ماندگاری لیفت غبغب

از آنجایی که بسیاری از ما دوست داریم وقتی در آینه نگاه می کنیم یک صورت زیبا ببینیم، برخی از ما چربی اضافی در نواحی زیر صورت داریم که غبغب را ایجاد می کند. غبغب می تواند به دلایل مختلفی از جمله عوامل ارثی، وزن، آناتومی ایجاد شود. اگر غبغب دارید که از آن ناراضی هستید،بدانید که طبق گفته انجمن جراحی پوست آمریکا، 68 درصد از مردم دچار این مشکل هستند.

جراحی غبغب چیست؟

جراحان پلاستیک از روش‌های مختلفی برای برداشتن غبغب استفاده می‌کنند. این روش ها عبارتند از:

  • لیپوساکشن: در این روش، یک برش کوچک زیر پوست ایجاد می شود، و توسط یک لوله  چربی را ساکشن می کنند. لیپوساکشن معمولاً فقط به بی حسی موضعی نیاز دارد .
  • لیفت گردن: انواع مختلف روش های لیفت گردن با هدف برداشتن پوست اضافی (سرویکوپلاستی) یا سفت کردن عضلات گردن (پلاتیسماپلاستی) برای بهبود خطوط گردن و چانه انجام می شود. پزشکان اغلب لیفت صورت سنتی را با این روش ترکیب می‌کنند که ممکن است برای چندین ماه احساس سفتی در گردن ایجاد کند.

پس از هر یک از این روش ها، می توان انتظار داشت که حدود 10 تا 14 روز کبودی و تورم داشته باشید. و پس از آن تنها لازم است وزنی ثابت داشته باشید .

ماندگاری لیفت غبغب تا چه زمانی است؟

غبغب که به عنوان چربی زیر چانه نیز شناخته می شود،  زمانی رخ می دهد که لایه ای از چربی در زیر چانه شما تشکیل شود. اگرچه رژیم غذایی و ورزش می تواند به کاهش ظاهر غبغب کمک کند، اما در بسیاری از افراد خلاص شدن از شر آن را دشوار می دانند. اگر قصد جراحی غبغب دارید، ممکن است از خود بپرسید ماندگاری لیفت غبغب چقدر است. جراحی غبغب که به آن لیپوساکشن زیر چانه نیز می گویند، یک عمل نسبتا سریع و ساده است که می تواند در یک محیط سرپایی انجام شود. اکثر افراد بلافاصله پس از جراحی بهبود قابل توجهی در ظاهر غبغب خود مشاهده می کنند. ماندگاری لیفت غبغب طولانی مدت است، اما ممکن است دائمی نباشند. ممکن است در نهایت به روش دیگری برای حفظ نتایج نیاز داشته باشید.

در حین عمل برداشتن چربی چانه که نوعی عمل سرپایی است، با توجه به میزان چربی که باید به آن پرداخته شود، بین 1 تا 3 ساعت طول می کشد. این طبیعی است که بعد از انجام آن حدود 1 تا 2 هفته دچار تورم یا کبودی داشته باشید. 

تخلیه غبغب

آیا ماندگاری لیفت غبغب دائمی است؟

از آنجایی که سلول های چربی از صورت برداشته شده اند، هرگز بر نمی گردند. با این حال، احتمال افزایش وزن بیمار در آینده وجود دارد و ممکن است نتوان گفت ماندگاری لیفت غبغب دائمی است.

بهترین روش برای خلاص شدن از غبغب چیست؟

در لیپوساکشن، چربی از زیر پوست برداشته می شود. برای استخراج چربی، برشی زیر پوست ایجاد می‌شود، لوله‌ای وارد می‌شود و با ساکشن، چربی برداشته می‌شود. معمولاً برای بی حس کردن ناحیه  از بی حسی موضعی استفاده می شود.

چقدر چربی برداشته می شود؟

این روش معمولاً منجر به کاهش 10-20 میلی لیتر چربی می شود. زمان لازم برای جراحی می تواند بین 45 دقیقه تا 2 ساعت باشد.

جراحی لیفت چانه

جراحی لیفت چانه که به نام ژنیوپلاستی نیز شناخته می شود، یک عمل جراحی برای بهبود ظاهر چانه است. این روش را می توان برای افزایش اندازه چانه، کاهش اندازه چانه یا تغییر شکل چانه انجام داد. جراحی لیفت چانه اغلب همراه با سایر روش های جراحی صورت مانند جراحی زیبایی بینی یا لیفت صورت انجام می شود همچنین ممکن است شما تمایل به استفاده از روش هایی چون لیفت پلک و بلفاروپلاستی نیز داشته باشید.

در آخر باید گفت، این تنها نتیجه اضافه وزن نیست که باعث غبغب می شود. خاصیت ارتجاعی بیش از حد پوست و ژنتیک نیز ممکن است منجر به نتایج نامطلوب مانند افتادگی در اطراف فک بالا و پایین شود. پوست و چربی بیش از حد روی چانه ممکن است منجر به غبغب شود و ممکن است جراحی برای برداشتن و یا لیفت غبغب توصیه شود. اما آنچه مهم است ماندگاری لیفت غبغب است. اینکه ماندگاری لیفت غبغب چقدر خواهد بود بستگی به نوع پوست شما دارد اما میتوان گفت اگر شما رژیمی سالم داشته باشید و مراقبت از پوست خود را جدی بگیدید میتوانید تا مدتی طولانی از لیفت خود لذت ببرید.