اهمیت انتخاب یک جراح پلک خوب

لیفت پلک یا بلفاروپلاستی به عنوان یکی از رایج ترین عمل های جراحی زیبایی چهره شناخته می شود . این جراحی یک روش درمان بی خطر و موثر بوده که در صورتی که به وسیله بهترین جراح پلک صورت گیرد با نتایج شگفت انگیزی همراه خواهد بود.  بلفاروپلاستی یا جراح پلک با پلک بالا و پایین سروکار دارد. روی منطقه بین ابرو و مژگان در پلک بالا ، متمرکز می گردد و بر ناحیه بین مژگان و گونه برای پلک پایین تمرکز دارد. در واقع این عمل زیبایی جهت از بین بردن پوست اضافی و چین و چروک ، محکم کردن ماهیچه و همچنین برداشتن چربی های اضافه زیر پوست پلک ها و رفع پف زیر چشم صورت می گیرد که به نوعی لیفت صورت می باشد. 

فاکتورهای مهم در انتخاب جراح پلک خوب 

شاید برایتان سوال باشد که آیا معیار خاصی برای اننتخاب یک جراح حاذق و توانمند برای انجام جراحی پلک ، وجود دارد ؟ در رابطه با این سوال می بایست گفت برای انتخاب بهترین جراح پلک حتما لازم است تا  کلیه فاکتورهای تخصصی ، علمی و همچنین عملکردی جراح را از نظر تخصص و تحصیلات ، تجربه و تبحر و نیز اخلاق مداری مورد ارزیابی قرار گیرد. به طور کلی چشم ها از دو بُعد بینایی و زیبایی ، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند . در واقع به عنوان عضوی حساس و حیاتی محسوب می شوند. لذا  افرادی که تمایل به انجام جراحی پلک دارند ، نسبت به انتخاب جراح معالج خود نباید بی اهمیت باشند و در رابطه با این انتخاب مهم کم کاری کنند.

زیرا عدم تخصص کافی جراح ، ضمن اینکه در  سلامت و بینایی چشم خطر آفرین است ؛ زیبایی چشم ها را نیز تحت الشعاع قرار می دهد که این موضوع  بر آن ها اثر سوء خواهد داشت. بی شک یافتن بهترین جراح پلک  در حال حاضر موضوعی دشوار شناخته می شود ، چرا که امروزه شمار جراحانی که در زمینه اعمال جراحی زیبایی فعالیت می کنند رو به افزایش می باشد. 

خدمات کلینیک گونه : بلفاروپلاستی

یافتن بهترین متخصص جراحی پلک

وقتی از  به دنبال بهترین جراح پلک یا پزشک معروف عمل پلک چشم هستید، از دو جهت می توانید تصمیم خود را برای پزشک مورد نظر نهایی کنید. از یک جهت معیارهای تخصصی و پارامترهای پزشکی که وجود دارد. به این صورت که متخصصان جراحی پلاستیک و انجمن‌های تخصصی با کمک آن، جراحان را ارزیابی و رده ‌بندی می ‌کنند. از یک نظر نیز نکاتی وجود دارد که بیماران و افراد عادی نیز با توجه به آن‌ ها، می‌ توانند بهترین جراح پلک را انتخاب کنند.

لازم به ذکر است که با صحبت از بهترین جراح پلک منظور  الزاما انجام  رده ‌بندی در این خصوص نبوده تا  نفر اول آن را مشخص نمایید. هدف اساسی فهمیدن  اهمیت انتخاب یک جراح خوب است .با توجه به فاکتورهایی که برای تشخیص یک جراح پلک خوب و قابل اعتماد بیان می شود می توانید اقدام کنید.تمام فاکتورهای علمی، تخصصی و عملکردی یک جراح پلک را می‌توان در ۳ دسته تحصیلات و تخصص جراح پلک، تجربه و مهارت  ،اخلاق و محل طبابت بررسی نمود.

لیفت پلک

ملاک تشخیص بهترین جراح بلفاروپلاستی چیست؟

بهترین جراح بلفاروپلاستی، جراح زیبایی است که تجربه، مهارت، و دانش کافی برای انجام این جراحی را دارد. در هنگام انتخاب جراح بلفاروپلاستی، باید به عوامل زیر توجه کنید:

 1. تجربه: جراح شما باید تجربه کافی در انجام بلفاروپلاستی داشته باشد.
 2. مهارت: جراح شما باید مهارت لازم برای انجام این جراحی را داشته باشد.
 3. دانش: جراح شما باید دانش کافی در مورد آناتومی صورت و روش های بلفاروپلاستی داشته باشد.

