لیفت صورت تا چه مدت دوام دارد

در طول ریکاوری لیفت صورت چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

لیفت صورت معمولاً دردناک نیست. شما باید در عرض چند روز عملکردی داشته باشید، اما ممکن است برای تعاملات چهره به چهره احساس نکنید. ممکن است صورت شما به خصوص در اطراف گوش سفت شود، اما این ناراحتی باید قابل تحمل باشد. داروهای مخدر برای اکثر بیماران به ندرت مورد نیاز است. بسیاری با بسته های خنک و استامینوفن به خوبی مدیریت می کنند.

باید انتظار داشته باشید که صورتتان متورم شود. کبودی در قسمت پایین صورت و گردن نیز شایع است. ممکن است چند روز تا هفته طول بکشد تا این کاهش یابد. بالا نگه داشتن سر و استفاده از کمپرس خنک بلافاصله پس از جراحی مفید است. این کار را برای بوکال فت نیز بهتر است انجام دهید. شما باید از زور زدن و خم شدن با صورت به پایین خودداری کنید، زیرا این کار هم تورم و هم خطر خونریزی را افزایش می دهد. این بخش مانند لیفت با نخ است.

 

ریکاوری نیز بسته به نوع لیفت صورت متفاوت است. لیفت صورت مایع به چند روز نیاز دارد. مینی لیفت صورت در هفته لیفت کامل صورت دو تا سه هفته. نتایج فردی متفاوت خواهد بود، اما به طور کلی، هر چه کار بیشتر انجام شود، بهبود مورد انتظار طولانی‌تر خواهد بود. صرف نظر از زمان بهبودی، این روش باید با نتایج مورد نظر مطابقت داشته باشد، نه زمان استراحت مورد نظر.

 

نتایج لیفت صورت چقدر ماندگار خواهد بود؟

طول عمر لیفت صورت بستگی به ماهیت صورت لیفت شده دارد. هرچه رنگ پوست شما بهتر باشد، نتایج شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت. پوست نازک، پوست آسیب دیده از نور خورشید و خاصیت ارتجاعی ضعیف باعث کاهش ماندگاری نتایج می شود. تحمل شما برای چین و چروک نیز عاملی مهم است که به کار می آید. اگر در دهه سی یا چهل سالگی لیفت صورت یا لیفت ابرو انجام می دهید، به احتمال زیاد تمایل به جراحی ریتیدکتومی ثانویه دارید. از طرف دیگر، اگر در دهه شصت یا هفتاد خود لیفت صورت انجام می دهید، به احتمال زیاد نیازی به جراحی دیگری ندارید.

 

اوج جراحی لیفت با نخ صورت در دهه پنجم زندگی است. یک تخمین کلی این است که ده سال جوان تر به نظر می رسید و باید ده سال طول بکشد. این بدان معنا نیست که پیری پس از لیفت صورت متوقف می شود. شما به پیر شدن ادامه خواهید داد. شما می توانید با حفظ سلامتی، اجتناب از قرار گرفتن در معرض آفتاب بیش از حد، استفاده از مرطوب کننده های مناسب و سیگار نکشیدن به خود کمک کنید.

آیا اسکارهای ناشی از جراحی لیفت صورت قابل توجه خواهند بود؟

برش ها برای لیفت صورت از خطوط صورت پیروی می کنند تا تا حد امکان پنهان بمانند. زخم ها خطوط گوش را دنبال می کنند. اسکارهای جلوی گوش بهتر بهبود می‌یابند و نتایج نازک‌تری دارند. اسکار را می توان در چین جلوی گوش قرار داد، یا منحنی ها را دنبال کرد و به پشت تراگوس، فلپ جلوی سوراخ گوش رفت. پشت گوش بیشتر قابل توجه هستند، بنابراین در چین پشت گوش و تا حد امکان کوتاه در امتداد خط موی پایین نگه داشته می شوند. برخی از بیماران با اسکارهای قابل توجه تر به شدت بهبود می یابند، بنابراین هیچ تضمینی وجود ندارد، اما تکنیک های جراحی دقیق و مراقبت از زخم پس از عمل در دستیابی به نتایج مطلوب مهم هستند.

