آیا لیفت چشم با لیفت شقیقه هم امکان‌پذیر است

لیفت شقیقه که به‌عنوان لیفت تمپورال ابرو و چشم نیز معرفی‌شده است که ابرو و چشم را به سمت بالا و شقیقه‌ها خواهد کشید. با این جراحی از بین رفتن خطوط پنجه کلاغی و سفت شدن پوست اطراف شقیقه را نیز به دنبال خواهد داشت. برخی خانم‌ها و حتی آقایان چین‌وچروک و افتادگی کمی در قسمت ابروها و پیشانی خواهند‌ داشت که می‌خواهند با کشش پوست در ناحیه شقیقه جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسند. برخی افراد نیز از پزشک درخواست می‌کنند که لیفت شقیقه و لیفت ابرو را به‌صورت ترکیبی انجام دهند. ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد لیفت شقیقه توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه یا لیفت تمپورال فرایندی است که این امر باعث بالا بردن دم ابروها و زیباتر کردن حالت آن‌ها شکل می‌گیرد. با این کار می‌توانید به چشم‌ها و ابروهای خود فرم داده باشید و جذابیت چشم‌ها را دوچندان کنید. با استفاده از لیفت شقیقه چشم‌های شما درشت‌تر به نظر خواهد رسید و فاصله آن‌ها با ابروها نیز متناسب خواهد شد.

با این روش علاوه بر لیفت ابروها می‌توان چروک‌های پنجه کلاغی را از بین ببرید و فرم چشم‌ها را زیبا کنید؛ بنابراین می‌توان گفت که لیفت شقیقه فقط برای زیباتر کردن جوان‌ها نخواهد بود البته افرادی که از چین‌وچروک‌ها در گوشه‌های چشم خوددارند و افتادگی ابروها برایشان به وجود آمده نیز می‌توانند این عمل را به‌عنوان گزینه‌ای مناسب و کم دردسر برای جوان‌سازی صورت خود در نظر داشته باشند و بهترین نتیجه را در چهره خود بیابند.

کشیدن پوست شقیقه چه تغییری در چهره ایجاد می‌کند؟

با وارد شدن به دهه چهل زندگی، گاهی چروک‌هایی در گوشه چشم و ابروها تولید خواهد شد. این چروک‌ها چهره افراد را بیشتر از سن واقعی آن‌ها نشان خواهد داد؛ درخشندگی و زیبایی چشم‌ها را کاهش خواهد داد و حس پیر شدن را در فرد را انتقال می‌دهد. همچنین با بالا رفتن سن و ورود به دهه پنجم زندگی، افتادگی و چین‌خوردگی در گوشه‌های چشم وابرو، یک قیافه همیشه خسته، ناراحت و نگران در چهره افراد به وجود خواهد آورد.

کشیدن پوست شقیقه، حالت پیری را از بین خواهد برد و چهره را خوشحال و شاداب نشان می‌دهد. معمولاً افتادگی شقیقه و چروک گوشه چشم، نسبت به چین‌وچروک پیشانی، لیفت صورت افراد را پیرتر نشان می‌دهد. همین موضوع باعث شده جراحی‌های چشم مانند عمل چشم‌گربه‌ای با استقبال زیادی روبرو شده است.

با لیفت شقیقه و بلفاروپلاستی در کنار انجام لیفت ابرو، می‌توان به چشم‌ها حالت درشت و کشیده‌ای را انتقال داد علاوه براین موارد افتادگی گوشه چشم وابرو را برطرف خواهد کرد و در بافت‌های گونه نیز تأثیر بسیار خوبی را بگذارد. باید توجه داشت بااینکه کشیدن پوست شقیقه، عمل جراحی بسیار خوبی محسوب می‌شود، این روش مؤثر و البته با ماندگاری بالایی برخوردار است اما باید توجه داشته باشید که برای همه افراد این عمل مناسب نیست و همیشه توصیه نخواهد شد بنابراین دقت کافی را در این موارد در نظر داشته باشید .

