تاثیر لیفت پلک در بینایی

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک برای ایجاد کانتور صاف‌تر در بالا و پایین چشم انجام می‌شود و با انجام این کار ظاهری درخشان‌تر و جوان‌تر به افراد می‌دهد. در حالی که بلفاروپلاستی اغلب برای بهبود ظاهر ناحیه چشم انجام می شود، مهم است که توجه داشته باشید که این روش برای تقویت بینایی واقعی شما طراحی نشده است. گفته می‌شود، جراحی پلک می‌تواند بینایی شما را به روش‌های مختلف – هم در کوتاه‌مدت و هم در آینده بلندمدت – تحت تأثیر قرار دهد و تاثیر لیفت پلک در بینایی هم غیر قابل انکار است.

بلافاصله پس از بلفاروپلاستی، بیماران ممکن است متوجه تغییراتی در بینایی خود در طول دوره نقاهت شوند. وقتی بافت های چشم شروع به بهبود می کنند، تار شدن یا بی جهت شدن بینایی غیر معمول نیست. دوبینی نیز ممکن است گهگاه در طول فرآیند بهبودی رخ دهد. مطمئن باشید که این اثرات موقتی هستند و بینایی شما باید طی دو یا سه روز به حالت عادی بازگردد. ممکن است به مدت دو تا چهار هفته پس از جراحی پلک، حملات متناوب تاری، دوبینی و حساسیت به نور وجود داشته باشد.

در درازمدت، بلفاروپلاستی در واقع می تواند با باز کردن خط دید بیمار، بینایی را بهبود بخشد و تاثیر لیفت پلک در بینایی زیاد است. به عنوان روشی که برای اصلاح چین و چروک، پف‌کردگی، کیسه‌های چشم و افتادگی پوست پلک انجام می‌شود، جراحی پلک فوقانی می‌تواند بافت شل افتادگی را در میدان دید اصلاح کند/تغییر دهد. اگر با “هودینگ” مشکل دارید، که در آن پلک های بالایی از جلوی مژه های شما پایین می آیند، بلفاروپلاستی می تواند ساختار حمایتی پلک ها را بازسازی کند و بینایی شما را بهبود ببخشد. بهترین راه برای اطلاع از اینکه آیا می توانید از این طریق از جراحی پلک بهره مند شوید یا خیر، مشورت با یک جراح پلاستیک برتر است که تجربه زیادی در زمینه تکنیک های بلفاروپلاستی مدرن دارد.

ماهیت لیفت پلک

علیرغم ماهیت حساس این روش، به ندرت درد مرتبط با جراحی کاهش پلک وجود دارد. داروی ضد درد فقط در صورت نیاز تجویز می شود.

پس از جراحی، برای برش به شما پماد آنتی بیوتیک داده می شود. جراح شما بعد از یک هفته بخیه ها را می کشد. اگر تیم پزشکی شما بخیه های حل شونده را انتخاب کند، آنها به طور طبیعی حل می شوند.

در مورد عوارض جانبی، احتمال کبودی وجود دارد. کبودی ها در حدود دو یا سه هفته خود به خود برطرف می شوند. تورم پس از جراحی، با این حال، طولانی تر است. می توانید تا چند ماه پس از عمل منتظر آن باشید.

زمانی که تورم فروکش کرد، در نهایت نتایج لیفت پلک خود را خواهید دید.

لیفت پلک کلینیک گونه

لیفت و تاثیر لیفت پلک در بینایی

پماد روان کننده ای که جراح شما استفاده می کند ممکن است باعث تاری دید بعد از عمل شود. تاری یا حتی دوبینی در دوران نقاهت طبیعی است. ممکن است در این مدت چشمانتان به نور یا باد حساس تر باشد.

هنگامی که زمان لازم برای بهبودی کامل را داشته باشید، متوجه تغییرات مثبت بینایی خواهید شد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که پوست پلک شما قبلاً افتاده باشد. دید محیطی شما بهبود می یابد و سایر مشکلات مبتنی بر بینایی نیز ممکن است حل شوند.

چه کسانی به جراحی کوچک کردن پلک نیاز دارند؟

اگر هر یک از نگرانی های زیر را دارید، کاندید بلفاروپلاستی هستید:

افتادگی یا پف پلک

  • پوست اضافی روی پلک های بالایی که دید محیطی شما را تحت تاثیر قرار می دهد
  • پوست اضافی روی پلک های پایین

شل شدن پوست زیر چشم

پتوز که به عنوان پوست اضافی پلک بالا نیز شناخته می شود، نه تنها می تواند ناخوشایند باشد، بلکه باز نگه داشتن کامل چشم ها را برای شما دشوار می کند. برداشتن بافت اضافی از ناحیه پلک فوقانی می تواند به بهبود بینایی شما کمک کند. جراحی پلک پایین و بالایی می تواند چشمان شما را جوان تر و بیدارتر نشان دهد.یکی از راه های تهاجمی برای افتادگی پلک بلفاروپلاستی است.

روش بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی معمولاً بدون استفاده از بیهوشی انجام می شود. این شامل یک برش در چین پلک بالایی است. هر گونه پوست اضافی و چربی برآمده برداشته می شود و جای زخم جراحی در چین پنهان می شود.

برای پلک پایین، برش یا در داخل (به نام ترانس ملتحمه) یا روی پوست درست زیر مژه ها ایجاد می شود.

اگر روش ترانس ملتحمه را انتخاب کنید، فقط چربی (بدون پوست) برداشته می شود.

آیا بینایی شما بعد از بلفاروپلاستی تغییر می کند؟

بلافاصله پس از بلفاروپلاستی، بیماران ممکن است متوجه تغییراتی در بینایی خود در طول دوره نقاهت شوند و تاثیر لیفت پلک در بینایی مشهود است. زمانی که بافت های چشم شروع به التیام می کنند، تار شدن یا بی جهت شدن بینایی غیر معمول نیست. دوبینی نیز ممکن است گهگاه در طول فرآیند بهبودی رخ دهد.

در کنار دادن زمان به چشمان خود برای بهبودی و کاهش تورم، چند کار وجود دارد که می توانید برای بهبود آن انجام دهید. بالا نگه داشتن سر در روزها و هفته های پس از جراحی به طور کلی توصیه می شود تا مایعات در نزدیکی چشم جمع نشود. این بدان معناست که هنگام خواب صاف بنشینید و سر خود را بالا نگه دارید. به طور معمول، خوابیدن به پشت در حالی که سرتان توسط چند بالش حمایت می شود، توصیه می شود. بطور کلی تاثیر لیفت پلک در بینایی یا همان عمل جراحی بلفاروپلاستی اثرات مثبتی هم بر ظاهر و بینایی فرد دارد و هم اینکه قدرت بینایی و دامنه دید فرد را افزایش می دهد و کیفیت زندگی وی را بیشتر خواهد کرد.