 

آیا لیفت صورت همیشه شامل لیفت گردن می شود؟

پاسخ کوتاه بله است. صورت و گردن با هم پیر می شوند، بنابراین اغلب باید با هم جوانسازی شوند. هر ناحیه به طور مستقل ارزیابی می شود و میزان نیاز هر ناحیه بر اساس میزان اصلاح مورد نظر تعیین می شود. اگر گردن صاف و تمیز باشد، به حداقل لیفت گردن نیاز است، اما حتی جوانسازی خط فک باعث اصلاح برخی از گردن می شود. به طور کلی، “لیفت صورت” معمولا برای لیفت صورت و گردن برنامه ریزی می شود. مانند لیفت صورت، لیفت گردن می تواند لیفت پوست باشد یا لایه های عمیق تری را در خود جای دهد. وقتی پوست گردن شل است با لیفت پوست سفت می شود. هنگامی که نوارهای گردن وجود دارند، این ساختارهای عمیق تر به طور مستقل ترمیم می شوند.

 

نوارهای گردن که به عنوان نوارهای پلاتیسمی نیز شناخته می شوند، توسط چین های عضله ایجاد می شوند. گاهی اوقات چین ها لبه های یک عضله جدا شده هستند و گاهی اوقات چین های داخل عضله هستند. برای کاهش ظاهر نوارهای گردن، برش کوچکی در زیر چانه ایجاد می شود تا عضلات گردن ترمیم و سفت شوند.

 

عضله اصلی سفت شده در گردن پلاتیسما نام دارد، بنابراین به این روش پلاتیسماپلاستی می گویند. پلاتیسماپلاستی یک کرست داخلی در قدامی گردن تشکیل می‌دهد که از ساختارهای عمیق‌تر حمایت می‌کند و تنش را از پوست حذف می‌کند تا نتیجه‌ای صاف، طبیعی و ماندگارتر داشته باشد.

ترکیب سایر جراحی های صورت با لیفت صورت

حفظ هارمونی صورت در حفظ نتایج زیبا بسیار مهم است. اگر نواحی اولیه مورد نگرانی قسمت پایینی صورت و گردن باشد، لیفت صورت/گردن به تنهایی می تواند بهبود معنی داری ایجاد کند. با این حال، اگر پلک های بالایی افتاده باشد، لیفت صورت با رفع حواس پرتی قسمت پایین صورت و گردن، هماهنگی صورت را از بین می برد. این می تواند پیری پلک بالایی را آشکارتر کند و از بهبود کلی صورت کاسته شود.

 

متداول ترین روش های ترکیبی جراحی زیبایی مانند بوکال فت صورت عبارتند از:

  • لیفت پلک (بلفاروپلاستی) برای از بین بردن پوست اضافی پلک بالا و کیسه های پلک پایین
  • لیفت ابرو آندوسکوپی یا باز کردن ابرو برای بالا بردن ابرو، کاهش خطوط اخم و چین و چروک های عرضی پیشانی
  • پیوند پوست – برای کاهش چین های بینی و خطوط ماریونت یا بزرگ کردن لب ها
  • لایه برداری شیمیایی برای خطوط اطراف دهان
  • جراحی تغییر شکل بینی (رینوپلاستی) کار بینی برای صاف کردن قوز پشتی، بهبود نیم رخ یا نازک کردن بینی پهن
  • بزرگ کردن صورت – بزرگ کردن چانه، بزرگ کردن گونه یا بزرگ کردن لب

 

مینی لیفت صورت (مینی ریتیدکتومی) در مقابل لیفت کامل صورت

هر چهره متفاوت است و نیازهای فردی متفاوت خواهد بود. برای تغییرات کمتر چشمگیر، یک لیفت صورت کوچک کافی است. برای دیگران، لیفت کامل صورت تنها گزینه برای به دست آوردن نتایج مورد انتظار است. مینی لیفت صورت، لیفت کامل صورت نیست، بنابراین مزایای یک اسکار کوتاه‌تر و بهبودی کوتاه‌تر با نتایج چشمگیر کمتر و مدت زمان کوتاه‌تر نتایج متعادل می‌شود