ورزش برای رفع غبغب

ورزش یکی از موثرترین روش ها برای کاهش چربی در ناحیه صورت و گردن و رفع غبغب است. ورزش می تواند به تقویت عضلات زیر چانه و سفت شدن پوست در این ناحیه کمک کند. اغلب اگر در آینه غبغب و گردن خود را می بینید، نشانه افزایش وزن یا چاقی است، اما همیشه اینطور نیست. بیایید به علل اصلی و عوامل موثر در ظاهر غبغب نگاه کنیم.

سن

افزایش سن یکی از دلایل طبیعی ظاهر غبغب است. هر چه سن شما بالاتر می رود، خاصیت ارتجاعی پوست شما کمتر می شود که به افتادگی زیر چانه شما کمک می کند. اینجا ممکن است لیفت غبغب به شما کمک کند.

ژنتیک

ژنتیک هم بر شکل فک و هم بر توزیع چربی در بدن شما تاثیر می گذارد. افرادی که سابقه خانوادگی غبغب دارند بیشتر احتمال دارد که خودشان به این مشکل مبتلا شوند. “برخی افراد خط فک قوی تری را به ارث می برند در حالی که برخی دیگر خط فک نرم تری دارند، حتی اگر لاغر باشند.”

خدمات کلینیک گونه : لیفت غبغب

اضافه وزن

اگرچه اضافه وزن همیشه دلیل غبغب نیست، اما قطعاً می تواند به آن کمک کند. رژیم های پر کالری، غذاهای فرآوری شده و چربی های ناسالم منجر به تجمع چربی در سراسر بدن، از جمله زیر چانه می شود. اینجا تخلیه غبغب به کار شما می آید.

وضعیت نامناسب زبان

قرار دادن نادرست زبان در دهان می تواند تفاوت زیادی در ظاهر خط فک شما ایجاد کند. زبانی که به کام فشار داده نشود باعث افتادگی پوست زیر چانه و افزایش بصری غبغب می شود.

وضعیت بدن

وضعیت نامناسب می تواند منجر به ضعیف شدن عضلات گردن و افتادگی پوست زیر چانه شود.

چرا وقتی لاغر هستم غبغب دارم؟

حتی افراد لاغر نیز می توانند غبغب داشته باشند. همانطور که قبلا توضیح دادیم، دلایل مختلفی می تواند برای این وجود داشته باشد.

علل غبغب در افراد لاغر

 • ژنتیک می تواند شما را مستعد تجمع چربی در ناحیه گردن و صورت کند
 • قرار گرفتن نامناسب زبان می تواند خط فک را از بین ببرد و حتی در افراد لاغر غبغب ایجاد کند

چگونه از شر چربی غبغب و گردن خلاص شویم؟

چربی ضعیف غبغب و گردن ممکن است به دلایل زیادی ظاهر شود، اما اغلب به دلیل اثر ترکیبی آنها. لیفت با نخ روشی اثر گذار است، بنابراین برای خلاص شدن از شر غبغب به طور طبیعی و بدون جراحی، ارزش استفاده از یک رویکرد جامع را دارد. در زیر جنبه های اصلی چنین رویکردی را توضیح خواهیم داد.

چگونه از شر چربی غبغب و گردن خلاص شویم

راه هایی برای از بین بردن چربی غبغب و گردن به طور طبیعی در خانه

روش های طبیعی برای کاهش چانه و چربی گردن بر روی موارد زیر تمرکز کنید:

 • کاهش درصد بدن
 • سفت و تقویت عضلات زیر چانه
 • بهبود خاصیت ارتجاعی پوست و سایر خواص پوست

خدمات گونه کلینیک : تخلیه غبغب

بیایید نگاهی دقیق تر به روش های طبیعی برای خلاص شدن از شر غبغب و افتادگی پوست بیندازیم:

 • رژیم غذایی خود را بهبود بخشید و کالری دریافتی روزانه خود را کاهش دهید
 • کاهش وزن احتمالاً بهترین راه برای خلاص شدن از شر چربی غبغب و گردن و همچنین بهبود سلامت کلی شما است.
 • اضافه وزن شایع ترین علت چربی قابل توجه زیر چانه و گردن است، بنابراین کاهش وزن به خلاص شدن از شر چربی در سراسر بدن از جمله چربی گردن و صورت کمک می کند.
 • کاهش دریافت کالری به میزان 500 کالری در روز معمولاً منجر به کاهش 0.5 کیلوگرم (~1 پوند) در هفته می شود.
 • مهم است که گرسنه نمانید، بلکه کالری را به تدریج کاهش دهید تا بتوانید به مرور زمان این رژیم را حفظ کنید.
 • رژیم غذایی روزانه شما باید شامل سبزیجات، میوه ها و گوشت های بدون چربی باشد تا ویتامین ها و ریزمغذی های کافی برای پوست شما تامین شود و کالری اضافی روی آن اضافه نشود.