برای عمل لیفت شقیقه چه افرادی مناسب هستند؟

پزشک و متخصص این کار بررسی خواهد کرد و بهترین روش را برای از بین بردن عیوب صورت انتخاب خواهد کرد با این شرایط کسانی که در گروه‌های زیر قرارگرفته‌اند برای لیفت شقیقه گزینه مناسبی خواهند بود:

1-کسانی که سن مناسبی دارند و با افزایش سن دچار افتادگی پوست شده‌اند البته باید در نظر گرفت که محدودیت سنی خاصی وجود نداد ولی افراد زیر ۲۳ سال نمی‌توانند این عمل را انجام دهند زیرا ممکن است نتایج عمل ماندگار نباشد و ممکن است در آینده چهره‌شان خراب شود.

2-کسانی که به‌صورت ارثی در ناحیه چشم، ابرو و شقیقه دچار افتادگی و شلی پوست هستند.

3-کسانی که نمی‌خواهند چین‌وچروک پیشانی خود را از بین ببرند یا برای از بین بردن چروک پیشانی از روش‌های دیگری استفاده خواهند کرد.

4-کسانی که انتظار لیفت کامل ابرو ندارند زیرا در لیفت شقیقه تنها دم ابرو به سمت بالا کشیده خواهد شد.

5-کسانی که دچار بیماری خاصی نیستند و می‌توانند عمل جراحی انجام دهند. یا بعد از عمل نتایج در آن‌ها ماندگار خواهد بود.

مراقبت‌های بعد از جراحی لیفت شقیقه

1-پوشیدن باند فشارنده از سمت پزشک تجویز می‌شود، به مدت هفت روز پس از عمل استفاده از آن ضروری است.

2-استراحت طی چند روز ابتدایی بعد از عمل، بسیار مهم است.

3-دچار کبودی خواهید شد، کمپرس یخ به کاهش تورم کمک می‌کند.

4-تا چند روز پس از عمل، تنه و سرخود را در حالت نسبتاً عمود نگه‌دارید.

5-در روزهای اولیه بعد از عمل فقط به پشت و در حالت نیمه نشسته دراز بکشید؛

6-تا چند وقت بعد از جراحی باید از انجام ورزش‌های سنگین، فعالیت‌های سخت، حرکات ناگهانی و خم شدن به جلو خودداری کنید.

7-احساس کشیدگی در موضع جراحی‌شده و از دست دادن نسبی حس در این ناحیه، کاملاً طبیعی خواهد بود اما پس از چند روز مرتفع می‌شود.

آیا لیفت چشم با لیفت شقیقه هم امکان‌پذیر است

مراقبت‌های ضروری دیگر بعد از لیفت شقیقه و لیفت پلک در مواردی که در مطالب زیر ذکرشده است:

1-پنج‌تا هفت روز پس از عمل، می‌توانید موهای خود را با آب‌خنک و بهتر است که با شامپو بچه بشویید و از حوله نرم برای خشک‌کردن مو استفاده کنید.

2-دو تا چهار هفته بعد از جراحی، موهایتان را آرام شانه کنید و از سشوار یا حالت‌دهنده مو استفاده نکنید.

3-تا زمانی که توصیه‌شده، لوسیون مرطوب‌کننده به پوست ناحیه جراحی بزنید.

4-برای 3 تا 4 ماه پس از عمل، از رنگ کردن مو و برنزه کردن صورت خودداری کنید.

5-بخیه‌ها 5 تا 12 روز پس از جراحی، برداشته می‌شوند.

6-بازگشت به فعالیت‌های روزمره معمولاً طی 2 تا 3 هفته امکان‌پذیر خواهد بود.

7-از مصرف نوشیدنی‌های حاوی الکل و استعمال سیگار و همچنین مصرف داروهای حاوی آسپرین و داروی رقیق‌کننده خون، داروهای ضدالتهاب و ضد پلاکت تا 2 هفته بعد از جراحی خودداری کنید.

8-از فعالیت‌هایی که موجب تعریق زیاد می‌شوند و همچنین رفتن به سونا و حمام گرم و نیز تماس مستقیم با نور خورشید تا چند وقت بعد از عمل دوری‌کنید.

9-تا چند وقت پس از جراحی لیفت شقیقه و لیفت با نخ ، ممکن است احساس خارش، بی‌حسی، گرفتگی، خشکی پوست و ریزش مو در خط بخیه را داشته باشید؛ این موارد از عوارض عمل جراحی خواهد بود.

با انجام دادن مواردی که در بالا ذکر کردیم می‌توانید بهترین نتیجه را در برداشته باشید.