تخصص و تجربه بهترین جراح بلفاروپلاستی

مدرک تحصیلی به عنوان ملاک‌های انتخاب بهترین جراح بلفاروپلاستی  محسوب می شود. اغلب ، پزشکان فوق تخصص زیبایی و جراحی پلاستیک، برای انجام جراحی از صلاحیت بیشتری برخوردارند. پزشکان سالیان زیادی ، جهت گذراندن  دوره تخصص، به علم آموزی گذرانده‌اند و ضمن کسب تجربه، توسط پزشکان و اساتید بسیار بزرگی آموزش فرا گرفته اند.مراجعه به جراح غیرمتخصص و یا مراکز درمانی غیر معتبر، ضمن ریسک بالا با عوارض جراحی همراه است که ممکن است در نهایت به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نکنید.

شیوه و محل برش پلک مهم‌ترین ویژگی بهترین جراح بلفاروپلاستی با یک پزشک غیر ماهر است. محل برش توسط جراح متخصص و با مهارت، به دقت انتخاب می ‌کند تا آسیبی به چشم وارد نشود. همچنین در جراحی شکل بخیه‌ها پلک بسیار اهمیت دارد . پزشکی که در زمینه جراحی پلک تخصص دارد، بخیه‌های ظریف و هنرمندانه‌ ای می‌ زند که هم خیلی سریع بهبود می یابد و هم جای بخیه‌ها باقی نماند. لذا برای کاهش ریسک و نتیجه بخض بودن جراحی این جراحی توسط بهترین جراح بلفاروپلاستی انجام شود.

توانایی انجام سایر جراحی زیبایی صورت

برای انجام یک جراحی پلک خوب، می بایست به هماهنگی نتیجه نهایی جراحی با توجه به فرم چشم‌ها با دیگر عناصر صورت توجه کرد. بهترین پزشک متخصص جراحی پلک می بایست مهارت و توانمندی در زمینه جراحی دیگر بخش‌های صورت نیز داشته باشد. در صورت نیاز جراح شما باید با انجام دیگر جراحی‌های پلاستیک، به جوانسازی و زیباتر شدن چهره شما کمک کند. در غیر این صورت ممکن است به دو جراح مختلف مراجعه نمایید که اغلب نتیجه این کار ایجاد ناهماهنگی در چهره می باشد.

خدمات کلینیک گونه : لیفت پلک

بروز بودن اطلاعات جراح پلک

یکی از مهم‌ترین پارامترهابه‌روز بودن اطلاعات علمی جراح است که می تواند تعیین کننده بهترین جراح بلفاروپلاستی باشد. به طور معمول به ‌روزترین اطلاعات پزشکی، در سمینارها و همایش‌های پزشکی مطرح می گردد و میزان پیگیر بودن پزشک و حضور در چنین رویدادهایی، حاکی از به ‌روز بودن اطلاعات پزشک می باشد.معمولا جراح با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته با توجه به مهارت و تخصص و اطلاع از آخرین تکنیک‌های جراحی آسیب و عوارض جراحات عمل را به حداقل می ‌رساند.

در اینجا چند سوالی که می توانید از جراح خود بپرسید تا مطمئن شوید که بهترین انتخاب را انجام داده اید، آورده شده است:

 • تجربه شما در انجام بلفاروپلاستی چقدر است؟
 • چه نوع بلفاروپلاستی را انجام می دهید؟
 • آیا از تکنیک های جدیدی در بلفاروپلاستی استفاده می کنید؟
 • آیا از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی استفاده می کنید؟
 • چه مدت طول می کشد تا جراحی تمام شود؟
 • چه مدت طول می کشد تا بهبودی کامل شود؟
 • چه مراقبت هایی بعد از جراحی لازم است؟
 • هزینه جراحی چقدر است؟

با پرسیدن این سوالات، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد جراح خود و تجربه او در زمینه بلفاروپلاستی کسب کنید.