بیشتر کاردیو انجام دهید

ورزش کاردیو بهترین راه برای سوزاندن کالری و کاهش چربی گردن و صورت است (به شرطی که کالری بیشتری نسبت به مصرف خود مصرف کنید).

بهترین تمرینات قلبی عبارتند از:

 • دویدن
 • شنا كردن
 • دوچرخه سواري
 • تمرینات تناوبی با شدت بالا
 • انجام ورزش (فوتبال، تنیس و …)
 • انجام تمرینات گردن و فک (یا یوگای صورت)

یکی از دلایل افتادگی پوست زیر چانه و پیدایش غبغب، ضعیف و تمرین نکرده عضلات گردن، فک و زبان است. لیفت صورت این زمینه را تقویت می کند. ورزش منظم به تقویت و سفت شدن ماهیچه ها کمک می کند که ظاهر گردن و چانه را بهبود می بخشد. تمرینات غبغب موثر زیادی وجود دارد، برای آشنایی با آنها به خواندن مقاله ادامه دهید.

همیشه از ضد آفتاب استفاده کنید

قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث پیری زودرس پوست، چین و چروک و افتادگی پوست می شود. برای محافظت از پوست در برابر اثرات مضر اشعه ماوراء بنفش از کرم ضد آفتاب با حداقل SPF 30 استفاده کنید.

همیشه از ضد آفتاب استفاده کنید

هیدراته بمانید

پوستی که به خوبی هیدراته شده است خاصیت ارتجاعی بسیار بهتری دارد و مستعد افتادگی نیست. هر روز مقدار کافی آب بنوشید تا سطح خوبی از آب بدن را حفظ کنید.

از مرطوب کننده ها استفاده کنید

با نکته قبلی همخوانی دارد. شما می توانید پوست خود را با ویتامین ها نه تنها از داخل، بلکه از بیرون نیز اشباع کنید – با استفاده از چسب ها، ماسک ها و مرطوب کننده ها. از محصولاتی که مخصوص سفت کردن یا سفت کردن گردن برچسب دارند استفاده کنید.

ماساژ لنفاوی برای چربی غبغب و گردن

از تکنیک های ماساژ لنفاوی برای توزیع لنف و بهبود گردش خون استفاده کنید. کرم ها را با حرکات از مرکز به طرفین و به سمت بالا پخش کنید تا خروجی آن افزایش یابد. از ماساژورهای دستی برای به حداکثر رساندن گردش خون استفاده کنید.

چه مدت طول می کشد تا از شر غبغب  با استفاده از تخلیه غبغب یا لیفت غبغب خلاص شوید؟

روش هایی مانند لیپولیز به سرعت نتیجه میدهند، اما به زمان نیاز دارند تا صورت شما به حالت عادی برگردد و قرمزی، کبودی و تورم از بین برود. اگر قبلاً وضعیت زبان نامناسبی داشته باشید، میوینگ اولین نتایج را در چند هفته اول نشان می دهد. تمرینات و ماساژ باید به طور منظم انجام شود و اولین نتایج قابل توجه ماه ها طول می کشد. کاهش وزن یک روش موثر برای از بین بردن چربی زیر چانه و گردن است، اما سرعت آن به طور مستقیم به سرعت کاهش وزن بستگی دارد.

خدمات گونه کلینیک : بوکال فت

آیا می توان در عرض یک هفته یا یک شب از شر چربی های چانه و گردن خلاص شد؟

یکی از پرطرفدارترین سوالات این است که چگونه در 1، 2، 3، 4، 5 روز یا یک هفته از شر غبغب خلاص شوید. این تعجب آور نیست – همه می خواهند به سرعت غبغب را از دست بدهند، و اغلب شما به موقع برای یک موقعیت خاص – یک مهمانی، یک عکاسی، یک تعطیلات، یا یک رویداد مهم دیگر به آن نیاز دارید.

بیایید ابتدا بفهمیم که آیا اصلاً می توان در خانه در مدت زمان کوتاهی از شر غبغب خلاص شد؟

بیایید واقع بین باشیم – بعید است در مدت زمان کوتاهی وزن خود را کاهش دهید. ماساژ لنفاوی و ورزش باید به طور منظم انجام شود تا تاثیر داشته باشد.