جوانسازی پوست دور چشم با روش MFU

می دانیم که غالبا مردم برای جوانسازی صورت خود از لیفت صورت و لیفت پلک یا بلفاروپلاستی استفاده می کنند. اما روش های دیگری نیز برای جوانسازی وجود دارد که در اینجا می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم. روش MFU یک روش غیرتهاجمی برای جوانسازی پوست است که با استفاده از امواج فراصوت (اولتراسوند)، لایه های سطحی پوست که در عمق 5/4 تا 5 میلیمتری قرار دارند را تحت تاثیر قرار داده و منجر به تولید بیشتر پروتئین های موثر در استحکام پوست می شود. این روش نوین می تواند در تولید کلاژن بیشتر پوست و لیفت صورت و پوست دور چشم موثر باشد. همچنین از این روش برای لیفت ابروها و سفت کردن و کشیدگی پوست شل شده نیز استفاده می شود و نتایج قابل قبولی ایجاد می کند. 

روش MFU در دو مرحله اصلی تاثیرات خود را ایجاد می کند. در مرحله اول که سریع بوده و بلافاصله پس از انجام فرآیند قابل درک است، تغییرات اولیه در کلاژن های پوست صورت ایجاد می شود که منجر به ایجاد حس کشش در پوست می گردد. مرحله دوم که طولانی مدت بوده و برای ایجاد آن نیاز به چند هفته تا چند ماه زمان خواهد بود، منجر به ایجاد کلاژن های جدید در پوست می شود که این مسئله منجر به کشیدگی پوست و رفع شل شدگی و افتادگی آن می گردد. در این مقاله قصد داریم در مورد جوانسازی پوست دور چشم با روش MFU به بیان مطالبی بپردازیم.

روش MFU چیست؟

قبل زاینکه در مورد جوانسازی پوست دور چشم با روش MFU صحبت کنیم اجازه دهید ببینیم روش MFU چیست؟ بیان کردیم که مردم برای جوانسازی صورت خود غالبا از لیفت صورت و لیفت پلک یا بلفاروپلاستی استفاده می کنند. اما روش دیگری نیز برای جوانسازی پوست وجود دارد به نام روش MFU. بسیاری از مردم تصور می کنند که درمان هایفو و اولتراپی یکسان هستند. Ultherapy مشابه Hifu است، اما با استفاده از تصویربرداری در زمان واقعی. علاوه بر این، در حالی که هر دو روش از سونوگرافی برای فعال سازی جوانسازی طبیعی پوست استفاده می کنند، از انواع مختلف پرتوهای سونوگرافی استفاده می شود. پزشکی زیبایی شامل استفاده از دو نوع سونوگرافی است:

  • سونوگرافی متمرکز با شدت بالا (HIFU)؛ عمدتا برای اهداف پزشکی استفاده می شود و
  • سونوگرافی متمرکز (MFU)؛ از انرژی بسیار متمرکز برای هدف قرار دادن یک لایه خاص از پوست استفاده می کند.

بنابراین MFU نوعی سونوگرافی متمرکز است که برای لایه های خاصی از پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

جوانسازی پوست دور چشم با روش MFU

طریقه جوانسازی پوست دور چشم با روش MFU

در این بخش بیایید در مورد طریقه جوانسازی پوست دور چشم با روش MFU صحبت کنیم. می دانیم که غالبا مردم برای جوانسازی صورت خود از لیفت صورت و لیفت پلک یا بلفاروپلاستی استفاده می کنند. اما اگر بخواهید از روش MFU برای زیبایی و جوانسازی صورت خود استفاده کنید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ پوست انسان متشکل از انواع مختلفی از پروتئین ها است. مهم ترین پروتئین در استحکام و کشیدگی پوست، پروتئینی به نام کلاژن است. با افزایش سن، سلولها کلاژن کمتری تولید می کنند و کیفیت کلاژن تولیدی آنها نیز کاهش می یابد. از همین رو، اگر بتوان سلولها را تحریک به تولید بیشتر و باکیفت تر این پروتئین کرد، می توان بسیاری از مشکلات مرتبط با پیری در پوست را برطرف نمود. همین اصل به عنوان اساس کار روش MFU شناخته می شود.

در روش MFU با استفاده از امواج فراصوتی، سلولهای لایه ای از پوست به نام درم تحریک می شوند. تحریک این سلولها دو نتیجه در پی دارد. نتیجه اول که سریع بروز می کند به شکل تغییرات ملکولی است و منجر به چین خوردگی و افزایش ثبات کلاژن های موجود در پوست می شود. تغییر شکل کلاژن های موجود منجر به کوتاه شدن آنها و در نهایت کشیدگی پوست می گردد. علاوه بر این، حرارت ایجاد شده در درم توسط امواج فراصوتی منجر به تحریک تولید کلاژن های جدید می شود. این کلاژن ها که کیفیت بالاتری نسبت به کلاژن های موجود دارند نیز کشیدگی و لیفت پوست را تقویت می کنند. بنابراین تاثیر روش MFU به دو شکل است:

  • تاثیر فوری که منجر به تغییر شکل کلاژن های موجود شده و آنها را به شکل باکیفیت تر و پایدارتری تبدیل می کند،
  • تاثیر طولانی مدت که منجر به تولید کلاژن های جدید می شود که کیفیت بالاتری نسبت به کلاژن های موجود دارد.

عوارض جوانسازی پوست دور چشم با روش MFU

می دانیم که غالبا مردم برای جوانسازی صورت خود از لیفت صورت و لیفت پلک یا بلفاروپلاستی استفاده می کنند. اما امروزه روش های دیگری نیز مورد نظر مردم قرار گرفته است. البته این روش ها عوارضی نیز دارند. حال عوارض جوانسازی پوست دور چشم با روش MFU چیست؟ از جمله عوارض جانبی MFU می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قرمزی پوست
  • ورم خفیف پوست
  • احساس مور مور شدن پوست
  • حساس شدن پوست نسبت به لمس
  • بی حس شدن پوست یا ایجاد خون مردگی که عوارض نادری به شمار می آیند.

در این مقاله در مورد جوانسازی پوست دور چشم با روش MFU صحبت کرده و مطالبی را پیرامون آن بیان نمودیم. بیان کردیم که غالبا مردم برای جوانسازی صورت خود از لیفت صورت و لیفت پلک یا بلفاروپلاستی استفاده می کنند ولی روش های دیگری را نیز تجربه می کنند مانند روش MFU. اشاره کردیم که روش MFU چیست و چرا از این روش برای جوانسازی پوست استفاده می کنند. همچنین در مورد طریقه انجام این فرآیند صحبت کرده و به برخی از عوارض این روش اشاره نموده و نکاتی را در مورد ان بیان کردیم.