتایج بد ناشی از بلفاروپلاستی نادر است، اما گاهی اوقات اتفاق می افتد. مشکلاتی که ممکن است رخ دهد شامل خونریزی، عفونت، خشکی چشم، تغییر رنگ غیرطبیعی پلک ها، چین خوردگی غیرطبیعی داخل یا خارج از پوست پلک، ناتوانی در بستن کامل چشم ها، کشیده شدن به سمت پایین، خط مژه های پلک پایین یا ممکن است. از دست دادن بینایی هر چقدر هم که نادر باشند، مهم است که قبل از تصمیم به انجام جراحی از عوارض احتمالی آن آگاه باشید. اکثر بیماران پس از عمل بلفاروپلاستی نتیجه بسیار رضایت بخشی دارند.

کاربردهای جراحی پلک از نظر پزشکی به عنوان بلفاروپلاستی فوقانی شناخته می شود. این روش با برداشتن قسمت کوچکی از پوست پلک فوقانی انجام می شود که باعث سفت شدن ظاهر و جلوگیری از افتادگی می شود. بیماران بعد از آن ظاهری شادتر و هوشیارتر دارند.

پلک معمولاً به دلیل افزایش سن شروع به افتادگی می کند. کلاژن وظیفه ارتجاعی، سفت و فنری پوست شما را بر عهده دارد. با افزایش سن، کلاژن شما شروع به شکسته شدن می کند و پوست شما شروع به افتادگی می کند. چین و چروک ها و خطوط ریز به این دلیل ایجاد می شوند که پوست شما دیگر به جای خود باز نمی گردد.

این زمانی است که پوست نازک‌ تر می‌ شود، زیرا رسوبات چربی می‌توانند تجزیه شوند یا به مناطق دیگر منتقل شوند. ممکن است متوجه شوید که گونه‌هایتان ضعیف‌ تر به نظر می‌ رسند و چشم‌هایتان بیشتر گود افتاده است. از بین رفتن چربی نیز به افتادگی کمک می کند.

این اثر به ویژه در اطراف پلک قابل توجه است. پلک‌های شما ممکن است افتادگی داشته باشند و پوست اطراف چشم‌تان افتاده و چروکیده‌تر به نظر برسد. اگر می‌خواهید چین‌های آویزان را بردارید تا جوان‌تر خود را بازیابی کنید، احتمالاً کاندیدای خوبی برای لیفت هستید.