بهترین روش برای لیفت ابرو بدون جراحی

با افزایش سن تغییرات زیادی مانند شل شدن پوست، افتادگی ابروها و پیشانی در چهره فرد ایجاد می شود. مردم همیشه به زیبایی و زیبا جلوه دادن علاقه دارند. پیشرفت تکنولوژی و روش های نوین پزشکی در زمینه جراحی زیبایی بسیاری از مشکلات بشر را در زمینه زیبایی حل کرده است.

لیفت ابرو بدون جراحی یکی از روش های جدید زیباسازی صورت است که طرفداران زیادی دارد. بالا بردن ابرو باعث می شود صورت بهتر دیده شود، صورت را باز می کند، چین و چروک زیر ابرو را از بین می برد و چشم ها را بزرگتر نشان می دهد. روش های مختلفی برای بالا بردن ابروها وجود دارد. در این مطلب شما را با بهترین روش برای لیفت ابرو بدون جراحی آشنا می کنیم.

لیفت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

اگر ابروهای شما به تازگی شروع به افتادن کرده اند یا اگر می خواهید کمی بلند کنید. لیفت ابرو بدون جراحی برای شما مناسب است. اکثر افراد در دهه 40 و 50 خود لیفت ابرو را انجام می دهند.

  • برای کسانی که ابروهایشان چهره را خسته، خسته و عبوس نشان می دهد.
  • همچنین برای کسانی که پوست اضافی روی پلک دارند مناسب است.

موارد منع مصرف برای این روش

  • این روش برای افراد مبتلا به ضعف عضلانی و اختلالات عصبی عضلانی توصیه نمی شود.
  • زنان باردار و شیرده نیز مجاز نیستند.
  • اگر فردی دارای افتادگی پلک یا افتادگی ابرو است و دوست ندارد از روش های جراحی صورت و ابرو استفاده کند، می تواند از لیفت ابرو بدون جراحی استفاده کند.

مزایای لیفت ابرو بدون جراحی

صورت شما را جوان می کند.

مدت زمان درمان کوتاه است و می توانید کارهای روزانه خود را سریعتر شروع کنید.

عمل سریع است.

مراقبت های بعد از عمل خاصی وجود ندارد.

لیفت ابرو بدون لیزر

با تحریک سلول های لایه میانی پوست با لیزر، روند کلاژن سازی را تسریع می کند. تکانه های کوچکی که به پوست ما می رسد باعث نفوذ مقدار زیادی انرژی و در نهایت تحریک تولید کلاژن می شود. کلاژن باعث کشیدگی پوست، صاف شدن پوست و رفع چین و چروک می شود. لیفت ابرو بدون جراحی لیزر مزایا و معایب خود را دارد. به عنوان مثال، با تزریق ژل و بوتاکس، پوست شما ممکن است به مواد تزریق شده واکنش نشان دهد. در صورت ایجاد بریدگی در ناحیه سمت راست، احتمال عفونت وجود دارد. اما باید توجه داشته باشید که این روش نسبت به روش های دیگر هزینه بیشتری دارد.

تزریق ژل

تزریق ژل می تواند ابروها را بلند کرده و شکل دهد و همچنین استخوان های آتروفی شده و بافت های نرم را اصلاح کند. با افزایش سن می توان با تزریق ژل و چربی تغییر شکل و خط ابرو را اصلاح کرد که این امر منجر به گشاد شدن ابروها نیز می شود. با روش های غیر جراحی تزریق ژل، این روش باید سالی یک بار تکرار شود.

لیفت ابرو بدون جراحی نخ

لیفت با نخ یکی از روش های غیر جراحی است. نخ آن از مواد پلی پروپیلن ساخته شده است، دندان های یک طرفه با نخ بخیه وارد پوست می شوند. با این روش برش هایی به قطر 3 تا 4 سانتی متر در ابرو ایجاد می شود، پوست شل می شود و کلاژن اطراف پوست ابرو تحریک می شود. این روش حداکثر 1 ساعت طول می کشد و با بی حسی موضعی انجام می شود. بهبودی حداکثر 3 روز طول می کشد. با این کار ظاهر شما جوانتر می شود و حالت طبیعی پیدا می کند و چهره شما طبیعی به نظر می رسد. این روش را می توان در سایر نواحی صورت نیز استفاده کرد. توجه داشته باشید. در این روش قسمت داخلی کمتر از قسمت بیرونی کشیده می شود. لیفت ابرو با نخ دائمی نیست و پس از حداکثر 18 ماه تجزیه می شود و برای ترمیم مجدد باید به پزشک مراجعه کنید.

تزریق بوتاکس

در این روش قسمت هایی برای تزریق بوتاکس شناسایی می شود، سپس نواحی شناسایی شده با استفاده از کرم های بی حس کننده موضعی بی حس می شوند. سپس بوتاکس به نواحی آسیب دیده تزریق می شود. وارد شدن فیلر به ماهیچه ها باعث فلج شدن آنها و رفع چین و چروک در این محل می شود. مدت زمان لازم برای لیفت ابرو بدون جراحی با تزریق بوتاکس چند دقیقه است و 3 تا 5 ماه طول می کشد. بعد از تزریق بوتاکس فرد نیازی به استراحت ندارد و می تواند به کارهای روزمره خود بپردازد. فرم دادن به ابرو بدون جراحی با تزریق بوتاکس راهی برای بالا بردن ابروها بدون جراحی است.

لیفت ابرو بدون جراحی با هایفوتراپی

در این روش لیفت ابرو غیرتهاجمی با استفاده از لیزر بدون نیاز به جراحی انجام می شود. عملکرد لیفت ابرو با لیزر مانند استفاده از لیزر برای لیفت و از بین بردن پوست شل است. در این روش طی فرآیندی به نام نئوکلاژنز، تولید کلاژن در پوست افزایش می یابد. هنگامی که گرم می شود، ماهیچه های اطراف ابرو منقبض می شوند و پوست روی پلک سفت می شود. این روش یکی از روش های غیر جراحی لیفت ابرو است که تاثیر آن بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده است. در این روش نیز مانند روش تزریق بوتاکس هیچ ماده ای به بدن تزریق نمی شود و روشی موثر و باکیفیت برای بالا بردن ابرو است. واکنش بدن در مقابل ورود یک ماده خارجی در این روش مشاهده نمی شود. اما با توجه به اینکه برش ها در ناحیه سمت راست ایجاد می شود، احتمال عفونت وجود دارد. از طرفی این روش ها نسبت به سایر روش های لیفت ابرو غیر جراحی گران تر هستند. بیمار نیاز به چندین جلسه لیزر درمانی دارد که هزینه را افزایش می دهد.